Ako čistiť poťah z umývateľnej textílie?

Umývateľná textília je utkaná z vlákien potiahnutých špeciálnym mikrofilmom, ktorý k nim neprepustí žiadne tekutiny ani nečistoty. Vďaka tejto ochrane z látky ľahko odstránite akúkoľvek nečistotu. Čalúnený nábytok tak bude vyzerať ako nový oveľa dlhšie, než keby bol čalúnený bežnou látkou.

Použite:

  • vlažnú vodu
  • mydlový roztok
  • papierovú utierku
  • savú bavlnenú handričku
  • alkoholový čistič v spreji

Nepoužívajte:

  • silné čističe na báze rozpúšťadiel
  • ostré predmety

Akýkoľvek čistič najskôr vyskúšajte na malom a málo viditeľnom mieste, či nespôsobuje poškodenie materiálu. Až potom ho použite na celý nábytok. Pri jeho použití sa riaďte návodom od výrobcu. Zabránite tak prípadnému poškodeniu nábytku.

Ako vyčistiť škvrny a iné znečistenie

Tekutiny (napríklad červené víno, kávu alebo džús) najprv vysajte papierovou utierkou. Potom na ušpinené miesto nalejte malé množstvo vody a savou látkou škvrnu krúživým pohybom vytrite. Nakoniec nechajte vyčistenú časť čalúnenia dobre vyschnúť.

Pri postriekaní pohovky lepkavou nečistotou (zmrzlina, kečup, omáčka, čokoláda) zoberte striekanec či kôpku lyžičkou bez tlaku na látku, nalejte na miesto čistú vodu alebo jemný mydlový roztok a odsajte tekutinu papierovou utierkou. Postup opakujte tak dlho, dokiaľ fľak úplne nezmizne. Nakoniec nechajte vyčistenú časť čalúnenia dobre vyschnúť.

Na atramentové škvrny (fixky, perá, plniace perá) nalejte čistú alebo mydlovú vodu, odsajte ju pomocou papierovej utierky, znovu polejte miesto trochou vody a savou látkou krúživým pohybom škvrnu vytrite. Vyčistenú časť čalúnenia nechajte dobre vyschnúť.

Suché nečistoty (prach, cigaretový popol, prášky) vysajte z poťahu vysávačom. V žiadnom prípade ich nenamáčajte vodou.

Niektoré fľaky dostanete z umývateľného poťahu aj pomocou školskej gumy alebo alkoholového čističa v spreji. Nikdy nepoužívajte silné čističe na báze rozpúšťadiel, unikátny povrch umývateľnej textílie nimi ľahko zničíte.

26 809
Vy + 26 809 dnešných zákazníkov mierite k lepšiemu bývaniu.
6 821
Čaká na vás 6 821 modelov nábytku.
4
Za posledný mesiac sme zaradili 4 noviniek.
959 187
Máme pre vás nábytok v 959 187 variantoch rozmerov, materiálov a farieb.