Ako sa starať o drevotriesku

So surovou drevotrieskou sa pri nábytku stretnete len zriedka. Môže sa jednať napríklad o vnútornú konštrukciu sedačky alebo podpernú nohu dvojlôžka. Väčšinou sa jedná o časti, ktoré normálne nevidíte a ktoré sú chránené pred zašpinením. Ak by ste ich predsa len potrebovali vyčistiť, tak majte na pamäti, že surová drevotrieska veľmi ľahko nasaje vlhkosť, čím môže začať napučiavať a nenávratne sa zničí.

Použite

  • prachovku, metlička alebo kefu s jemnými štetinami
  • vysávač

Nepoužívajte

  • mokré čistenie
  • čistenie

Akýkoľvek čistič najskôr vyskúšajte na malom a málo viditeľnom mieste, či nespôsobuje poškodenie materiálu. Až potom ho použite na celý nábytok. Pri jeho použití sa riaďte návodom od výrobcu. Zabránite tak prípadnému poškodeniu nábytku.

Surová drevotrieska ľahko natiahne vlhkosť cez nechránené hrany. Foto: ©Depositphotos.com/sergeyborozentsev.gmail.com

Pri čistení surovej drevotriesky je najlepšie zostať iba pri suchom čistení. Na ometenie prachu použite napríklad prachovku, metličku alebo kefu s jemnými štetinami, prípadne vysávač s hubicou na hladké povrchy. Ak sa potrebujte zbaviť škvŕn alebo zápachu, použite handru alebo hubku ľahko namočenú do vody s octom alebo čistiacim prípravkom, tým povrch očistite a následne ihneď dôkladne vysušte. Vyhnite sa však hranám a ryhám, ktorými by sa vlhkosť ľahko dostala do jadra dosky.

34 955
Vy + 34 955 dnešných zákazníkov mierite k lepšiemu bývaniu.
6 821
Čaká na vás 6 821 modelov nábytku.
4
Za posledný mesiac sme zaradili 4 noviniek.
959 187
Máme pre vás nábytok v 959 187 variantoch rozmerov, materiálov a farieb.