Ako čistiť mikrovlákno

Mikrovlákno (Alcantara) je veľmi ľahké na údržbu. Materiál je odolný proti pôsobeniu vody, a preto sa nezráža ani nerozťahuje. Povrch je odolný proti žmolkovaniu a praním a čistením nestráca svoje pozitívne vlastnosti. Aby mikrovlákno vyzeralo stále dobre, musíte sa oň pravidelne starať.

Použite:

  • čistú vodu
  • mydlo
  • bielu savú bavlnenú handričku, špongiu alebo papierovú utierku
  • vysávač s miernym výkonom a nástavcom na čalúnenie

Nepoužívajte:

  • chemické čističe
  • ostré predmety
  • kefy
  • brúsne papiere

Akýkoľvek čistič najskôr vyskúšajte na malom a málo viditeľnom mieste, či nespôsobuje poškodenie materiálu. Až potom ho použite na celý nábytok. Pri jeho použití sa riaďte návodom od výrobcu. Zabránite tak prípadnému poškodeniu nábytku.

Čistenie

Pravidelná údržba čalúnených častí spočíva vo vysávaní prachu a drobných nečistôt vysávačom na nízky alebo stredný výkon s nástavcom na údržbu čalúnených výrobkov. Nepoužívajte vysávač s vysokým výkonom.

Pokiaľ vznikne miestne znečistenie (škvrna), tak vysávačom či jemnou kefkou ihneď odstráňte všetku nečistotu pred tým, než sa zanesie do látky. Pri vysávaní opäť používajte mierne sanie. Čím dlhšie necháte škvrny nevyčistené, tým horšie sa ich budete zbavovať. Na odstránenie rozliatych tekutín používajte bielu bavlnenú handričku, ktorá dobre saje, papierový obrúsok alebo špongiu. Dbajte na to, aby ste nezadreli nečistotu hlbšie do látky.

Znečistenie pevnou alebo polotekutou látkou najprv opatrne odstráňte vytieraním. Väčšinou sa vám podarí odstrániť všetky škvrny pomocou jemnej bielej handričky navlhčenej vo vlažnej vode, alebo prípadne s mydlom. Všetko dočistite čistou vodou, aby po uschnutí nevznikli viditeľné okraje čistenia. Dbajte na to, aby vlhké čistenie prebiehalo na povrchu textílie a nedošlo k jej premočeniu.

Vyčistené čalúnenie sedačky nechajte pred ďalším používaním dokonale vyschnúť a nakoniec jemnou kefkou alebo bielou bavlnenou handričkou oživte vlákna. Nikdy nepoužívajte chemické čističe, ostré predmety, kefy, brúsne papiere a ďalšie podobné pomôcky a nástroje. Mohli by ste poťahový materiál nenávratne poškodiť.

17 494
Vy + 17 494 dnešných zákazníkov mierite k lepšiemu bývaniu.
6 821
Čaká na vás 6 821 modelov nábytku.
1
Za posledný mesiac sme zaradili 1 noviniek.
959 187
Máme pre vás nábytok v 959 187 variantoch rozmerov, materiálov a farieb.