Ako sa starať o mikroplyš?

Mikroplyš má pomerne hustý a vyšší vlas, takže absorbuje o niečo viac nečistôt a prachu než poťahy z iných textílií. Poťah z mikroplyšu je však ľahko čistiteľný a odolný proti špine a väčšinu škvŕn z neho ľahko odstránite. Menej kvalitný mikroplyš je veľmi citlivý na mechanické opotrebenie a pri ošetrení mokrou cestou hrozí odplavenie či olúpanie povločkovanej časti (chlpov). Jemné chĺpky môžu časom "zľahnúť", ale je možné ich znovu narovnať napríklad parou.

Použite:

  • penový čistič
  • vlažnú vodu
  • vysávač s hubicou na čalúnenie
  • extrakčné čistenie

Nepoužívajte:

  • ostré predmety
  • predmety s brúsnym účinkom

Akýkoľvek čistič najskôr vyskúšajte na malom a málo viditeľnom mieste, či nespôsobuje poškodenie materiálu. Až potom ho použite na celý nábytok. Pri jeho použití sa riaďte návodom od výrobcu. Zabránite tak prípadnému poškodeniu nábytku.

Čistenie

Pri bežnom upratovaní stačí sedačku omiesť alebo povysávať vysávačom na nízky alebo stredný výkon a hubicou na čalúnenie.

Prípadné škvrny vyčistite jemným kefovaním a veľmi jemným šampónovaním. Použite povrchovo aktívnu penu (penový čistič), vlažnú vodu a mikrovláknovú handričku. Na hĺbkové vyčistenie môžete zvoliť extrakčné čistenie mokrou cestou. Mikroplyšové obliečky môžete vyprať v práčke na 40 °C.

17 137
Vy + 17 137 dnešných zákazníkov mierite k lepšiemu bývaniu.
6 821
Čaká na vás 6 821 modelov nábytku.
1
Za posledný mesiac sme zaradili 1 noviniek.
959 187
Máme pre vás nábytok v 959 187 variantoch rozmerov, materiálov a farieb.