PREVÁDZKA E-SHOPU BOLA UKONČENÁ

Vážení zákazníci,

ospravedlňujeme sa, ale prevádzka e-shopu bola ukončená. Objednávky už nie je možné vykonať.

Ďakujeme za pochopenie.

Ako sa starať o výrobky z vlny?

Údržba výrobkov z ovčej vlny je pomerne jednoduchá, ale musíte dodržať isté pravidlá, aby vlna nestratila svoje pozitívne prírodné vlastnosti. Vlnu často vetrajte na čerstvom vzduchu, najlepšie za hmlistého či vlhkého počasia, pretože vzdušná vlhkosť podporuje samočistiacu schopnosť vlny. Ovčiu vlnu merino nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu, pretože by zožltla a skrehla.

Použite:

  • vysávač
  • chemické čistenie
  • špeciálny prací prostriedok s obsahom lanolínu
  • kefu na zvieraciu srsť

Nepoužívajte:

  • sušenie na slnku či radiátoroch
  • žmýkanie v práčke

Akýkoľvek čistič najskôr vyskúšajte na malom a málo viditeľnom mieste, či nespôsobuje poškodenie materiálu. Až potom ho použite na celý nábytok. Pri jeho použití sa riaďte návodom od výrobcu. Zabránite tak prípadnému poškodeniu nábytku.

Na údržbu vlnených výrobkov je vhodné chemické čistenie alebo šetrné pranie v ruke. Foto:© Depositphotos.com/belchonock

Čistenie

Posteľnú bielizeň z ovčej vlny občas povysávajte alebo vyklepte a aspoň raz za rok vyčistite alebo vyperte. Pranie vlny je však zložité, pretože sa rada zráža a plstnatie. Preto je lepšie chemické čistenie, vďaka ktorému budete mať istotu, že nestratíte kladné vlastnosti vlny. Raz mesačne vlhčite lôžkoviny z vlny špeciálnym prostriedkom s obsahom lanolínu nariedeným vodou. Na rozprašovanie môžete použiť nádobku s mechanickým rozprašovačom.

Ak vlnu predsa len chcete vyprať v práčke, vyberte ten najšetrnejší program a použite špeciálny prostriedok určený na vlnu. Pri praní v ruke vo vani alebo umývadle použite špeciálny prací prostriedok s obsahom lanolínu. Voda by mala byť vlažná s maximálnou teplotou 25 °C. Pri praní sa vyvarujte zmien teploty, pretože to spôsobuje splstnatenie vlny.

Ovčia vlna dokáže nasať veľké množstvo vody a výrobky sú po vypraní ťažké. Po praní ich musíte nechať vo vani alebo v práčovni dostatočne odkvapkať. Vypraté vlnené výrobky miesto žmýkania skôr zľahka postláčajte a vyveste a sušte ich voľne (najlepšie vonku), nikdy však na priamom slnku alebo na radiátoroch. Skôr ako lôžkoviny úplne uschnú, zľahka ich prečešte kefou na zvieraciu srsť.

6 821
Čaká na vás 6 821 modelov nábytku.
1
Za posledný mesiac sme zaradili 1 noviniek.
959 187
Máme pre vás nábytok v 959 187 variantoch rozmerov, materiálov a farieb.