Ako vybrať kreslo pre deti?

V kresle si môže dieťa hrať, sledovať televíziu, drviť hry na mobile či tablete alebo čítať knižku. Určite však nájde veľa ďalších možností, ako ho využiť na oddych i hry. Chce si v ňom čítať? Postavte kresielko ku kvalitnej knižnici a nezabudnite na poriadnu lampu. Pretože detské kreslo slúži hlavne na hry, nemusí výhradne spĺňať požiadavky na nejaké rozmery. Vyberajte tak hlavne podľa vzhľadu, ceny a použitých materiálov. Kresielko by malo byť čo najľahšie čistiteľné. Sledujte tiež váhu kresielka, ktorá by mala byť čo najmenšia. Pri nákupe v kamennom obchode skontrolujte kvalitu konštrukcie a stabilitu kresielka.

Typy detských kresielok

Okrem kresiel z klasických materiálov môžete zaobstarať kreslo, ktoré je celé vyrobené z polyuretánovej peny. Pretože nemá žiadnu pevnú konštrukciu, je mäkké, a teda aj úplne bezpečné. Výhodou je tiež veľmi nízka váha. Kresielko by malo mať ľahko čistiteľný poťah.

Detské kreslo môže byť aj nafukovacie. Jeho výhodou je veľmi nízka hmotnosť. Zoženiete ho v klasických tvaroch aj v tvare rôznych zvieratiek. A čo viac, ak bude prekážať, jednoducho ho vyfúknete a schováte do skrine. Špecialitou sú hojdacie kresielka a závesné hojdacie kreslá.

Materiály

Detské kreslá sa vyrábajú z dreva, kovu, plastu i polyuretánovej peny. Závesné kreslá bývajú z rôznych materiálov, hlavne však z textílií a výpletov, a to aj čisto prírodných. Použité materiály by mali byť zdravotne nezávadné, keby sa dieťa rozhodlo kreslo ochutnávať a olizovať. Povrch kresla má byť ľahko čistiteľný, pretože sa počíta s všemožnými nehodami od čarbancov fixkami, cez rozliatu limonádu až po rozmazanú čokoládu alebo zmrzlinu.

Na detské kreslo je ideálne kvalitná koženka alebo umývateľná textília. Ak sa rozhodnete pre textilný poťah, ktorý je lacnejší, voľte taký, ktorý sa dá ľahko vyzliecť a vyprať v práčke. Uľahčíte si tým veľa práce. Jeho výhodou je tiež to, že ľahko vymeníte opozeraný vzor za iný. Ľahko čistiteľná je aj koža, ale je drahšia a musíte sa o ňu náležite starať.

Konštrukcia detských kresiel

Konštrukcia musí byť pevná, odolná, aby kreslo vydržalo aj to, na čo nie je určené, a bezpečná. Nikde nesmie byť ostrá hrana alebo výstupok, nikde nesmie trčať žiadna skrutka a otvory, do ktorých by sa dala strčiť zvedavá ruka alebo prst, musia byť zakryté. Kreslo musí byť stabilné, aby sa neprevrátilo. To platí dvojnásobne pre hojdacie kresielka.

Pri výbere myslite aj na váhu kresla. Malo by byť čo najľahšie, aby si ho dieťa v izbe mohlo rôzne posúvať. Sedenie na jednom a tom istom mieste prestane dieťa čoskoro baviť, a ak bude kreslo príliš ťažké, budete ho musieť presúvať sami.

960
Vy + 960 dnešných zákazníkov mierite k lepšiemu bývaniu.
6 821
Čaká na vás 6 821 modelov nábytku.
4
Za posledný mesiac sme zaradili 4 noviniek.
959 187
Máme pre vás nábytok v 959 187 variantoch rozmerov, materiálov a farieb.