Ako si vybrať kontajner

Neviete, kam schovať faktúry, záručné listy, návody, zmluvy a iné dokumenty? Kúpte si kancelársky kontajner. Pri výbere je rozhodujúce, či bude slúžiť v kancelárii, domácej pracovni alebo len na uloženie osobných dokumentov. Dôležité je tiež množstvo dokumentov, ktoré potrebujete uložiť. Myslite na to, že v priebehu času budú papiere pribúdať. Ak ich naskladáte príliš natesno, môžete ich pokrčiť a poškodiť.

Vzhľad

Existujú dva druhy kancelárskych kontajnerov, a to prístavné (statické) a solitérne (mobilné kancelárske kontajnery). Prístavné kontajnery sú väčšinou v rovnakom štýle ako písacie stoly a slúžia na zväčšenie ich plochy. Mali by mať výškovo nastaviteľné (rektifikačné) nôžky. Solitérne kontajnery mávajú rôznu výšku, vždy by sa však mali zmestiť pod pracovný stôl (výška zhruba do 60 cm podľa výšky stola). Tieto kontajnery by mali mať kolieska na ľahší presun, z toho aspoň dve by mali mať brzdu.

Materiály

Kancelárske kontajnery sa vyrábajú z masívu, lamina, MDF i kovu. Často sa jedná o kombináciu lamina a vnútorného vybavenia z kovu. Všetky materiály sú ľahké na údržbu. Lamino poskytuje najširšiu škálu farieb a dekórov, pri čistení však musíte zabrániť tomu, aby sa vlhkosť dostala dovnútra materiálu. Hrany musia byť dokončené ABS páskami.

Konštrukcia

Kontajnery majú úložné priestory štandardizované na konkrétne formáty dokumentov. Počítajte s tým hlavne v prípade, že používate papier s atypickými rozmermi. Niektoré kartotéky majú len niekoľko zásuviek, iné sú členitejšie a poskytujú viac menších úložných priestorov.

Väčšinou sú vybavené rôznym počtom rozdielne veľkých zásuviek. Tie sú štandardné alebo špeciálne, ako sú ceruzkovník alebo zásuvky na závesné zložky. Aspoň jedna zásuvka by mala byť uzamykateľná (väčšinou horná). Niektoré kontajnery majú centrálny zámok všetkých zásuviek. Aby ste mali prístup do celej zásuvky, voľte plnovýsuvy.

Pri nákupe sledujte aj stabilitu konštrukcie, aby sa kontajner pri vysunutí zásuvky neprevrátil. Často sú kontajnery vybavené kovaním, ktoré zabráni vytiahnutiu všetkých zásuviek naraz, čím zabráni možnému prevráteniu. Zásuvky sa musia dať ľahko otvárať a kvôli pohodlnejšiemu používaniu voľte koľajničky s tichým dojazdom.

1 206
Vy + 1 206 dnešných zákazníkov mierite k lepšiemu bývaniu.
6 821
Čaká na vás 6 821 modelov nábytku.
2
Za posledný mesiac sme zaradili 2 noviniek.
959 187
Máme pre vás nábytok v 959 187 variantoch rozmerov, materiálov a farieb.