Kuchynská pracovná doska - miesto pre varenie a prípravu jedla

Odkladanie riadu, váľanie cesta, kladenie horúcich hrncov, vykosťovanie mäsa, strúhanie zeleniny, zdobenie tort ... Kuchynská linka toho musí zvládnuť veľa. Naozaj ju nijako nešetríme, občas na ňu položíme rozpálenú panvicu, poškrabeme nožom alebo polejeme sirupom. Vybrať takú pracovnú dosku, ktorá by to všetko prežila a ešte k tomu esteticky ladila ku kuchynskej linke môže byť niekedy neľahkou úlohou.

Dnes alebo nikdy
Do konca ostáva len
0
50
Položiek na stránke:
Do tejto kategórie sme zatiaľ nezaradili žiadny nábytok. Pracujeme na jej doplnení, aby ste mali výber ešte pestrejší.

V zásade by pracovná doska mala spĺňať naše požiadavky v týchto oblastiach:

  • Kamenné dosky sú väčšinou neporézne, takže do nich neprenikajú nečistoty a ľahko sa udržujú. Sú odolné proti poškriabaniu a horúcim povrchom. Medzi nevýhody patrí hlavne vysoká obstarávacia cena a studený povrch.
  • Drevené dosky sú príjemné na dotyk, dodávajú kuchyni príjemnú domácu atmosféru, ale sú veľmi náchylné na poškriabanie, zafarbenie a spálenie. Cena drevených dosiek je tiež vysoká. Odporúčajú sa skôr na odkladaciu plochu.
  • Pracovná doska z obkladačiek - kachličiek - je praktická hlavne čo sa hygieny týka. Povrch nie je pórovitý, takže nečistoty sa nezažierajú do dosky. Nevadia im tiež horúce povrchy. Bohužiaľ sú kachličky krehké a môžu popraskať.
  • Najmä v profesionálnych kuchyniach nájdeme pracovné dosky z nerezovej ocele. Povrch je neporézny, ľahko udržiavateľný. Pre profesionálne kuchyne ideálne. Ale nerezová doska v domácnosti má svoje nevýhody. Na dotyk je studená, odtlačky rúk a zaschnutá voda je okamžite vidieť a navyše práca na takejto doske je dosť hlučná.
  • Pracovné dosky z laminátu sú snáď v slovenských domácnostiach najpoužívanejší. Ponúkajú širokú farebnú variabilitu, môžu byť jednofarebné aj so štruktúrou, niektoré sú na pohľad nerozoznateľné od kamenného povrchu. Je relatívne tepluvzdorná, skvele chráni pred vodou a ľahko sa udržiava. Bohužiaľ škrabance sú nezvratným poškodením, preto je nutné ju po pár rokoch nešetrného zaobchádzania vymeniť. Ak ste však aspoň trochu opatrní, vydrží dlhšie.
VIAC
1 472
Vy + 1 472 dnešných zákazníkov mierite k lepšiemu bývaniu.
6 821
Čaká na vás 6 821 modelov nábytku.
6
Za posledný mesiac sme zaradili 6 noviniek.
959 187
Máme pre vás nábytok v 959 187 variantoch rozmerov, materiálov a farieb.