Lišty na kuchynskú dosku - nevyhnutná súčasť každej linky

Tesniace lišty sú nevyhnutnou súčasťou každej kuchynskej linky. Zakrývajú škáry medzi stenami a kuchynskou linkou. Tesniace gumičky na lištách zabraňujú prieniku vody a nečistôt za kuchynskú linku, čím ju chránia pred vlhkosťou a predlžujú tak jej životnosť. Tesniace lišty sa vyrábajú z rôznych materiálov, najčastejšie z kovu a plastu v rôznych farebných prevedeniach.

Dnes nebo nikdy
Do konca ostáva len
0
50
Položiek na stránke:
Do tejto kategórie sme zatiaľ nezaradili žiadny nábytok. Pracujeme na jej doplnení, aby ste mali výber ešte pestrejší.

Čistenie líšt sa vykonáva bežnými čistiacimi prostriedkami určenými pre kuchyne a kúpeľne. Silné čističe a agresívne rozpúšťadlá môžu poškodiť farebný povrch aj samotný materiál.

Horná lišta

Horné lišty na kuchynskú linku plnia estetickú funkciu. Dodávajú jej väčšinou ozdobný, rustikálny vzhľad, narušujú lineárnosť a dodávajú linke nový rozmer. Horná lišta nie je nutnou súčasťou kuchynskej linky, len jej doplnkom. Inštaluje sa na horné skrinky a niekedy môže vyplňovať úzky priestor medzi skrinkami a stropom.

Horné lišty sa samozrejme vyrábajú z rovnakého materiálu a vo farebnom prevedení ako celá kuchynská linka. Nie je tak narušený celkový vzhľad kuchynskej linky a spoločne utvára celistvý vzhľad.

Podlažný sokel

Podlažný sokel sa inštaluje tam, kde skrinky kuchynskej linky nedosahujú až na podlahu, ale stoja na nožičkách. V medzere medzi podlahou a skrinkami potom často sadá prach, nečistoty, občas do medzery spadne alebo sa zakotúľa nejaký predmet. Toto všetko sa potom veľmi ťažko vyťahuje a udržiavanie čistoty v tak neprístupnom mieste je takmer nemožné. Podlažný sokel tak vytvára bariéru, ktorá predchádza podobným nehodám.

Podlažný sokel sa vyrába z rovnakého materiálu a vo farebnom prevedení ako kuchynská linka, je možné inštalovať aj sokel v inej farbe, ktorý ladí napríklad ku kachličkám či podlahe.

VIAC
7 204
Vy + 7 204 dnešných zákazníkov mierite k lepšiemu bývaniu.
6 821
Čaká na vás 6 821 modelov nábytku.
0
Za posledný mesiac sme zaradili 0 noviniek.
959 187
Máme pre vás nábytok v 959 187 variantoch rozmerov, materiálov a farieb.