PREVÁDZKA E-SHOPU BOLA UKONČENÁ

Vážení zákazníci,

ospravedlňujeme sa, ale prevádzka e-shopu bola ukončená. Objednávky už nie je možné vykonať.

Ďakujeme za pochopenie.
0komentárov

Najlepší nábytok posledných 10 rokov vedľa študentského dizajnu. Prezrite si dychberúce modely na fotkách z výstavy

Brnenské výstavisko hostilo prehliadku najvydarenejšieho českého nábytku z rokov 2005 - 2015 a náš redaktor Martin Kulhánek nechýbal na mieste činu. Prezrite si úžasné modely oceňovaných návrhárov na fotkách, ktoré tam získal.
Vydané: 05.05.2015 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 1426x

Zaujímate sa o moderné trendy v bývaní, nábytku a vybavení domácnosti? Prijmite pozvanie na návštevu pavilónu F brnenského výstaviska, kde sa od 22. do 25. apríla konal veľtrh Mobitex. Prostredníctvom fotografií vás ponukou veľtržných stánkov prevedie redaktor blogu Môj byt, Martin Kulhánek.

Sedací nábytok v presile

Pretože už som tento rok s fotoaparátom prešiel jeden veľký nábytkársky veľtrh v poľskej Poznani a ďalší v pražských Letňanoch, tešil som sa do Brna predovšetkým na časť venovanú prehliadke "Mezi tradicí a inovací - Český nábytek 2005 - 2015". Na jednom mieste bolo k videniu to najlepšie z českej nábytkárskej tvorby posledných 10 rokov a výnimočný zážitok sľubovala už len hustota prestížnych ocenení za dizajn na meter štvorcový výstavnej plochy.

Pohľadné retro kreslá z dielní tuzemských návrhárov
Pohľadné retro kreslá z dielní tuzemských návrhárov

Väčšina zo siedmich desiatok predstavených ocenených modelov bol nábytok určený na sedenie. Prekvapení? V dnešnej dobe snáď ani nie. Každopádne vyzerali všetky tie stoličky, kreslá, sedačky aj pohovky úžasne. Škoda len, že mi neostával čas na ich skúšanie "vlastným posedom". Obrázky z výstavy úspešného nábytku českých dizajnérov si prezrite vo fotogalérii na stranách 2 - 4.

Študenti hneď vedľa profíkov

V tesnej blízkosti exponátov od slávnych dizajnérov dostali v pavilóne F priestor práce študentov umelecko-priemyselných škôl. Za svoje výtvory sa rozhodne nemuseli hanbiť a z mnohých som bol srdečne nadšený. Stolík ako funkčný Ježko v klietke, plávajúci minibar do bazéna, senzačné 3D vankúšiky a množstvo ďalších super nápadov z mladých hláv. Tešte sa, že sa tieto hlavy presadia a obohatia svet o ďalšie báječné kúsky nábytku.

Nadchol ma stolík v podobe Ježka v klietke alebo plávajúci minibar do bazéna.

Na ploche určenej študentom ma zaujala aj expozícia stojanových vešiakov v najrôznejších mysliteľných i nemysliteľných podobách. Išlo o predstavenie projektu študentov Strednej školy umenia a dizajnu v Brne. Mladí dizajnéri a návrhári si evidentne dali záležať, na návrh a zhotovenie vešiaka pritom mali len 3 týždne. Diela adeptov dizajnérskeho umenia nájdete hneď na začiatku fotogalérie z veľtrhu a spoznáte ich podľa toho, že sa pod nimi vinie červený koberec.

Stolíky, na ktorých podobe sa vybláznili študenti dizajnu
Stolíky, na ktorých podobe sa vybláznili študenti dizajnu

Hit sezóny: umývateľné poťahy

Zvyšok pavilónu F potom už bol venovaný prezentácii "normálneho" nábytku. Veľký záujem návštevníkov všetkých vekových kategórií pútali moderné masážne kreslá, ktoré dokážu rozvibrovať snáď všetky svaly v tele. Záujemcovia si mohli tiež vyskúšať, aké to je, odpočívať s hlavou dole a nohami vo vzduchu. Špeciálne ležadlo vraj dokáže spoľahlivo napraviť boľavý chrbát. Mňa chrbát nebolí, preto som si tentoraz pocit stavu beztiaže odpustil, avšak verím, že niečo na tejto metóde bude.

Prezrite si kompletnú fotogalériu z veľtrhu Mobitex 2015.

Najviac priestoru na každom veľtrhu obvykle zaberajú sedacie súpravy, pohovky a gauče a nie inak tomu bolo aj v Brne. Väčšina z vystavených modelov sa pritom pýšila poťahom, ktorý neprepúšťa tekutiny a dá sa čistiť iba s pomocou vody. Skvelý nápad predovšetkým pre rodiny s malými deťmi. Viac o zázračných nešpinivých materiáloch si prečítajte v našom Slovníku pojmov.

Voda tečie na čalúnenie celý deň a napriek tomu sa do látky nevsiakne. Zázrak?
Voda tečie na čalúnenie celý deň a napriek tomu sa do látky nevsiakne. Zázrak?

V záplave nábytku do bytu, kancelárie i záhrady si musel vybrať nejaký zaujímavý kúsok každý návštevník veľtrhu, a kto nie, ten sa asi zle pozeral. Za seba môžem povedať, že sa mi výstava veľmi páčila a rád sa na ňu budúci rok pozriem znova. Tradičné brnenské výstavisko s krásnymi pavilónmi a jedinečnou atmosférou patrilo k mojim obľúbeným miestam už za čias študentských zájazdov a po tohtoročnom Mobitexe tomu tak aj zostane.

Tiež ste navštívili veľtrh Mobitex? A čo sa vám páčilo najviac? Napíšte nám!

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Mal som byť hotelierom alebo šéfom reštaurácie, ale ešte než som s tým začal, zlákalo ma písanie a novinárska práca. Na blogu Môj byt vám prinášam pozvánky na rôzne nábytkárske akcie, novinky a zaujímavosti, rozhovory s ľuďmi z odboru aj fotogalérie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

Kam cez víkend s celou rodinou? Na veľtrh FOR FAMILY. Veľa zábavy si tam užijú deti, rodičia i seniori

Kam cez víkend s celou rodinou? Na veľtrh FOR FAMILY. Veľa zábavy si tam užijú deti, rodičia i seniori

Vydané: 07.04.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekČo nové u susedov ▪ Prečítané: 27x

Zmarilo vám aprílové počasie víkendové plány na výlet do prírody? Máme pre vás tip na super náhradný program, ktorého zaručene nebudete ľutovať. Vyrazte s celou rodinou do pražských Letňan na súbor veľtrhov pod názvom FOR FAMILY.

Celý článok
Stavebnú sezónu na strednej Morave symbolicky otvára veľtrh STAVOTECH Olomouc. Príďte sa pozrieť

Stavebnú sezónu na strednej Morave symbolicky otvára veľtrh STAVOTECH Olomouc. Príďte sa pozrieť

Vydané: 21.03.2016 ▪ Autor: Antonín VintrČo nové u susedov ▪ Prečítané: 883x

Zaujímate sa o nové trendy v oblasti vykurovania? Neviete, ako ekonomicky a ekologicky postaviť dom? Navštívte 31. 3. - 2. 4. 2016 veľtrh STAVOTECH v Košiciach.

Celý článok
Staviate, rekonštruujete alebo len hľadáte inšpiráciu na bývanie? Navštívte brnenské veľtrhy MOBITEX, SVB a DSB

Staviate, rekonštruujete alebo len hľadáte inšpiráciu na bývanie? Navštívte brnenské veľtrhy MOBITEX, SVB a DSB

Vydané: 14.03.2016 ▪ Autor: Antonín VintrČo nové u susedov ▪ Prečítané: 891x

Potrebujete inšpiráciu pre zariaďovanie bytu? Chcete sa dozvedieť zaujímavé informácie zo sveta bývania, napríklad o šikovnej domácnosti, kotlíkových dotáciách či drevostavbách? Navštívte 20. - 23. 4. veľtrhy MOBITEX, SVB a DSB.

Celý článok