PREVÁDZKA E-SHOPU BOLA UKONČENÁ

Vážení zákazníci,

ospravedlňujeme sa, ale prevádzka e-shopu bola ukončená. Objednávky už nie je možné vykonať.

Ďakujeme za pochopenie.
0komentárov

Luxus v podobe vlastnej sauny? Prečo nie...

Saunovanie je činnosť zdraviu veľmi prospešná a dnes už si ho môže užívať každý, pretože existujú aj sauny, ktoré sa zmestia do obývačky. Ako si vybrať tú správnu, aby ste dosiahli ten správny pôžitok, sa dozviete v našom článku.
Vydané: 12.09.2013 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 2248x

Užívať si vlastnú domácu saunu dnes už nie je takým luxusom, akým tomu bolo kedysi, keď taká vymoženosť bola umožnená len niekoľkým vyvoleným z rady horných desiatich tisícov. Dnes si domácu saunu môže dopriať skoro každý. Skutočnosť je naopak taká, že dnes sa v domácom prostredí saunuje mnoho majiteľov domov i bytov. Áno, dnešné sauny, ktoré sú dostupnejšie stále väčšiemu počtu ľudí. Saunu si totiž môžete postaviť i v obývačke s minimálnymi nárokmi na priestor i energetickú náročnosť. Má to samozrejme mnoho predností.

 

Saunovanie si v domácom prostredí môžete užívať bez časového obmedzenia, ostychu pred ostatnými návštevníkmi a s možnosťou nastavenia teploty, ktorá vyhovuje len vám. Najväčšou výhodou  je  fakt, že nikam nemusíte dochádzať a po použití sauny skočíte namiesto premrznutej električky do svojej vyhriatej postele. A to je skvelé, nie?

Vojde sauna do bytu?

S rozmermi 110 cm x 110 cm až do 230 cm x 230 cm rozhodne áno. Väčšina výrobcov vám vyrobí saunu s takými rozmermi, ktoré sa hodia práve do vášho bytu či domu. Domáce sauny všeobecne bývajú prispôsobené priestorovým podmienkam ich užívateľov. A aká sauna bude tou pravou práve pre vás? Vedľa priestorových požiadaviek by ste  sa pri odpovedi na túto otázku mali riadiť i skutočnosťou, aký typ saunovania je práve pre vás najpríjemnejší. 

Prínosy saunovania pre zdravie

Pojem sauna je vo všeobecnosti synonymom zdravia a starosti o telo. Jej priaznivé účinky sú známe po tisíce rokov. Nejeden lekár vám potvrdí, že saunovanie čoby spôsob otužovania posilňuje imunitu a predchádza ochoreniam z nachladenia. Bolo vedecky preukázané, že tí, ktorí sa pravidelne oddávajú účinkom sauny, v zime ľahšie predchádzajú chrípke či nachladeniu. K tomu sauna odbúrava stres, nervozitu, nespavosť, psychické i fyzické napätie a ďalšie neduhy. Pot odplaví nahromadené toxíny, vďaka čomu sa človek po saunovaní cíti „dobre“. A keď to všetko je možné v pohodlnom prostredí domova, čo viac si priať. A ďalšou dobrou správou je, že taká domáca sauna nás vôbec nemusí finančne zruinovať.  

 

Sauna svojpomocne áno, či nie? 

Áno, i to je možné, hoci zasvätení odborníci to veľmi neodporúčajú. A to preto, že to vyžaduje  znalosti hneď z niekoľkých oborov. Všeobecne platí, že si môžete saunu postaviť ako samostatnú drevostavbu v podobe malej chatky alebo malú infrasaunu, ktorá sa vojde do každej obývačky. 

 

Zdroje fotografií:
úvodná  PeterJBellis CC BY 3.0
1. comedy_nose CC BY 3.0
2. Rd. Vortex CC BY 3.0

 

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Jana Abelson Tržilová

Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

Zostavy v detských izbách? Preferujete lamino a variabilitu

Zostavy v detských izbách? Preferujete lamino a variabilitu

Vydané: 30.10.2014 ▪ Autor: Jiří MacíkMoje bývanie ▪ Prečítané: 2699x

Vyberáte nábytok do detskej izby a robí vám ťažkosti orientovať sa v širokej ponuke? Pozrite sa na niekoľko zostáv, ktorých kvalitu aj variabilitu overili zákazníci nášho e-shopu. Kvôli odolnosti a ľahkej údržbe preferujú lamino.

Celý článok
Ako zariadiť domácu pracovňu ?

Ako zariadiť domácu pracovňu ?

Vydané: 07.01.2014 ▪ Autor: Jana Abelson TržilováMoje bývanie ▪ Prečítané: 2951x

Kto môže tvoriť v pokoji svojho domova, stojí často pred rozhodnutím, kam svoj ​​pracovný kút umiestniť tak, aby nikoho nerušil a zároveň nebol nikým rušený. Ako najlepšie zariadiť a vybaviť domácu pracovňu sa dozviete v článku.

Celý článok
1komentárov
Zabezpečenie bytu a rodinného domu

Zabezpečenie bytu a rodinného domu

Vydané: 18.09.2013 ▪ Autor: Jana Abelson TržilováMoje bývanie ▪ Prečítané: 3312x

Bráňte sa všetkým zlodejom, ktorí si robia zálusk na váš majetok! Zabezpečte svoj dom a byt tak, aby nemali šancu a nepostihlo vás nešťastie v podobe vybielenej domácnosti. Prečítajte si, ako podobným prekvapeniam predchádzať.

Celý článok