PREVÁDZKA E-SHOPU BOLA UKONČENÁ

Vážení zákazníci,

ospravedlňujeme sa, ale prevádzka e-shopu bola ukončená. Objednávky už nie je možné vykonať.

Ďakujeme za pochopenie.
0komentárov

Zariaďujeme kuchyňu

Vydané: 06.12.2012 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 14239x

Kuchynská linka
Kuchynská linka
Po dlhom snívaní ste sa stali hrdým majiteľom bytu, či domčeku? Potom teda určite musíte vyriešiť  otázku, ako zariadiť kuchyňu. A čo si budeme rozprávať, základom je kuchynská linka...

Usporiadanie kuchyne je možné  rozdeliť do niekoľkých schém. Schémy definujúce usporiadanie kuchyne vychádzajú z obvyklého usporiadania interiéru. Je veľmi pravdepodobné, že Vaša kuchyňa niektorému schému bude zodpovedať. Samozrejme za predpokladu, že neplánujete svoju kuchyňu zariadiť v nejakých atypických priestoroch, s množstvom veľkých zákutí  alebo nepravými uhlami stieň.

  • Lineárna (jednostenná kuchyňa) kuchyňa
  • Súbežná - dvojradová kuchyňa
  • Kuchyňa v tvare L
  • Kuchyňa v tvare U
  • Kuchyňa so stredovým ostrovčekom

 

Základné typy usporiadania kuchýň

Lineárna (jednostenná kuchyňa) kuchyňa

Kuchynská linka
Kuchynská linka
Ako napovedá názov, jedná sa o jednoduché jednoradové usporiadanie. Lineárna kuchyňa sa hodí pre úzke dlhé miestnosti, kam sa iné usporiadanie nezmestí. Teda lineárne usporiadanie využijeme hlavne u malých kuchyniek. Je dobré keď stena kuchyne, kde bude hlavne pracovná doska, nemá okná alebo dvere. Minimálna šírka lineárnej kuchyne by mala byť aspoň 1,8 metra. Pracovné zóny v lineárnej kuchyni, musia byť usporiadané vedľa seba. Platí však, že umývacia zóna by mala byť uprostred.

Súbežná - dvojradová kuchyňa

Ak máme dostatok priestoru, je dvojradová kuchyňa jedným z najlepších možných riešení. Často sa stačí otočiť a máte pred sebou to, čo práve potrebujete - drez, sporák, chladničku. Len sa uistite, že v pracovnom priestore medzi dvoma pracovnými doskami nie je potrebné zariadiť priechod. V pracovnom priestore kuchyne, by potom mohlo dochádzať ku kolíziám s inými prechádzajúcimi osobami. Minimálna šírka pre dvojradovú kuchyňu je 250 cm.

Kuchyňa v tvare L

Kuchynská linka
Kuchynská linka
Usporiadanie kuchyne v tvare "L" je dobrou voľbou, ak máte v pláne do kuchyne umiestniť ešte stôl, ktorý sa ľahšie zmestí do protiľahlého rohu kuchyne. L usporiadanie tiež minimalizuje problémy s nadmernou prevádzkou v pracovnej časti kuchyne.

Kuchyňa v tvare U

Usporiadanie kuchyne v tvare "U" nám dáva šancu vytvoriť naozaj luxusnú kuchyňu. V takejto kuchyni bude vždy všetko po ruke. Kuchynské práce Vám tak pôjdu príjemne od ruky. Jednu stenu písmena "U" je možné využívať aj ako servírovaciu plochu.

Kuchyňa so stredovým ostrovčekom

Takáto kuchyňa už bude pôsobiť naozaj impozantne. Jedná sa vlastne o kuchyňu v tvare "U" doplnenú o stredový ostrovček. Tento ostrovček nám umožňuje pracovnú zónu usporiadať do tvaru trojuholníka, ktorá je najvýhodnejšia pre náš pohyb.

 

Ostrovček v kuchyni? Určite áno

Kuchynská linka
Kuchynská linka
Ostrovček v kuchyni je riešením, ktoré si v tuzemských domácnostiach získalo obľubu predovšetkým v poslednom desaťročí. Vyžaduje dostatok priestoru. Aby výsledok nepôsobil prekombinovaným dojmom a udržala sa v miestnosti vzdušnosť a voľné miesto pre varenie a ďalšie práce, ktoré v týchto priestoroch spravidla prebiehajú.

Hlavnou požiadavkou na ostrovček je určite jeho funkčnosť a praktickosť. Dosiahnuť optimálneho rozloženia, takto poňatej kuchyne nie je ľahké. Vždy sa preto oplatí využiť služby odborníkov, alebo si pred realizáciou minimálne vyskúšať svoje zámery v špeciálnych počítačových programoch, ktoré umožňujú 3D vizualizácie obydlia.

Plocha, ktorú ostrovček v kuchyni vytvorí, môže slúžiť ako rozšírenie pracovného či odkladacieho priestoru. Často sa však volí, ako centrum varenia alebo umývania, kedy je tu umiestnená varná doska, či drez. Ostrovček môže slúžiť aj na posedenie. V takom prípade sa k nemu pridajú barové stoličky.

Ak bude slúžiť ako varné centrum, je potrebné počítať aj s inštaláciou digestora. Ten by určite mal byť  dizajnovo vydarený. Pretože bude videný zo všetkých strán. V ostrovčeku môže byť  umiestnené umývacie centrum. Potom  je nutné doriešiť prívody vody a systém odpadu. Zvyčajne sa ľudia prikláňajú na kombinovanie popisovaných účelov využitia.

Hodí sa do priestrannej kuchyne

Detail
Detail
Detail
Detail
Detail
Detail
Detail
Detail
Z vyššie uvedených informácií jasne vyplýva, že toto riešenie nie je príliš vhodné pre klasické panelákové kuchyne, ktorým býva vyhradený pomerne malý priestor. V ideálnom prípade je ostrovček od ďalšieho zariadenia, či stien vzdialený aspoň 90 cm, aj keď komfortnejšie je 120 cm.

Ostrovček v kuchyni je viacerými ľuďmi veľmi obľúbeným prvkom. Pretože umožňuje usporiadať túto miestnosť  viac originálnou. Na ostrovčeku môžu byť umiestnené  domáce spotrebiče, ktoré inak zbytočne zaberajú miesto na kuchynskej linke.

Materiál a farby hrajú u kuchynskej linky veľkú rolu

Kuchynská linka
Kuchynská linka
Hlavným poznávacím znamením trendovej kuchynskej linky je použitý materiál a farba povrchu. V otázke materiálu sa fantázii medze rozhodne nekladú. Nie je nič neobvyklé, keď má moderná kuchynská linka dosku z betónu, alebo je celá vyrobená z exotických drevín. Veľakrát aj výrobcovia pristupujú k nápaditým kombináciám použitých materiálov, kedy môže výsledná kuchynská linka obsahovať kovové, drevené, plastové, sklenené, betónové, či kamenné prvky s rôznou povrchovou úpravou.

O slovo sa tiež u aktuálnej kuchynskej linky hlásia farby. Nie je nič výnimočné, keď je moderná kuchynská linka sýteho odtieňa. Ponuka farebných variantov je takmer neobmedzená. Od žltej kuchynskej linky, cez oranžovú, fialovú, zelenú  až k čiernej farbe, pre ktorú sa mnohí rozhodujú z dôvodov vysokej miery kombinovateľnosti s doplnkami.

 

Mozaika do kuchyne? Originálnym prvkom

Dôležitým rozhodnutím je aj obklad, ktorý v kuchyni zvolíte. Moderným riešením je mozaika. Mozaika do kuchyne vytvorí z Vašej kuchyne netradičný originál a môže pomôcť aj s optickým zväčšením priestoru. Je to veľmi obľúbené riešenie pre oživenie každej kuchyne. Môžeme ju použiť napríklad, ako súčasť kuchynskej linky namiesto tradičných dlaždíc, ale aj ako dizajnový prvok, napr. pre lemovanie nábytku, či vylepšenie vzhľadu zásuviek a vypínačov. Mozaika do kuchyne vyrobená na mieru profesionálov, bude iste luxusným prvkom Vášho bytu a ušetrí Vám veľa času. Pretože sa dodáva už poskladaná do požadovaného tvaru, alebo si ju môžete vyrobiť  sami presne podľa Vašich predstáv. Je vhodná na akýkoľvek povrch, na ktorý sa lepia bežné obklady.

Sklenená mozaika

Ideálnym riešením do menších priestorov je sklenená mozaika vyrobená z krištáľového skla. Aby sa priestor opticky zväčšil odleskami od mozaiky. Väčšie kusy naopak opticky zmenšujú. Sklenená mozaika existuje v mnohých farebných i tvarových prevedeniach.

Keramická mozaika

Jedná sa o tradičný materiál, ktorého hlavnou prednosťou je nenapodobiteľný tvar každého kúsku, vďaka čomu bude keramická mozaika nezameniteľným originálom. Ako aj u ostatných druhov mozaiky, aj u tohto existuje možnosť vytvárania obrazcov aj pravidelných tvarov. Plocha mozaiky pôsobí po vyškárovaní veľmi krásne a plasticky.

Mozaika z kameňa

Kamenná mozaika do kuchyne sa vyrába z prírodného kameňa. Najčastejšie to je z mramoru alebo travertínu, ktorý je ručne opracovaný a vkladaný do vopred pripravených foriem. Svojím vzhľadom sa však nehodí do každej kuchyne. Využívame ho skôr vo verejných priestoroch a v exteriéroch.

Viac článkov a informácií o predplatnom, či inzerciu získate na webe Vydavatelství IN publishing group s.r.o. www.inpg.cz.

Zdroj: mujdum.cz, chytre-bydleni.cz

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

MOJE bydlení

Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

Zostavy v detských izbách? Preferujete lamino a variabilitu

Zostavy v detských izbách? Preferujete lamino a variabilitu

Vydané: 30.10.2014 ▪ Autor: Jiří MacíkMoje bývanie ▪ Prečítané: 2696x

Vyberáte nábytok do detskej izby a robí vám ťažkosti orientovať sa v širokej ponuke? Pozrite sa na niekoľko zostáv, ktorých kvalitu aj variabilitu overili zákazníci nášho e-shopu. Kvôli odolnosti a ľahkej údržbe preferujú lamino.

Celý článok
Ako zariadiť domácu pracovňu ?

Ako zariadiť domácu pracovňu ?

Vydané: 07.01.2014 ▪ Autor: Jana Abelson TržilováMoje bývanie ▪ Prečítané: 2950x

Kto môže tvoriť v pokoji svojho domova, stojí často pred rozhodnutím, kam svoj ​​pracovný kút umiestniť tak, aby nikoho nerušil a zároveň nebol nikým rušený. Ako najlepšie zariadiť a vybaviť domácu pracovňu sa dozviete v článku.

Celý článok
1komentárov
Zabezpečenie bytu a rodinného domu

Zabezpečenie bytu a rodinného domu

Vydané: 18.09.2013 ▪ Autor: Jana Abelson TržilováMoje bývanie ▪ Prečítané: 3310x

Bráňte sa všetkým zlodejom, ktorí si robia zálusk na váš majetok! Zabezpečte svoj dom a byt tak, aby nemali šancu a nepostihlo vás nešťastie v podobe vybielenej domácnosti. Prečítajte si, ako podobným prekvapeniam predchádzať.

Celý článok