PREVÁDZKA E-SHOPU BOLA UKONČENÁ

Vážení zákazníci,

ospravedlňujeme sa, ale prevádzka e-shopu bola ukončená. Objednávky už nie je možné vykonať.

Ďakujeme za pochopenie.
0komentárov

Zariaďujeme predsieň

Vydané: 06.12.2012 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 6898x

Predsieňová stena Clio
Predsieňová stena Clio
Môžete mať krásnu kuchyňu a honosnú obývačku, ale ak do nich vstupujete chaotickou predsieňou, je všetok dobrý dojem preč...

Na predsieň sa pri konečnom zariaďovaní obydlia často hľadí, ako na najmenej potrebný priestor, ktorému sa nie je potrebné venovať v takej miere, ako ku zvyšku interiéru. Opak je ale pravdou, pretože predsieň dokáže naladiť prichádzajúcu návštevu a zároveň príjemne uvítať navracajúcich sa obyvateľov domu, alebo bytu. Skĺbiť všetky funkčné, praktické a estetické požiadavky nie je ľahké. Pretože veľkosť daného priestoru býva veľmi obmedzená.

Malá predsieň potrebuje predovšetkým svetlo

Keďže je väčšinou predsieň veľmi malá, spočíva najdôležitejšia požiadavka v množstve svetla. Určite je vhodné vyvarovať sa tmavým farbám, ktoré by priestor ešte viac opticky zmenšili. Pomôcť si tiež môžeme umiestnením zrkadla, či sklenených doplnkoch. Ak je to možné, je najlepšie priviesť do predsiene prirodzené svetlo oknami, presklenými plochami, či účelne riešenou stenou zo sklobetónu apod. Čo sa týka konkrétnych farieb, stávkou na istotu sú teplé odtiene - predovšetkým žltá a oranžová. U väčších predsiení je možné experimentovať s kontrastným využitím sýtych a menej výrazných farieb, čím sa dá dosiahnuť sviežeho a moderného štýlu.

Odkladacie a úložné plochy sú dôležité

Predsieňová stena Opal 1
Predsieňová stena Opal 1
Nábytok, jeho veľkosť a rozmiestnenie je taktiež pre predsieň zásadnou témou. Chýbať by v nej určite nemal botník a vešiak. Čo sú súčasťou vybavenia, ktoré je možné zaobstarať samostatne, alebo ako komplexnú predsieňovú stenu. Ak to dispozície priestoru dovoľujú, príde vhod aj komoda, prípadne šatníková skriňa, kam sa schovajú nepoužívané zvršky, aby vešiak nebol zbytočne preplnený. Neporiadok a chaos je veľkým nepriateľom príjemného bývania. Na to je potrebné pamätať. Ďalšou nevyhnutnosťou je aj zrkadlo, ktoré by malo byť dostatočne veľké, aby sa v ňom mohol človek vidieť celý. Veľkým otáznikom je stolička, či menšia lavička, ktorú ocenia nielen starší ľudia. Nie vždy sa však do predsiene vojde. Preto je dobré hľadať alternatívne možnosti, napríklad v podobe sklopných sedadiel inštalovaných na stenu.

Nezabúdajte tiež na drobnosti, ktoré sú však vysoko praktické. K tým najdôležitejším sa určite radia odkladacie nádoby na dáždnik alebo na kľúče, prípadne na ďalšie nevyhnutnosti, ako je napríklad obúvacie lyžice.

Vo veľkej predsieni oceníte vstavaný nábytok

Ak patríte medzi tých šťastných, ktorí si môžu dovoliť vďaka dispozíciám predsiene umiestňovať do nej takmer akýkoľvek nábytok, voľte radšej vstavané varianty, ktorými je možné zaplniť aj atypické priestory. Navyše sú veľmi moderné a môžete miestnosť využiť až k stropu, bez toho aby mal užívateľ pocit, že na neho nábytok "padá". Do skríň je potom možné uložiť sezónne vybavenia, v niektorých prípadoch i nenápadne schovať práčku. Vstavané skrine je možné nechať vyrobiť na mieru, čím sa dá dosiahnuť naplnenie všetkých predstáv, ktoré o predsieni ako takej máte. S posuvným systémom zatvárania dvierok, ktorý je možné využiť, navyše ušetríte miesto a je oveľa bezpečnejšou variantou, než klasický spôsob.

Koberec nie je pre predsieň vhodný

V neposlednom rade je tiež pri zariaďovaní predsiene nutné premýšľať o podlahe. Koberec je nepraktické riešenie, pretože jeho prípadné čistenie zaberá veľa času. Najvýhodnejšie sú preto dlaždice, linoleum alebo plávajúca podlaha z PVC materiálov. Skrátka povrch, ktorý je možné ľahko vytrieť handrou. Hovorí sa, že predsieň je najšpinavšia miestnosť obydlia. Tomuto poznatku je preto potrebné prispôsobiť materiály, ktoré chcete do interiéru použiť. Musia byť nielen kvalitné, pekné, ale tiež ľahko udržiavateľné.
Aj keď je predsieň podceňovanou miestnosťou, odporúča sa klásť dôraz na jej zariaďovaní, aby pocit zo vstupu do domu, alebo bytu bol čo najpozitívnejší.

Zaujímavé tipy:

 • Predsieňová stena Nemo II
  Predsieňová stena Nemo II
  zrkadlo je možné z dôvodov bezpečnosti nahradiť zrkadlovou fóliou
 • biela farba stien pôsobí fádne a neosobne
 • na steny je vhodné použiť umývateľné nátery
 • čidlo na pohyb je u svietidlá praktické
 • stropné svietidlo je vhodnejšie ako luster
 • botník by mal mať otvory pre vetranie
 • ak je využitie koberca žiaduce, je vhodné z voliť kvalitný záťažový typ
 • posuvné dvere vedúce do ďalších miestností ušetria drahocenné miesto

Viac článkov a informácií o predplatnom, či inzerciu získate na webe Vydavatelství IN publishing group s.r.o. www.inpg.cz.

Zdroj: chytre-bydleni.cz

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

MOJE bydlení

Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

Zostavy v detských izbách? Preferujete lamino a variabilitu

Zostavy v detských izbách? Preferujete lamino a variabilitu

Vydané: 30.10.2014 ▪ Autor: Jiří MacíkMoje bývanie ▪ Prečítané: 2707x

Vyberáte nábytok do detskej izby a robí vám ťažkosti orientovať sa v širokej ponuke? Pozrite sa na niekoľko zostáv, ktorých kvalitu aj variabilitu overili zákazníci nášho e-shopu. Kvôli odolnosti a ľahkej údržbe preferujú lamino.

Celý článok
Ako zariadiť domácu pracovňu ?

Ako zariadiť domácu pracovňu ?

Vydané: 07.01.2014 ▪ Autor: Jana Abelson TržilováMoje bývanie ▪ Prečítané: 2952x

Kto môže tvoriť v pokoji svojho domova, stojí často pred rozhodnutím, kam svoj ​​pracovný kút umiestniť tak, aby nikoho nerušil a zároveň nebol nikým rušený. Ako najlepšie zariadiť a vybaviť domácu pracovňu sa dozviete v článku.

Celý článok
1komentárov
Zabezpečenie bytu a rodinného domu

Zabezpečenie bytu a rodinného domu

Vydané: 18.09.2013 ▪ Autor: Jana Abelson TržilováMoje bývanie ▪ Prečítané: 3314x

Bráňte sa všetkým zlodejom, ktorí si robia zálusk na váš majetok! Zabezpečte svoj dom a byt tak, aby nemali šancu a nepostihlo vás nešťastie v podobe vybielenej domácnosti. Prečítajte si, ako podobným prekvapeniam predchádzať.

Celý článok