PREVÁDZKA E-SHOPU BOLA UKONČENÁ

Vážení zákazníci,

ospravedlňujeme sa, ale prevádzka e-shopu bola ukončená. Objednávky už nie je možné vykonať.

Ďakujeme za pochopenie.
1komentárov

Hlavnú úlohu hrajú predovšetkým lacné produkty, luxusný nábytok zatiaľ čaká

mieni Dalibor Harazim, ktorý je vedúci grafického oddelenia internetových obchodov s nábytkom pod hlavičkou firmy EXITERIA s.r.o. Sám je vyznávačom moderného dizajnu, má rád drevo a páči sa mu jednoduchý nábytok s čistými líniami.
Vydané: 22.10.2014 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 1758x

a zákazníka všeobecne zaujímajú najmä zľavy, akcie a výpredaje, hovorí Dalibor Harazim, vedúci grafického oddelenia na e-shope MT-nabytok.sk. Podľa neho nie sú ešte ľudia na internetový nákup luxusného nábytku zrejme celkom pripravení. Domov by si bez váhania zakúpil mnoho ďalších produktov z firemnej ponuky, jeho byt ale bohužiaľ nie je nafukovací.

Máte spolu so svojimi kolegami a kolegyňami pod palcom všetku grafiku webových stránok a e-shopu. Môžete nám popísať, čo všetko patrí do vašej pracovnej náplne?

Ako vedúci grafického oddelenia v našej spoločnosti zodpovedám za finálny vzhľad všetkých e-shopov, webov, newsletterov, bannerov i ďalších propagačných materiálov. Osobne sa zaoberám predovšetkým použiteľnosťou a grafickými návrhmi e-shopov a webov. Ostatným kolegom z môjho oddelenia potom zadávam prácu na rôznych projektoch, ktorú následne kontrolujem a schvaľujem. Ďalej sa aktívne podieľam na tvorbe marketingovej stratégie našej spoločnosti.

Dalibor Harazim, vedúci grafického oddelenia internetových obchodov s nábytkom pod hlavičkou firmy EXITERIA s.r.o.
Dalibor Harazim, vedúci grafického oddelenia internetových obchodov s nábytkom pod hlavičkou firmy EXITERIA s.r.o.

Ako ste sa vlastne dostali k svojej súčasnej práci pre nábytkársky e-shop? Oslovili vás majitelia alebo ste si firmu našli aktívne sám?

K webdizajnu som sa dostal vlastne náhodou. Po strednej škole som striedal štúdia na vysokých školách (bohužiaľ neúspešné) s montážnymi prácami. Na jar 2002 som sa dopočul o voľnej pozícii grafika v jednej nemenovanej internetovej agentúre. Bez akýchkoľvek skúseností, ale s prísľubom pilného sebazdokonaľovania a vysokého pracovného nasadenia, som bol prijatý. Počas troch dní som zvládol základy webdizajnu a kódovania a začal vytvárať veľmi jednoduché weby. Keďže som mal už od detstva isté výtvarné sklony, prácu som si veľmi rýchlo obľúbil a stala sa bez preháňania aj mojím koníčkom. Keď mi potom bola firma už malá, začal som v roku 2005 pracovať ako webdizajnér na voľnej nohe. Jedného z majiteľov MT-nábytku.cz som síce poznal už predtým, ale prácu na e-shope mi "dohodil" náš spoločný známy. Po niekoľkomesačnej externej spolupráci sme sa potom dohodli na prácu na HPP.

V dnešnej dobe, keď sa na každého valia zo všetkých strán kopy informácií, nie je ľahké zákazníka zaujať. Avšak dá sa povedať, na čo podľa vašich skúseností najviac reagujú?

Každý zákazník je samozrejme iný, takže sa na túto otázku ťažko hľadá univerzálna odpoveď. Pokiaľ ale budem vychádzať zo štatistík úspešností našich kampaní, tak sa zákazník všeobecne zaujíma najmä o zľavy, akcie a výpredaje. Hlavú úlohu hrajú predovšetkým lacné produkty, na online nákup luxusného nábytku ešte nie sú ľudia zrejme úplne pripravení. Zákazníka potom môžete zaujať žartovným a zároveň dôvtipným sloganom či graficky nápadito spracovanou reklamou.

Ste grafik, ale pohybujete sa v nábytkárskom odbore a v oblasti bývania vôbec. Keď sa spýtame konkrétne, akému štýlu dávate skôr prednosť?

Som vyznávačom predovšetkým moderného dizajnu, páči sa mi jednoduchý nábytok s čistými líniami. Keďže mám rád drevo, nebránim sa tiež niektorým kúskom nábytku v škandinávskom štýle.

Vzhľadom k vašej práci na e-shope poznáte charakteristiku celého radu výrobkov z ponuky. Zaujal vás nejaký kus nábytku, o ktorý by ste mali záujem alebo ho už máte doma?

Ako správny zamestnanec som si väčšinu nábytku zakúpil v našom e-shope. Vybavili sme si tak kompletne spálňu, obývačku aj detskú izbu. Všetkým môžem odporučiť napr. drevenú manželskú posteľ Hampus alebo rohovú rozkladaciu sedačku Baxter, ktorú máme doma v elegantnom čiernobielom prevedení. Môžete ju vidieť nižšie na fotke z mojej obývačky. V e-shope ponúkame ale aj mnoho ďalších produktov, ktoré by sme si domov bez váhania zaobstarali, náš byt ale bohužiaľ nie je nafukovací: o)

Rohovú rozkladaciu sedačku Baxter môže Dalibor Harazim všetkým zákazníkom len odporučiť
Rohovú rozkladaciu sedačku Baxter môže Dalibor Harazim všetkým zákazníkom len odporučiť

Od nábytku, ktorý sa vám páči, prejdime na ten, bez ktorého sa zaobídete. Myslíte, že nejaký kus by ste doma určite nechceli?

Všeobecne nemám rád akýkoľvek nábytok na kolieskach (okrem kancelárskej stoličky, samozrejme), a potom tiež nemusím klasický rustikálny nábytok.

Čo robí grafik najradšej vo svojom voľnom čase? Máte nejaké záľuby alebo koníčky, na ktoré si urobíte čas, keď v práci vypnete počítač?

Na prvom mieste je samozrejme rodina. Keďže žijeme v horami obklopenom Jeseníku, máme možnosť si s priateľkou a deťmi kedykoľvek vyjsť alebo ísť na bicykli do okolitých lesov. Medzi ďalšie moje veľké záľuby patrí rybárčenie a hubárčenie. Tiež sa nebránim počítačovým hrám, sledovaniu filmov a seriálov, počúvaniu hudby či občasnému hraniu na gitare a basgitare.


Zaujíma vás webdizajn a práca grafikov? Napíšte nám do komentára pod článkom, či vás niekedy oslovila graficky nápadito spracovaná reklama alebo šikovný slogan.


Použité fotografie:
1,2 – Dalibor Harazim

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Pôvodnou profesiou som chovateľ, ale prišla príležitosť robiť novinárčinu a komunikáciu, a od tej doby sa živím písaním. V mojich článkoch nájdete vždy nejakú praktickú vychytávku do vašej domácnosti alebo užitočnú radu, aby sa vám lepšie bývalo a žilo.

Jiří Macík na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 1
Nadpis:
  Vaše meno:
Odkial?
Dobry den, a ak luxusny nabytok odkial? Plati sa dost za dizajn, ale ked vyzera tak dobre niekedy...Na co si davat pozor? Nemoze byt aj luxusny nabytok "smejd"? Pozeram napr. po www.estilofina.sk - aspon tu som nasla dost skladom, inak cakanie...
ODPOVĚDĚT
Lenka | 11.04.2016

Prečítajte si tiež ↓

Viete, čo je HTML, CSS alebo responzivita? Prezradí vám to kóder webových stránok David Prudil

Viete, čo je HTML, CSS alebo responzivita? Prezradí vám to kóder webových stránok David Prudil

Vydané: 09.02.2015 ▪ Autor: Martin KulhánekNáš tím ▪ Prečítané: 1083x

Ako dostala svoju podobu webstránka, na ktorú pozeráte? Všetky grafické prvky niekto musel najprv previesť do kódov, zrozumiteľných internetovým prehliadačom. Prečítajte si v rozhovore s Davidom Prudilom, čo kodérska práca obnáša.

Celý článok
Čo je to linkbuilding? Alebo affiliate program? Čítajte rozhovor so Zdeňkom Dvořákom

Čo je to linkbuilding? Alebo affiliate program? Čítajte rozhovor so Zdeňkom Dvořákom

Vydané: 22.01.2015 ▪ Autor: Martin KulhánekNáš tím ▪ Prečítané: 927x

Tiež vám tieto slová znejú ako z iného sveta? Pritom sa za nimi neskrýva nič iné ako nástroj pre podporu predaja. Linkbuilder spoločnosti Exiteria, Zdeněk Dvořák, vám prezradí, ako fungujú a ako si vďaka nim môžete aj privyrobiť.

Celý článok
Najradšej popisujem počas dňa rôznorodý nábytok, produkty jednej kolekcie sú náročnejšie

Najradšej popisujem počas dňa rôznorodý nábytok, produkty jednej kolekcie sú náročnejšie

Vydané: 16.12.2014 ▪ Autor: Jiří MacíkNáš tím ▪ Prečítané: 1192x

hodnotí Monika Šenková, ktorá je textárkou na webových stránkach internetových obchodov s nábytkom pod hlavičkou firmy Exiteria s.r.o. Páči sa jej prírodný materiály a dekóry. Akému štýlu bývania dáva prednosť?

Celý článok