PREVÁDZKA E-SHOPU BOLA UKONČENÁ

Vážení zákazníci,

ospravedlňujeme sa, ale prevádzka e-shopu bola ukončená. Objednávky už nie je možné vykonať.

Ďakujeme za pochopenie.
0komentárov

Prečo dobrovoľne bývam na dedine? Mám rád prírodu a ten pokoj,

zveril sa nám Martin Kulhánek, ktorý má na starosti textový obsah webov MT-nábytok.sk. Jeho veľkou záľubou je záhradka a práce okolo domu. Ako sa mu pestovanie darí, čo má rád a čo mu otravuje život? Dozviete sa v rozhovore.
Vydané: 14.11.2014 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 1177x

zveril sa nám Martin Kulhánek, ktorý má na starosti textový obsah webov MT-nábytok.sk. Jeho veľkou záľubou je záhradka a práce okolo domu. Ako sa mu pestovanie darí, čo má rád a čo mu naopak otravuje život? Dozviete sa v rozhovore.

Snažíte sa podľa vášho motta zo státisícov krásnych českých slov vyberať tie správne a skladať ich k sebe tak, aby mali nejaký zmysel. Čo to konkrétne znamená pri práci pre spoločnosť Exiteria?

"V internetovom prostredí sa vďaka Exiterii pohybujem niečo cez rok, predtým som robil dlhé roky tlačené noviny. Takže táto práca pre mňa predstavuje predovšetkým neustále objavovanie nových postupov a metód, ako sa nestratiť v internetovej džungli a uspieť v nej. Rád by som, aby si každý čitateľ našiel na stránkach blogu Môj byt tému, ktorá ho zaujíma, a po prečítaní článku si povedal, že to nebol premárnený čas a niečo užitočné sa dozvedel."

Martin Kulhánek a sučka Chira
Martin Kulhánek a sučka Chira

Ako ste sa k práci s jazykom a písaniu vlastne dostali? Máte skúsenosti s novinárčinou, reklamnou agentúrou, alebo vás jednoducho raz čeština oslovila a rozhodli ste sa?

"K práci s materinským jazykom (bez toho aby som o tom vtedy samozrejme vedel) som sa dostal už v detstve, a to vďaka knižkám. Čítal som veľa a rád, čo sa potom prejavilo napríklad v tom, že na strednej škole som menej nadaným kamarátom písaval slohové práce. Samozrejme za nejaký ten úplatok. Inak tá škola bola hotelová, takže žiadny tvorivý literárny odbor, a vybral som si ju kvôli svojmu vtedajšiemu veľmi kladnému vzťahu k jedlu.

Po maturite som sa viacmenej zo zvedavosti prihlásil do konkurzu na redaktora okresného týždenníka, a k môjmu veľkému prekvapeniu ma zobrali. Po tejto svojej prvej novinárskej skúsenosti som vystriedal rad ďalších zamestnaní, ale vždy ma to už ťahalo k písaniu. Nakoniec som pred príchodom do Exiterie robil šéfredaktora iného regionálneho periodika, akonáhle ale začali moju prácu rušiť politické tlaky zhora, znechutene som odmietol ďalej pokračovať. A v tej chvíli som natrafil na ponuku práce copywritera pre on-line predajcu nábytku."

Máte v obľube niektoré témy, o ktorých je radosť písať a ide to vlastne samo? A inak, o čom sa vám píše skôr zle a kde len ťažko hľadáte slová?

"Nemyslím si, že by mi niektoré témy nejako vyslovene vadili. Horšie sa mi píše snáď len o typicky ženských veciach, ale to asi každému textárovi - mužovi. Ako som už hovoril, dôležitá je pre mňa spokojnosť čitateľa, takže sa snažím s každým námetom popasovať, ako najlepšie dokážem."

Nábytok a vy. V akom štýle máte zariadený dom a ktorý nábytok sa vám najviac páči? Existuje nejaký kúsok, u ktorého by ste neváhali a zakúpili by ste si ho?

"Mám rád prírodné materiály a dávam prednosť nábytku z masívu. Skôr ale v modernejších tvaroch, než v klasickom rustikálnom štýle. Rád taktiež vdychujem nový život starým veciam, takže som takto napríklad obrúsil jedálenský stôl, natretý príšernou hnedou farbou, a vykľul sa z neho parádny kúsok s krásnou kresbou dreva.

Aký nábytok by som si hneď zakúpil? Poriadnu veľkú pohodlnú rozkladaciu sedaciu súpravu. Problém je v tom, že na ňu zatiaľ nemám doma dosť miesta. Musím sa uspokojiť s menšou pohovkou, ktorá má ale úprimne už najlepšie roky naozaj za sebou."

Na zákazníkov sa zo všetkých strán valia ponuky, odporúčania, akcie či letáky. Čoho by sa podľa vášho názoru mali ľudia pri zariaďovaní bytu určite vyvarovať?

"Necítim sa úplne povolaný k tomu, aby som niekomu radil, ako si zariaďovať byt. Každopádne by som sa ale nebál nakupovať nábytok v internetovom e-shope. Len je potrebné si predajcu vopred trošku preklepnúť, aby človek nenaletel podvodníkom. Čo sa mi aj osobne stalo, aj keď nešlo o nábytok, ale elektroniku. Odporúčam teda držať sa osvedčeného hesla: Dôveruj, ale preveruj."

Na svojom profile Google + sa charakterizuje ako dobrovoľný dedinčan a záhradkár. Môžete nám trochu viac priblížiť, čo to predstavuje?

"To znamená, že verím predovšetkým prírode a snažím sa s ňou spolupracovať. Mám rád vidiek a tie chvíle, keď si večer sadnem na dvor a všade je úplné ticho. V hlučnom meste by som skrátka nežil. Kúsok za plotom mojej záhrady navyše začína les, bez ktorého by som si asi tiež nevedel život predstaviť. Nejakú dobu som pobýval v Prahe a veľmi rád som sa vrátil späť na dedinu."

Ako svoju veľkú záľubu propagujete záhradu a všetko okolo nej. Čo sa vám najviac pri vašej pestovateľskej vášni darí a naopak s čím ešte nie ste úplne spokojný?

"Baví ma pozorovať ten zázrak, keď sa maličké semienko mení v rastlinu, ktorú navyše môžem vo finále zjesť. Čo si budeme hovoriť, paradajka zo záhradky chutí úplne inak ako z regálu supermarketu. Celkom sa mi darí pestovať cesnak a cibuľu, pekné boli tento rok aj zemiaky.

Ako ale každý záhradkár určite potvrdí, je to predovšetkým boj. Slimáci, pásavky, húsenice aj hlodavce, všetci sa snažia vašu snahu zhatiť. Veľké problémy mám posledné dva roky s hryzcom vodným, čo je taká väčšia myš, ktorá nemilosrdne decimuje korene mladých rastlín. Keby mal niekto z čitateľov recept, ako sa tohto húževnatého nepriateľa zbaviť, rád nejaký postup vyskúšam. Nepomáha totiž nič. Niekde som čítal, že aby sa človek zbavil hryzca, má sa odsťahovať. To sa mi momentálne ale naozaj nechce."

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Pôvodnou profesiou som chovateľ, ale prišla príležitosť robiť novinárčinu a komunikáciu, a od tej doby sa živím písaním. V mojich článkoch nájdete vždy nejakú praktickú vychytávku do vašej domácnosti alebo užitočnú radu, aby sa vám lepšie bývalo a žilo.

Jiří Macík na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

Viete, čo je HTML, CSS alebo responzivita? Prezradí vám to kóder webových stránok David Prudil

Viete, čo je HTML, CSS alebo responzivita? Prezradí vám to kóder webových stránok David Prudil

Vydané: 09.02.2015 ▪ Autor: Martin KulhánekNáš tím ▪ Prečítané: 1082x

Ako dostala svoju podobu webstránka, na ktorú pozeráte? Všetky grafické prvky niekto musel najprv previesť do kódov, zrozumiteľných internetovým prehliadačom. Prečítajte si v rozhovore s Davidom Prudilom, čo kodérska práca obnáša.

Celý článok
Čo je to linkbuilding? Alebo affiliate program? Čítajte rozhovor so Zdeňkom Dvořákom

Čo je to linkbuilding? Alebo affiliate program? Čítajte rozhovor so Zdeňkom Dvořákom

Vydané: 22.01.2015 ▪ Autor: Martin KulhánekNáš tím ▪ Prečítané: 925x

Tiež vám tieto slová znejú ako z iného sveta? Pritom sa za nimi neskrýva nič iné ako nástroj pre podporu predaja. Linkbuilder spoločnosti Exiteria, Zdeněk Dvořák, vám prezradí, ako fungujú a ako si vďaka nim môžete aj privyrobiť.

Celý článok
Najradšej popisujem počas dňa rôznorodý nábytok, produkty jednej kolekcie sú náročnejšie

Najradšej popisujem počas dňa rôznorodý nábytok, produkty jednej kolekcie sú náročnejšie

Vydané: 16.12.2014 ▪ Autor: Jiří MacíkNáš tím ▪ Prečítané: 1187x

hodnotí Monika Šenková, ktorá je textárkou na webových stránkach internetových obchodov s nábytkom pod hlavičkou firmy Exiteria s.r.o. Páči sa jej prírodný materiály a dekóry. Akému štýlu bývania dáva prednosť?

Celý článok