PREVÁDZKA E-SHOPU BOLA UKONČENÁ

Vážení zákazníci,

ospravedlňujeme sa, ale prevádzka e-shopu bola ukončená. Objednávky už nie je možné vykonať.

Ďakujeme za pochopenie.
0komentárov

Je dobojované! Naši stolní tenisti majú za sebou vydarenú sezónu

Stolní tenisti Jeseníka, podporovaní spoločnosťou EXITERIA s.r.o., ukončili tohtoročnú sezónu neľútostných bitiek nad zelenými stolmi. Prečítajte si, ako sú spokojní so svojimi výsledkami a aké novinky ešte chystajú pre fanúšikov.
Vydané: 14.04.2014 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 2777x

Kvalitný ping-pong má v Jeseníku dlhodobú tradíciu. Najlepší borci v "A" mužstve EXITERIA Klubu stolného tenisu (KST) Jeseník už niekoľko desaťročí hrajú 2. ligu a nehodlajú ju len tak opustiť. Darí sa však aj ostatným tímom od žiakov až po veteránov. Uplynulú sezónu hodnotí Miloš Matějíček starší, nestor stolného tenisu pod jesenickými horami.

Pekná prvá polovica tabuľky

"Jednoznačným cieľom nášho "áčka" pre práve skončenú sezónu bolo umiestnenie do 4. priečky, aby sme si mohli v 2. lige zahrať play-off. V priebehu súťaže však došlo k zmene pravidiel a zodpovední funkcionári rozhodli, že vyraďovacie boje sa konať nebudú. O víťazstvo tak medzi sebou zabojujú iba prvé dva tímy v tabuľke," povedal nášmu blogu Miloš Matějíček.

"Áčko" napokon skončilo vo svojej skupine 2. ligy na peknom 5. mieste, v pokojných vodách prvej polovice tabuľky. "Čo zodpovedá našej súčasnej forme. Dôležité je, že sa nemusí bojovať o záchranu," okomentoval ping-pongový veterán umiestnenie najlepšieho jesenického mužstva. Najviac bodov získal jeho syn Martin Matějíček, ktorý vyhral 44 zápasov v dvojhre a 13 vo štvorhre.

Tretia liga - bude alebo nebude?

Slušnú 5. priečku v celkovom poradí cez výpadky v posledných zápasoch udržali aj členovia "B" mužstva, bojujúce o body v 3. lige. Hoci ani oni nemali starosti so záchranou v súťaži, nie je dnes vôbec isté, či sa do nej zapoja aj v ďalšom ročníku. "Najlepší hráč Tibor Chmela má prestúpiť do "áčka" a bohužiaľ za neho nemáme adekvátnu náhradu. Je preto otázne, či sa do 3. ligy vôbec registrovať a búchať sa na chvoste tabuľky s rizikom zostupu alebo radšej zvyšnou trojicou posilniť ďalšie mužstvá," premieta Miloš Matějíček.

Podľa neho nie je úplne jednoduché zohnať do "béčka" nového hráča, pretože na úrovni 3. ligy už je potrebné byť dostatočne skúsený a vyzretý. A takých hráčov je v Jesenickom regióne asi toľko, ako povestného šafranu. Vzniknutú situáciu má vyriešiť valné zhromaždenie EXITERIA KST Jeseník, ktorá sa bude konať v polovici júna.

Nejlepší hráči Exiteria KST Jeseník v sezóne 2013/2014

MUŽSTVO HRÁČ SÚŤAŽ DVOJHRY ŠTVORHRY
A Matějíček Martin 2. liga 44:24 13:8
B Chmela Tibor 3. liga 61:20 9:12
C Matějíček Miloš st. Divízia Olomouckého kraja 29:7 8:3
D Šimek Pavel Krajská súťaž I 51:17 12:6
E Tálský Jakub Regionálny prebor 56:3 13:2
F Cypra Vladislav Regionálny prebor 27:17 6:7
 

Krajské súťaže: prepad aj postup

Mužstvo pod označením "C" malo síce v pláne vyhrať Divíziu Olomouckého kraja, ale v konečnom účtovaní mu patrí až 8. miesto. Nechýbalo málo a muselo bojovať o záchranu v súťaži. O priečku lepšie, teda na siedmom mieste, ukončili sezónu stolní tenisti jesenického "déčka" v I. triede Krajskej súťaže Olomouckého kraja. Sú to síce napospol už starší páni, ale svoje pálky stále ovládajú na výbornú.

Veľkú radosť všetkým priaznivcom stolného tenisu v Jeseníku urobil tím "E", ktorý dominoval Regionálnemu preboru, vyhral ju a vďaka tomu môže postúpiť do II. triedy Krajskej súťaže. "Ak sa podarí udržať "béčko" v tretej lige, znamenalo by to, že klub bude mať okrem extraligy a prvej ligy zastúpenie vo všetkých úrovniach ping-pongových súťaží, čo je pre nás výborná športová vizitka, "pochvaľuje si Miloš Matějíček.

Nesklamali ani mladí a veteráni

Slušné výsledky predvádzali počas uplynulých mesiacov v bodovacích turnajoch a preboroch v rámci Olomouckého kraja tiež jesenickí mladí. Najlepší z nich, Vítek Dvořák, postúpil z tretej pozície na TOP turnaj najlepších 12 starších žiakov kraja a hrať tam bude aj v dorasteneckej kategórii. Podobne je na tom aj Marek Viterna, ktorému účasť na turnaji medzi dorastencami ušla len o chlp, ale za to bude súperiť medzi mladšími i staršími žiakmi. V súťaži starších žiakov si spolu s ním zahrá ešte Karel Tulis.

Za Jeseník však bojujú nad zelenými stolmi aj o dve generácie starší borci. Veteránom začala sezóna vo februári a skončí až v novembri, takže na nejaké hodnotenie je ešte skoro, však páni Matějíček a Senohrábek to aj vo svojom veku strielajú stále slušne a na turnajoch obsadzujú čelné miesta . Sú tiež pravidelnými účastníkmi európskych i svetových šampionátov . "Klub bohužiaľ nemá záujem nás finančne podporovať, preto sme sa so žiadosťou o výpomoc obrátili na mesto Jeseník a Olomoucký kraj a u oboch sme uspeli. Bez peňazí to skrátka nejde ani v našom veku," podotýka hrajúca legenda.

A ako vidí ústredná postava jesenického ping - pongu budúcu súťažnú sezónu? "Ešte je príliš skoro na nejaké plány a ciele, rozhodovať sa bude až na júnovom valnom zhromaždení. Ale keď v 2. lige znova atakujeme 4. alebo 5. priečku, tak by sme mohli byť spokojní."

Foto: EXITERIA KST Jeseník

Páči sa vám ping - pong alebo ste snáď aj aktívnym hráčom či hráčkou? Napíšte nám o svojich úspechoch!

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Mal som byť hotelierom alebo šéfom reštaurácie, ale ešte než som s tým začal, zlákalo ma písanie a novinárska práca. Na blogu Môj byt vám prinášam pozvánky na rôzne nábytkárske akcie, novinky a zaujímavosti, rozhovory s ľuďmi z odboru aj fotogalérie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

Urobili sme radosť školákom aj ich učiteľom v Košiciach. Čím? Pozrite sa sami

Urobili sme radosť školákom aj ich učiteľom v Košiciach. Čím? Pozrite sa sami

Vydané: 20.03.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPomáhame ▪ Prečítané: 535x

E-shop MT nábytok, jednotka s bytovým vybavením na internetovom trhu, rozdáva zadarmo vybavenie do základných škôl. Čím sme urobili radosť deťom a ich učiteľom v Košiciach? Pozrite sa a napíšte si o nový nábytok tiež.

Celý článok
Váš nákup urobil radosť malým obyvateľom Detského domova v Trnave. Aký nábytok si vďaka dobročinnej akcii užívajú?

Váš nákup urobil radosť malým obyvateľom Detského domova v Trnave. Aký nábytok si vďaka dobročinnej akcii užívajú?

Vydané: 14.03.2016 ▪ Autor: Martin KulhánekPomáhame ▪ Prečítané: 3000x

Malí aj veľkí obyvatelia detského domova v Trnave sa tešia z nového nábytku. Dostali ho od e-shopu MT nábytok, ktorý koncom minulého roka spustil unikátnu dobročinnú akciu. Pozrite sa, čo si v Trnave za nazbieranú sumu vybrali.

Celý článok
Chcete mať tento rok krajšiu knižnicu? Napíšte si o nábytok. Ako čitatelia vo Vysokove, kde už majú krásne nové regály

Chcete mať tento rok krajšiu knižnicu? Napíšte si o nábytok. Ako čitatelia vo Vysokove, kde už majú krásne nové regály

Vydané: 07.01.2016 ▪ Autor: Martin KulhánekPomáhame ▪ Prečítané: 1337x

Ako získať moderné vybavenie do knižnice bez peňazí? Je to prosté. Stačí sa ozvať a my zariadime vašu požičovňu novými regálmi. Vo Vysokove to skúsili a tamojší čitatelia sa radujú z krajšieho a útulnejšieho prostredia požičovne.

Celý článok