PREVÁDZKA E-SHOPU BOLA UKONČENÁ

Vážení zákazníci,

ospravedlňujeme sa, ale prevádzka e-shopu bola ukončená. Objednávky už nie je možné vykonať.

Ďakujeme za pochopenie.
0komentárov

Snažíme sa spríjemniť učenie deťom, bojujúcim s ťažkým postihnutím

Bohužiaľ nie každé dieťa dostane do vienka pokojný život. Mnohé z nich sa naopak odmala musia vysporiadať so zdravotným či telesným postihnutím. Aby sme im troška pomohli, podporili sme výučbu na jednej špeciálnej základnej škole.
Vydané: 30.04.2014 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 3919x

Kúpeľňová skrinka od firmy Exiteria
Kúpeľňová skrinka od firmy Exiteria
V Základnej škole špeciálnej (ZŠS) pre žiakov s viacerými chybami v Blansku sa učia štyri desiatky detí s rôznym stupňom postihnutia. Individuálny prístup je nastavený pre potreby každého žiaka zvlášť a okrem samotného vyučovania sa deti zúčastňujú aj rôznych terapií za pomoci odborníkov na rehabilitácie, ale aj živých psov alebo koní. EXITERIA s.r.o. škole venovala niekoľko kusov nábytku, doplňujúceho interiér tried a spoločných priestorov.

Cieľ: plnohodnotný život postihnutých detí

Ako hovorí riaditeľ ZŠS Blansko Martin Koupý, škola sa snaží predovšetkým naučiť žiakov s ťažkým zdravotným postihnutím a kombinovanými chybami základným vedomostiam a zručnostiam, bez ktorých sa v budúcnosti nezaobídu. Ide o to, aby po ukončení školskej dochádzky boli deti čo najviac sebestačné a dokázali sa zaradiť do bežného života.

"Plnohodnotný život pre naše deti, úsmev na ich tvárach a spokojnosť rodičov je naším cieľom a svojím pôsobením o toto všetci v škole usilujeme," potvrdzuje riaditeľ. Ako doplnil, Blanenská škola je v regióne známa už vyše 20 rokov a za tú dobu sa jej podarilo pripraviť na úspešné zaradenie do "normálnej" spoločnosti desiatky žiakov.

Komody a kúpeľňové skrinky

Postihnutým deťom pomáhajú aj psy.
Postihnutým deťom pomáhajú aj psy.
Zriaďovateľom ZŠS Blansko je Jihomoravský kraj, ktorého úradníci tiež každoročne rozhodujú, koľko dostane dôležitý vzdelávací ústav peňazí na svoju prevádzku. Ďalšie prostriedky na najrôznejšie aktivity potom poskytuje aj občianske združenie "Počítáte s námi", ktoré pri škole dlhodobo pôsobí. Samotná škola totiž zo svojho už tak napätého rozpočtu neutiahne zakupovanie nákladných kompenzačných pomôcok ani financovanie rehabilitačných terapií.

V čase všeobecného šetrenia a uťahovania opaskov však nie je financií nikdy dostatok, preto aj špeciálna škola pre postihnuté deti víta akúkoľvek pomoc, napríklad aj vo forme nového nábytku. "Ako vo väčšine zariadení podobného typu je samozrejme aj našou snahou vytvárať nadštandardné podmienky pre žiakov s rôznym typom postihnutia. Ďakujem týmto spoločnosti Exiteria, že sa svojím darom zaradila medzi našich priateľov a podporovateľov, "oceňuje Martin Koupý potrebný darček od popredného internetového predajcu nábytku v Čechách a na Slovensku.

Nové komody už slúžia k plnej spokojnosti všetkých.
Nové komody už slúžia k plnej spokojnosti všetkých.
Exiteria s.r.o. dodala do Blanska dve nové komody, dve kúpeľňové skrinky a policový regál. Nábytok už slúži k veľkej spokojnosti jeho užívateľov. "Veci sme vyberali ako vhodné doplnenie interiérov našej špeciálnej školy a zároveň ako obmenu mnohoročného nábytku. Zvoliť si zo širokej ponuky spoločnosti Exiteria pritom rozhodne nebolo jednoduché, "podotýka riaditeľ, podľa ktorého má každá nová, vhodne vybraná vec vždy pozitívny vplyv na estetiku daného prostredia.

Ako Martin Koupý ešte doplnil, zabezpečenie kvalitnej výučby a vzdelávania je závislé predovšetkým od vzťahu pedagóga so žiakom a samotné prostredie do tohto vzťahu vstupuje ako ďalší podporný prvok. "Každopádne sme radi, že sme mohli vylepšiť vybavenie v triedach komodami a umiestniť nové kúpeľňové skrinky do priestorov školského internátu a do rehabilitačnej miestnosti."

Základná škola špeciálna v Blansku zabezpečuje povinnú školskú dochádzku pre žiakov s rôznymi druhmi postihnutia, pričom vo väčšinou ide o postihnutie mentálne. Deti sa tu učia podľa štátom schválených vzdelávacích programov, doplnených o systém ucelenej rehabilitácie. Jeho súčasťou sú fyzioterapie, logopedická starostlivosť, kontakt so živými zvieratami aj výtvarný a keramický ateliér. Na tomto systéme sa podieľa celý tím odborníkov a terapeutov. Ku škole patrí aj opravený internát s kapacitou 11 lôžok a každodenne dochádzajúce deti majú k dispozícii školskú družinu.

Foto: ZŠS Blansko

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

MT-nábytok.sk

MT-nábytok.sk na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

Urobili sme radosť školákom aj ich učiteľom v Košiciach. Čím? Pozrite sa sami

Urobili sme radosť školákom aj ich učiteľom v Košiciach. Čím? Pozrite sa sami

Vydané: 20.03.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPomáhame ▪ Prečítané: 535x

E-shop MT nábytok, jednotka s bytovým vybavením na internetovom trhu, rozdáva zadarmo vybavenie do základných škôl. Čím sme urobili radosť deťom a ich učiteľom v Košiciach? Pozrite sa a napíšte si o nový nábytok tiež.

Celý článok
Váš nákup urobil radosť malým obyvateľom Detského domova v Trnave. Aký nábytok si vďaka dobročinnej akcii užívajú?

Váš nákup urobil radosť malým obyvateľom Detského domova v Trnave. Aký nábytok si vďaka dobročinnej akcii užívajú?

Vydané: 14.03.2016 ▪ Autor: Martin KulhánekPomáhame ▪ Prečítané: 3000x

Malí aj veľkí obyvatelia detského domova v Trnave sa tešia z nového nábytku. Dostali ho od e-shopu MT nábytok, ktorý koncom minulého roka spustil unikátnu dobročinnú akciu. Pozrite sa, čo si v Trnave za nazbieranú sumu vybrali.

Celý článok
Chcete mať tento rok krajšiu knižnicu? Napíšte si o nábytok. Ako čitatelia vo Vysokove, kde už majú krásne nové regály

Chcete mať tento rok krajšiu knižnicu? Napíšte si o nábytok. Ako čitatelia vo Vysokove, kde už majú krásne nové regály

Vydané: 07.01.2016 ▪ Autor: Martin KulhánekPomáhame ▪ Prečítané: 1337x

Ako získať moderné vybavenie do knižnice bez peňazí? Je to prosté. Stačí sa ozvať a my zariadime vašu požičovňu novými regálmi. Vo Vysokove to skúsili a tamojší čitatelia sa radujú z krajšieho a útulnejšieho prostredia požičovne.

Celý článok