1komentárov

Inšpirácie až z vrcholu: svetové ocenenie pre český detský nábytok

Od predaja vybavenia do škôl a kancelárií až po zisk svetového ocenenia za dizajn. Takúto cestu urazila česká spoločnosť MY DVA od roku 1995. Nechajte sa inšpirovať jej detským nábytkom z rady Fantasy, víťazom Red Dot Award 2014.
Vydané: 22.04.2014 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 2189x

Šikovný rad školského nábytku Fantasy z dielne Radky Šrámkovej, Václava Charváta a Petra Hamacka vznikla podľa slov tvorcov vďaka snahe rozžiariť fádne učebne materských a základných škôl. Súdiac podľa zisku jedného z najuznávanejších svetových ocenení v kategórii produktového dizajnu sa to nábytkarom z MY DVA Group darí výborne.

Red Dot Design Award - cena pre dizajn priemyslových výrobkov, udelovaných už od roku 1955 v nemeckom Essene. Tento rok sa o ňu uchádzalo 4 815 produktov z 53 krajín. Všetky prihlásené výtvory musia byť bežne vyrábané a dostupné, obyčajné prototypy súťažiť nemôžu.

"Získané ocenenie je pre nás obrovskou odmenou za prácu na vývoji novej rady detského nábytku, ktorú sme odviedli v minulých mesiacoch. Teší nás, že aj bežne dostupný nábytok určený do detských interiérov sa môže zaradiť medzi produkty nesúce prívlastok 'kvalitný dizajn', "hovorí s potešením Petr Hamáček, jeden z autorov školského nábytku rady Fantasy.

Ocenená skrinka Fantasy z čelného pohľadu... ...a zo zadnej strany ako magnetická tabuľa.  Foto: MY DVA Group

Bezpečnosť predovšetkým

Detský nábytok s menom Fantasy sa navrhuje a vyrába s maximálnym dôrazom na bezpečie jeho užívateľov, teda školákov a predškolákov. Pri výrobe skríň, stolov, stoličiek, šatní a ďalšieho školského vybavenia sú používané iba materiály a technológie nezaťažujúce životné prostredie. Vďaka tomu tiež rad Fantasy získal certifikát "Ekologicky šetrný výrobok", udeľovaný ministerstvom životného prostredia.

Niektoré bezpečnostné prvky ocenených skríň Fantasy:

  • špeciálne navrhnutá plastová úchytka pre ľahké otváranie dvierok
  • podpierky políc zamedzujúce ich samovoľnému vysunutiu
  • 2 mm plastové ABS lišty na hranách
  • vruty ukryté v pántoch brániace zraneniu ruky vnútri skrinky
  • protišmykové kolieska s brzdou

Poskladajte si ich, ako chcete

Do škôlok aj izbičiek... Foto: MY DVA Group
Do škôlok aj izbičiek... Foto: MY DVA Group
Podľa tvorcov nie je Fantasy obyčajným kusom nábytku, ale jedná sa o živú a hravú súčasť detských interiérov. Skrine môžu byť otvorené, zásuvkové alebo s otváracími aj posuvnými dvierkami a je možné ich spolu podľa potreby kombinovať a skladať do zostáv.

To, čo na nich deti najviac ocenia, sa však skrýva na ich zadnej strane. Tvorí ju magnetická plocha, ktorú je možné využiť pri hrách i výučbe.

Vďaka technológii polepovania fóliou si dokonca každý záujemca o nábytok Fantasy môže dodať vlastnú grafiku a dostane presne také skrinky, po akých túži. A aj keď opomenieme túto možnosť, stále majú zákazníci na výber z dlhého radu variantov a možností.

Skrine sa vyrábajú v štyroch farbách základne s možnosťou voľby zo 12 farieb dvierok a s plastovými úchytkami v ďalších šiestich farebných prevedeniach. Kombinácií je teda dosť a dosť, navyše keď sa dá ešte vyberať z dvoch rozmerov a 12 farieb vnútorných plastových zásuviek. Skrine môžu stáť na sokli, výškovo nastaviteľných nožičkách alebo na pogumovaných kolieskach s brzdou.

Od školských lavíc k svetovej cene

Foto: MY DVA Group
Foto: MY DVA Group
Spoločnosť nesúca dnes názov MY DVA Group a.s., pôsobí v rôznych podobách na českom i zahraničnom trhu od roku 1995. Pôvodná firma MY DVA s.r.o. bola založená za účelom predaja vybavenia kancelárskych a školských interiérov a rýchlo sa rozrastala.

Až do podoby dnešnej akciovej spoločnosti, zaoberajúcej sa školským a kancelárskym nábytkom, solárnou energiou, interiérovým dizajnom a nábytkovými komponentmi.

"Na slovenskom trhu pôsobí spoločnosť od roku 2005 pod hlavičkou spoločnosti MY DVA Slovakia, s.r.o. a už niekoľko rokov tiež úspešne funguje aj v zahraničí, "dopĺňa Martin Slanina z mediálneho zastúpenia MY DVA Slovakia, s.r.o.

 

Chceli by ste mať nábytok Fantasy vo vašej škôlke alebo škole? A doma? Napíšte nám do komentárov!

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Mal som byť hotelierom alebo šéfom reštaurácie, ale ešte než som s tým začal, zlákalo ma písanie a novinárska práca. Na blogu Môj byt vám prinášam pozvánky na rôzne nábytkárske akcie, novinky a zaujímavosti, rozhovory s ľuďmi z odboru aj fotogalérie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 1
Nadpis:
  Vaše meno:
Chceme
mame doma predškolačku kt sa chysta do školy a partiu dvojičky chlapčeka a dievčatko vo veku 2,5 roka potrebujeme zariadit izbu tak aby vyhovala školačke ale i buducim školkarom.. radi si dame poradit. :)
ODPOVĚDĚT
ivana | 29.11.2014

Prečítajte si tiež ↓

Kde načerpať inšpiráciu pre stavbu či rekonštrukciu? Príďte sa pozrieť na veľtrh STAVOTECH Olomouc

Kde načerpať inšpiráciu pre stavbu či rekonštrukciu? Príďte sa pozrieť na veľtrh STAVOTECH Olomouc

Vydané: 24.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPráve sa deje ▪ Prečítané: 20x

Od 30. 3. do 1. 4. 2017 sa na Výstavisku Flora v Olomouci koná stavebný a technický veľtrh STAVOTECH. Čo všetko vás tu čaká? Môžete sa tešiť na takmer 200 vystavovateľov zo všetkých odvetví stavebného odboru i odborné prednášky.

Celý článok
Ako šetriť vodou a ušetriť? Oslávte 22. marca Svetový deň vody aj návštevou u vodohospodárov

Ako šetriť vodou a ušetriť? Oslávte 22. marca Svetový deň vody aj návštevou u vodohospodárov

Vydané: 22.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkPráve sa deje ▪ Prečítané: 49x

Úspora vody je hlavnou požiadavkou na hospodárenie s touto životodarnou tekutinou. Skontrolujte si doma armatúry a premýšľajte, ako ušetriť za vodu. Prácu vodohospodárov vám predstaví niektorá z akcií k Svetovému dňu vody.

Celý článok
Záhradný veľtrh zadarmo! Napíšte si o vstupenku na FOR GARDEN - sú na stiahnutie a len obmedzený počet

Záhradný veľtrh zadarmo! Napíšte si o vstupenku na FOR GARDEN - sú na stiahnutie a len obmedzený počet

Vydané: 20.03.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPráve sa deje ▪ Prečítané: 39x

Chystáte sa navštíviť výstavu záhradnej architektúry, nábytku, techniky a zelene FOR GARDEN? Máme pre vás vstupenky zadarmo. Nenechajte si ich ujsť, na veľtrhu uvidíte a dozviete sa veľa zaujímavých vecí, užitočných pre záhradu.

Celý článok