1komentárov

Inšpirácie až z vrcholu: svetové ocenenie pre český detský nábytok

Od predaja vybavenia do škôl a kancelárií až po zisk svetového ocenenia za dizajn. Takúto cestu urazila česká spoločnosť MY DVA od roku 1995. Nechajte sa inšpirovať jej detským nábytkom z rady Fantasy, víťazom Red Dot Award 2014.
Vydané: 22.04.2014 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 2078x

Šikovný rad školského nábytku Fantasy z dielne Radky Šrámkovej, Václava Charváta a Petra Hamacka vznikla podľa slov tvorcov vďaka snahe rozžiariť fádne učebne materských a základných škôl. Súdiac podľa zisku jedného z najuznávanejších svetových ocenení v kategórii produktového dizajnu sa to nábytkarom z MY DVA Group darí výborne.

Red Dot Design Award - cena pre dizajn priemyslových výrobkov, udelovaných už od roku 1955 v nemeckom Essene. Tento rok sa o ňu uchádzalo 4 815 produktov z 53 krajín. Všetky prihlásené výtvory musia byť bežne vyrábané a dostupné, obyčajné prototypy súťažiť nemôžu.

"Získané ocenenie je pre nás obrovskou odmenou za prácu na vývoji novej rady detského nábytku, ktorú sme odviedli v minulých mesiacoch. Teší nás, že aj bežne dostupný nábytok určený do detských interiérov sa môže zaradiť medzi produkty nesúce prívlastok 'kvalitný dizajn', "hovorí s potešením Petr Hamáček, jeden z autorov školského nábytku rady Fantasy.

Ocenená skrinka Fantasy z čelného pohľadu... ...a zo zadnej strany ako magnetická tabuľa.  Foto: MY DVA Group

Bezpečnosť predovšetkým

Detský nábytok s menom Fantasy sa navrhuje a vyrába s maximálnym dôrazom na bezpečie jeho užívateľov, teda školákov a predškolákov. Pri výrobe skríň, stolov, stoličiek, šatní a ďalšieho školského vybavenia sú používané iba materiály a technológie nezaťažujúce životné prostredie. Vďaka tomu tiež rad Fantasy získal certifikát "Ekologicky šetrný výrobok", udeľovaný ministerstvom životného prostredia.

Niektoré bezpečnostné prvky ocenených skríň Fantasy:

  • špeciálne navrhnutá plastová úchytka pre ľahké otváranie dvierok
  • podpierky políc zamedzujúce ich samovoľnému vysunutiu
  • 2 mm plastové ABS lišty na hranách
  • vruty ukryté v pántoch brániace zraneniu ruky vnútri skrinky
  • protišmykové kolieska s brzdou

Poskladajte si ich, ako chcete

Do škôlok aj izbičiek... Foto: MY DVA Group
Do škôlok aj izbičiek... Foto: MY DVA Group
Podľa tvorcov nie je Fantasy obyčajným kusom nábytku, ale jedná sa o živú a hravú súčasť detských interiérov. Skrine môžu byť otvorené, zásuvkové alebo s otváracími aj posuvnými dvierkami a je možné ich spolu podľa potreby kombinovať a skladať do zostáv.

To, čo na nich deti najviac ocenia, sa však skrýva na ich zadnej strane. Tvorí ju magnetická plocha, ktorú je možné využiť pri hrách i výučbe.

Vďaka technológii polepovania fóliou si dokonca každý záujemca o nábytok Fantasy môže dodať vlastnú grafiku a dostane presne také skrinky, po akých túži. A aj keď opomenieme túto možnosť, stále majú zákazníci na výber z dlhého radu variantov a možností.

Skrine sa vyrábajú v štyroch farbách základne s možnosťou voľby zo 12 farieb dvierok a s plastovými úchytkami v ďalších šiestich farebných prevedeniach. Kombinácií je teda dosť a dosť, navyše keď sa dá ešte vyberať z dvoch rozmerov a 12 farieb vnútorných plastových zásuviek. Skrine môžu stáť na sokli, výškovo nastaviteľných nožičkách alebo na pogumovaných kolieskach s brzdou.

Od školských lavíc k svetovej cene

Foto: MY DVA Group
Foto: MY DVA Group
Spoločnosť nesúca dnes názov MY DVA Group a.s., pôsobí v rôznych podobách na českom i zahraničnom trhu od roku 1995. Pôvodná firma MY DVA s.r.o. bola založená za účelom predaja vybavenia kancelárskych a školských interiérov a rýchlo sa rozrastala.

Až do podoby dnešnej akciovej spoločnosti, zaoberajúcej sa školským a kancelárskym nábytkom, solárnou energiou, interiérovým dizajnom a nábytkovými komponentmi.

"Na slovenskom trhu pôsobí spoločnosť od roku 2005 pod hlavičkou spoločnosti MY DVA Slovakia, s.r.o. a už niekoľko rokov tiež úspešne funguje aj v zahraničí, "dopĺňa Martin Slanina z mediálneho zastúpenia MY DVA Slovakia, s.r.o.

 

Chceli by ste mať nábytok Fantasy vo vašej škôlke alebo škole? A doma? Napíšte nám do komentárov!

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Mal som byť hotelierom alebo šéfom reštaurácie, ale ešte než som s tým začal, zlákalo ma písanie a novinárska práca. Na blogu Môj byt vám prinášam pozvánky na rôzne nábytkárske akcie, novinky a zaujímavosti, rozhovory s ľuďmi z odboru aj fotogalérie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 1
Nadpis:
  Vaše meno:
Chceme
mame doma predškolačku kt sa chysta do školy a partiu dvojičky chlapčeka a dievčatko vo veku 2,5 roka potrebujeme zariadit izbu tak aby vyhovala školačke ale i buducim školkarom.. radi si dame poradit. :)
ODPOVĚDĚT
ivana | 29.11.2014

Prečítajte si tiež ↓

Zaujímate sa o oblasť stavieb a bývania? Príďte do Hodonína načerpať inšpiráciu na výstavu Stavíme Bydlíme

Zaujímate sa o oblasť stavieb a bývania? Príďte do Hodonína načerpať inšpiráciu na výstavu Stavíme Bydlíme

Vydané: 19.01.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPráve sa deje ▪ Prečítané: 29x

Navštívte 27. a 28. 1. 2017 výstavu Stavíme Bydlíme v Hodoníne. Nájdete tu firmy z odboru stavebníctva i vybavenia domácnosti, môžete načerpať inšpiráciu, poradiť sa s odborníkmi a vypočuť si prednášky na aktuálne témy.

Celý článok
Obdivujete radi mrazivú krásu ľadu? Prijmite pozvanie na výstavu ľadových sôch či prehliadku ľadového chrámu

Obdivujete radi mrazivú krásu ľadu? Prijmite pozvanie na výstavu ľadových sôch či prehliadku ľadového chrámu

Vydané: 09.01.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPráve sa deje ▪ Prečítané: 800x

Aj tento rok môžete vyraziť obdivovať ľadové sochy, či celý ľadový chrám. Kam sa vydať? Vyrazte na ľadový výlet napríklad na Pustevny, do Špindlu, Rožnova alebo do Tatier na Hrebienok a užite si mrazivú krásu i sprievodný program.

Celý článok
Po sviatku Troch kráľov začína obdobie fašiangov, plesov, zábavy a zabíjačiek. Potom nasleduje 40 dní pôstu

Po sviatku Troch kráľov začína obdobie fašiangov, plesov, zábavy a zabíjačiek. Potom nasleduje 40 dní pôstu

Vydané: 08.01.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkPráve sa deje ▪ Prečítané: 475x

Vianoce končia v nedeľu po sviatku Troch kráľov. Čo podľa tradícií nasleduje ďalej? Začínajú fašiangy, obdobie karnevalov, maskovaných sprievodov, zábavy a plesov. Počnúc Popolcovou stredou potom začína 40-dňové obdobie pôstu.

Celý článok