0komentárov

Čo vás zaujalo? Najobľúbenejšie články z blogu za posledných 30 dní

Unikol vám niektorý z článkov na našom blogu? Pozrite sa na prehľad tých, ktoré v októbri najviac pútali pozornosť čitateľov. Navštívite veľtrh nábytku, nájdete si svoj ​​strom, naučíte sa bojovať s vodným kameňom a veľa iného.
Vydané: 30.10.2014 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 2415x

Ozdobte si izbu samolepkami na stenu. Je to jednoduché

Samolepkou ozdobíte zrkadlo, okno, dvere, nábytok i stenu. Proste akýkoľvek hladký povrch. Sú na nich obrázky, fotky, ornamenty alebo nápisy. Nájdete veľké samolepky z jedného kusa aj mnohých malých častí, ale aj malé, ktoré nalepíte napríklad nad vypínač.

Farbu samolepky voľte tak, aby ladila, alebo naopak kontrastovala s farebnosťou interiéru. Záleží tiež na veľkosti samolepky. Pri výbere farby si môžete pomôcť farebným kruhom. Susediace farby spolu príjemne ladia, protiľahlé vytvárajú zaujímavé kontrasty. Stačí jedna dominantná farba doplnená maximálne dvoma ďalšími.

Prečítajte si celý článok

Ako si vyzdobiť byt samolepkami? Je to veľmi jednoduché.
Ako si vyzdobiť byt samolepkami? Je to veľmi jednoduché.

Stromy slávili svoj ​​sviatok. Ktorý z nich vystihuje vašu povahu?

Stromy v rôznych tvaroch a veľkostiach obývajú planétu Zem podstatne dlhšie, než ľudia. Už len preto zasluhujú náležitú úctu. Z ich dreva vyrábame veľa vecí od špáradiel až po rozhľadne a nájdeme ho doslova všade okolo nás. Schválne, aký máte doma nábytok z dreva?

Magickú silu stromov už stovky rokov pred naším letopočtom poznali tiež Kelti, slávny národ obývajúci podstatnú časť dnešného územia strednej Európy. Využívali nielen ich drevo, ale aj živú energiu a pridávali ľuďom ich vlastnosti. Kelti vytvorili aj Stromokruh, v ktorom má každý podľa doby narodenia svoj ​​strom. Ktorý je ten váš?

Prečítať si celý článok

Ktorý strom patrí k vašej osobe?
Ktorý strom patrí k vašej osobe?

Vodný kameň? Zákerný nepriateľ vašej kúpeľne, toalety aj kuchyne

Rad domácností v tuzemsku sa dlhodobo potýka s nánosmi vodného kameňa v spotrebičoch a vodovodoch. Vzniká v oblastiach s tvrdou vodou, ktorá má vysoký obsah minerálnych látok. Patríte tiež medzi majiteľa beznádejne "zarastených" vodovodných armatúr, varných kanvíc alebo práčok? Usadený vodný kameň odstránite chemickými aj ľudovými prostriedkami a máte možnosť používať aj rôzne typy zmäkčovačov vody.

Určite ste v televíznej reklame videli devastujúci vodný kameň na vykurovacom telese v práčke. Rozhodne nezabudnite usadzovaniu vápenatých a horečnatých solí pravidelne brániť, pretože v tomto prípade nejde o trik. Kúpte si v drogérii niektorý zo špeciálnych prostriedkov a nechajte prejsť program umývačky alebo práčky podľa návodu. Ďalšou možnosťou je bežný ocot alebo kyselina citrónová.

Prečítajte si celý článok

Vodný kameň je všadeprítomný. Ako naň?
Vodný kameň je všadeprítomný. Ako naň?

Poďte s nami na veľtrh - vyše 300 fotiek z For Interior 2014

Na výstavisko PVA EXPO v pražských Letňanoch si v posledných septembrových dňoch našlo cestu bezmála 31 tisíc ľudí. A mali sa rozhodne na čo pozerať. Plocha cez 26 000 m2 bola plná desiatok sedacích súprav, postelí, stolov, obývacích stien a všetkého ďalšieho mysliteľného a občas aj nemysliteľného nábytku.

Nielen nábytok ale tvorí ľudské bývanie. Veľa ozdôb, bytových doplnkov, darčekov a inšpirácie ponúkol sprievodný veľtrh For Decor & Present. Gurmánov a hotelierov zase potešila výstava For Gastro & Hotel, venovaná vychytávkam do kuchýň, barov či hotelových prevádzok. V jej priestoroch mohli záujemcovia pozorovať show kuchárskych majstrov a samozrejme tiež ochutnať najrôznejšie dobroty. Skrátka kto dorazil, rozhodne neoľutoval.

Prečítajte si celý článok

Prezrite si veľtrh For Interior vo fotogalérii.
Prezrite si veľtrh For Interior vo fotogalérii.

Oslňte priateľov výborným koktejlom namiešaným u nového barového pultu

Niekto má veľkú kuchyňu a chce rozumne spojiť kuchynskú linku s jedálňou. Niekto má naopak malú kuchyňu aj obývačku vedľa seba, tak vybúra stenu medzi nimi a vytvorí si veľký spoločenský priestor, ktorý opticky predelí barovým pultom. No a niekto má celkovo malý byt, búracie práce vykonávať nemôže a barový pult je jeho jedinou možnosťou stolovania.

Barový pult teda zastáva viac funkcií. Predovšetkým je to priestor pre posedenie pri káve či alkoholického nápoja s priateľmi aj o samote. Nemusí byť len v kuchyni, ale napríklad v obývačke alebo kdekoľvek inde v byte. Poslúži aj k rýchlym raňajkám či desiatej.

Prečítajte si celý článok

Pozvite priateľov k baru. K tomu kuchynskému.
Pozvite priateľov k baru. K tomu kuchynskému.

Vintage štýl využívajú milovníci vidieka, dávnych dôb a romantiky

Čaká vás zariaďovanie nového bytu alebo domu a neviete, aký štýl zvoliť? Prípadne by ste radi nejakým spôsobom zmenili vaše súčasné nábytkové vybavenie? Vyskúšajte vintage štýl, ktorý využíva na prvý pohľad doslúžené a staré prvky. Jeho základom je detail a vyznávajú ho milovníci dávnych čias, vidieka a romantiky.

Na rozdiel od klasického retra vychádza vintage zo skutočne pôvodných kúskov zariadení, najčastejšie z obdobia 20. až 60. rokov minulého storočia. Retro štýl, ktorému venujeme niektorý z budúcich článkov, naopak využíva vybavenie nové, ale ako napodobeninu vecí pôvodných. Vytvorte si vo vintage štýle jednoducho zariadený, ale hrejivý a pohodlný domov.

Prečítajte si celý článok

Vintage štýl - to pravé pre milovníkov starých časov.
Vintage štýl - to pravé pre milovníkov starých časov.

Čítajte aj ďalšie zaujímavosti nielen o nábytku a bývaní na blogu Môj byt.

Použité fotografie:

  1. + úvodná MT-nábytok.sk
  2. p.Gordon CC BY 2.0
  3. Jun Ye CC BY-SA 2.0
  4. Bill Wilson CC BY 2.0
  5. Gabriel Rocha CC BY 2.0
  6. FoodBankCENC.org CC BY 2.0

 

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Mal som byť hotelierom alebo šéfom reštaurácie, ale ešte než som s tým začal, zlákalo ma písanie a novinárska práca. Na blogu Môj byt vám prinášam pozvánky na rôzne nábytkárske akcie, novinky a zaujímavosti, rozhovory s ľuďmi z odboru aj fotogalérie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

Zaujímate sa o stavebný odbor a tému bývania? Prijmite pozvanie na výstavu Stavíme Bydlíme v Uherskom Hradišti

Zaujímate sa o stavebný odbor a tému bývania? Prijmite pozvanie na výstavu Stavíme Bydlíme v Uherskom Hradišti

Vydané: 18.02.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPráve sa deje ▪ Prečítané: 18x

Chcete si pozrieť novinky zo sveta stavieb a bývania alebo sa potrebujete poradiť s odborníkmi z odboru? Navštívte výstavu Stavíme Bydlíme, ktorá sa koná 24. a 25. februára 2017 v Uherskom Hradišti. Na čo všetko sa môžete tešiť?

Celý článok
Blíži sa sviatok zamilovaných. Myslite nielen na svojho partnera či partnerku, ale aj na ostatných ľudí a zvieratá

Blíži sa sviatok zamilovaných. Myslite nielen na svojho partnera či partnerku, ale aj na ostatných ľudí a zvieratá

Vydané: 13.02.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPráve sa deje ▪ Prečítané: 73x

14. februára má sviatok Valentín a s ním aj všetci zamilovaní. Ako a kde tento sviatok vznikol a kedy ho začali ľudia oslavovať? Ako osláviť Valentína tradične i netradične, ako urobiť radosť nielen svojmu partnerovi či partnerke?

Celý článok
Druhú nedeľu vo februári je Svetový deň manželstva. Prekvapte svojho partnera netradičnou pozornosťou

Druhú nedeľu vo februári je Svetový deň manželstva. Prekvapte svojho partnera netradičnou pozornosťou

Vydané: 12.02.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkPráve sa deje ▪ Prečítané: 45x

Medzinárodný deň manželstva oslavujú zosobášené páry druhú nedeľu v februári. Skúste tento rok sviatok pojať netradične, ale ani klasické darčeky vynechať nemusíte. Mrknite sa na niekoľko tipov na prekvapenie manželky i manžela.

Celý článok