PREVÁDZKA E-SHOPU BOLA UKONČENÁ

Vážení zákazníci,

ospravedlňujeme sa, ale prevádzka e-shopu bola ukončená. Objednávky už nie je možné vykonať.

Ďakujeme za pochopenie.
0komentárov

Čo vás zaujalo? Najobľúbenejšie články z blogu za posledných 30 dní

Unikol vám niektorý z článkov na našom blogu? Pozrite sa na prehľad tých, ktoré v októbri najviac pútali pozornosť čitateľov. Navštívite veľtrh nábytku, nájdete si svoj ​​strom, naučíte sa bojovať s vodným kameňom a veľa iného.
Vydané: 30.10.2014 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 2569x

Ozdobte si izbu samolepkami na stenu. Je to jednoduché

Samolepkou ozdobíte zrkadlo, okno, dvere, nábytok i stenu. Proste akýkoľvek hladký povrch. Sú na nich obrázky, fotky, ornamenty alebo nápisy. Nájdete veľké samolepky z jedného kusa aj mnohých malých častí, ale aj malé, ktoré nalepíte napríklad nad vypínač.

Farbu samolepky voľte tak, aby ladila, alebo naopak kontrastovala s farebnosťou interiéru. Záleží tiež na veľkosti samolepky. Pri výbere farby si môžete pomôcť farebným kruhom. Susediace farby spolu príjemne ladia, protiľahlé vytvárajú zaujímavé kontrasty. Stačí jedna dominantná farba doplnená maximálne dvoma ďalšími.

Prečítajte si celý článok

Ako si vyzdobiť byt samolepkami? Je to veľmi jednoduché.
Ako si vyzdobiť byt samolepkami? Je to veľmi jednoduché.

Stromy slávili svoj ​​sviatok. Ktorý z nich vystihuje vašu povahu?

Stromy v rôznych tvaroch a veľkostiach obývajú planétu Zem podstatne dlhšie, než ľudia. Už len preto zasluhujú náležitú úctu. Z ich dreva vyrábame veľa vecí od špáradiel až po rozhľadne a nájdeme ho doslova všade okolo nás. Schválne, aký máte doma nábytok z dreva?

Magickú silu stromov už stovky rokov pred naším letopočtom poznali tiež Kelti, slávny národ obývajúci podstatnú časť dnešného územia strednej Európy. Využívali nielen ich drevo, ale aj živú energiu a pridávali ľuďom ich vlastnosti. Kelti vytvorili aj Stromokruh, v ktorom má každý podľa doby narodenia svoj ​​strom. Ktorý je ten váš?

Prečítať si celý článok

Ktorý strom patrí k vašej osobe?
Ktorý strom patrí k vašej osobe?

Vodný kameň? Zákerný nepriateľ vašej kúpeľne, toalety aj kuchyne

Rad domácností v tuzemsku sa dlhodobo potýka s nánosmi vodného kameňa v spotrebičoch a vodovodoch. Vzniká v oblastiach s tvrdou vodou, ktorá má vysoký obsah minerálnych látok. Patríte tiež medzi majiteľa beznádejne "zarastených" vodovodných armatúr, varných kanvíc alebo práčok? Usadený vodný kameň odstránite chemickými aj ľudovými prostriedkami a máte možnosť používať aj rôzne typy zmäkčovačov vody.

Určite ste v televíznej reklame videli devastujúci vodný kameň na vykurovacom telese v práčke. Rozhodne nezabudnite usadzovaniu vápenatých a horečnatých solí pravidelne brániť, pretože v tomto prípade nejde o trik. Kúpte si v drogérii niektorý zo špeciálnych prostriedkov a nechajte prejsť program umývačky alebo práčky podľa návodu. Ďalšou možnosťou je bežný ocot alebo kyselina citrónová.

Prečítajte si celý článok

Vodný kameň je všadeprítomný. Ako naň?
Vodný kameň je všadeprítomný. Ako naň?

Poďte s nami na veľtrh - vyše 300 fotiek z For Interior 2014

Na výstavisko PVA EXPO v pražských Letňanoch si v posledných septembrových dňoch našlo cestu bezmála 31 tisíc ľudí. A mali sa rozhodne na čo pozerať. Plocha cez 26 000 m2 bola plná desiatok sedacích súprav, postelí, stolov, obývacích stien a všetkého ďalšieho mysliteľného a občas aj nemysliteľného nábytku.

Nielen nábytok ale tvorí ľudské bývanie. Veľa ozdôb, bytových doplnkov, darčekov a inšpirácie ponúkol sprievodný veľtrh For Decor & Present. Gurmánov a hotelierov zase potešila výstava For Gastro & Hotel, venovaná vychytávkam do kuchýň, barov či hotelových prevádzok. V jej priestoroch mohli záujemcovia pozorovať show kuchárskych majstrov a samozrejme tiež ochutnať najrôznejšie dobroty. Skrátka kto dorazil, rozhodne neoľutoval.

Prečítajte si celý článok

Prezrite si veľtrh For Interior vo fotogalérii.
Prezrite si veľtrh For Interior vo fotogalérii.

Oslňte priateľov výborným koktejlom namiešaným u nového barového pultu

Niekto má veľkú kuchyňu a chce rozumne spojiť kuchynskú linku s jedálňou. Niekto má naopak malú kuchyňu aj obývačku vedľa seba, tak vybúra stenu medzi nimi a vytvorí si veľký spoločenský priestor, ktorý opticky predelí barovým pultom. No a niekto má celkovo malý byt, búracie práce vykonávať nemôže a barový pult je jeho jedinou možnosťou stolovania.

Barový pult teda zastáva viac funkcií. Predovšetkým je to priestor pre posedenie pri káve či alkoholického nápoja s priateľmi aj o samote. Nemusí byť len v kuchyni, ale napríklad v obývačke alebo kdekoľvek inde v byte. Poslúži aj k rýchlym raňajkám či desiatej.

Prečítajte si celý článok

Pozvite priateľov k baru. K tomu kuchynskému.
Pozvite priateľov k baru. K tomu kuchynskému.

Vintage štýl využívajú milovníci vidieka, dávnych dôb a romantiky

Čaká vás zariaďovanie nového bytu alebo domu a neviete, aký štýl zvoliť? Prípadne by ste radi nejakým spôsobom zmenili vaše súčasné nábytkové vybavenie? Vyskúšajte vintage štýl, ktorý využíva na prvý pohľad doslúžené a staré prvky. Jeho základom je detail a vyznávajú ho milovníci dávnych čias, vidieka a romantiky.

Na rozdiel od klasického retra vychádza vintage zo skutočne pôvodných kúskov zariadení, najčastejšie z obdobia 20. až 60. rokov minulého storočia. Retro štýl, ktorému venujeme niektorý z budúcich článkov, naopak využíva vybavenie nové, ale ako napodobeninu vecí pôvodných. Vytvorte si vo vintage štýle jednoducho zariadený, ale hrejivý a pohodlný domov.

Prečítajte si celý článok

Vintage štýl - to pravé pre milovníkov starých časov.
Vintage štýl - to pravé pre milovníkov starých časov.

Čítajte aj ďalšie zaujímavosti nielen o nábytku a bývaní na blogu Môj byt.

Použité fotografie:

  1. + úvodná MT-nábytok.sk
  2. p.Gordon CC BY 2.0
  3. Jun Ye CC BY-SA 2.0
  4. Bill Wilson CC BY 2.0
  5. Gabriel Rocha CC BY 2.0
  6. FoodBankCENC.org CC BY 2.0

 

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Mal som byť hotelierom alebo šéfom reštaurácie, ale ešte než som s tým začal, zlákalo ma písanie a novinárska práca. Na blogu Môj byt vám prinášam pozvánky na rôzne nábytkárske akcie, novinky a zaujímavosti, rozhovory s ľuďmi z odboru aj fotogalérie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

Neseďte počas veľkonočných sviatkov doma. Prijmite pozvanie na veľkonočné podujatia a trhy a choďte na výlet

Neseďte počas veľkonočných sviatkov doma. Prijmite pozvanie na veľkonočné podujatia a trhy a choďte na výlet

Vydané: 11.04.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPráve sa deje ▪ Prečítané: 34x

Neviete, čo podniknúť na veľkonočné sviatky? Zájdite na trhy, do múzea alebo na hrad. Na mnohých miestach je pripravený bohatý veľkonočný program pre deti i dospelých. Pripomeniete si ľudové tradície i zvyky a vyskúšate remeslá.

Celý článok
Neutieklo vám v marci niečo zaujímavé na blogu Môj byt? Pozrite sa na pravidelný prehľad článkov

Neutieklo vám v marci niečo zaujímavé na blogu Môj byt? Pozrite sa na pravidelný prehľad článkov

Vydané: 03.04.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPráve sa deje ▪ Prečítané: 39x

Čo všetko ste sa dozvedeli v marcových článkoch na blogu Môj byt? Pripomeňte si inšpiratívne nápady pre DIY tvorenie zo starých vecí, babské rady pre ľahšie upratovanie aj tipy a triky pre vylepšenie a skrášlenie svojho domova.

Celý článok
2. apríla je na celom svete Medzinárodný deň detskej knihy. Usporiadajte burzu knižiek a motivujte deti k čítaniu

2. apríla je na celom svete Medzinárodný deň detskej knihy. Usporiadajte burzu knižiek a motivujte deti k čítaniu

Vydané: 02.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkPráve sa deje ▪ Prečítané: 35x

2. apríla je Medzinárodný deň detskej knihy. Oslávte ho a usporiadajte so susedmi pre ratolesti burzu detských knižiek. Prečítajte si pár rád, ako na to. Zistíte aj pár tipov, ako deti motivovať k čítaniu a ako ich pri ňom udržať.

Celý článok