Potešme spoločne choré deti. Na konto dobročinnej akcie vďaka vám už pribudlo:
464.70
0komentárov

Prečítajte si vianočný príbeh s dobrým koncom. V hlavných úlohách syn a posteľ.

Čo všetko sa môže stať, keď sa 7-ročný chlapec vydá hľadať vianočné darčeky do spálne rodičov? Zasmejte sa príhode, ako je mama najskôr na pokraji šialenstva, ale všetko nakoniec dobre dopadne. A ako inak, točí sa okolo nábytku.
Vydané: 19.12.2014 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 927x

Nábytok si človek kupuje preto, aby mu dobre slúžil a rozhodne by od neho asi nikto z vás nečakal žiadny podraz. Ako sa ale dozviete, dokáže sa aj nábytok občas postarať o nečakane dramatickú chvíľku. Aj keď s úsmevom na konci. Trebárs ako u Novotných. Mladí manželia odišli v podvečer pred Štedrým dňom dokúpiť ešte nejaké drobnosti a ich šikovný sedemročný chlapec sa po nejakej dobe, keď neboli doma, rozhodol nájsť vianočné darčeky.

Chcel predbehnúť Ježiška, zle ale odhadol situáciu, a práve vo chvíli, keď sa v spálni preberal úložným priestorom rodičovského letiska, zarachotil v zámku kľúč. Čo teraz? "Vlezie dnu, privrie za sebou matrac a vo vhodnej chvíľke zmiznem do izbičky," vyhodnotil nedočkavec v mihu svoje možnosti a už bol ukrytý v útrobách postele.

Tam ho v úplnej tme za pár okamihov premohol spánok. Mama medzi tým upratala nákup, a ani nie po štvrť hodine išla chlapca skontrolovať. K jej zdeseniu bola izbička prázdna. Nastala panika, pobehovanie po celom byte, ale dieťa nikde. Okná aj balkónové dvere pritom boli zavreté zvnútra, takže záhada hodná Sherlocka Holmesa.

Rodičia Novotní síce pre istotu nakukli do všetkých väčších skríň, avšak pozrieť sa v spálni do postele ich už nenapadlo. Vo chvíli, keď sa polohysterická mama, sediac na lôžku s nastupujúcim záchvatom šialenstva, chystala volať políciu, ozval sa zvnútra podivný zvuk. To synčekovi našťastie vletela do nosa smietka, kýchol, prebudil sa a prezradil svoj úkryt.

Veľkú radosť z objavenia nezbedníka po chvíľke vystriedalo tiež veľké poučovanie, ale nakoniec boli všetci radi, že to takto dopadlo. Malý uličník tak ani neprišiel o vianočné prekvapenie, pretože jeho darčeky boli schované úplne niekde inde.

Nech sa vaše Vianoce zaobídu bez nepríjemných prekvapení a užijete si ich len šťastné a veselé! Ak sa vám stalo niečo podobné, podeľte sa o svoj príbeh aj s ostatnými čitateľmi.

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Mal som byť hotelierom alebo šéfom reštaurácie, ale ešte než som s tým začal, zlákalo ma písanie a novinárska práca. Na blogu Môj byt vám prinášam pozvánky na rôzne nábytkárske akcie, novinky a zaujímavosti, rozhovory s ľuďmi z odboru aj fotogalérie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

Boli ste dobrí a viete básničku? 5. 12. v podvečer chodí po domoch Mikuláš, čerti a anjeli

Boli ste dobrí a viete básničku? 5. 12. v podvečer chodí po domoch Mikuláš, čerti a anjeli

Vydané: 05.12.2016 ▪ Autor: Jiří MacíkPráve sa deje ▪ Prečítané: 38x

5. decembra, v podvečer sviatku svätého Mikuláša, navštevujú domácnosti Mikuláš, čerti a anjeli. Novo však vraj nestrašia a obdarúvajú nielen deti, ale aj dospelých. Darček dostáva až polovica z nich, radšej ich kúpte.

Celý článok
Neutiekol vám v novembri nejaký zaujímavý článok? Pozrite sa, o čom všetkom sme písali na blogu Môj byt

Neutiekol vám v novembri nejaký zaujímavý článok? Pozrite sa, o čom všetkom sme písali na blogu Môj byt

Vydané: 04.12.2016 ▪ Autor: Antonín VintrPráve sa deje ▪ Prečítané: 22x

Ako vyrobiť nočný stolík z debničiek, ako zistiť skutočnú cenu domu, ako sa ochrániť pred CO alebo ako fungujú infra panely. To všetko a oveľa viac ste mohli nájsť v novembri na blogu Môj byt. O čom všetkom ste si mohli prečítať?

Celý článok
Nezabúdajte na ľudové tradície a staré zvyky našich predkov. Ktoré súvisia so sviatkom svätej Barbory?

Nezabúdajte na ľudové tradície a staré zvyky našich predkov. Ktoré súvisia so sviatkom svätej Barbory?

Vydané: 02.12.2016 ▪ Autor: Antonín VintrPráve sa deje ▪ Prečítané: 174x

Večer pred sviatkom svätej Barbory chodievali po dedinách i mestách biele Barborky. Prečo sa večer vyskytovali v uliciach a čím strašili deti? Prečo dievčatá chodili po vetvičky čerešní? Ako tieto tradície vznikli a čo symbolizujú?

Celý článok