PREVÁDZKA E-SHOPU BOLA UKONČENÁ

Vážení zákazníci,

ospravedlňujeme sa, ale prevádzka e-shopu bola ukončená. Objednávky už nie je možné vykonať.

Ďakujeme za pochopenie.
0komentárov

Vyrazte do Rožnova obdivovať ľadové sochy. Nestíhate? Vyrobte si ich sami

Nemáte žiadne plány na víkend? Urobte si výlet do Rožnova pod Radhoštěm. Sochári tu vytesali sochy z ľadu. Ich diela môžete obdivovať až do nedele. Máte to ďaleko alebo nestíhate? Tak sa pozrite, ako si ich vyrobíte doma.
Vydané: 02.02.2015 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 1459x

Ľadová socha upúta pozornosť na každej párty a je jedno, či to bude na Silvestra, alebo počas letnej grilovačky. V zime si jej krásy užijete oveľa dlhšie, ale aj v lete vydrží 8 aj viac hodín. Využite nižších teplôt a vyrobte si vlastnú sochu. Pobavíte sa, a k tomu ešte ozdobíte vašu záhradu.

Z ľadu sa dajú vytesať aj celé domy. Foto: ©Depositphotos.com/alexarocas
Z ľadu sa dajú vytesať aj celé domy. Foto: ©Depositphotos.com/alexarocas

Navštívte výstavu ľadových sôch v Rožnove a na Pustevnách

Skúsení sochári tesajú ľadové sochy pomocou motorovej píly a dlát. Pri práci ste ich mohli vidieť v Rožnove pod Radhoštěm na akcii "Sněhové království 2015". Ich diela môžete obdivovať až do nedele 8. 2. v kempe Sport na adrese Pod strání 2268.

V galérii na vás čaká 13 ľadových sôch a 8 veľkoformátových detských obrazov, za galériou potom ešte 6 malých detských ľadových sôch. Rodinné vstupné stojí 220 CZK, dospelí to majú za 75 CZK a deti za 55 CZK. Viac sa dozviete na stránkach dagi.cz.

Na Pustevnách stojí ešte 8 ľadových sôch, ktoré na vás čakajú do tej doby, než sa rozpustia. Tie si môžete prezrieť zadarmo.

Pri ľadovom bare vás síce nepohostia, ale čakajú na vás ľadové sochy. Foto: ©Depositphotos.com/rusty426
Pri ľadovom bare vás síce nepohostia, ale čakajú na vás ľadové sochy. Foto: ©Depositphotos.com/rusty426

Vyrobte si vlastnú ľadovú sochu

Na internete zoženiete špeciálnu formu na ľadové sochy. Nalejete do nej vodu z vodovodu, potom ju vložíte na niekoľko hodín do mrazničky a po zmrznutí máte sochu hotovú. Formu môžete použiť opakovane. Pre docielenie farebného efektu pridajte do vody potravinárske farbivo.

Pomocou špeciálnej formy z laminátu a latexovej gumy vytvoríte matnú sochu, ktorá nebude prepúšťať farebné svetlo. Naplníte ju obyčajnou vodou a necháte 48 - 72 hodín v mrazničke pri teplote -15 °C.

Pre dobrý ľad je dôležitá kvalita vody, najmä jej tvrdosť, obsah vápenatých solí a minerálov aj mechanických nečistôt. V domácich podmienkach zrejme krištáľovo číreho ľadu nedosiahnete. Priezračnejší ľad však získate prevarením vody, ktorú ešte teplú nalejete do foriem.

Krištáľovo číreho ľadu v domácich podmienkach zrejme nedosiahnete. Ľad bude priezračnejší, keď vodu pred naliatím do formy prevaríte.

Ľadovú sochu vyrobíte aj pomocou nafukovacích balónikov rôznych tvarov. Do balónika dajte pár zrniek piesku, napustite doň vodu, zaviažte ho a vytvarujte do požadovaného tvaru. Po zmrznutí vody jednoducho odlúpnete z ľadu balónik a sochu máte hotovú.

Pre dosiahnutie zaujímavejšieho tvaru použite namiesto balónika potrebné gumové rukavice. Ľad odfarbíte pomocou trochy potravinárskeho farbiva. Ak chcete umocniť krásu svojich ľadových sôch, presvieťte ich vianočným vonkajším osvetlením.

Ľadovú sošku vyrobíte pomocou špeciálnej formy na ľad. ©Depositphotos.com/joyfull
Ľadovú sošku vyrobíte pomocou špeciálnej formy na ľad. ©Depositphotos.com/joyfull

Špecializované firmy zvládnu takmer čokoľvek

Nechcete sa do výroby ľadovej sochy púšťať? Nechajte si ju vyrobiť. Na trhu je veľa firiem, ktoré splnia vaše priania az ľadu vyrobia takmer akýkoľvek tvar. Ceny sú individuálne, záleží len na dopyte. Na párty si môžete objednať aj živé vystúpenie, počas ktorého zmení skúsený sochár blok ľadu v ľadovú sochu priamo pred vašimi očami.

Pozrite sa na Pinterest, čo všetko sa dá z ľadu vytesať.

Okrem ľadových sôch vám špecializované firmy vyrobia aj ľadový bar akéhokoľvek tvaru či veľkosti. Pre väčší efekt a vyniknutie ľadovej čistoty bar nasvietia a doplnia ľadovým logom, vázami, svietnikmi, sochami s pretekajúcim nápojom, chladičmi alebo ľadovými pohármi.

Mali ste na svojej párty ľadovú sochu? Ako sa páčila pozvaným? A ako dlho trvalo, kým roztopila? Podeľte sa s ostatnými čitateľmi v komentári pod článkom.

Úvodná fotografia: ©Depositphotos.com/Tiplyashina

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vyštudoval som nábytkové inžinierstvo, zaujíma ma interiérový dizajn aj moderné trendy v bývaní. Z mojich článkov sa dozviete, ako vyberať vybavenie do bytu, odhalím vám vlastnosti rôznych materiálov alebo pomôžem s technickým riešením úprav vo vašej domácnosti.

Antonín Vintr na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

Neseďte počas veľkonočných sviatkov doma. Prijmite pozvanie na veľkonočné podujatia a trhy a choďte na výlet

Neseďte počas veľkonočných sviatkov doma. Prijmite pozvanie na veľkonočné podujatia a trhy a choďte na výlet

Vydané: 11.04.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPráve sa deje ▪ Prečítané: 49x

Neviete, čo podniknúť na veľkonočné sviatky? Zájdite na trhy, do múzea alebo na hrad. Na mnohých miestach je pripravený bohatý veľkonočný program pre deti i dospelých. Pripomeniete si ľudové tradície i zvyky a vyskúšate remeslá.

Celý článok
Neutieklo vám v marci niečo zaujímavé na blogu Môj byt? Pozrite sa na pravidelný prehľad článkov

Neutieklo vám v marci niečo zaujímavé na blogu Môj byt? Pozrite sa na pravidelný prehľad článkov

Vydané: 03.04.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPráve sa deje ▪ Prečítané: 45x

Čo všetko ste sa dozvedeli v marcových článkoch na blogu Môj byt? Pripomeňte si inšpiratívne nápady pre DIY tvorenie zo starých vecí, babské rady pre ľahšie upratovanie aj tipy a triky pre vylepšenie a skrášlenie svojho domova.

Celý článok
2. apríla je na celom svete Medzinárodný deň detskej knihy. Usporiadajte burzu knižiek a motivujte deti k čítaniu

2. apríla je na celom svete Medzinárodný deň detskej knihy. Usporiadajte burzu knižiek a motivujte deti k čítaniu

Vydané: 02.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkPráve sa deje ▪ Prečítané: 41x

2. apríla je Medzinárodný deň detskej knihy. Oslávte ho a usporiadajte so susedmi pre ratolesti burzu detských knižiek. Prečítajte si pár rád, ako na to. Zistíte aj pár tipov, ako deti motivovať k čítaniu a ako ich pri ňom udržať.

Celý článok