0komentárov

Chcete sa poučiť, pobaviť a ušetriť nejaké euro? Zájdite si na výstavu Mobitex 2015

Potrebujete načerpať inšpiráciu pre svoj dom či záhradu? Zaujíma vás moderné bývanie a nábytok? Túžite po niečom peknom do domácnosti? Potom si nenechajte ujsť veľtrh Mobitex 2015, na ktorom to všetko, a ešte oveľa viac, nájdete.
Vydané: 14.04.2015 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 965x

Na Medzinárodnom veľtrhu nábytku a interiérového dizajnu MOBITEX nájdete tie najnovšie trendy v bývaní predstavené poprednými tvorcami, výrobcami a dodávateľmi bytového vybavenia na trhu. Ak staviate alebo rekonštruujete, zaujmú vás bezplatné poradenstvá interiérových architektov, odborné prednášky aj znížené veľtržné ceny. Na svoje si však prídu aj milovníci špičkovej audiovizuálnej techniky a všetci, ktorí majú radi pekné veci.

Ako si vybrať tie správne žiarovky?

Zaujímavou novinkou tohtoročného ročníka brnenského MOBITEXU je modelová domácnosť, v ktorej sa dozviete, ako vyberať vhodný typ osvetlenia. Jednotlivé miestnosti - pracovňa, kuchyňa, obývacia izba - budú osvetlené rôznymi typmi svietidiel a vy si pri ich svetle vyskúšate niektoré bežné činnosti, ktoré dobre poznáte z domova. "Aj túto interaktívnu expozíciu doplní bezplatné poradenské centrum. Cieľom je pomôcť návštevníkom zorientovať sa v novom značení a terminológii okolo svetelných zdrojov, známejších všetkým skôr pod klasickým názvom žiarovka," vysvetľuje Jana Tyrichová, manažérka PR a reklamy veľtrhu MOBITEX.

Záujemcovia o moderné bývanie, nábytok a technológie zaplnia výstavné haly MOBITEX od 22. apríla. Foto: BVV Brno
Záujemcovia o moderné bývanie, nábytok a technológie zaplnia výstavné haly MOBITEX od 22. apríla. Foto: BVV Brno

Výstavy potešia oko odborníka aj laika

V rámci sprievodného programu veľtrhu navštívte tiež dve nábytkárske výstavy. Tá s názvom "Anonymní ohýbaný nábytek" predstavuje zabudnutých tvorcov, ktorí sa venovali továrenskému ohýbaniu dreva v povojnových rokoch a vtlačili podobu modernému českému nábytku. Ich modely boli špičkou priemyselnej výroby a reprezentovali ju na svetových trhoch. Stoličky z ohýbaného dreva sa v druhej polovici minulého storočia našli snáď v každej domácnosti.

Veľtrh MOBITEX 2015

  • Termín konania: 22. - 25. 4. 2015
  • Miesto konania: Brno - Výstaviště
  • Vstupné: základné: 170 Kč; platba vopred online: 80 Kč; zľavnené (deti, dôchodcovia ZŤP): 130 Kč; rodinné: 200 Kč
  • Mapa okolia výstaviska

Druhá výstava, pomenovaná "Mezi tradicí a inovací / Český nábytek 2005–2015", je zameraná na vývoj tvarov, materiálov a technológií nábytkárov za posledných 10 rokov. "Ukazuje odbornej i laickej verejnosti tie najzaujímavejšie české výrobky. Výber exponátov je postavený predovšetkým na výrobkoch, ktoré v danom období získali niektoré z ocenení v Českej republike alebo v zahraničí," doplnila PR manažérka. Uvidíte tak napríklad aj diela Borisa Klimka, mladého tvorcu, ktorý blogu Môj byt pred časom poskytol rozhovor.

Brnenské výstavisko je typické svojimi pôsobivými budovami. Foto: BVV Brno
Brnenské výstavisko je typické svojimi pôsobivými budovami. Foto: BVV Brno

Relaxujte v závese alebo s muzikou najvyššej kvality

Keď vás prehliadka veľtržného areálu unaví, zájdite si do odpočinkovej zóny plnej hojdacích sietí a sedačiek La Siesta. Tu môžete na vlastnej koži vyskúšať blahodarne účinky relaxu v závese, snúbiace tradičné brazílske a kolumbijske remeslo s modernými technológiami a tkaninami.

Pokiaľ radšej než v tichu hojdacej siete odpočívate pri hlasnej hudbe, nezabudnite si zájsť vypočuť zvuk legendárnej reprosústavy B&W Nautilus. "Debny" s unikátnym dizajnom za 2 milióny českých korún budú pripojené k 8 zosilňovačom Classe a riadiacemu systému pre inteligentné domy Crestron. "Špičkovú audiovizuálnu techniku ako súčasť moderného interiéru predstaví projekt Technologia&Dizajn," dodáva Jana Tyrichová.

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Mal som byť hotelierom alebo šéfom reštaurácie, ale ešte než som s tým začal, zlákalo ma písanie a novinárska práca. Na blogu Môj byt vám prinášam pozvánky na rôzne nábytkárske akcie, novinky a zaujímavosti, rozhovory s ľuďmi z odboru aj fotogalérie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

Ako šetriť vodou a ušetriť? Oslávte 22. marca Svetový deň vody aj návštevou u vodohospodárov

Ako šetriť vodou a ušetriť? Oslávte 22. marca Svetový deň vody aj návštevou u vodohospodárov

Vydané: 22.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkPráve sa deje ▪ Prečítané: 27x

Úspora vody je hlavnou požiadavkou na hospodárenie s touto životodarnou tekutinou. Skontrolujte si doma armatúry a premýšľajte, ako ušetriť za vodu. Prácu vodohospodárov vám predstaví niektorá z akcií k Svetovému dňu vody.

Celý článok
Záhradný veľtrh zadarmo! Napíšte si o vstupenku na FOR GARDEN - sú na stiahnutie a len obmedzený počet

Záhradný veľtrh zadarmo! Napíšte si o vstupenku na FOR GARDEN - sú na stiahnutie a len obmedzený počet

Vydané: 20.03.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPráve sa deje ▪ Prečítané: 23x

Chystáte sa navštíviť výstavu záhradnej architektúry, nábytku, techniky a zelene FOR GARDEN? Máme pre vás vstupenky zadarmo. Nenechajte si ich ujsť, na veľtrhu uvidíte a dozviete sa veľa zaujímavých vecí, užitočných pre záhradu.

Celý článok
8. marca je MDŽ. Páni aj dámy, pripravte sa na oslavy vopred. Prekvapenie veľmi vítané

8. marca je MDŽ. Páni aj dámy, pripravte sa na oslavy vopred. Prekvapenie veľmi vítané

Vydané: 07.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkPráve sa deje ▪ Prečítané: 566x

8. marca je Medzinárodný deň žien, v mnohých krajinách slávený ako štátny sviatok. Páni, myslite na dámy, pripravte sa radšej dopredu a prekvapte. Dámy, užite si svoj deň. Môže sa hodiť aj 9 tipov, čím ženy vo svojom okolí ohromíte.

Celý článok