0komentárov

Chcete sa poučiť, pobaviť a ušetriť nejaké euro? Zájdite si na výstavu Mobitex 2015

Potrebujete načerpať inšpiráciu pre svoj dom či záhradu? Zaujíma vás moderné bývanie a nábytok? Túžite po niečom peknom do domácnosti? Potom si nenechajte ujsť veľtrh Mobitex 2015, na ktorom to všetko, a ešte oveľa viac, nájdete.
Vydané: 14.04.2015 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 922x

Na Medzinárodnom veľtrhu nábytku a interiérového dizajnu MOBITEX nájdete tie najnovšie trendy v bývaní predstavené poprednými tvorcami, výrobcami a dodávateľmi bytového vybavenia na trhu. Ak staviate alebo rekonštruujete, zaujmú vás bezplatné poradenstvá interiérových architektov, odborné prednášky aj znížené veľtržné ceny. Na svoje si však prídu aj milovníci špičkovej audiovizuálnej techniky a všetci, ktorí majú radi pekné veci.

Ako si vybrať tie správne žiarovky?

Zaujímavou novinkou tohtoročného ročníka brnenského MOBITEXU je modelová domácnosť, v ktorej sa dozviete, ako vyberať vhodný typ osvetlenia. Jednotlivé miestnosti - pracovňa, kuchyňa, obývacia izba - budú osvetlené rôznymi typmi svietidiel a vy si pri ich svetle vyskúšate niektoré bežné činnosti, ktoré dobre poznáte z domova. "Aj túto interaktívnu expozíciu doplní bezplatné poradenské centrum. Cieľom je pomôcť návštevníkom zorientovať sa v novom značení a terminológii okolo svetelných zdrojov, známejších všetkým skôr pod klasickým názvom žiarovka," vysvetľuje Jana Tyrichová, manažérka PR a reklamy veľtrhu MOBITEX.

Záujemcovia o moderné bývanie, nábytok a technológie zaplnia výstavné haly MOBITEX od 22. apríla. Foto: BVV Brno
Záujemcovia o moderné bývanie, nábytok a technológie zaplnia výstavné haly MOBITEX od 22. apríla. Foto: BVV Brno

Výstavy potešia oko odborníka aj laika

V rámci sprievodného programu veľtrhu navštívte tiež dve nábytkárske výstavy. Tá s názvom "Anonymní ohýbaný nábytek" predstavuje zabudnutých tvorcov, ktorí sa venovali továrenskému ohýbaniu dreva v povojnových rokoch a vtlačili podobu modernému českému nábytku. Ich modely boli špičkou priemyselnej výroby a reprezentovali ju na svetových trhoch. Stoličky z ohýbaného dreva sa v druhej polovici minulého storočia našli snáď v každej domácnosti.

Veľtrh MOBITEX 2015

  • Termín konania: 22. - 25. 4. 2015
  • Miesto konania: Brno - Výstaviště
  • Vstupné: základné: 170 Kč; platba vopred online: 80 Kč; zľavnené (deti, dôchodcovia ZŤP): 130 Kč; rodinné: 200 Kč
  • Mapa okolia výstaviska

Druhá výstava, pomenovaná "Mezi tradicí a inovací / Český nábytek 2005–2015", je zameraná na vývoj tvarov, materiálov a technológií nábytkárov za posledných 10 rokov. "Ukazuje odbornej i laickej verejnosti tie najzaujímavejšie české výrobky. Výber exponátov je postavený predovšetkým na výrobkoch, ktoré v danom období získali niektoré z ocenení v Českej republike alebo v zahraničí," doplnila PR manažérka. Uvidíte tak napríklad aj diela Borisa Klimka, mladého tvorcu, ktorý blogu Môj byt pred časom poskytol rozhovor.

Brnenské výstavisko je typické svojimi pôsobivými budovami. Foto: BVV Brno
Brnenské výstavisko je typické svojimi pôsobivými budovami. Foto: BVV Brno

Relaxujte v závese alebo s muzikou najvyššej kvality

Keď vás prehliadka veľtržného areálu unaví, zájdite si do odpočinkovej zóny plnej hojdacích sietí a sedačiek La Siesta. Tu môžete na vlastnej koži vyskúšať blahodarne účinky relaxu v závese, snúbiace tradičné brazílske a kolumbijske remeslo s modernými technológiami a tkaninami.

Pokiaľ radšej než v tichu hojdacej siete odpočívate pri hlasnej hudbe, nezabudnite si zájsť vypočuť zvuk legendárnej reprosústavy B&W Nautilus. "Debny" s unikátnym dizajnom za 2 milióny českých korún budú pripojené k 8 zosilňovačom Classe a riadiacemu systému pre inteligentné domy Crestron. "Špičkovú audiovizuálnu techniku ako súčasť moderného interiéru predstaví projekt Technologia&Dizajn," dodáva Jana Tyrichová.

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Mal som byť hotelierom alebo šéfom reštaurácie, ale ešte než som s tým začal, zlákalo ma písanie a novinárska práca. Na blogu Môj byt vám prinášam pozvánky na rôzne nábytkárske akcie, novinky a zaujímavosti, rozhovory s ľuďmi z odboru aj fotogalérie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

Blíži sa sviatok zamilovaných. Myslite nielen na svojho partnera či partnerku, ale aj na ostatných ľudí a zvieratá

Blíži sa sviatok zamilovaných. Myslite nielen na svojho partnera či partnerku, ale aj na ostatných ľudí a zvieratá

Vydané: 13.02.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPráve sa deje ▪ Prečítané: 63x

14. februára má sviatok Valentín a s ním aj všetci zamilovaní. Ako a kde tento sviatok vznikol a kedy ho začali ľudia oslavovať? Ako osláviť Valentína tradične i netradične, ako urobiť radosť nielen svojmu partnerovi či partnerke?

Celý článok
Druhú nedeľu vo februári je Svetový deň manželstva. Prekvapte svojho partnera netradičnou pozornosťou

Druhú nedeľu vo februári je Svetový deň manželstva. Prekvapte svojho partnera netradičnou pozornosťou

Vydané: 12.02.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkPráve sa deje ▪ Prečítané: 40x

Medzinárodný deň manželstva oslavujú zosobášené páry druhú nedeľu v februári. Skúste tento rok sviatok pojať netradične, ale ani klasické darčeky vynechať nemusíte. Mrknite sa na niekoľko tipov na prekvapenie manželky i manžela.

Celý článok
Oddýchnite si na Svetový deň bez mobilu od smartfónov a vyskúšajte iné spôsoby komunikácie

Oddýchnite si na Svetový deň bez mobilu od smartfónov a vyskúšajte iné spôsoby komunikácie

Vydané: 06.02.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPráve sa deje ▪ Prečítané: 49x

Prečo sa oslavuje Svetový deň bez mobilu a aké má ciele? Čo robiť bez telefónu a ako sa spojiť s inými ľuďmi? Skúste poslať klasickú pohľadnicu či kuriéra s odkazom, prípadne si zaspomínajte na detstvo a vyrobte telefón z téglikov.

Celý článok