PREVÁDZKA E-SHOPU BOLA UKONČENÁ

Vážení zákazníci,

ospravedlňujeme sa, ale prevádzka e-shopu bola ukončená. Objednávky už nie je možné vykonať.

Ďakujeme za pochopenie.
0komentárov

Čo nové v októbri na blogu Môj byt? Pozrite sa na prehľad 24 najčítanejších jesenných príspevkov

Aké rady, nápady, inšpirácie pre lepšie bývanie vám priniesol blog Môj byt v mesiaci október? Bolo ich dosť a možno ste si niektoré z nich nestihli prečítať. Presvedčte sa v súhrne 24 najobľúbenejších článkov, že vám nič neuniklo.
Vydané: 02.11.2015 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 1045x

Zvládli ste si počas októbra prečítať všetky zaujímavé články na blogu Môj byt? Ak nie, prejdite si súhrn tých najobľúbenejších, nech vám nič podstatné neunikne.

1. Jeseň je dobou úrody. Ako v paneláku zabezpečiť uskladnenie zemiakov a koreňovej zeleniny? V pivnici, nad uhlím, v perlite

Kúpili ste pred zimou zemiaky na uskladnenie. Viete ale, kde a ako ich najlepšie uložiť? Vhodnú pivnicu nemá každý, avšak ide to aj v panelákovom byte. Zaistite si vitamíny a skladujte zeleninu do polievky buď v piesku, alebo v perlite.

2. Kvap kvap kvap. Kvapká z neba, kvapká z topánok, odkvapávač príde vhod. Ako si ho vyrobiť ľahko a rýchlo?

Vonku začínajú jesenné plieskanice. Nechcete mať po každej vychádzke mláku pod topánkami? Postavte ich na odkvapkávač. Kde ho zoženiete a ako si ho vyrobíte sami? A čo robiť, keď chcete mať všetky topánky schované v botníku?

3. Kúpeľňa lesk ako blesk. Vyleštite ju bez námahy a boľavého chrbta. 3. diel Akadémie domáce práce

Čistenie akrylátovej vane doma v kúpeľni je pre vás stálou nočnou morou? Šetrite životné prostredie a použite len ocot alebo sódu. Ako čistiť sprchovací kút a škáry dlaždíc, aby vás nebolel chrbát. Čítajte ďalší diel Akadémie domáce práce.

Pri upratovaní sa nepredkláňajte, radšej sa podoprite druhou rukou alebo si drepnite. Foto: ©Depositphotos.com/Wavebreakmedia
Pri upratovaní sa nepredkláňajte, radšej sa podoprite druhou rukou alebo si drepnite. Foto: ©Depositphotos.com/Wavebreakmedia

4. Pracovňa v posteli je pre vás sen? Kúpte si ju. Mini stolíky na raňajky aj pre notebook do postele si vyrobíte aj sami

Kde je pri práci najväčšia pohoda? Zrejme v posteli. Stačí špeciálny mini stolík a podložka pod notebook pre jeho chladenie. Pracujte v pokoji s notebookom, ale aj s ceruzkou a blokom. V polosede vám nehrozí boľavý chrbát ani dioptrie.

5. Zariaďujete si byt alebo vytvárate okrasnú záhradu, ale neviete si s tým rady? Načerpajte inšpiráciu v časopisoch o bývaní

Zaujímate sa o nové trendy v bývaní alebo sa chystáte rekonštruovať byt či dom? Chcete z bahnitého dvorčeka vytvoriť okrasnú záhradu? Prelistujte si časopisy o bývaní a inšpirujte sa. Aké tituly v trafikách zoženiete a za koľko?

6. Zostali vám doma staré sklenené fľaše na víno? Nevyhadzujte ich. Urobte si z nich moderné dekorácie do bytu

Čo s prázdnymi fľašami od vína? Zálohované litrovky vráťte do výkupu, z menších sedmičiek si vyrobte originálne darčeky, doplnky a dekorácie do bytu. Ušetríte energiu za spätnú recykláciu sklenených obalov a ochránite tým prírodu.

7. Kúpeľňa vám pripadá nudná? Vylepšite si ju. 8 tipov na šmrncovné držiaky na uteráky

Kam odložíte denne používané uteráky v kúpeľni? Klasicky na vykurovací rebrík alebo háčik, ale to je trochu nuda. Prekvapte návštevy aj rodinu, inšpirujte sa šmrncovnými držiakmi na uteráky. Čítajte 8 tipov, ako vytunit vlastnú kúpeľňu.

Drevo a keramika vždy ozdobia akýkoľvek interiér, spolu inovujú aj vašu kúpeľňu. Foto: © Depositphotos.com/svn48
Drevo a keramika vždy ozdobia akýkoľvek interiér, spolu inovujú aj vašu kúpeľňu. Foto: © Depositphotos.com/svn48

8. Seriál o nezávislom bývaní - 8. diel. Ako nakladať s odpadovou vodou v ostrovnom dome? Obecnej kanalizácii nepotrebujete

Nechcete sa napájať na obecnú kanalizáciu, alebo nie je pri dome vôbec vybudovaná? Postavte si septik, žumpu alebo čističku odpadových vôd. Aké sú ich výhody a nevýhody, aká povolenie potrebujete a koľko to bude stáť? Čítajte ďalej.

9. Hľadáte lacný dom, v ktorom budete v naozajstnom spojení s prírodou? Kúpte si tradičné mongolské obydlie - jurtu

Koluje vo vašich žilách kočovná krv a nevydržíte dlho na jednom mieste? Chcete bývať čo najbližšie prírode? Kúpte si jurtu. Je lacná, rýchlo ju postavíte aj zložíte a vyrába sa z čisto prírodných materiálov. Ako sa v nej býva?

10. Čakáte rodinu a chystáte výbavu. Čo je lepšie? Prebaľovací pult, komoda, alebo stôl? Prečítajte si 1. diel seriálu Babybyt

Očakávate radostnú udalosť a čaká vás nákup vybavenia nielen na kúpanie. Čo je lepšie? Prebaľovacie podložky, pulty, alebo komody? Využijete ich každý deň až do času, keď bude váš drobec bezpečne stáť. Čítajte 1.diel seriálu Babybyt.

Váš najmilší člen rodiny sa musí denne kúpať a prebaľovať. Kúpte mu kvalitnú výbavu. Foto: ©Depositphotos.com/Arttranq
Váš najmilší člen rodiny sa musí denne kúpať a prebaľovať. Kúpte mu kvalitnú výbavu. Foto: ©Depositphotos.com/Arttranq

11. Čo s veľkým sudom od vína či piva? Diogenes v ňom vraj býval, vy ho použite ako saunu alebo záhradný domček

Ako sa saunuje vo veľkom sude? Dá sa v drevenom sude aj prespať, alebo dokonca bývať? Pozrite sa, kde si to vyskúšate na vlastnej koži. Aké výrobky zo suda si môžete zaobstarať domov a koľko vás budú stáť? Čítajte ďalej.

12. Miesto otáčania posúvam, v byte tak veľa miesta mám. Máte malý byt? Kúpte si posuvné dvere

Máte malý byt a klasické dvere zaberajú veľa miesta? Vymeňte ich za posuvné. Aké typy posuvných dverí existujú a aké sú ich výhody a nevýhody? Koľko také dvere stoja a ako zložitá je ich montáž? Čítajte ďalej.

13. Seriál o nezávislom bývaní - 9. diel. Chcete ušetriť za vodu a byť EKO? Skúste separačný záchod a koreňovú čističku

Chcete ušetriť za vodu? Kúpte si separačnú toaletu, u ktorej nemusíte splachovať. Sivú odpadovú vodu potom prečistíte pomocou koreňovej čističky. Ako to funguje a koľko stojí obstaranie? Čo robiť s prečistenou vodou? Čítajte ďalej.

14. Brrr... to je vonku škaredo, je vám zima? Kvetinám už ale tiež. 6 tipov, ako zazimovať rastliny na balkóne a terase

Zima sa blíži a nízke teploty nevyhovujú vám ani rastlinám na balkóne. Kam ich najlepšie uložiť a ochrániť pred mrazom? Teplo a tma balkónovky zahubí. Neurobte chybu, čítajte 6 tipov na správne zazimovanie muškátov, begónií aj fuchsií.

15. Hapčííí! A je to tu, trápi vás bolesť hrdla, kašeľ, nádcha. Čo robiť pri nachladnutí? Skúste niektorú zo 14 babských rád

Liečená nádcha vraj trvá sedem dní a neliečená týždeň. Tiež poznáte túto starú múdrosť? Upchatý nos, zaľahnuté uši a bolesť hlavy ale nie sú nič príjemné. Prečítajte si 14 nových babských rád, ako sa teraz brániť proti nádche a prechladnutiu.

16. Túžite mať v byte blízko k prírode? Chcete cítiť vôňu lesa? Vyrobte si nábytok a doplnky z klátov

Chcete mať v byte prírodu na dosah? Postavte si do izby klát. Bude z neho jednoduchý a originálny stolík alebo sedadlo. S trochou práce z neho ale vytvoríte oveľa viac, trebárs vinotéku. Neviete ako na to? Inšpirujte sa v článku.

Z klátov vytvoríte nábytok nielen do bytu, ale aj na záhradu. Foto: ©Depositphotos.com/stefan77
Z klátov vytvoríte nábytok nielen do bytu, ale aj na záhradu. Foto: ©Depositphotos.com/stefan77

17. Na zdravie! Zažeňte jesenné chmury a dajte si s priateľmi pohárik. A potom ju umytú zaveste do držiaka nad barový pult

Máte kompletne vybavený domáci bar? Majte potrebné sklo ihneď po ruke a kúpte si aj držiak pohárov na sekt. Ušetrite a vyrobte si držiak z palety, kúska peknej dosky či železných hrablí. Dobre fungujú tiež megaklipy z plastu.

18. Či je teplo alebo zima, kúpeľ v sude je fakt príma. Pozvite priateľov a naložte sa spolu do kúpacieho suda

Prišla jeseň a s ním aj chladné počasie. Susedia smutne vypúšťajú bazén, vás však škaredé počasie nerozhádže. Viete totiž, že po ťažkom dni sa aj v mraze môžete naložiť do kúpacieho suda. Ako sa oň starať a koľko stojí? Čítajte ďalej.

19. K nohe Dunčo! Tfuj, ty ale po dnešnom venčení vyzeráš, čo s tebou? Umyte vášho psa v psej umývačke

Špinavý a zaváľaný pes do bytu nesmie. Zájdite s ním do špeciálnej psej umývačky alebo si kúpte vlastnú kruhovú sprchu z plastu. Stačí trocha šampónu, kondicionéru, teplej vody a vzduchu. A z Berta bude zase vypulírovaný pes domáci.

20. Profilit, Reglit či Copilit. Čo sa skrýva za týmito cudzími slovami? Sú to obchodné názvy pre profilové sklo

Skôr Copilit či Riglit, dnes Profilit alebo LINIT. Všetko sú obchodné názvy pre profilové sklo. Koľko stoja a ako ho využijete pri stavbe domu alebo rekonštrukcii bytu? Aké má vlastnosti a ako zložitá je jeho montáž? Čítajte ďalej.

21. Ropu vedie ropovod, svetlo zase svetlovod. Kúpte si svetlovod a priveďte slnko aj do tmavých miestností bez okien

Vďaka svetlovodu osvetlíte denným svetlom aj miestnosti bez okien. Navyše ušetríte za elektrickú energiu, pretože nebudete musieť celý deň svietiť. Aký si vybrať a koľko stojí? Z čoho sa skladá a ako zložitá je inštalácia?

Strešný diel môže byť plochý alebo vypuklý. Kopula zachytí viac slnečných lúčov. Foto: Heureka.cz
Strešný diel môže byť plochý alebo vypuklý. Kopula zachytí viac slnečných lúčov. Foto: Heureka.cz

22. Ako sladko uspať bábätko? Kúpte mu závesnú detskú kolísku Hacka, Hojdavak či babyvak. Čítajte 3. diel seriálu Babybyt

Chcete vašej ratolesti dopriať bezstarostný spánok? Uložte ju a pohojdajte v závesnej kolíske pre bábätko pod názvami Babyvak, Hojdavak či Hacka. Drobec mäkko zaspí na matraci s vrstvou pohánkových strukov.

23. Máte blízko prírode a chcete bývať v dome z prírodných materiálov? Postavte si ho zo slamy, hliny a dreva

Veľa domov z moderných materiálov trpí syndrómom chorých budov. Chcete žiť v dome so zdravou klímou? Postavte si ho zo slamy, hliny a dreva. Aké vlastnosti majú tieto prírodné materiály a koľko taký dom stojí? Čítajte ďalej.

24. Ak na zimu zelený balkón či terasu? Pestujte mrazuvzdorný banánovník alebo krušpán. Oživte si smutný čas

Deptá vás sivá a smutná zima? Vyrobte si mrazuvzdorné kvetináče a urobte na balkóne alebo terase vždyzelenú záhradku. Pestujte mrazuvzdorné kaktusy, kiwi, pavinič či bylinky. Nechajte si popnúť steny a potešte sa zeleňou.

Sledujte blog Môj byt aj v novembri a nenechajte si ujsť žiadny z článkov pre vaše lepšie bývanie.

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Mal som byť hotelierom alebo šéfom reštaurácie, ale ešte než som s tým začal, zlákalo ma písanie a novinárska práca. Na blogu Môj byt vám prinášam pozvánky na rôzne nábytkárske akcie, novinky a zaujímavosti, rozhovory s ľuďmi z odboru aj fotogalérie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

Neseďte počas veľkonočných sviatkov doma. Prijmite pozvanie na veľkonočné podujatia a trhy a choďte na výlet

Neseďte počas veľkonočných sviatkov doma. Prijmite pozvanie na veľkonočné podujatia a trhy a choďte na výlet

Vydané: 11.04.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPráve sa deje ▪ Prečítané: 28x

Neviete, čo podniknúť na veľkonočné sviatky? Zájdite na trhy, do múzea alebo na hrad. Na mnohých miestach je pripravený bohatý veľkonočný program pre deti i dospelých. Pripomeniete si ľudové tradície i zvyky a vyskúšate remeslá.

Celý článok
Neutieklo vám v marci niečo zaujímavé na blogu Môj byt? Pozrite sa na pravidelný prehľad článkov

Neutieklo vám v marci niečo zaujímavé na blogu Môj byt? Pozrite sa na pravidelný prehľad článkov

Vydané: 03.04.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPráve sa deje ▪ Prečítané: 38x

Čo všetko ste sa dozvedeli v marcových článkoch na blogu Môj byt? Pripomeňte si inšpiratívne nápady pre DIY tvorenie zo starých vecí, babské rady pre ľahšie upratovanie aj tipy a triky pre vylepšenie a skrášlenie svojho domova.

Celý článok
2. apríla je na celom svete Medzinárodný deň detskej knihy. Usporiadajte burzu knižiek a motivujte deti k čítaniu

2. apríla je na celom svete Medzinárodný deň detskej knihy. Usporiadajte burzu knižiek a motivujte deti k čítaniu

Vydané: 02.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkPráve sa deje ▪ Prečítané: 34x

2. apríla je Medzinárodný deň detskej knihy. Oslávte ho a usporiadajte so susedmi pre ratolesti burzu detských knižiek. Prečítajte si pár rád, ako na to. Zistíte aj pár tipov, ako deti motivovať k čítaniu a ako ich pri ňom udržať.

Celý článok