PREVÁDZKA E-SHOPU BOLA UKONČENÁ

Vážení zákazníci,

ospravedlňujeme sa, ale prevádzka e-shopu bola ukončená. Objednávky už nie je možné vykonať.

Ďakujeme za pochopenie.
0komentárov

Nádielka 22 praktických tipov a trikov do bytu a domu. Čítajte výber toho najlepšieho z decembrových článkov v blogu

Aký bol posledný mesiac minulého roka na blogu Môj byt? Tradične plný užitočných rád a nápadov pre lepšie bývanie. Prejdite si súhrn 22 najčítanejších článkov, nech o nejaký zaujímavý decembrový tip nielen do domácnosti neprídete.
Vydané: 05.01.2016 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 722x

1. Detské ohrádky sú ideálny doplnok. Zabezpečte deťom od 6 mesiacov hrací aj pokojný priestor. Čítajte 8. diel seriálu Babybyt

Vášmu drobčekovi sa blížia polročné narodeniny, čo nevidieť začne liezť. Máte v byte nechránené rohy, schody a klzkú podlahu? Kúpte si plastovú či drevenú detskú ohrádku. Zabezpečíte svoje najmilšie pred bolestivými úrazmi.

2. Čo robiť s použitými papierovými rúrami a tubusmi? Vyrobte z nich lacný nábytok šetrný k životnému prostrediu

Máte radi jednoduchý a funkčný dizajn, chcete nábytok z prírodných a recyklovateľných materiálov? Vyrobte ho z použitých papierových trubiek a tubusov. Čo všetko k tomu potrebujete? Dá sa taký nábytok kúpiť hotový?

3. Začiatkom decembra si odrežte v sade barborky, potom pozvite domov Mikuláša s čertmi. Čítajte 4. diel seriálu advent a Vianoce

Tešíte sa s deťmi na decembrové predvianočný zvyky? Zájdite si do sadu odrezať barborky a počkajte na večer, kedy chodí po obciach Mikuláš s nebesko-pekelnou družinou. Za básničku majú deti odmenu, keď hnevali, tak od čerta uhlie.

4. So začínajúcim adventom začali aj vianočné trhy po celom Slovensku a v zahraničí. Kam sa oplatí zájsť a čo vás kde čaká?

Zájdite si na vianočné trhy, natiahnite sviatočnú atmosféru, ochutnajte dobré jedlo, pitie a nakúpte posledné darčeky. Ktoré trhy v SR i zahraničí navštíviť? Čo vás kde čaká a čo by ste mali ochutnať? Pozrite sa na pár tipov.

Rozkvitnutá vetvička z ovocného stromu ozdobí váš vianočný stôl a pripomenie jar. Foto: ©Depositphotos.com/belchonock
Rozkvitnutá vetvička z ovocného stromu ozdobí váš vianočný stôl a pripomenie jar. Foto: ©Depositphotos.com/belchonock

5. Ako tento rok na vianočné upratovanie domácnosti? Ľahko a rýchlo, sami alebo s profíkmi. Čítajte 6. diel seriálu Akadémie domáce práce

Rýchlym tempom sa blížia Vianoce a vás ešte čakajú nepopulárne domáce práce. Ako najlepšie zvládnuť vianočné upratovanie a neochorieť z toho? Objednajte si firmu. V Akadémii domáce práce si prečítajte aj tip na 7-bodový upratovací checklist.

6. Nechce sa vám každý rok kupovať živý vianočný stromček? Kúpte si umelý! Ako si vybrať, aby vám vydržal veľa rokov?

Ušetrite čas aj peniaze, ktoré by ste vydali pri zháňaní vianočného stromčeka. Kúpte si stromček z umelých materiálov. Cez rok bude schovaný v skrini a pred Vianocami ho len vytiahnete zo skrine a zložíte. Ako si ale vybrať ten pravý, podľa čoho vyberať?

7. Ako sa vyhnúť predstieranej radosti pri rozbaľovaní nevhodného darčeka a čo robiť, keď už nejaký dostanete?

Jééé, trenírky a šampón. To je paráda... Pozná to každý. Každoročne pod stromčekom objavíte darček, ktorý sa vám nepáči, a musíte predstierať radosť a nadšenie. Ako sa takejto situácii vyhnúť a čo robiť s nevhodným darčekom? Čítajte ďalej.

8. Hľadáte tip na krásny darček pre babičku? 5 tipov, ako jej zmeníte bývanie. Čítajte 7. diel seriálu advent a Vianoce

Premýšľate rovnako ako vlani nad netuctovým vianočným darčekom pre babičku? Kúpte jej tentoraz nový kúsok pekného nábytku. Inšpirujte sa niekoľkými tipmi pre seniorskú generáciu vašej rodiny a prekvapte ju vecami, ktoré vydržia viac rokov.

Nová pohovka pod stromčekom zaručene poteší každú babičku. Foto: ©Depositphotos.com/racorn
Nová pohovka pod stromčekom zaručene poteší každú babičku. Foto: ©Depositphotos.com/racorn

9. Tápete pri výbere vianočného darčeka pre dedka? Pozrite sa na 11 tipov, čím ho zrejme potešíte

Vianoce sa rýchlo blížia a vy ešte nemáte darček pre dedka? Počúvali ste ho cez rok poctivo, ale rovnako ste nezistili, čo si praje? Radosť urobí aj drobnosť. Pozrite sa na 11 vianočných darčekov, ktorými ho zrejme potešíte.

10. 7 tipov na vianočné darčeky pre deti. Chlapcom i dievčatám vylepšite bývanie. Čítajte ďalší diel seriálu advent a Vianoce

Vianočné darčeky pre chlapcov aj pre dievčatá tento rok neobstarajte nákupom zbytočností. Vylepšite im detské izby novým nábytkom alebo originálnymi doplnkami. Prečítajte si 7 tipov, čo vašim ratolestiam pod vianočným stromčekom urobí radosť.

11. Lámete si hlavu nad vianočnými darčekmi pre ženy? Tento rok im venujte nábytok. Čítajte 11. diel seriálu advent a Vianoce

Chýbajú vám nápady na vianočné darčeky pre ženy? Nový kúsok nábytku neomrzí a radosť vydrží dlhšiu dobu. Kúpte dámam zrkadlo do kúpeľne, toaletný stolík alebo hojdacie kreslo. Vynechajte tento rok honbu po obchodoch a venujte sa svojej rodine.

12. Správny muž má mať nôž. Čo iné mu darovať pod stromček k Vianociam okrem noža a trenírok?

Trenírky, ponožky, sprchový gél, fľaša vína. Vyhnite sa týmto klasikám a potešte muža na Vianoce inak. Pozrite sa na 9 tipov na originálne vianočné darčeky.

Muži väčšinou na Vianoce dostávajú praktické darčeky. Foto: ©Depositphotos.com/tommasodelpiano
Muži väčšinou na Vianoce dostávajú praktické darčeky. Foto: ©Depositphotos.com/tommasodelpiano

13. Vyrobte kamarátom a príbuzným novoročné priania, čo bude vtipné a originálne, nie fádne. Ako na to?

"PF 2016. Prajeme vám veľa šťastia, zdravia a lásky do nového roka." Buďte tento rok originálnejší. Vymyslite vtipný text a napíšte ho do ručne vyrobenej novoročenky. Ako a z čoho ju vyrobiť? Nestačí poslať e-mail alebo SMS?

14. Užite si pokoj a pohodu Vianoc. Vyskúšajte 6 receptov na vaječný koňak, čiže vajčák

"Mňam, to je dobrota. Tak dobrý vajčák som ešte nepil. Ako ho robíš?" Ohromte príbuzných a kamarátov výborným vaječným koňakom. Čo potrebujete za suroviny a ako z nich vyrobíte lahodný mok? Pozrite sa na 6 obľúbených receptov.

15. Cvičíte správne sedenie pri počítači? Revolučnou novinkou je práca poležiačky, v pozícii plodu. Čítajte 7. diel Akadémie domáce práce

Pracujete celý deň na počítači, študujete skriptá či náučnú literatúru a už neviete, ako si máte sadnúť? Venujte sa práci poležiačky, cviky na boľavý chrbát sú len doplnkovou liečebnou metódou. Skvele posilníte nielen svaly, ale aj mozog.

16. Ako pred Vianocami čo najlepšie vyčistiť kovy, mosadz, striebro i zlato? Babky pomôžu. Čítajte blyšťavé tipy aj na leštenie nerezu

Ako najlepšie vyčistiť a vyleštiť kovové predmety z mosadze, hliníka, chrómu, nerezu, striebra či zlata? Pomôžte si s klasickou chémiou aj prostriedky z vašej kuchyne. Prečítajte si babské rady a blyšťavé tipy pre domácnosť.

Rodinné striebro na vzduchu hnedne pôsobením sírnika. Umývajte ich po každom použití. Foto: ©Depositphotos.com/sevaljevic
Rodinné striebro na vzduchu hnedne pôsobením sírnika. Umývajte ich po každom použití. Foto: ©Depositphotos.com/sevaljevic

17. 11 tipov na výrobu originálneho vtáčieho kŕmidla. Oživte si zimné mesiace aj výrobou vtáčej búdky

Chcete vidieť v zime zblízka i plaché druhy? Vyrobte vtáčie krmítko pre vonkajšie vtáctvo a zimným prikrmovaním pomôžete aj prírode. Vtáčie kŕmidlá a búdky sú ideálnym miestom, kde si pozorovaním spevavcov spríjemníte smutné zimné mesiace.

18. Začala zima. Ako mať v byte teplo a pritom ušetriť? Pozrite sa na 7 úsporných tipov + 1 bonus pre teplý byt

O 5 hodine a 48 minúte 22. decembra 2015 začala astronomická zima. Aká má byť doma ideálna teplota v jednotlivých miestnostiach? Ako usporiť za náklady na vykurovanie a pritom mať doma teplo? Inšpirujte sa 7 úspornými tipmi a 1 bonusom.

19. Ako si užiť vianočné návštevy a odmietnuť nechcené? Pripravte rýchle pohostenie, dobré pitie a nehovorte o nepríjemnostiach

Vianoce sú sviatky pokoja, dlho odkladaných vítaných, ale aj nevítaných návštev. Pripravte pre príbuzenstvo dobré pohostenie a pitie, pohovorte, čo je nové a problémy aj krivdy nechajte tentoraz bokom. Nekazte si navzájom sviatky.

20. Je po Vianociach, ale vlna nakupovanie sa ešte len rozbieha. Povianočné výpredaje sú tu! Kde hľadať zľavy?

Slávite Vianoce až v januári, pretože čakáte na povianočné výpredaje, v ktorých zoženiete darčeky oveľa lacnejšie? Potom nastal váš čas. Výpredaje sú tu. Kde hľadať zľavy a ako zistiť najlepšiu a najvýhodnejšiu cenu?

Povianočné zľavy každoročne lákajú k nevídane výhodným nákupom. Foto: ©Depositphotos.com/Deklofenak
Povianočné zľavy každoročne lákajú k nevídane výhodným nákupom. Foto: ©Depositphotos.com/Deklofenak

21. Chcete mať dom či byt zariadený podľa najnovších interiérových trendov? Pozrite sa, čo bude IN v roku 2016

Potrpíte si na tom, že máte byt či dom zariadený podľa najnovších interiérových trendov? Chcete vedieť, ako sa s novým rokom mení štýl bývania a ktoré materiály a farby budú v móde? Zistite, čo bude v roku 2016 "IN".

22. Navštívte v januári veľtrhy úsporného bývania For Pasiv a Cesty dreva. Vyhrajte projekt v hodnote 50 000 Kč na návrh domu

Chcete sa inšpirovať pri stavbe nového bývania, alebo hľadáte informácie, ako najlepšie usporiť? Poradia vám odborníci na pražských veľtrhoch For Pasiv a Cesty dreva. Uskutočnia sa v areáli v Letňanoch v dňoch 21. - 23. januára 2016.

Prajeme vám veľa zaujímavého čítania a tešíme sa na vás na stránkach blogu Môj byt aj v roku 2016!

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Mal som byť hotelierom alebo šéfom reštaurácie, ale ešte než som s tým začal, zlákalo ma písanie a novinárska práca. Na blogu Môj byt vám prinášam pozvánky na rôzne nábytkárske akcie, novinky a zaujímavosti, rozhovory s ľuďmi z odboru aj fotogalérie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

Neseďte počas veľkonočných sviatkov doma. Prijmite pozvanie na veľkonočné podujatia a trhy a choďte na výlet

Neseďte počas veľkonočných sviatkov doma. Prijmite pozvanie na veľkonočné podujatia a trhy a choďte na výlet

Vydané: 11.04.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPráve sa deje ▪ Prečítané: 32x

Neviete, čo podniknúť na veľkonočné sviatky? Zájdite na trhy, do múzea alebo na hrad. Na mnohých miestach je pripravený bohatý veľkonočný program pre deti i dospelých. Pripomeniete si ľudové tradície i zvyky a vyskúšate remeslá.

Celý článok
Neutieklo vám v marci niečo zaujímavé na blogu Môj byt? Pozrite sa na pravidelný prehľad článkov

Neutieklo vám v marci niečo zaujímavé na blogu Môj byt? Pozrite sa na pravidelný prehľad článkov

Vydané: 03.04.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPráve sa deje ▪ Prečítané: 38x

Čo všetko ste sa dozvedeli v marcových článkoch na blogu Môj byt? Pripomeňte si inšpiratívne nápady pre DIY tvorenie zo starých vecí, babské rady pre ľahšie upratovanie aj tipy a triky pre vylepšenie a skrášlenie svojho domova.

Celý článok
2. apríla je na celom svete Medzinárodný deň detskej knihy. Usporiadajte burzu knižiek a motivujte deti k čítaniu

2. apríla je na celom svete Medzinárodný deň detskej knihy. Usporiadajte burzu knižiek a motivujte deti k čítaniu

Vydané: 02.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkPráve sa deje ▪ Prečítané: 34x

2. apríla je Medzinárodný deň detskej knihy. Oslávte ho a usporiadajte so susedmi pre ratolesti burzu detských knižiek. Prečítajte si pár rád, ako na to. Zistíte aj pár tipov, ako deti motivovať k čítaniu a ako ich pri ňom udržať.

Celý článok