0komentárov

Hlavná téma veľtrhov úsporného bývania For Pasiv a Cesty dreva: Ako sa žije v pasívnych domoch. Odborné rady v hale 5

Hľadáte inšpiráciu pri stavbe nového bývania, chcete výhodne šetriť? Príďte do areálu Letňany v dňoch 21. - 23. 1. 2016 na veľtrhy For Pasiv a Cesty dreva. Vyplňte anketu a vyhrajte projekt v prepočte za 1 850 eur na návrh domu.
Vydané: 19.01.2016 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 817x

Máte už za sebou rozhodovanie, plánovanie a prípravy na stavbu svojho nového domova? Príďte si v týždni pre inšpiráciu a mnoho odborných a cenných rád na veľtrhy For Pasiv a Cesty dreva. Tento rok je doplní aj veľtrhmi Strechy Praha, Solar Praha a Remeslo Praha. Všetky akcie sa uskutočnia v dňoch 21. až 23. januára 2016 v areáli PVA EXPO Praha v Letňanoch. Ste súťaživí? Zapojte sa do ankety pre návštevníkov a vyhrajte jednu z dvoch poukážok na projektovú dokumentáciu domu v prepočítanej hodnote 1 850 eur.

Na veľtrhu For Pasiv môžete za účasť v ankete vyhrať projekt v prepočítanej hodnote 1850 eur. Foto zdroj: www.abf.cz
Na veľtrhu For Pasiv môžete za účasť v ankete vyhrať projekt v prepočítanej hodnote 1850 eur. Foto zdroj: www.abf.cz

Spoločnou témou veľtržnej prehliadky je úsporné bývanie. Zaujímajú vás nízkoenergetické, pasívne a takzvané nulové stavby? Zájdite si do Poradenského centra v hale 5, kde nájdete nielen zázemie pre diskusiu s odborníkmi, ale napríklad aj so zástupcami bánk. S nimi môžete prebrať svoje predstavy o financovaní vášho stavebného projektu. Súčasťou sprievodného programu veľtrhov bude aj okresné kolo obľúbenej Súťažnej prehliadky stavebných remesiel SUSO.

Majitelia úsporných domov vám poradia vo videorozhovore

Hlavnou témou veľtrhov je "Ako sa žije v pasívnych domoch". Každý deň môžete prísť na odborné prednášky, napríklad o trendoch v pasívnom bývaní. O poznatky, názory a rady sa s vami podelia prostredníctvom videorozhovorov aj samotní majitelia úsporných domov. "Stavebník u nás dostane aj odporúčania, ako si správne vybrať stavebnú firmu pre svoj zámer," uviedla manažérka veľtrhu For Pasiv Kateřina Maštalířová.

Dajte hlas svojmu favoritovi v súťaži o Pasívny dom roka

Na pražských akciách vyvrcholí finálovým kolom aj tohtoročná súťaž "Pasívny dom roka". Z piatich desiatok prihlásených vybrala odborná porota desať domov, ktoré postúpili do druhého kola. Víťaza vyberie verejnosť hlasovaním priamo na veľtrhu For Pasiv. Hlas môžete svojmu favoritovi dať aj vy, v hale 5 na ploche 5B14, kde tiež nájdete informačné plagáty o jednotlivých stavbách. Hlasovanie je možné aj na stránkach www.pasivnidomy.cz, od 18. januára až do 29. februára 2016. Víťazný dom získa záhradný bazén v prepočítanej hodnote 2 963 eur.

Zľavnenú vstupenku si môžete stiahnuť na tejto adrese: http://forpasiv.cz/sleva

Cech podlahárov a firma WOODEXPERT obnoví na veľtrhu Cesty dreva konferenciu Svet podlahovín. Foto zdroj: www.abf.cz
Cech podlahárov a firma WOODEXPERT obnoví na veľtrhu Cesty dreva konferenciu Svet podlahovín. Foto zdroj: www.abf.cz

Nový projekt Cesty dreva ponúkne komplexné informácie o tomto obľúbenom materiáli. Usporiadatelia chcú ukázať záujemcom celú cestu dreva z lesa, cez jeho spracovanie, až po finálne produkty. Veľká časť akcie sa venuje využitiu dreva v stavebníctve, konkrétne pri drevostavbách. Sú najväčšou odbornou časťou tohto projektu, doplneného aj prezentáciami drevospracujúcich firiem. V stánku 2C21 v hale 2 nájdete napríklad spoločnosť Ekopanely, ktorej výrobky využijete ako priečky, podhľady či opláštenie nosnej konštrukcie.

"Akcia je určená pre celú rodinu; rodičia si môžu urobiť víziu o novom bývaní a deti sa môžu pohrať na detskom ihrisku, alebo si vyskúšať obľúbené detské stavebnice," priblížila manažérka veľtrhu Cesty dreva Michaela Dušková. V Letňanskom areáli tak budú k videniu nielen záhradné domčeky, ale aj drevené hračky a detské ihriská.

Odborníci tento rok obnovujú konferenciu Svet podlahovín, stačí sa registrovať

Úplne nový veľtrh Cesty dreva využili tento rok organizátori pre obnovenie obľúbenej konferencie Svet podlahovín. Stretnutie podlahárov, výrobcov podlahovín, ich dodávateľov a ďalších záujemcov bude hneď prvý deň akcie od 10:00 do 13:00 hod.

Účasť na konferencii je bezplatná, stačí sa zaregistrovať. Zadarmo bude aj konzultačný servis spoločnosti WOODEXPERT, a to po celú dobu veľtrhu. Konferenciu pripravuje práve firma WOODEXPERT v spolupráci s Cechom podlahárov. Usporiadatelia sľubujú zaujímavý program. Na svoje si teda prídu ako podlahári, ktorí podlahy zhotovujú, tak aj ich dodávatelia či výrobcovia podlahovín. Účastníci konferencie preberú aj často diskutované témy celého odboru, teda nové predpisy alebo nedostatok kvalifikovaných pracovníkov.

Zľavnenú vstupenku si môžete stiahnuť na tejto adrese: cestydreva.cz/sleva

Rozhodli ste sa vytvoriť si nový domov? Nájdite si inšpiráciu na veľtrhoch úsporného bývania For Pasiv a Cesty dreva. Pripravte sa na novú stavebnú sezónu a príďte v dňoch 21. až 23. januára 2016 do areálu PVA EXPO Praha v Letňanoch.

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Pôvodnou profesiou som chovateľ, ale prišla príležitosť robiť novinárčinu a komunikáciu, a od tej doby sa živím písaním. V mojich článkoch nájdete vždy nejakú praktickú vychytávku do vašej domácnosti alebo užitočnú radu, aby sa vám lepšie bývalo a žilo.

Jiří Macík na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

Kde načerpať inšpiráciu pre stavbu či rekonštrukciu? Príďte sa pozrieť na veľtrh STAVOTECH Olomouc

Kde načerpať inšpiráciu pre stavbu či rekonštrukciu? Príďte sa pozrieť na veľtrh STAVOTECH Olomouc

Vydané: 24.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPráve sa deje ▪ Prečítané: 5x

Od 30. 3. do 1. 4. 2017 sa na Výstavisku Flora v Olomouci koná stavebný a technický veľtrh STAVOTECH. Čo všetko vás tu čaká? Môžete sa tešiť na takmer 200 vystavovateľov zo všetkých odvetví stavebného odboru i odborné prednášky.

Celý článok
Ako šetriť vodou a ušetriť? Oslávte 22. marca Svetový deň vody aj návštevou u vodohospodárov

Ako šetriť vodou a ušetriť? Oslávte 22. marca Svetový deň vody aj návštevou u vodohospodárov

Vydané: 22.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkPráve sa deje ▪ Prečítané: 34x

Úspora vody je hlavnou požiadavkou na hospodárenie s touto životodarnou tekutinou. Skontrolujte si doma armatúry a premýšľajte, ako ušetriť za vodu. Prácu vodohospodárov vám predstaví niektorá z akcií k Svetovému dňu vody.

Celý článok
Záhradný veľtrh zadarmo! Napíšte si o vstupenku na FOR GARDEN - sú na stiahnutie a len obmedzený počet

Záhradný veľtrh zadarmo! Napíšte si o vstupenku na FOR GARDEN - sú na stiahnutie a len obmedzený počet

Vydané: 20.03.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPráve sa deje ▪ Prečítané: 36x

Chystáte sa navštíviť výstavu záhradnej architektúry, nábytku, techniky a zelene FOR GARDEN? Máme pre vás vstupenky zadarmo. Nenechajte si ich ujsť, na veľtrhu uvidíte a dozviete sa veľa zaujímavých vecí, užitočných pre záhradu.

Celý článok