PREVÁDZKA E-SHOPU BOLA UKONČENÁ

Vážení zákazníci,

ospravedlňujeme sa, ale prevádzka e-shopu bola ukončená. Objednávky už nie je možné vykonať.

Ďakujeme za pochopenie.
1komentárov

Absurdné! Čo všetko EÚ ľuďom ešte zakáže? Ďalší paškvil z dielne eurokomisárov vám poriadne zdvihne tlak

Zákaz nosenia šperkov a podpätkov pre kaderníčky? Zákaz nafukovania balónikov deťmi pod 14 rokov? To ešte nič nie je! Usilovní komisári EÚ vymysleli ďalšiu smernicu na ochranu zdravia. Neuveríte, čo vás čoskoro čaká a neminie.
Vydané: 01.04.2016 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 2147x

Spolok európskych komisárov už niekoľkokrát predviedol, že pre blaho občanov únie je ochotný urobiť čokoľvek. Trebárs premeriavať zakrivenie banánov. Avšak smernicu, akú jeho členovia vytvorili tentoraz, zďaleka prevýšila všetky doterajšie. O opatrenie, ktoré má navždy zmeniť podobu vášho domova, sme sa dnes dozvedeli úplnou náhodou. Čo sa nám zatiaľ podarilo vypátrať?

Zakážeme rohy, bude menej zranených

Áno, čítate dobre. Eurokomisári sa rozhodli, že všetok nábytok v únii zbavia ostrých rohov a hrán, čím obmedzia nebezpečenstvo úrazov a zranení v domácnostiach ľudí. A nielen v nich. Tiež vo všetkých verejných priestoroch, úradoch, firmách, reštauráciách i hoteloch, skrátka všade, kde na vás môže číhať nebezpečenstvo v podobe zlého rohu. Aký vplyv bude mať tento neuveriteľný predpis na váš život? Veľký.

Pozrite sa napríklad na vybavenie svojej kuchyne a jedálne. Kuchynská linka končí na oboch stranách hrozivo vyzerajúcim rohom horných skriniek, o ktorý si pri troche nešikovnosti ľahko urobíte dieru do hlavy. Vďaka pozornej EÚ však toto nebezpečenstvo pominie. Pozvete si domov stolára a ten vám rohy pekne zaoblí. A nielen v kuchyni. S presnými európskymi inštrukciami v ruke prejde celý váš byt a upraví všetky skrine a skrinky, postele, stoly aj stoličky tak, aby neohrozovali vaše zdravie.

Európska komisia potajomky pripravuje zákaz všetkých rohov na nábytku. Foto: MT nábytok
Európska komisia potajomky pripravuje zákaz všetkých rohov na nábytku. Foto: MT nábytok

Politici ako obvykle zahmlievajú

Oslovili sme so žiadosťou o vysvetlenie jedného z europoslancov. Veľmi sme sa toho ale nedozvedeli. "Som členom parlamentných výborov pre životné prostredie, pre verejné zdravie a bezpečnosť potravín, pre vnútorný trh a ochranu spotrebiteľa, pre práva žien a rodovú rovnosť, pre rozvoj vidieka, pre ľudské práva a pre rybolov. Na žiadnom rokovaní, a že sa zúčastňujem všetkých, to mi teda verte, som jakživ o zákaze rohov nábytku nepočul," tají trpkú skutočnosť politik.

Za žiadnu cenu si tiež neželal uviesť v článku svoje meno. Vraj preto, aby ho ostatní europoslanci neosočili, že doteraz prísne tajnú informáciu vyniesol medzi ľudí on. Či budú chodiť po bytoch eurokontrolori a strážiť predpisové zaokrúhlenie vašej domácnosti, aká bude výška prípadných sankcií za nedodržanie nariadenia, a či prídu na rad aj dvere, nechcel oslovený zákonodarca už vôbec komentovať.

ANKETA:

Čo si myslíte o chystanom zákaze rohov a hrán pri nábytku?

František, 36 rokov: "Je vidieť, že cirkus s názvom EÚ sa naozaj snaží, aby sme sa mali čo najlepšie. Tiež by ma bavilo za tie peniaze vymýšľať zbytočnosti a otravovať s nimi ľuďom život."

Jarmila, 42 rokov: "Hranatý alebo okrúhly nábytok, mne je to celkom jedno. Hlavne, keď bude fungovať tak, ako má."

Pavla, 32 rokov: "Ak mi niekto zazvoní pri dverách s tým, že oreže rohy a hrany na našom nábytku, pošlem na neho psa a bude utekať až do Bruselu."

Jozef, 55 rokov: "Nech už idú všetci európski úradníci do ... a tiež do ... a do ..." (redakčne upravené)

Kveta, 39 rokov: "Mne sa okrúhly nábytok páči a doma mám len zaoblené rohy. Takže im to schvaľujem."

Ako bude vyzerať šatníková skriňa potom, čo začne platiť nová smernica EÚ? Foto: MT nábytok
Ako bude vyzerať šatníková skriňa potom, čo začne platiť nová smernica EÚ? Foto: MT nábytok

Živnostníci sú nešťastní

Na názor sme sa pochopiteľne spýtali aj výrobcu nábytku, ktorého zákaz rohov znateľne zaskočil. "Robíte si srandu? Že by som sa musel vzdať milovaných pravých rohov? To radšej zavesím živnosť na klinec. Alebo budem rezať dosky na 90 stupňov niekde v pivnici a predávať hranatý nábytok tajne. Mám skúsenosti z undergroundu, keď sme si zamlada vymieňali knižky a muziku," prichádza remeselník s originálnym riešením.

A čo na to prevádzkovatelia reštaurácií, hotelov a podobných zariadení? Tí si pomaly začínajú trhať vlasy hrôzou. "To predsa nejde, aby sme upravovali rohy všetkých jednolôžkových i dvojlôžkových postelí, stolov a ostatného nábytku. Kde na to ako mám vziať? Za tučné európske dotácie som to tu vybudoval a teraz ma chcú zlikvidovať?" Desí sa najbližších dní hotelier Juraj Izbička.

Doska stola v poriadku, horšie už to je s jeho nohami, a stoličky by tiež nemuseli úspešne prejsť kontrolou. Foto: MT nábytok
Doska stola v poriadku, horšie už to je s jeho nohami, a stoličky by tiež nemuseli úspešne prejsť kontrolou. Foto: MT nábytok

Čo príde nabudúce? Povinné nosenie prilby kedykoľvek vyjdete z domu? Hranaté vajcia, aby sa lepšie skladovali? Alebo iný nezmysel? Pokiaľ budú európski úradníci pokračovať v podobnom štýle aj naďalej, zrejme skončíme v undergrounde všetci. Zavolajte svojmu europoslancovi a spýtajte sa ho na chystaný zákaz ostrých hrán a rohov. Len mu nezabudnite povedať, že tento článok vyšiel 1. apríla.

Nechali ste sa nachytať aprílovým vtipom? Zdieľajte ho ďalej!

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Mal som byť hotelierom alebo šéfom reštaurácie, ale ešte než som s tým začal, zlákalo ma písanie a novinárska práca. Na blogu Môj byt vám prinášam pozvánky na rôzne nábytkárske akcie, novinky a zaujímavosti, rozhovory s ľuďmi z odboru aj fotogalérie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 1
Nadpis:
  Vaše meno:
novy zakon?
ja proti nabytku bez rohov nic nemam pacia sa mi zaokruhlene tvary nabytku
ODPOVĚDĚT
daniela | 04.04.2016

Prečítajte si tiež ↓

Neseďte počas veľkonočných sviatkov doma. Prijmite pozvanie na veľkonočné podujatia a trhy a choďte na výlet

Neseďte počas veľkonočných sviatkov doma. Prijmite pozvanie na veľkonočné podujatia a trhy a choďte na výlet

Vydané: 11.04.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPráve sa deje ▪ Prečítané: 34x

Neviete, čo podniknúť na veľkonočné sviatky? Zájdite na trhy, do múzea alebo na hrad. Na mnohých miestach je pripravený bohatý veľkonočný program pre deti i dospelých. Pripomeniete si ľudové tradície i zvyky a vyskúšate remeslá.

Celý článok
Neutieklo vám v marci niečo zaujímavé na blogu Môj byt? Pozrite sa na pravidelný prehľad článkov

Neutieklo vám v marci niečo zaujímavé na blogu Môj byt? Pozrite sa na pravidelný prehľad článkov

Vydané: 03.04.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPráve sa deje ▪ Prečítané: 39x

Čo všetko ste sa dozvedeli v marcových článkoch na blogu Môj byt? Pripomeňte si inšpiratívne nápady pre DIY tvorenie zo starých vecí, babské rady pre ľahšie upratovanie aj tipy a triky pre vylepšenie a skrášlenie svojho domova.

Celý článok
2. apríla je na celom svete Medzinárodný deň detskej knihy. Usporiadajte burzu knižiek a motivujte deti k čítaniu

2. apríla je na celom svete Medzinárodný deň detskej knihy. Usporiadajte burzu knižiek a motivujte deti k čítaniu

Vydané: 02.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkPráve sa deje ▪ Prečítané: 35x

2. apríla je Medzinárodný deň detskej knihy. Oslávte ho a usporiadajte so susedmi pre ratolesti burzu detských knižiek. Prečítajte si pár rád, ako na to. Zistíte aj pár tipov, ako deti motivovať k čítaniu a ako ich pri ňom udržať.

Celý článok