0komentárov

Aj otcovia majú svoj deň... Ako ich potešiť, čím ich obdarovať a čo podniknúť? Pripravte sa na tretiu júnovú nedeľu

Tretiu júnovú nedeľu oslavujú otcovia svoj deň. Oslávte ho s nimi a pripravte si pre nich drobný darček alebo naplánujte spoločnú akciu. Záleží na tom, či je otec akčný alebo si chce len oddýchnuť. Mrknite sa, kam môžete vyraziť.
Vydané: 17.06.2016 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 532x

Deň otcov má v slovenskom kalendári oficiálne miesto. Predtým sa slávil na Jozefa, postupne sa však začal sláviť na tretiu júnovú nedeľu, kedy ho slávi väčšina európskych krajín. Tento rok teda pripadá na 19. júna. Naši otcovia si svoj deň nezaslúžia len preto, že by sme bez ich pričinenia neprišli na svet, ale aj preto, že v našom živote hrajú dôležitú úlohu.

Úplne prvá oslava Dňa otcov sa zrejme konala v americkom mestečku Spokane v štáte Washington, a to 19. júna 1910 na narodeniny otca Sonory Smart Dodd. Tá mu chcela touto oslavou poďakovať za to, že ju a jej štyroch súrodencov vychovával po smrti matky. Bola to skôr súkromná akcia, popularita sviatku však rýchlo rástla, až prezident Lyndon Johnson v roku 1966 oficiálne vyhlásil tretiu júnovú nedeľu Dňom otcov.

Každý vie sám najlepšie, čo pre neho otec znamená, čo ho naučil a prečo si ho váži. Keď toto všetko spíšete, máte razom inšpiráciu na text priania. Niektorí oteckovia si na svoj sviatok chcú oddýchnuť a načerpať sily do ďalšieho plnenia otcovských povinností (napríklad v krčme s priateľmi ďaleko od domova alebo len tak v pohodlnom kresle pri futbale v televízii a s pivom v ruke), iní ho vnímajú ako rodinný deň, kedy má byť celá rodina pohromade.

Oslávte so svojím ockom deň otcov, ktorý sa koná tretiu júnovú nedeľu. Foto: ©Depositphotos.com/info.zonecreative.it
Oslávte so svojím ockom deň otcov, ktorý sa koná tretiu júnovú nedeľu. Foto: ©Depositphotos.com/info.zonecreative.it

Kam vyraziť na deň otcov?

V Kysuckom Novom Meste sa v Centre voľného času sv. Jakuba koná športový turnaj otcov a iné súťaže pre rodiny i jednotlivcov. Môžete sa tešiť na guláš, opekanie a spoločné posedenie. V Žabokrekách sa na deň otcov koná sprievod v krojoch, ukážky kosenia a folklórny program. V Ružinove sa zase konajú turnaja vo florbale, tenise aj futbale, súťaže pre najmenšie deti, prekážkový beh pre otca a ukážky práce televízneho štábu.

Príjemný deň s rodinou môžete stráviť na Magio pláži v Bratislave. Otcovia svojim deťom dokážu, že vedia lietať ako muchy a všetci sa vyfotíte ako superhrdinovia. Môžete sa tešiť aj na helikoptéry, lodičky v bazéne či človeče nehnevaj sa. Každý otec dostane za odmenu osviežujúci nápoj a dieťa zmrzlinu. V Shopping Centre AQUARIO Nové zámky bude pripravených veľa súťaží pre deti i otcov. Do rezortu Adventure golf v Oščadnici budú mať oteckovia vstup zadarmo a 22. 6. môžete deň otcov osláviť lietaním s dronom vo Woow Toys v River Parku v Bratislave.

Čo keď sa ockovi nikam nechce?

Ak sa otcovi nikam nechce, tak mu dajte aspoň prianie alebo nejakú drobnosť pre potešenie. Môžete ho obdarovať fľašou kvalitného alkoholu alebo čokoládou, ale osobnejší darček iste poteší viac. Proste mu darujte to, o čom viete, že ho zaručene poteší. Môže to byť napríklad rodinný výlet, večer pri futbalovom prenose s jeho kamarátmi, poukážka na bohatú hostinu v reštaurácii, vstupenky na koncert obľúbenej kapely alebo lístky do kina na film podľa vlastného výberu.

Otecka vtipkára poteší aj tričko s vlastnou potlačou alebo niektorý z fotodarčekov. Tiež si môžete nechať vyrobiť tetovací obtlačok s vlastným textom, trebárs Môj otec je super alebo Takto budeme stále spolu. Čím väčšie tetovanie zvolíte, tým lepšie. Tento obtlačok umiestnite na dobre viditeľné miesto (paža, hruď, krk...) a počas blahoželania sa potom oteckovi svojím novým "tetovaním" pochváľte. Ak viete, že je otec vzdorovitý odporca tetovania, stačí akýkoľvek obrázok. Taký vtip si však radšej pripravte len v prípade, že má otecko v poriadku srdce.

Máte tip na originálny darček pre otca alebo viete o nejakej zaujímavej akcii na deň otcov? Napíšte do komentára pod článkom.

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vyštudoval som nábytkové inžinierstvo, zaujíma ma interiérový dizajn aj moderné trendy v bývaní. Z mojich článkov sa dozviete, ako vyberať vybavenie do bytu, odhalím vám vlastnosti rôznych materiálov alebo pomôžem s technickým riešením úprav vo vašej domácnosti.

Antonín Vintr na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

Kde načerpať inšpiráciu pre stavbu či rekonštrukciu? Príďte sa pozrieť na veľtrh STAVOTECH Olomouc

Kde načerpať inšpiráciu pre stavbu či rekonštrukciu? Príďte sa pozrieť na veľtrh STAVOTECH Olomouc

Vydané: 24.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPráve sa deje ▪ Prečítané: 5x

Od 30. 3. do 1. 4. 2017 sa na Výstavisku Flora v Olomouci koná stavebný a technický veľtrh STAVOTECH. Čo všetko vás tu čaká? Môžete sa tešiť na takmer 200 vystavovateľov zo všetkých odvetví stavebného odboru i odborné prednášky.

Celý článok
Ako šetriť vodou a ušetriť? Oslávte 22. marca Svetový deň vody aj návštevou u vodohospodárov

Ako šetriť vodou a ušetriť? Oslávte 22. marca Svetový deň vody aj návštevou u vodohospodárov

Vydané: 22.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkPráve sa deje ▪ Prečítané: 34x

Úspora vody je hlavnou požiadavkou na hospodárenie s touto životodarnou tekutinou. Skontrolujte si doma armatúry a premýšľajte, ako ušetriť za vodu. Prácu vodohospodárov vám predstaví niektorá z akcií k Svetovému dňu vody.

Celý článok
Záhradný veľtrh zadarmo! Napíšte si o vstupenku na FOR GARDEN - sú na stiahnutie a len obmedzený počet

Záhradný veľtrh zadarmo! Napíšte si o vstupenku na FOR GARDEN - sú na stiahnutie a len obmedzený počet

Vydané: 20.03.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPráve sa deje ▪ Prečítané: 35x

Chystáte sa navštíviť výstavu záhradnej architektúry, nábytku, techniky a zelene FOR GARDEN? Máme pre vás vstupenky zadarmo. Nenechajte si ich ujsť, na veľtrhu uvidíte a dozviete sa veľa zaujímavých vecí, užitočných pre záhradu.

Celý článok