0komentárov

Chcete si predĺžiť a spríjemniť život? Oslávte Medzinárodný deň vtipov niekoľkými anekdotami zo sveta bývania

1. júla je Medzinárodný deň vtipov. Pozrite sa, kedy tento sviatok vznikol, čo to anekdota vlastne je, od kedy ľudia vtipy používajú a prečo by sa mal človek často smiať. Máme pre vás i pár vtipov z prostredia domácnosti a bývania.
Vydané: 01.07.2016 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 760x

Medzinárodný deň vtipov sa koná každý rok 1. júla. Nie je známe, kedy alebo kým bol založený, ale prvýkrát sa zrejme slávil v USA. Slovo anekdota v gréčtine znamená "to, čo nebolo zverejnené". Pôvodne sa tak označovali texty, ktoré z nejakého dôvodu neboli zverejnené a ľudia si ich odovzdávali v ústnej podobe. Najstaršie anekdoty sú dochované z rečí a kázní, kam boli vkladané ako moralizujúci príklady. Objavovali sa aj v kronikách a letákoch, kde väčšinou slúžili na oživenie textu. Najstaršou zbierkou vtipov je Filogelos z obdobia antiky.

Dnes vtipy predstavujú krátke humorné príhody zosmiešňujúce osobu, situáciu, dobu, rasu, národ, názor, skupinu, spoločenskú vrstvu či zvyky. Slúži na pobavenie, na uvoľnenie napätia a stresu a na odvedenie mysle od problémov. Smiech má navyše pozitívny vplyv na ľudské zdravie. Zvyšuje produkciu bielych krviniek, znižuje hladinu stresového hormónu kortizolu, bráni zanášaniu tepien a ciev, takže pomáha predchádzať srdcovým chorobám, vyplavuje endorfíny, ktoré podporujú dobrú náladu a uľavujú od bolesti, zabraňuje uvoľňovaniu adrenalínu a zvyšuje tepovú frekvenciu a zásobenie krvi kyslíkom, čím podporuje krvný obeh. Smiech tiež posilňuje bránicu a páli kalórie.

Preto si na seba urobte chvíľku času, zastavte sa od pracovného zhonu a prečítajte si pár vtipov zo sveta bývania. Potom sa o vtipy môžete podeliť s kolegami v práci, s kamarátmi aj s rodinou. Nielenže smiechom oslávite Medzinárodný deň vtipov, ale urobíte aj niečo pre svoje zdravie.

Smiech je jedným z najlepších prírodných liekov. Foto: ©Depositphotos.com/yayayoyo
Smiech je jedným z najlepších prírodných liekov. Foto: ©Depositphotos.com/yayayoyo

Pár vtipov zo sveta bývania

1) Je sused na návšteve u druhého. Obaja bývajú v rovnakých garsónkach a tomu prvému sa páči, ako má ten druhý vytapetované. Tak sa ho pýta:

"Koľko si na to kupoval rolí tapiet?"

"Osemnásť."

Po týždni sa opäť zastaví na pokec a hovorí:

"Človeče, ako si to robil, mne zostalo osem rolí!"

"To súhlasí, mne tiež."

 

2) Pán Novák čaká na inštalatéra už tretí deň, a keď u nich zazvoní chlap s kabelou, vtiahne ho so ženou dovnútra, dajú štamprlík, husičku, urobia kávičku ...

Keď doje a dopije, pochváli si tú hostinu a hovorí: "To ste milí, takto ma pohostiť, ale ja som sa chcel len opýtať, kde bývajú Novákovci, idem im opraviť televíziu ..."

 

3) Hovorí väzeň spoluväzňovi:

"Dnes som mal krásny sen ..."

"Čo sa ti zdalo?"

"Že som nezaplatil nájomné a okamžite ma vyhodili na ulicu."

 

4) Vyľakaný murár pribehne do kancelárie stavbyvedúceho a kričí:

"Šéfe, šéfe, práve sa zosypal barák, ktorý sme včera dostavali!"

"Sakra, koľkokrát som vám hovoril, aby ste nedávali dole lešenie, kým sa nenalepia tapety!"

 

5) Prikráča inštalatér s ohromným oneskorením do bytu: "Pardon, nemohol som prísť skôr, nečakali ste tu so založenými rukami?"

Majiteľka bytu: "Nie, nebojte sa, učila som deti plávať!"

 

6) Sťahováci ťahajú klavír do siedmeho poschodia a už nevládzu. Jeden hovorí: "Oddýchnite si, už toho mám dosť. Idem sa pozrieť, ako je to ešte ďaleko."

Za chvíľu sa vráti a hovorí: "Tak mám dve správy, dobrú a zlú. Tá dobrá je, že už je to len jedno poschodie. Tá zlá, že sme si pomýlili vežiak!"

 

7) Inzerát na nástenke vo vchode: Predám byt č.8, je na predaj za toľko a toľko ..

Pozn .: Zľava hlučným a zlým ľuďom, aby sa susedka zdola začala modliť, aby som sa radšej vrátil!

Poznáte ďalšie vtipy zo sveta bývania? Podeľte sa o ne s ostatnými čitateľmi v komentári pod článkom.

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vyštudoval som nábytkové inžinierstvo, zaujíma ma interiérový dizajn aj moderné trendy v bývaní. Z mojich článkov sa dozviete, ako vyberať vybavenie do bytu, odhalím vám vlastnosti rôznych materiálov alebo pomôžem s technickým riešením úprav vo vašej domácnosti.

Antonín Vintr na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

Ako šetriť vodou a ušetriť? Oslávte 22. marca Svetový deň vody aj návštevou u vodohospodárov

Ako šetriť vodou a ušetriť? Oslávte 22. marca Svetový deň vody aj návštevou u vodohospodárov

Vydané: 22.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkPráve sa deje ▪ Prečítané: 31x

Úspora vody je hlavnou požiadavkou na hospodárenie s touto životodarnou tekutinou. Skontrolujte si doma armatúry a premýšľajte, ako ušetriť za vodu. Prácu vodohospodárov vám predstaví niektorá z akcií k Svetovému dňu vody.

Celý článok
Záhradný veľtrh zadarmo! Napíšte si o vstupenku na FOR GARDEN - sú na stiahnutie a len obmedzený počet

Záhradný veľtrh zadarmo! Napíšte si o vstupenku na FOR GARDEN - sú na stiahnutie a len obmedzený počet

Vydané: 20.03.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPráve sa deje ▪ Prečítané: 27x

Chystáte sa navštíviť výstavu záhradnej architektúry, nábytku, techniky a zelene FOR GARDEN? Máme pre vás vstupenky zadarmo. Nenechajte si ich ujsť, na veľtrhu uvidíte a dozviete sa veľa zaujímavých vecí, užitočných pre záhradu.

Celý článok
8. marca je MDŽ. Páni aj dámy, pripravte sa na oslavy vopred. Prekvapenie veľmi vítané

8. marca je MDŽ. Páni aj dámy, pripravte sa na oslavy vopred. Prekvapenie veľmi vítané

Vydané: 07.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkPráve sa deje ▪ Prečítané: 574x

8. marca je Medzinárodný deň žien, v mnohých krajinách slávený ako štátny sviatok. Páni, myslite na dámy, pripravte sa radšej dopredu a prekvapte. Dámy, užite si svoj deň. Môže sa hodiť aj 9 tipov, čím ženy vo svojom okolí ohromíte.

Celý článok