0komentárov

Obdivujete radi mrazivú krásu ľadu? Prijmite pozvanie na výstavu ľadových sôch či prehliadku ľadového chrámu

Aj tento rok môžete vyraziť obdivovať ľadové sochy, či celý ľadový chrám. Kam sa vydať? Vyrazte na ľadový výlet napríklad na Pustevny, do Špindlu, Rožnova alebo do Tatier na Hrebienok a užite si mrazivú krásu i sprievodný program.
Vydané: 09.01.2017 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 744x

Obdivujete v zime krásu ľadu a cencúľov visiacich zo strechy? Aj tento rok sa môžete zájsť pozrieť do ľadového chrámu, prípadne na výstavu ľadových sôch, kde môžete obdivovať nielen krásu ľadových a snehových diel, ale aj um umelcov, ktorí ich tvoria. Okrem ľadovej krásy sa môžete tešiť aj na bohatý sprievodný program, napríklad rôzne hudobné vystúpenia. Kam sa môžete zájsť pozrieť?

<p>Kam sa tento rok môžete vydať obdivovať krásu ľadových a snehových umeleckých diel? Foto: ©Depositphotos.com/IrinaDance</p>

Kam sa tento rok môžete vydať obdivovať krásu ľadových a snehových umeleckých diel? Foto: ©Depositphotos.com/IrinaDance

Ľadové sochanie na Pustevnách

Od 7. do 22. januára si môžete na Pustevnách prehliadnuť ľadové a snehové diela v dvoch stanoch s rôznou tematikou. V prvom stane sa môžete ponoriť na morské dno, v druhom zavítate do makrosveta chrobákov. Cez víkendy 14. - 15. 1. a 21. - 22. 1. 2017 vás okrem ľadových sôch čaká od 10 do 15 hodín aj sprievodný program. Môžete sa tešiť na množstvo hier, súťaží, darčekov, dobrú muziku, Kingswood dedinku, Tatru Bonver Dakar Teamu a maskotov partnerov akcie. Čaká vás tiež tradičný jarmok, kde nájdete hromadu tradičných sladkých i slaných domácich dobrôt z Valašska aj okolia, široký výber lahodných medovín a množstvo lokálnych výrobkov nielen z dreva a vlny. Vstup na akciu je zdarma.

Špindlerovské ledárium

Vedľa hornej stanice lanovky na Pláni v Špindlerovom mlyne nájdete až do 31. 3. 2017 ľadový chrám, v ktorom sú vystavené ľadové sochy z dielne európskych sochárov. Tento rok sú inšpirované dielom Antonia Vivaldiho Štyri ročné obdobia. Výstava ľadových sôch je doplnená edukatívnymi ceduľami a barokovou hudbou. Chrám je neustále chladený, takže sochy vydržia po celú zimnú sezónu bez ohľadu na počasie. Ledárium je prístupné denne od 11:00 do 15:30 a vstup je zdarma. Niekoľkokrát bude možné navštíviť ledárium aj večer, kedy skiareál organizuje koncerty vážnej hudby či iné akcie.

Tatry Ice Master

Od 13. do 15. januára 2017 sa na vysokotatranskom Hrebienku konajú medzinárodné majstrovstvá v stavaní ľadových sôch Tatry Ice Master. Počas troch dní vytvoria sochári 30 ľadových sôch, pričom sa potrápia napríklad s témou Legendy a mýty alebo Svetová architektúra. Okrem skvelých umeleckých výkonov sa môžete tešiť aj na rôzne hudobné vystúpenia a ďalší sprievodný program.

Ľadové kráľovstvo

Do 5. februára môžete zavítať do ľadového kráľovstva v Rožnove pod Radhoštěm v kempe Sport. Ľadové aj snehové sochy nájdete v ozvučenej a scénicky osvetlenej krytej galérii. Uvidíte tu 8 ľadových a 2 snehové sochy od profesionálov a 6 sôch vytvorených školskými týmami. Je tu pre vás pripravený aj atraktívny ľadový trón s ľadovou kráľovnou, na ktorom sa môžete odfotiť. Cez víkendy vás potom čaká sprievodný program.

V areáli bude prebiehať aj sprievodná výstava sôch a obrazov zúčastnených výtvarníkov a informačná výstava "O vode", ktorá je určená predovšetkým školákom. Dozviete sa na nej nielen o fyzikálnych vlastnostiach vody, ale aj prečo je taká dôležitá pre život a čo sa s ňou deje v prírode. Galéria je otvorená od utorka do nedele medzi 10 a 16 hodinou. Plné vstupné je 95 Kč, znížené 67 Kč.

Gotický ľadový dóm

Až do 17. 4. 2017 môžete v lyžiarskom stredisku Smokovec - Hrebienok vo Vysokých Tatrách navštíviť Tatranský ľadový dóm. V gotickom chráme nájdete prepracovaný oltár so sochou Panny Márie sa žehnajúcim Ježiškom. Oltár pozostáva zo štyroch krídel, z ktorých každé je venované patrónom okolitých regiónov. V chráme nájdete aj sochu majstra Pavla z Levoče. Originálne majstrovské ľadové dielo je doplnené umeleckými vitrážovými oknami. Každú nedeľu sa môžete tešiť na rôzne hudobné vystúpenia a koncerty. Dóm je otvorený denne od 9:00 do 16:30 a vstup je zdarma.

Boli ste sa už tento rok na niektorej z ľadových akcií pozrieť? Napíšte do komentára pod článkom, ako sa vám na nej páčilo.

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vyštudoval som nábytkové inžinierstvo, zaujíma ma interiérový dizajn aj moderné trendy v bývaní. Z mojich článkov sa dozviete, ako vyberať vybavenie do bytu, odhalím vám vlastnosti rôznych materiálov alebo pomôžem s technickým riešením úprav vo vašej domácnosti.

Antonín Vintr na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

Po sviatku Troch kráľov začína obdobie fašiangov, plesov, zábavy a zabíjačiek. Potom nasleduje 40 dní pôstu

Po sviatku Troch kráľov začína obdobie fašiangov, plesov, zábavy a zabíjačiek. Potom nasleduje 40 dní pôstu

Vydané: 08.01.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkPráve sa deje ▪ Prečítané: 462x

Vianoce končia v nedeľu po sviatku Troch kráľov. Čo podľa tradícií nasleduje ďalej? Začínajú fašiangy, obdobie karnevalov, maskovaných sprievodov, zábavy a plesov. Počnúc Popolcovou stredou potom začína 40-dňové obdobie pôstu.

Celý článok
Sviatkom Troch kráľov končí oficiálne vianočný čas. Ulicami putujú koledníci a na dvere maľujú nápis K+M+B 2017

Sviatkom Troch kráľov končí oficiálne vianočný čas. Ulicami putujú koledníci a na dvere maľujú nápis K+M+B 2017

Vydané: 06.01.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkPráve sa deje ▪ Prečítané: 92x

Traja králi maľujú na dvere príbytkov svätenou kriedou písmená K+M+B a letopočet. Nie sú to iniciály a matematické znamienka. Znamená to požehnanie domu pre príslušný rok. Sviatkom Troch kráľov končí oficiálne vianočný čas.

Celý článok
Pozvánka na januárové akcie a výstavy o bývaní: Zájdite sa pozrieť do Drážďan, Prahy či Ostravy

Pozvánka na januárové akcie a výstavy o bývaní: Zájdite sa pozrieť do Drážďan, Prahy či Ostravy

Vydané: 03.01.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPráve sa deje ▪ Prečítané: 103x

Zaujímate sa o trendy v bývaní, moderný životný štýl či úsporu energií a zmysluplné využívanie obnoviteľných zdrojov? Pozrite sa na tri januárové veľtrhy a výstavy, ktoré sa týmto témam venujú. Aký program vás na nich čaká?

Celý článok