0komentárov

Farby v spálni podľa Feng Šuej - pustite k sebe pozitívnu energiu

Ako využiť východné umenie Feng Šuej vo vašej spálni? Prvým a najdôležitejším krokom musí byť ideálny súlad všetkých farieb! Prečítajte si, ako dosiahnuť harmóniu, a zaspávajte aj vstávajte každý deň obklopení pozitívnou energiou.
Vydané: 26.03.2014 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 5019x

Kvalitný spánok je veľmi dôležitý pre udržanie dobrého zdravia a životnej pohody. Aj preto je teda spálňa a jej vybavenie niečím, čomu by sme mali venovať pozornosť. Táto miestnosť by podľa východného učenia Feng šuej mala slúžiť výhradne k odpočinku, partnerskej intimite a zotaveniu po celodennej námahe, a zdravému, ničím nerušenému spánku by tu nemalo nič prekážať.

Na Slovensku sa originálny názov Feng Shuei udomácnil vo fonetickej podobe Feng Šuej, ktorú sme sa rozhodli používať aj my.

Energia pokoja

Miestnosť vyhradená pre spálňu nemusí byť veľká, ale mala by byť dobre vetrateľná a vzdušná. Podľa učenia Feng šuej by v nej energia nemala prúdiť príliš rýchlo, aby nerušila chvíle odpočinku. Môžeme ju preto vybaviť kobercami a primeraným množstvom nábytku - okrem postele a nočných stolíkov sa sem hodia napríklad skrine určené na ukladanie oblečenia. Neodporúča sa naopak prílišné množstvo dekorácií, ozdobných predmetov či obrazov, ktoré by mohli príliš upútavať pozornosť či pôsobiť tiesnivo.

Pri výbere základných farieb spálne je lepšie sa obmedziť na svetlé odtiene teplých farieb. Univerzálne použitie majú v spálni tzv."farby ľudskej kože" - teda akýkoľvek odtieň od svetlo béžovej až po čokoládovo hnedú. Ak chceme v spálni hlavne odpočívať a regenerovať sily, môžeme ju vymaľovať aj teplým odtieňom zelenej, alebo svetlo modrou farbou. Zelená pomáha liečiť a je tak vhodná najmä pre osoby staršie či choré, modrá podporuje relaxáciu a meditáciu a tak napomáha hlbšiemu odpočinku.

Pre podporenie romantiky môžeme siahnuť po ružovej, žltej a oranžovej farbe. Skôr, než na steny, sa tieto hodia pre obliečky alebo menšie doplnky, čo platí aj pre farby podnecujúce vášeň a sexualitu - červenú, fialovú a zlatú. Prevaha týchto farieb by mohla pôsobiť rušivo a brániť kvalitnému odpočinku.

Pohodlná posteľ

Nepochybne najdôležitejším kusom nábytku v spálni je posteľ. Tá by mala byť pohodlná a dostatočne priestranná, aby umožňovala kvalitný odpočinok obom partnerom, rovnako ako priestor pre ich intímne zblíženie. Drevené materiály sú ideálne pre posteľ i ďalšie vybavenie spálne, pretože pozitívna energia dreva neurýchľuje tok energie a podporuje hlboký a upokojujúci spánok. Za menej vhodné sú považované kovové postele, v ktorých si môže odpočívajúci pripadať ako uzavretý v klietke.

Posteľ by mala byť vybavená čelom priradeným k stene, aby tak poskytovala pocit bezpečia a opory. Zároveň by k nej mal byť ľahký prístup z oboch strán, aby sa do nej pohodlne dostali obaja partneri. V žiadnom prípade sa neodporúča umiestňovať posteľ do priamej línie medzi dverami a oknom. Energia vstupujúca nimi do miestnosti tu prúdi rýchlo, a bráni tak pokojnému spánku.

Pokiaľ túto skutočnosť vzhľadom k dispozíciám bytu nemôžeme ovplyvniť, je vhodné energiu odkloniť a spomaliť napríklad malým paravánom, kvetinou alebo aspoň dôsledným zatváraním dverí a zaťahovaním závesov. Zatváranie dverí je treba dodržiavať aj v prípade, že spálňa priamo susedí s kúpeľňou - tadiaľ totiž energia z domu odchádza a tak by ste sa ráno mohli prebúdzať vyčerpaní a unavení.

Zóna partnerstvo

Spálňa je oblasťou domova, ktorá najviac podporuje a ovplyvňuje partnerské vzťahy. K tomu, aby sa v nej obaja partneri cítili dobre a pohodlne, by mali mať obaja k dispozícii rovnaký komfort. Posteľ je teda vhodné z oboch strán vybaviť nočnými stolíkmi s lampičkou, rovnako tak šatňové skrine by mali poskytovať dostatok priestoru pre oboch.

Intímnu atmosféru môžete posilniť aj sviečkami, romantickými obrazmi alebo obliečkami vhodnej (napríklad fialovej) farby. Párové vybavenie spálne je vhodné aj v prípade, že ste práve sami a partnera hľadáte, v takom prípade vám pomôže v realizovaní tohto cieľa.

Vybrané produkty z ponuky:

Posteľ by podľa feng šuej mala byť umiestnená čelom k plnej stene, pre posilnenie pocitov istoty a bezpečia. Priamo nad posteľou nemajú byť zavesené žiadne predmety, aj osvetlenie je lepšie umiestniť skôr do jej okolia. Priestor pod posteľou by mal zostať voľný a uprataný, aby ním energia mohla voľne pretekať. Ak ste zvyknutí periny upratovať, je vhodnejšie zaobstarať si na ne samostatne stojacu skrinku či komodu.
http://www.mt-nabytok.sk/nabytok-do-spalne-so-zrkadlom-sicilia/

Pravidlá Feng šuej možno úspešne uplatniť aj v malej spálni. Dôležité je umožniť obom partnerom pohodlný prístup k posteli a rovnaké vybavenie pre odpočinok a relaxáciu. Drevo, ako ideálny materiál pre vybavenie spálne, nezrýchľuje prúdiacu energiu a podporuje tak hlboký spánok a kvalitný odpočinok.
http://www.mt-nabytok.sk/spalnova-zostava-orson/

Spálňu je dobré nezahlcovat nadmierou obrazov a ďalších dekorácií, ktoré na seba strhávajú pozornosť a odvádzajú našu myseľ od nerušeného odpočinku. Dobre vyzerajúca posteľ láka k odpočinku i partnerskému zbližovaniu, čím podporuje a posilňuje oblasť vzťahov. Ak do spálne umiestňujeme zrkadlá, nemali by odrážať obraz smerom do postele, aby spiace osoby nerušila ani odrazom, ani zrýchlením prúdiacej energie.
http://www.mt-nabytok.sk/spalna-nimue-a/

Zaujíma vás problematika bývania podľa Feng Šuej? Opýtajte sa v komentároch autorky na čo chcete!

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Lucie Haberlová

Lucie Haberlová na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

Chcete mať voňavý domov a čistý zdravý vzduch? Vyskúšajte čaro katalytickej lampy a horenia bez plameňa

Chcete mať voňavý domov a čistý zdravý vzduch? Vyskúšajte čaro katalytickej lampy a horenia bez plameňa

Vydané: 24.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Prečítané: 23x

Potrebujete prevoňať domov, zbaviť sa všetkých nežiaducich pachov a vydezinfikovať vzduch? Kúpte si katalytickú lampu. Na akom princípe funguje, čo všetko vie, koľko stojí a ako by ste ju mali správne používať a čistiť?

Celý článok
Bác, ozval sa liatinový kastról, čo vám vypadol z ruky. Ako opraviť poškodenú kuchynskú pracovnú dosku? Voskom či tmelom

Bác, ozval sa liatinový kastról, čo vám vypadol z ruky. Ako opraviť poškodenú kuchynskú pracovnú dosku? Voskom či tmelom

Vydané: 23.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 19x

Stala sa vám v kuchyni nehoda a poškodili ste s ťažkým riadom pracovnú dosku? Nemusíte ju hneď meniť. Drobné škrabance a ryhy opravíte so špeciálnymi prípravkami a voskami. Stačí ich rozohriať, zotrieť stierkou a potom rozleštiť.

Celý článok
Osem tipov, rád a zásad na Medzinárodný deň zdravého spánku. Čo môžete urobiť pre kvalitný spánok?

Osem tipov, rád a zásad na Medzinárodný deň zdravého spánku. Čo môžete urobiť pre kvalitný spánok?

Vydané: 21.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Prečítané: 48x

Zdravý spánok je dôležitý pre kvalitný život. Využite Medzinárodný deň zdravého spánku a zistite, čo všetko môžete urobiť pre to, aby ste sa dobre vyspali. Čo by ste mali skúsiť, čoho by ste sa mali vyvarovať a na čo si dať pozor?

Celý článok