PREVÁDZKA E-SHOPU BOLA UKONČENÁ

Vážení zákazníci,

ospravedlňujeme sa, ale prevádzka e-shopu bola ukončená. Objednávky už nie je možné vykonať.

Ďakujeme za pochopenie.
0komentárov

Vychovajte zo syna naozajstného muža. A začnite už jeho izbou

Presťahovali ste sa do väčšieho bytu alebo sa uvoľnila miestnosť vo vašom súčasnom? Rozhodli ste sa ju premeniť na detskú izbu pre chlapca? Premýšľate, ako na to, aby sa v nej cítil naozaj dobre? Inšpiráciu nájdete v tomto článku.
Vydané: 11.09.2014 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 3433x

Chlapčenská izba musí byť spoznať ešte pred vstupom do jeho brlohu. Preto si chalani radi na dvere dávajú ceduľu, ktorá všetkým oznámi, kto je za nimi pánom, a čo za trest čaká toho, kto vstúpi bez vyzvania.

Akým nábytkom izbu pre syna vybaviť?

Izbu vybavte nábytkom v neutrálnych farbách a tvaroch. Tá vydrží od rokov strávených v škôlke až po štúdiá na vysokej. Osobitý nádych izbe dodajú rozličné doplnky, ktoré môžete ľahko vymeniť za nové. Tie vyberajte podľa záujmov dieťaťa. Oveľa ľahšie sa vymenia za nové a je to lepšie, než vyhadzovať nábytok s detskými motívmi a kupovať namiesto neho nový.

Ideálnym doplnkom do detskej izby, ktorý je zároveň praktický, sú sedacie vaky. Sedací vak Vito XL je odskúšaný mnohými zákazníkmi a ich reakcie sú kladné a pozitívne. (Recenzia na sedací vak)

Pretekár

Koluje v žilách vášho syna adrenalín už od mala? Má rád silné stroje a rýchlu jazdu? Potom iste ocení poriadnu vitrínu na modely áut alebo plagáty s obľúbenými jazdcami či strojmi. A ak mu zaobstaráte posteľ v tvare auta, potom bude v siedmom nebi.

V takejto posteli sa váš syn bude cítiť ako naozajstný pretekár
V takejto posteli sa váš syn bude cítiť ako naozajstný pretekár

Vášho syna môžete preniesť tiež na pretekársky okruh, alebo futbalové ihrisko a to vďaka štýlovému nábytku a doplnkom.

Rojko

Je váš syn poetická duša, rojko a romantik? Rád sa pozerá na hviezdy? Potom iste ocení hvezdársky ďalekohľad pri okne, model slnečnej sústavy na stole či komode, plagáty s hviezdnymi galaxiami a svietiace hviezdy nalepené na strope nad posteľou.

Dobrodruh

Hrá sa váš syn rád na námorníka alebo na poriadneho piráta? Potom iste ocení doplnky s námornou tematikou. Čo napríklad posteľ v tvare lode alebo poschodovka so sieťou, po ktorej môže šplhať ako na plachetnici do pomyselného rahna? Na stenu zase môžete vyvesiť poriadnu vlajku so skríženými hnátmi alebo lodné kormidlo. A čo ešte len bude radosti, keď bude môcť zasadnúť medzi zubami žraloka.

Medzi zubmi žraloka si zase bude pripadať ako pravý dobrodruh
Medzi zubmi žraloka si zase bude pripadať ako pravý dobrodruh

V detskom svete sa vo fantázii medze nekladú, s našimi detskými sedacími vakmi môžete povoliť jej uzdy a posadiť sa trebárs na basketbalovú loptu, alebo do pazúrov zvieraťa.

Milovník zvierat

Aj chlapci môžu mať radi nejaké to zvieratko. Pokiaľ sa jedná o potkana, škrečka či rybičky, nie je nič ľahšie, než zájsť do zverimexu a nechať syna, nech si vyberie. Zvieratko izbu oživí a syn sa starostlivosťou oň naučí zodpovednosti. Alebo to dopadne tak, že sa o zvieratko budete starať sami. Ak sa však zamiloval do väčšieho či exotickejšieho zvieratka, napríklad leva či slona, potom siahnite po nejakej soške, hračke, tapete alebo nálepkách, ktoré môžete nalepiť všade, kam vás napadne.

Naturalista a skaut

Tiahne váš syn k prírode? Patrí medzi skautov? Potom iste ocení izbu dekorovanú do prírodných motívov a farieb. Využitie nájdu konáre a kmene stromov, ich pne, alebo kamene rôznych veľkostí a tvarov. Použiť môžete aj kamene umelé. Ak je synova izbu dostatočne veľká, môžete do nej umiestniť aj posed či drevenú búdku, ktorá nahradí skrýšu pod poschodovou posteľou.

Športovec

Vyžíva sa váš syn v nejakom športe, v hokeji, vo futbale alebo napríklad v baskete? Nebojte sa dozdobiť chlapčenskú izbu v duchu jeho obľúbeného koníčka. Môžete použiť staršie športové pomôcky, dresy, plagáty alebo rôzne nálepky so športovou tematikou. Zaobstarať môžete tiež sedací vak, ktorý vyzerá ako lopta.

Komoda s motívom basketbalu bude to pravé pre nadšeného športovca
Komoda s motívom basketbalu bude to pravé pre nadšeného športovca

Filmový nadšenec

Má váš syn rád nejaký film, herca alebo režiséra? Nie je nič jednoduchšie, než zohnať plagáty jeho obľúbenca, fototapetu s motívom filmu, alebo rekvizity v ňom použité. Pokiaľ sám rád nakrúca filmy, iste ocení režisérsku stoličku, ateliérovú lampu alebo filmovú klapku zavesenú na stene.

Vášnivý čitateľ fantasy

Vyžíva sa váš syn vo fantasy knižkách, filmoch či hrách? Určite ocení vitrínu, v ktorej bude môcť vystaviť figúrky jeho hrdinov, či rozličné magické predmety. Tiež sa mu bude hodiť poriadna knižnica, do ktorej si uloží všetky viaczväzkové vydania obľúbených fantasy kníh. Ku knižnici mu kúpte aj pohodlné kreslo a štýlovú lampu pre večerné čítanie.

Muzikant

Je váš syn nadaný hudobník? Potom nezabudnite na dôstojné miesto pre jeho hudobný nástroj a priestor pre cvičenie. Izbu môžete vyzdobiť motívmi jeho obľúbeného hudobného štýlu alebo univerzálnym motívom nôt.

Posteľ pre mladého rockera
Posteľ pre mladého rockera

Čo ocení snáď každý chlapec?

Snáď každý chlapec ocení poschodovú posteľ, po ktorej môže šplhať, alebo zvýšené lôžko, pod ktorým si môže vyrobiť skrýšu. V tej sa môže schovať pred celým svetom a snovať plány veľkolepých bitiek, alebo za svitu baterky strašiť kamarátov hororovými príbehmi.

Dvojposchodová posteľ vám toto všetko splní. Na jednu stranu sa na jej výborne zaspáva - spíte vyššie a bližšie k oblakom, a z druhého, dolného poschodia si môže váš malý nezbedník vytvoriť tajný úkryt.

Na čo nezabudnúť?

Nezabudnite, že malí chlapci sú nezbedníci, a preto nábytok nesmie mať ostré hrany a rohy. Pokiaľ nie sú ošetrené už od výrobcu, zakryte ich plastovými krytmi. Ak do izby zaobstaráte nejaké to šplhadlo, nezabudnite na zmäkčenie podlahy. K tomu poslúži žinenka, alebo koberec s vyšším vlasom. Ten sa však ťažšie čistí.

Ako obmedziť neporiadok v chlapčenskej izbe?

Ak sa chcete vyhnúť predieraniu sa hromadami oblečenia a všemožných hračiek na zemi, zariaďte mu izbu dostatočným množstvom ukladacích priestorov. Poličky, truhlice, komody či rôzne skrinky, do ktorých bude mať váš syn ľahký prístup, mu iste upratovanie uľahčia. Praktické komody vám pomôžu sprehľadniť a uskladniť spústu vecí, naviac si môžete vybrať takú, ktorá bude farebne a štýlovo zapadať do vašej izby.

Neporiadok v chlapčenskej izbe nie je nič výnimočné, ale čo je veľa, to je veľa
Neporiadok v chlapčenskej izbe nie je nič výnimočné, ale čo je veľa, to je veľa

Ako teda na detskú izbu pre chlapca?

  • Spýtajte sa na názor svojho syna
  • Vyberajte skôr nábytok neutrálnych farieb
  • Osobitý štýl vytvorte ľahko vymeniteľnými doplnkami
  • Berte ohľad na koníčky a záujmy syna
  • V nižšom veku dieťaťa sa vyvarujte ostrých hrán a rohov
  • Nezabudnite na chlapčenskú skrýšu

 

Zariaďovali ste izbu pre svojho syna alebo to máte v pláne? Podeľte sa s ostatnými čitateľmi o vaše nápady a skúsenosti.

Použité fotografie:

Úvodná fotka - Ben Grogan CC BY-ND 2.0
1 - MT-nábytok.sk
2 - MT-nábytok.sk
3 - MT-nábytok.sk
4 - MT-nábytok.sk
5 - Charlie Llewellin CC BY-SA

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vyštudoval som nábytkové inžinierstvo, zaujíma ma interiérový dizajn aj moderné trendy v bývaní. Z mojich článkov sa dozviete, ako vyberať vybavenie do bytu, odhalím vám vlastnosti rôznych materiálov alebo pomôžem s technickým riešením úprav vo vašej domácnosti.

Antonín Vintr na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

K Veľkej noci patrí zelené obilie. Vysejte si živé sviatočné dekorácie. Zelená je symbol jari a nádeje

K Veľkej noci patrí zelené obilie. Vysejte si živé sviatočné dekorácie. Zelená je symbol jari a nádeje

Vydané: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 48x

Veľká noc sa blíži. Vypestujte si zelenú ozdobu stola i celého bytu, nechajte v miske, kvetináči či škrupinkách vyklíčiť semienka. K dispozicii je pšenica, jačmeň, žerucha, šošovica, mungo či hrach. Z nich si potom urobte koktail.

Celý článok
Kráľovnou korenia a takmer univerzálnym všeliekom je kurkuma. Máte ju tiež doma v kuchyni?

Kráľovnou korenia a takmer univerzálnym všeliekom je kurkuma. Máte ju tiež doma v kuchyni?

Vydané: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 96x

Doslova kráľovnou korenia je exotická kurkuma. Je súčasťou zmesi karí a nezaobíde sa bez nej žiadna orientálna kuchyňa. Ľudové liečiteľstvo ju využíva na veľa zdravotných neduhov. Prečítajte si, čo radia babky na zápaly či akné.

Celý článok
Kontinentálne postele vám zaručia komfortné spanie a ľahké vstávanie. Zvoľte si domov do spálne boxspringy

Kontinentálne postele vám zaručia komfortné spanie a ľahké vstávanie. Zvoľte si domov do spálne boxspringy

Vydané: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 89x

Spomeňte si, kedy ste sa naposledy naozaj luxusne vyspali. A teraz si predstavte, že by ste tak mohli tráviť každú noc. Super spanie ponúkajú kontinentálne postele, boxspringy. Výška a prepojenie vrstiev zaručujú skvelý odpočinok.

Celý článok