PREVÁDZKA E-SHOPU BOLA UKONČENÁ

Vážení zákazníci,

ospravedlňujeme sa, ale prevádzka e-shopu bola ukončená. Objednávky už nie je možné vykonať.

Ďakujeme za pochopenie.
0komentárov

Chladné počasie je tu. Čo vás na balkóne zahreje najlepšie?

Ten, kto si rád vychutnáva kávu na balkóne, sa nenechá odradiť ani chladným jesenným počasím. Niekto sa vybaví teplými ponožkami a dekou, niekto sa pritúli k partnerovi a niekto si zaobstará exteriérový ohrievač.
Vydané: 18.11.2014 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 2424x

Teplá deka síce zahreje, ale musíte sa do nej poriadne zamotať. Potom sa ťažko drží hrnček s kávou, a taktiež sa zakaždým nájde nejaká tá medzierka, ktorou na vás fúka. Byť v objatí partnera je síce romantické, ale v jesennom počasí to príliš nezahreje. A čo robiť, keď práve nebude doma? Preto si radšej kúpte exteriérový ohrievač. Stačí otočiť gombíkom a za chvíľku vám bude teplo.

Teplo plápolajúceho ohňa si užijete aj pri stole.
Teplo plápolajúceho ohňa si užijete aj pri stole.

Pre ohriatie vonkajších priestorov sa väčšinou používa plynové alebo halogénové kúrenie. Modely sú závesné i stojacie. Pri vonkajšej teplote 10 °C ohrejú vzduch približne na 20 °C. Drahšie ohrievače majú reguláciu výkonu, takže lepšie upravíte kúrenie pri výkyvoch počasia. Pri prievane stráca ohrievač účinnosť, takže na to myslite pri jeho umiestnení a kúpte napríklad zástenu proti vetru. Žiadny ohrievač nenechávajte dlhšiu dobu v chode bez dozoru.

Podstavce sa vyrábajú z dreva alebo kovu, prípadne sú pletené z ratanu. Ohrievače tak ľahko zapadnú na akýkoľvek balkón, lodžiu alebo terasu.

Na terase si miesto ohrievača môžete postaviť aj vonkajší krb. Vďaka nemu sa nielen ohrejete, ale môžete v ňom aj grilovať alebo údiť. Bohužiaľ však neohreje veľký priestor, musíte prikladať a potrebujete kvalitný odvod dymu.

Halogénové kúrenie - rýchle a efektívne ohriatie

Halogénové žiariče sa označujú aj ako infražiariče. Ohrejú len predmety, na ktoré dopadne ich žiarenie. Hodia sa na kryté terasy, záhradky, balkóny i k rýchlemu ohriatiu miestnosti. Tiež pomôžu s likvidáciou plesní. Ľahko ich premiestnite aj namierite tam, kam potrebujete. Zoženiete ohrievače v klasickom i modernom dizajne.

Predajcovia ponúkajú aj stôl s infražiaričom zabudovaným v nohe. Proti spáleniu sú sediace osoby chránené bezpečnostným krytom.

Pri kúrení sa neuvoľňujú nežiadúce pachy, ohrievače majú efektívny ohrev, hrejú okamžite a obsluha je jednoduchá. Na balkóne potrebujete zásuvku pre zapojenie. Tiež dajte pozor na hodnotu prúdovej ochrany (IP). Ohrievače určené do exteriéru ju majú mať čo najvyššiu, ohrievač s IP 55 odolá aj striekajúcej vode.

Halogénové kúrenie pozná skoro každý.
Halogénové kúrenie pozná skoro každý.

Tepelné plynové žiariče - lacná a bezpečná prevádzka

Plynové ohrievače sú drahšie. Horák je zvyčajne vo výške 2 metrov a vykúri okolie do vzdialenosti 9 metrov. Pre vyššiu bezpečnosť majú poistku proti horeniu, ktorá ich v prípade naklopenia o 45° vypne. Majú lacnú prevádzku, ale sú ťažké a horšie sa s nimi manipuluje. Pre ľahšie premiestnenie mávajú kolieska.

Plynové ohrievače používajte na voľnom priestranstve, pretože sa pri horení uvoľňujú emisie CO2.

Počas prevádzky musíte vymieňať propán-butánovú fľašu. Tá je uložená vo vnútri konštrukcie. Drahšie plynové pece mávajú integrovaný odkladací stolík, možnosť uzamknutia prístupu k fľaši, uskladňovací priestor alebo zabudované reproduktory. Ak ich chcete používať pod slnečníkom, nízkou markízou alebo altánkom, kúpte si ohrievače s dvojitým izolačným reflektorom. Znížite tým riziko požiaru.

Plynové kúrenie vás zahreje na námestí pri ochutnávke vína, ale aj na vlastnom balkóne.
Plynové kúrenie vás zahreje na námestí pri ochutnávke vína, ale aj na vlastnom balkóne.

Používate balkón aj za chladného počasia? Ako sa zahrievate?

Použité fotografie:

  1. Úvodná - Martin Jakobsen CC BY 2.0
  2. Luise Cohen CC BY 2.0
  3. Engyles CC BY 2.0
  4. Alan Wu CC BY-SA 2.0
Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vyštudoval som nábytkové inžinierstvo, zaujíma ma interiérový dizajn aj moderné trendy v bývaní. Z mojich článkov sa dozviete, ako vyberať vybavenie do bytu, odhalím vám vlastnosti rôznych materiálov alebo pomôžem s technickým riešením úprav vo vašej domácnosti.

Antonín Vintr na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

K Veľkej noci patrí zelené obilie. Vysejte si živé sviatočné dekorácie. Zelená je symbol jari a nádeje

K Veľkej noci patrí zelené obilie. Vysejte si živé sviatočné dekorácie. Zelená je symbol jari a nádeje

Vydané: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 48x

Veľká noc sa blíži. Vypestujte si zelenú ozdobu stola i celého bytu, nechajte v miske, kvetináči či škrupinkách vyklíčiť semienka. K dispozicii je pšenica, jačmeň, žerucha, šošovica, mungo či hrach. Z nich si potom urobte koktail.

Celý článok
Kráľovnou korenia a takmer univerzálnym všeliekom je kurkuma. Máte ju tiež doma v kuchyni?

Kráľovnou korenia a takmer univerzálnym všeliekom je kurkuma. Máte ju tiež doma v kuchyni?

Vydané: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 96x

Doslova kráľovnou korenia je exotická kurkuma. Je súčasťou zmesi karí a nezaobíde sa bez nej žiadna orientálna kuchyňa. Ľudové liečiteľstvo ju využíva na veľa zdravotných neduhov. Prečítajte si, čo radia babky na zápaly či akné.

Celý článok
Kontinentálne postele vám zaručia komfortné spanie a ľahké vstávanie. Zvoľte si domov do spálne boxspringy

Kontinentálne postele vám zaručia komfortné spanie a ľahké vstávanie. Zvoľte si domov do spálne boxspringy

Vydané: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 89x

Spomeňte si, kedy ste sa naposledy naozaj luxusne vyspali. A teraz si predstavte, že by ste tak mohli tráviť každú noc. Super spanie ponúkajú kontinentálne postele, boxspringy. Výška a prepojenie vrstiev zaručujú skvelý odpočinok.

Celý článok