0komentárov

6 tipov na zaujímavé knižky o bývaní. Obdarujte celú rodinu

Študuje váš syn bytový dizajn, je váš manžel nenapraviteľný kutil a dcéra plánuje záhradku na balkóne? Alebo sa kamarátka zaujíma o feng-šuej? Máme pre vás tipy na zaujímavé knižné tituly, ktoré ich potešia.
Vydané: 09.12.2014 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 1335x

Ušetrite si čas pri zháňaní darčekov a pozrite sa na šesť zaujímavých knižných titulov o bývaní. Potešíte nimi všetkých, ktorí sa zaujímajú o bytový dizajn, dejiny bývania, kutilstvo na záhrade, vylepšovanie panelákového bytu, feng-šuej aj zahradníčenie na balkóne. Ktoré to sú?

1. Kapitoly z historie bydlení

Kniha Kapitoly z historie bydlení odhaľuje prekvapivé fakty a súvislosti z dávnych i blízkych dejín, ktoré veľakrát dodnes určujú spôsob, akým bývame. Poteší trebárs syna, ktorý študuje za bytového dizajnéra a chce si rozšíriť obzory. Kniha sa zaoberá rozmanitými témami, od historických podivuhodností, až po delikátne témy súčasného bývania. Je bohato doplnená výkresmi, náčrtmi, plánmi, schémami a fotografiami.

 • Autor: Matúš Dulla a kolektív
 • Vydavateľstvo: ČVUT Praha
 • Počet strán: 282
 • Cena: 22,56 €


 

2. Nápady do zahrady!

V knihe Nápady do zahrady! nájdete niekoľko stoviek návodov nielen pre skúsených majstrov, ale aj tých, ktorí s kutilstvom ešte len začínajú. Radosť tak urobí všetkým oteckom. Z podrobných fotopostupov zistia, ako so základným náradím zostavia napríklad pergolu, terasu k bazénu, búdu pre psa, záhradnú hojdačku, záhradný nábytok alebo domček na náradie.

 • Autor: Petra Zemanová Marková, Pavol Zeman
 • Vydavateľstvo: GRADA
 • Počet strán: 72
 • Cena: 9,44 €


 

3. Záhradka v květináči

Je vaša dcéra vášnivá pestovateľka rastlín, ale bývate v byte a nemáte záhradu? Kúpte jej knihu Záhradka v květináči, kde sa dočíta, ako pestovať rastliny na balkóne. Zistí, na čo si dať pozor pred začiatkom pestovateľských pokusov, ako vybrať správne nádoby, náradie a vhodné rastliny a ako tieto rastliny zasadiť. Kniha jej pre inšpiráciu predstaví tiež 37 minizáhradiek.

 • Autor: Anita Blahušová
 • Vydavateľstvo: Smart Press
 • Počet strán: 180
 • Cena: 17,24 €


 

4. Feng-šuej rychle a prakticky

Knižka Feng-šuej rychle a prakticky poradí vám aj vašej kamarátke, ako harmonicky zariadite byt alebo pracovisko podľa učenia feng-šuej. Autorka sa zaoberá všetkými stránkami života a poskytuje praktické odporúčania, ktoré prospejú vášmu životu.

 • Autor: Selena Summersová
 • Vydavateľstvo: Knižní klub
 • Počet strán: 184
 • Cena: 9,78 €

  

5. Průvodce bytového designéra

Knižka Průvodce bytového designéra je určená nielen pre študentov bytového dizajnu, ale aj všetkým, ktorí sa chcú dozvedieť všetko o procese zariaďovania bytu. Dielo nie je len sprievodcom a radcom, ale snaží sa tiež inšpirovať a motivovať každého tvorcu interiéru vidieť veci originálne a po svojom. Autori poskytujú všeobecné vedomosti, ktoré musí poznať každý dizajnér, a na 20 prípadových štúdiách ukazujú, ako ich uplatniť pri návrhu jednotlivých miestností v byte.

 • Autor: Leona Fousková, Tomáš Havránek, Zuzana Staňková, Jana Boháčková
 • Vydavateľstvo: EDIKA
 • Počet strán: 216
 • Cena: 18,99 €

  

6. Rekonstrukce jádra v panelovém domě

Plánuje váš kamarát rekonštrukciu panelákového jadra? Knižka Rekonstrukce jádra v panelovém domě mu poradí, ako na to. Pomôže mu s pracovnými postupmi aj so zariadením novej kúpeľne a poskytne riešenia na pálčivé problémy spojené s panelákovou kúpeľňou.

 • Autor: Zdeňka Lhotáková, Pavla Čechová, Klára Trnková
 • Vydavateľstvo: Grada
 • Počet strán: 120
 • Cena: 7,54 €


 

V dnešnej dobe už klasické knižky príliš nefrčia. Všetko nájdete na internete a informácie čítate z obrazovky počítača alebo tabletu. A pritom vychádza toľko zaujímavých knižných titulov. Bráňte knižky a obdarujte niekoho zo svojich blízkych trebárs niektorým z titulov o bývaní. Knižka poteší a obdarovaný sa dozvie niečo nové.

Zaujala vás niektorá z týchto knižiek? Alebo poznáte inú zaujímavú knižnú novinku o bývaní? Podeľte sa v komentári.

Použité fotografie:

 1. Úvodná - Brenda Clarke  CC BY 2.0
Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vyštudoval som nábytkové inžinierstvo, zaujíma ma interiérový dizajn aj moderné trendy v bývaní. Z mojich článkov sa dozviete, ako vyberať vybavenie do bytu, odhalím vám vlastnosti rôznych materiálov alebo pomôžem s technickým riešením úprav vo vašej domácnosti.

Antonín Vintr na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

Jedlá sóda je nenápadný biely prášok. 16 trikov a babských rád, čo so sódou bikarbónou

Jedlá sóda je nenápadný biely prášok. 16 trikov a babských rád, čo so sódou bikarbónou

Vydané: 22.01.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 805x

Hydrogénuhličitan sodný čiže jedlá sóda je liek proti páleniu záhy, bolestiam brucha, ale aj na leštenie, čistenie, bielenie a ďalšie činnosti v domácnosti. Ako ju najlepšie doma využijete? Čítajte 16 babských rád, čo so sódou.

Celý článok
Hrozí zosunutie snehu a ľadu z vašej strechy? Myslite na bezpečnosť a zavolajte firmu na jeho odpratanie

Hrozí zosunutie snehu a ľadu z vašej strechy? Myslite na bezpečnosť a zavolajte firmu na jeho odpratanie

Vydané: 20.01.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Prečítané: 19x

Máte na streche toľko mokrého snehu a ľadu, že hrozí ich spadnutie na chodník? Kto je zodpovedný za ich odstránenie a prípadné škody a zranenia? Kto vám s odpratávaním pomôže, kde pomocníkov zohnať a koľko stoja ich služby?

Celý článok
Snehové správy hlásia stály prídel vločiek. Čo robiť so zasneženou strechou? Opatrne ju zhrňte a pozor na cencúle

Snehové správy hlásia stály prídel vločiek. Čo robiť so zasneženou strechou? Opatrne ju zhrňte a pozor na cencúle

Vydané: 19.01.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 15x

Ak napadne veľa snehu a navyše je mokrý, musí strecha udržať obrovské zaťaženie. Radšej veľkú vrstvu snehu zhrňte dole, hlavne zo striech pultových a rovných. Pozor aj na cencúle, visiace nad chodníkom. Keď sa odlomia, je zle.

Celý článok