PREVÁDZKA E-SHOPU BOLA UKONČENÁ

Vážení zákazníci,

ospravedlňujeme sa, ale prevádzka e-shopu bola ukončená. Objednávky už nie je možné vykonať.

Ďakujeme za pochopenie.
0komentárov

6 tipov na zaujímavé knižky o bývaní. Obdarujte celú rodinu

Študuje váš syn bytový dizajn, je váš manžel nenapraviteľný kutil a dcéra plánuje záhradku na balkóne? Alebo sa kamarátka zaujíma o feng-šuej? Máme pre vás tipy na zaujímavé knižné tituly, ktoré ich potešia.
Vydané: 09.12.2014 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 1478x

Ušetrite si čas pri zháňaní darčekov a pozrite sa na šesť zaujímavých knižných titulov o bývaní. Potešíte nimi všetkých, ktorí sa zaujímajú o bytový dizajn, dejiny bývania, kutilstvo na záhrade, vylepšovanie panelákového bytu, feng-šuej aj zahradníčenie na balkóne. Ktoré to sú?

1. Kapitoly z historie bydlení

Kniha Kapitoly z historie bydlení odhaľuje prekvapivé fakty a súvislosti z dávnych i blízkych dejín, ktoré veľakrát dodnes určujú spôsob, akým bývame. Poteší trebárs syna, ktorý študuje za bytového dizajnéra a chce si rozšíriť obzory. Kniha sa zaoberá rozmanitými témami, od historických podivuhodností, až po delikátne témy súčasného bývania. Je bohato doplnená výkresmi, náčrtmi, plánmi, schémami a fotografiami.

 • Autor: Matúš Dulla a kolektív
 • Vydavateľstvo: ČVUT Praha
 • Počet strán: 282
 • Cena: 22,56 €


 

2. Nápady do zahrady!

V knihe Nápady do zahrady! nájdete niekoľko stoviek návodov nielen pre skúsených majstrov, ale aj tých, ktorí s kutilstvom ešte len začínajú. Radosť tak urobí všetkým oteckom. Z podrobných fotopostupov zistia, ako so základným náradím zostavia napríklad pergolu, terasu k bazénu, búdu pre psa, záhradnú hojdačku, záhradný nábytok alebo domček na náradie.

 • Autor: Petra Zemanová Marková, Pavol Zeman
 • Vydavateľstvo: GRADA
 • Počet strán: 72
 • Cena: 9,44 €


 

3. Záhradka v květináči

Je vaša dcéra vášnivá pestovateľka rastlín, ale bývate v byte a nemáte záhradu? Kúpte jej knihu Záhradka v květináči, kde sa dočíta, ako pestovať rastliny na balkóne. Zistí, na čo si dať pozor pred začiatkom pestovateľských pokusov, ako vybrať správne nádoby, náradie a vhodné rastliny a ako tieto rastliny zasadiť. Kniha jej pre inšpiráciu predstaví tiež 37 minizáhradiek.

 • Autor: Anita Blahušová
 • Vydavateľstvo: Smart Press
 • Počet strán: 180
 • Cena: 17,24 €


 

4. Feng-šuej rychle a prakticky

Knižka Feng-šuej rychle a prakticky poradí vám aj vašej kamarátke, ako harmonicky zariadite byt alebo pracovisko podľa učenia feng-šuej. Autorka sa zaoberá všetkými stránkami života a poskytuje praktické odporúčania, ktoré prospejú vášmu životu.

 • Autor: Selena Summersová
 • Vydavateľstvo: Knižní klub
 • Počet strán: 184
 • Cena: 9,78 €

  

5. Průvodce bytového designéra

Knižka Průvodce bytového designéra je určená nielen pre študentov bytového dizajnu, ale aj všetkým, ktorí sa chcú dozvedieť všetko o procese zariaďovania bytu. Dielo nie je len sprievodcom a radcom, ale snaží sa tiež inšpirovať a motivovať každého tvorcu interiéru vidieť veci originálne a po svojom. Autori poskytujú všeobecné vedomosti, ktoré musí poznať každý dizajnér, a na 20 prípadových štúdiách ukazujú, ako ich uplatniť pri návrhu jednotlivých miestností v byte.

 • Autor: Leona Fousková, Tomáš Havránek, Zuzana Staňková, Jana Boháčková
 • Vydavateľstvo: EDIKA
 • Počet strán: 216
 • Cena: 18,99 €

  

6. Rekonstrukce jádra v panelovém domě

Plánuje váš kamarát rekonštrukciu panelákového jadra? Knižka Rekonstrukce jádra v panelovém domě mu poradí, ako na to. Pomôže mu s pracovnými postupmi aj so zariadením novej kúpeľne a poskytne riešenia na pálčivé problémy spojené s panelákovou kúpeľňou.

 • Autor: Zdeňka Lhotáková, Pavla Čechová, Klára Trnková
 • Vydavateľstvo: Grada
 • Počet strán: 120
 • Cena: 7,54 €


 

V dnešnej dobe už klasické knižky príliš nefrčia. Všetko nájdete na internete a informácie čítate z obrazovky počítača alebo tabletu. A pritom vychádza toľko zaujímavých knižných titulov. Bráňte knižky a obdarujte niekoho zo svojich blízkych trebárs niektorým z titulov o bývaní. Knižka poteší a obdarovaný sa dozvie niečo nové.

Zaujala vás niektorá z týchto knižiek? Alebo poznáte inú zaujímavú knižnú novinku o bývaní? Podeľte sa v komentári.

Použité fotografie:

 1. Úvodná - Brenda Clarke  CC BY 2.0
Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vyštudoval som nábytkové inžinierstvo, zaujíma ma interiérový dizajn aj moderné trendy v bývaní. Z mojich článkov sa dozviete, ako vyberať vybavenie do bytu, odhalím vám vlastnosti rôznych materiálov alebo pomôžem s technickým riešením úprav vo vašej domácnosti.

Antonín Vintr na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

K Veľkej noci patrí zelené obilie. Vysejte si živé sviatočné dekorácie. Zelená je symbol jari a nádeje

K Veľkej noci patrí zelené obilie. Vysejte si živé sviatočné dekorácie. Zelená je symbol jari a nádeje

Vydané: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 32x

Veľká noc sa blíži. Vypestujte si zelenú ozdobu stola i celého bytu, nechajte v miske, kvetináči či škrupinkách vyklíčiť semienka. K dispozicii je pšenica, jačmeň, žerucha, šošovica, mungo či hrach. Z nich si potom urobte koktail.

Celý článok
Kráľovnou korenia a takmer univerzálnym všeliekom je kurkuma. Máte ju tiež doma v kuchyni?

Kráľovnou korenia a takmer univerzálnym všeliekom je kurkuma. Máte ju tiež doma v kuchyni?

Vydané: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 49x

Doslova kráľovnou korenia je exotická kurkuma. Je súčasťou zmesi karí a nezaobíde sa bez nej žiadna orientálna kuchyňa. Ľudové liečiteľstvo ju využíva na veľa zdravotných neduhov. Prečítajte si, čo radia babky na zápaly či akné.

Celý článok
Kontinentálne postele vám zaručia komfortné spanie a ľahké vstávanie. Zvoľte si domov do spálne boxspringy

Kontinentálne postele vám zaručia komfortné spanie a ľahké vstávanie. Zvoľte si domov do spálne boxspringy

Vydané: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 57x

Spomeňte si, kedy ste sa naposledy naozaj luxusne vyspali. A teraz si predstavte, že by ste tak mohli tráviť každú noc. Super spanie ponúkajú kontinentálne postele, boxspringy. Výška a prepojenie vrstiev zaručujú skvelý odpočinok.

Celý článok