Potešme spoločne choré deti. Na konto dobročinnej akcie vďaka vám už pribudlo:
214.55
0komentárov

Deti majú po Vianociach nové hračky. Kam s nimi? Do úložných boxov alebo škatúľ

Boli u vás tento rok na darčeky bohaté Vianoce? Kúpte deťom krabice a boxy na hračky, ktoré by inak zbytočne zaberali spravidla vzácne miesto. Pomôžu vám udržať poriadok a na trhu ich nájdete v najrôznejších variantoch a materiáloch.
Vydané: 09.01.2015 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 2378x

Vianočné sviatky sú za vami a rad detí našiel pod stromčekom ku svojej veľkej radosti vytúžené hračky. Ak ste sa ale vopred nepripravili na toto nové nadelenie v detskej izbe, budete mať problémy, kam s nimi. Pomôžu vám najrôznejšie krabice a boxy, kam si deti najlepšie samy svoje hračky na noc upracú. Naučia sa tým samostatnosti a zostane im zároveň voľný priestor.

Izbičku zbytočne nezahlcujte, hračky uložte prehľadne a bezpečne

Máte pre dieťa alebo deti len obmedzený priestor malej izbičky? Kúpte nielen pre hračky úložné priestory pod posteľou, alebo police a regály bezpečne pripevnené na stene. Dobre pritom premyslite, aby bolo dosť miesta na spanie, hry na zemi a k neskoršiemu učeniu pri pracovnom stole. Nie je žiaduce napchať všetko do miestnosti hrubou silou. Vaše dieťa sa v izbičke musí predovšetkým cítiť dobre.

Deti učte poriadku od najútlejšieho veku, budú samostatné a zostane im dostatok voľného priestoru v izbičke.
Deti učte poriadku od najútlejšieho veku, budú samostatné a zostane im dostatok voľného priestoru v izbičke.

Výborná je na všetky detské poklady trebárs drevená truhla. Medzi často využívané úložné priestory patria ďalej rozličné krabice, kontajnery a boxy z najrôznejších materiálov. Detské hračky sa do nich zmestia bez problémov a pritom zostanú stále po ruke. Vďaka kontajnerom a truhlám bude upratovanie hračiek vaše deti aj baviť. Dvojnásobne viac, ak budú mať úložné priestory kolieska.

Jednoduchý vreckár za posteľ sa hodí na drobnosti a plyšáky

Pre najrôznejšie drobnosti, plyšáky alebo knižky sa hodia jednoduché vreckáre za posteľ. Navyše ochránia dieťa pred kontaktom so studenou stenou a oživia každú izbu. Vyrábajú sa v mnohých tvaroch i farbách, napríklad v podobe rôznych zvierat či rozprávkových postáv. Poslúžia nielen na uloženie rozličných predmetov, ale aj ako šikovná nástenka.

Skvelým úložným priestorom je drevená truhla Angelina, ukladanie hračiek bude pre deti i zábavou.
Skvelým úložným priestorom je drevená truhla Angelina, ukladanie hračiek bude pre deti i zábavou.

Viac hračiek uložíte do krabíc a boxov, ktoré majú rôznu veľkosť aj tvar. V obchodoch ich nájdete malé s dĺžkou pod 20 cm, ale aj veľké s dĺžkou okolo 80 cm. Objem môže byť až 100 litrov. Obdĺžnikový, štvorcový aj okrúhly tvar vám umožní využiť boxy v ktoromkoľvek interiéri. Podľa tvaru a sklonu stien sú niektoré boxy stohovateľné tým, že ich zasuniete do seba.

Inšpiráciu a zaujímavé tipy na boxy a úložné priestory pre hračky nájdete na sieti Pinterest.

Úložné boxy, väčšinou v niekoľkých veľkostných variantoch, zoženiete samostatne aj v sadách. Kúpite ich v niektorých hypermarketoch, ale aj v bežných obchodoch s domácimi potrebami, nábytkom a interiérovým vybavením. Plastové boxy sú prakticky nezničiteľné a jednoduché na údržbu. Ceny sa pohybujú podľa úžitkového objemu od 6 € do 24 €.

Tvarovo trochu netradičné, ale veľmi šikovný a ľahký úložný priestor, ktorý využijete nielen na hračky.
Tvarovo trochu netradičné, ale veľmi šikovný a ľahký úložný priestor, ktorý využijete nielen na hračky.

Najčastejšie sa na výrobu používa polypropylén. Býva priehľadný, nepriehľadný, s rôznymi farebnými odtieňmi, prípadne imituje bambus, kožený vzhľad alebo ratan. Výhodou plastu je ľahká údržba a vysoká odolnosť. Boxy sa vyrábajú aj z plechu, dreva, látky, papiera, prútia alebo lakovanej morskej trávy. Niektoré majú pre ľahší presun kolieska s plastovou oskou, preto ich zbytočne nepreťažujte.

Priehľadné boxy sú praktické, viete ihneď, čo v nich je

V priehľadných krabiciach a boxoch bez otvorenia ihneď viete, čo v nich je. Zatvorené a nepriehľadné úložné priestory popíšte na príslušnom informačnom poli. Využite aj samolepiace ceduľky a drevené alebo plechové boxy môžete popísať farbou určenou na príslušný materiál. Úložné boxy z prútia vás vyjdú na 1,50 € až 10 €, papierové na 5 až 10 € a kovové na 4 až 45 €.

Úložný box na hračky Julien oceníte ako multifunkčný kus nábytku k všestrannému využitiu, poslúži aj ako rekvizita k hrám.
Úložný box na hračky Julien oceníte ako multifunkčný kus nábytku k všestrannému využitiu, poslúži aj ako rekvizita k hrám.

Vedľa tvaru, veľkosti a materiálu rozlíšite úložné krabice podľa systému uzatvorenia. Kúpite ich bez veka, s bežným nacvakávacím vekom, vekom s pántmi alebo s poistkami. Hodí sa vám viac dvojdielne alebo napríklad nasúvacie veko? Takiež to nie je problém. Dodržujte výrobcom uvedenú nosnosť, a aj keď hračky nepatria k najťažším veciam, nedávajte do krabíc ťažké predmety alebo množstvo kníh.

Krabice ani boxy zbytočne nepreťažujte, dodržujte odporúčania výrobcu.

Ľahké boxy s vekom uložte na policu u steny, kam deti pre všetky svoje hračky dosiahnu. Miesto nájdete aj pod posteľou, pod sedacím aj úložným nábytkom, pod stolmi alebo v atypických výklenkoch v interiéri. Hračky ideálne uschováte aj v nízkych boxoch pod posteľou. Niektoré boxy jednoducho zasuňte do otvorených skriniek, ktoré nakúpite spoločne. Škatule si podľa návodu na videu poskladajte aj sami.


Všetky úložné priestory, boxy a krabice vyberte tak, aby sa farebne i motívom do izby vašich detí hodili. Záujmy vašich potomkov sa totiž s vekom menia a je dobré ponechať si priestor pre ľahko realizovateľnú zmenu. Počítajte tiež s tým, že váš vplyv na farebnosť, ale napríklad aj upratovanie izby, sa bude pomaly ale isto vytrácať.

Akým spôsobom ukladajú vaše deti hračky? Majú boxy, truhlice alebo klasické skrine? Napíšte nám do komentára pod článkom, čo sa vám lepšie osvedčilo a čomu dávate skôr prednosť.

Použité fotografie:

  1. Rubbermaid Products CC BY 2.0
  2. MT-nábytok.sk
  3. Wicker Paradise CC BY 2.0
  4. MT-nábytok.sk
Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Pôvodnou profesiou som chovateľ, ale prišla príležitosť robiť novinárčinu a komunikáciu, a od tej doby sa živím písaním. V mojich článkoch nájdete vždy nejakú praktickú vychytávku do vašej domácnosti alebo užitočnú radu, aby sa vám lepšie bývalo a žilo.

Jiří Macík na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

Chcete mať obývaciu izbu vybavenú podľa najnovších trendov? Zistite, ktorá sedačka je práve v móde

Chcete mať obývaciu izbu vybavenú podľa najnovších trendov? Zistite, ktorá sedačka je práve v móde

Vydané: 30.11.2016 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Prečítané: 171x

Vyberáte novú sedačku? Zistite, ktoré typy sedacích súprav existujú a kam sa ktorý typ sedačky hodí. Chcete mať navyše obývačku zariadenú podľa posledných trendov? Potom sa pozrite, ktoré farby, štýl a tvary sú u pohoviek v móde.

Celý článok
Infra panely a ohrievače môžu mať aj podobu lampy. Ohrejte sa pod bielou alebo zlatou guľou

Infra panely a ohrievače môžu mať aj podobu lampy. Ohrejte sa pod bielou alebo zlatou guľou

Vydané: 29.11.2016 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 53x

Ak premýšľate o inštalácii účinného a pre alergikov vhodného kúrenia, nezabudnite na infrapanely. Môžu visieť v podobe lustrovej gule nad vašou hlavou, alebo si doma nainštalujete zrkadlo či vykurovací stĺp. Navyše vyzerajú skvele.

Celý článok
Ktoré pranostiky sa spájajú s adventným obdobím? Zistite, či múdrosti predkov platia aj v dnešnej dobe

Ktoré pranostiky sa spájajú s adventným obdobím? Zistite, či múdrosti predkov platia aj v dnešnej dobe

Vydané: 27.11.2016 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Prečítané: 527x

Chceli by ste vedieť, koľko snehu bude na Vianoce, aká krutá a dlhá bude zima a koľko ovocia sa budúci rok urodí? Pranostiky našich predkov vám napovedia. Čo vlastne pranostika je a ktoré z nich sa spájajú s časom adventu a Vianoc?

Celý článok