PREVÁDZKA E-SHOPU BOLA UKONČENÁ

Vážení zákazníci,

ospravedlňujeme sa, ale prevádzka e-shopu bola ukončená. Objednávky už nie je možné vykonať.

Ďakujeme za pochopenie.
0komentárov

Nečakaná návšteva vás neprekvapí. Upracte rýchlo svoj byt do 30 minút a varte kávu

Nečakané návštevy príbuzných a známych bývajú niekedy nočnou morou všetkých poriadkumilovných. Prídu k vám do pol hodiny a vy máte pocit skazy? Využite tipy, ako rýchlo upratať byt bez umývacích galejí a zmäteného pobehovania.
Vydané: 09.01.2015 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 2296x

Možno poznáte z vlastnej skúsenosti nasledujúcu situáciu. Doma ste sa rozhodli relaxovať, uvarili ste si kávu alebo čaj a sadli k obľúbenej knihe alebo dlho odkladanému časopisu. Zrazu telefón a hlási sa do polhodinky nečakaná návšteva či už známych, alebo príbuzných. V byte je relatívny poriadok, ale napriek tomu sa vám zdá, že by bolo potrebné aspoň trochu upratať. Čo teraz?

Nepanikárte a stanovte si rozumný postup "zhora nadol"

S urýchleným upratovaním začnite zhora a od vecí v dosahu očí. Utrite horné plochy nábytku, police a nižšie uložené veci. Výborným pomocníkom na prach je utierka z mikrovlákna alebo mierne vlhká handrička. Nezabudnite ani na zákerné pavučiny, ktoré môžu zostať v rohoch. Na záver potom utrite podlahu. Iný postup nie je príliš efektívny a je to vlastne zbytočná práca.

<p>Základom rýchleho upratovania je utrieť čo najväčšiu plochu nábytku a stolov od viditeľného prachu a odrobiniek.</p>

Základom rýchleho upratovania je utrieť čo najväčšiu plochu nábytku a stolov od viditeľného prachu a odrobiniek.

Pokúste sa vyvolať dobrý dojem z vášho bytu už v predsieni. Nezabudnite na topánky, zarovnajte ich a prípadne upracte do botníka. Podlahu na vlhko zotrite a nezabudnite na to predovšetkým pri snehových prehánkach, aby návšteva nevybehla zo suchých topánok rovno do mláky na zemi. Prichystajte si tiež pár igelitových vriec, kam pohotovo vyhoďte všetko nepotrebné, na čo cestou bytom prídete.

Utrite od viditeľného prachu obrazovky a monitory, potom rovné plochy nábytku.

Nedávno ste byt upratali pred Vianocami, takže nebude potrebné nejako mohutne upratovať. Dajte si ale pozor na miesta, ktoré sú hneď na očiach. Od viditeľného prachu utrite obrazovky a monitory, handru potom obráťte a venujte sa rovným plochám nábytku. Skontrolujte tiež izbové rastliny a zbavte ich listov, ktoré vyschli a zvädli. Zlikvidujte aj prípadné, už suché rezané kvety z vázy na stole.

Existujú samozrejme aj izby, na ktorých upratovanie by pol hodinka rozhodne nestačila, sem návštevy nepúšťajte.
Existujú samozrejme aj izby, na ktorých upratovanie by pol hodinka rozhodne nestačila, sem návštevy nepúšťajte.

Návšteva sa spravidla nevyhne kúpeľni a toalete. Špinavú bielizeň teda naložte do koša alebo látkových valcov, poukladajte uteráky na vykurovacie zariadenie, dajte dokopy rozhádzanú kozmetiku aj kefky na zuby. Nezabudnite naleštiť zrkadlo a tiež vodovodné batérie. Toaletu zbavte voľne pohodených časopisov, nalejte do nej bieliaci prípravok a do vzduchu nastriekajte dezodorant.

Do spálne ani detskej izby nemusíte návštevu púšťať

Aj keď do niektorých miestností návšteva nezavíta, usteľte a po byte zozbierajte pohádzané zvršky. Upratanie detskej izby je spravidla v priebehu krátkej doby nemožné, ale zozbierajte aspoň pohádzané oblečenie a hračky. Sušíte bielizeň? Poukladajte ju do koša, dajte mimo zorného poľa a so žehlením počkajte. Tiež upracte zo zeme tašku, z operadiel svetre a uložte rozčítané knihy, noviny a časopisy.

Toalete sa návštevy zrejme nevyhnú, nezabudnite na ňu a starostlivo ju nablýskajte a vydezinfikujte.
Toalete sa návštevy zrejme nevyhnú, nezabudnite na ňu a starostlivo ju nablýskajte a vydezinfikujte.

Konferenčný stôl v obývačke upracte a naleštite, prípadne prekryte pekným dekoratívnym obrusom a kvietkom. Vysávačom rýchlo vysajte koberec i miesta okolo sedačky. Dlažbu stačí len zamiesť, utieranie nechajte na inokedy. Nevenovali ste sa počas sviatkov upratovaniu? Namočte handru a zlikvidujte lepivé škvrny, kvapky a šmuhy, ktoré u vás prípadne zostali po vianočnom hodovaní.

Pozrite sa, ako vyzerá inšpirácia pre rýchle upratanie domácnosti pri náhlej návšteve.

Frekventované priestory pod stolom a okolo kuchynskej linky zbavte všetkých odrobiniek, rovnako tak aj stôl a samotnú linku. Akýkoľvek riad patrí do umývačky, prípadne ho umyte, utrite a upracte. Na pracovnej doske nenechávajte nič zbytočné, čo sa dá schovať, zatvorte za dvierka skriniek. Ponechajte si voľný priestor na prichystanie kávy, občerstvenia a nápojov.

V kuchyni vám s rýchlym upratovaním pomôže univerzálny bojovník, ocot

Naozaj univerzálny upratovací bojovník je ocot. Rýchlo s ním zlikvidujete vodný kameň z varných kanvíc a vyčistíte ním aj upchatý odpad. Nasypte do výlevky sódu so soľou a zalejte octom. Búrlivá rekcia prepláchne všetky nečistoty, ktoré potom zalejeme prúdom horúcej vody. Vodou s octom tiež spoľahlivo dostanete po pár minútach pripáleniny z mikrovlnky.

<p>Starostlivé upratovanie je fajn, v tomto prípade by sa ale dalo povedať, že nič sa nemá ani pred návštevami preháňať.</p>

Starostlivé upratovanie je fajn, v tomto prípade by sa ale dalo povedať, že nič sa nemá ani pred návštevami preháňať.

Upratovanie, a to aj rýchle, je často dobrodružné objavovanie dávno zabudnutých vecí, ktoré ste už predtým oželeli. Podľa klasikov je však najrozumnejšie mať doma "malý prehľadný neporiadok". Najlepšiu prevenciu pred upratovacími stresmi ale získate obstaraním dostatočného množstva úložných priestorov, komôd alebo policových regálov.

Absolvovali ste doma tiež bleskové polhodinové upratovanie pred nečakanou návštevou? Popíšte nám v komentári pod článkom, ako sa vám to podarilo a aké boli ohlasy na vašu akciu.

Použité fotografie:

  1. Úvodná - Kate Ter Haar CC BY 2.0
  2. bark CC BY 2.0
  3. Zepfanman.com CC BY 2.0
  4. Evil Erin CC BY 2.0
  5. David J Laporte CC BY 2.0
Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Pôvodnou profesiou som chovateľ, ale prišla príležitosť robiť novinárčinu a komunikáciu, a od tej doby sa živím písaním. V mojich článkoch nájdete vždy nejakú praktickú vychytávku do vašej domácnosti alebo užitočnú radu, aby sa vám lepšie bývalo a žilo.

Jiří Macík na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

K Veľkej noci patrí zelené obilie. Vysejte si živé sviatočné dekorácie. Zelená je symbol jari a nádeje

K Veľkej noci patrí zelené obilie. Vysejte si živé sviatočné dekorácie. Zelená je symbol jari a nádeje

Vydané: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 32x

Veľká noc sa blíži. Vypestujte si zelenú ozdobu stola i celého bytu, nechajte v miske, kvetináči či škrupinkách vyklíčiť semienka. K dispozicii je pšenica, jačmeň, žerucha, šošovica, mungo či hrach. Z nich si potom urobte koktail.

Celý článok
Kráľovnou korenia a takmer univerzálnym všeliekom je kurkuma. Máte ju tiež doma v kuchyni?

Kráľovnou korenia a takmer univerzálnym všeliekom je kurkuma. Máte ju tiež doma v kuchyni?

Vydané: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 49x

Doslova kráľovnou korenia je exotická kurkuma. Je súčasťou zmesi karí a nezaobíde sa bez nej žiadna orientálna kuchyňa. Ľudové liečiteľstvo ju využíva na veľa zdravotných neduhov. Prečítajte si, čo radia babky na zápaly či akné.

Celý článok
Kontinentálne postele vám zaručia komfortné spanie a ľahké vstávanie. Zvoľte si domov do spálne boxspringy

Kontinentálne postele vám zaručia komfortné spanie a ľahké vstávanie. Zvoľte si domov do spálne boxspringy

Vydané: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 57x

Spomeňte si, kedy ste sa naposledy naozaj luxusne vyspali. A teraz si predstavte, že by ste tak mohli tráviť každú noc. Super spanie ponúkajú kontinentálne postele, boxspringy. Výška a prepojenie vrstiev zaručujú skvelý odpočinok.

Celý článok