Potešme spoločne choré deti. Na konto dobročinnej akcie vďaka vám už pribudlo:
160.40
0komentárov

Chcete bývať lacno a v spojení s prírodou? Spoznajte ZenHome, jednoduchý dom s dušou

Ako bývať s minimálnymi nákladmi a v tesnom vzťahu s prírodou? Odpoveď ponúka unikátny dom ZenHome, ktorý sa vďaka šikovnému riešeniu úplne prispôsobí vašim potrebám. V čom je táto stavba výnimočná a koľko stojí jej obstaranie?
Vydané: 02.02.2015 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 2879x

"ZenHome je úplne nekomplikovaný dom a rovnako jednoduchý môže byť aj váš život."

Projekt ZenHome je dielom stavebných inžinierov Andrey a Jaroslava Marešových. Ako hovoria, ide prepracovaný typový projekt lacného rodinného domu, zameraného na efektivitu i kvalitu vnútorného prostredia a materiálov. Architektúra bývania plne zohľadňuje potreby dnešného človeka, ktorému chýba v živote čas.

ZenHome - bývanie uprostred prírody
ZenHome - bývanie uprostred prírody

Betón a drevo

Zateplené obvodové steny domu tvoria betónové bloky, strop je drevený trámový s pohľadovými doskami, jadro z pórobetónu a vnútorné priečky tiež z dreva. Podlaha je vyliata betónovou stierkou, všetky okná disponujú trojitým izolačným sklom. Počet a rozmiestnenie izieb si pritom zvolíte sami.

"Vďaka výbornej variabilite je možné plochu interiéru rozdeliť na rôzny počet miestností alebo nechať ako openspace. S priečkami možno pohybovať aj po dokončení stavby, je tak ľahké začať bývanie v rozľahlom otvorenom lofte a v budúcnosti podľa potreby oddeliť izby," približuje jednu z výhod ZenHome Ing. arch. Jaroslav Mareš.

Parametre domu ZenHome (variant 4+1):

  • Obývací priestor s jedálňou a kuchyňou: 57 m2
  • 2 spálne: každá 13 m2
  • hosťovská izba alebo pracovňa: 10 m2
  • izolácia stien: 20 cm;
  • izolácia stropu: 40 cm

Autori domu Jaroslav a Andrea Marešovi na stavbe
Autori domu Jaroslav a Andrea Marešovi na stavbe

Tuning vo vašom štýle

Manželia Marešovi bývanie namaľujú aj postavia presne podľa vašich predstáv. Prispôsobia ho okolitému prostrediu a dotvoria všetky detaily. Súčasťou domu sú aj krbové kachle pre ekonomické vykurovanie vnútorného priestoru. Môžu slúžiť ako hlavný zdroj tepla alebo doplnenie k podlahovému vykurovaniu.

Architektúra Zen Home poskytuje svojmu majiteľovi okrem priestoru aj čas.

"Pri riešení na kľúč vám Zen Home prinesie pohodu už od prvej chvíle. Každý dom vždy veľmi individuálne naladíme, aby dobre fungoval na svojom konkrétnom mieste a dobre korešpondoval s povahou svojho majiteľa. Možností osobitého spracovania je nekonečno a ZenHome dokážeme vytunovať do úplne originálnych foriem," dopĺňa Ing. Jana Marešová.

Koľko vás to bude stáť?

Manželia Marešovi ponúkajú ZenHome za 1 milión českých korún bez dane z pridanej hodnoty. Za tieto peniaze dostanete starostlivý návrh interiéru aj exteriéru podľa charakteru miesta a vašich požiadaviek, a potom kompletnú stavbu domu na kľúč, vrátane základových konštrukcií a kúpelne. V základnej cene nie je zahrnutá kuchynská linka, prípojky sietí ani pozemok a jeho úpravy.

Dom môže mať na želanie aj strechu zarastenú zeleňou.
Dom môže mať na želanie aj strechu zarastenú zeleňou.

Tipy na pozemky vhodné na stavbu získavajú Marešovi od realitných kancelárií, takže vám radi pomôžu aj s výberom miesta pre nové bývanie, a v prípade záujmu zabezpečia aj kompletné financovanie domu.

Kontakt:
Ing. arch. Jaroslav Mareš & Ing. Andrea Marešová
www.zenhome.cz
info@hiconcept.cz

Foto: ZenHome

Páči sa vám ZenHome? Chceli by ste v takom dome bývať? Napíšte nám, čo si o nevšednej stavbe myslíte!

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Mal som byť hotelierom alebo šéfom reštaurácie, ale ešte než som s tým začal, zlákalo ma písanie a novinárska práca. Na blogu Môj byt vám prinášam pozvánky na rôzne nábytkárske akcie, novinky a zaujímavosti, rozhovory s ľuďmi z odboru aj fotogalérie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

Chcete mať obývaciu izbu vybavenú podľa najnovších trendov? Zistite, ktorá sedačka je práve v móde

Chcete mať obývaciu izbu vybavenú podľa najnovších trendov? Zistite, ktorá sedačka je práve v móde

Vydané: 30.11.2016 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Prečítané: 117x

Vyberáte novú sedačku? Zistite, ktoré typy sedacích súprav existujú a kam sa ktorý typ sedačky hodí. Chcete mať navyše obývačku zariadenú podľa posledných trendov? Potom sa pozrite, ktoré farby, štýl a tvary sú u pohoviek v móde.

Celý článok
Infra panely a ohrievače môžu mať aj podobu lampy. Ohrejte sa pod bielou alebo zlatou guľou

Infra panely a ohrievače môžu mať aj podobu lampy. Ohrejte sa pod bielou alebo zlatou guľou

Vydané: 29.11.2016 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 28x

Ak premýšľate o inštalácii účinného a pre alergikov vhodného kúrenia, nezabudnite na infrapanely. Môžu visieť v podobe lustrovej gule nad vašou hlavou, alebo si doma nainštalujete zrkadlo či vykurovací stĺp. Navyše vyzerajú skvele.

Celý článok
Ktoré pranostiky sa spájajú s adventným obdobím? Zistite, či múdrosti predkov platia aj v dnešnej dobe

Ktoré pranostiky sa spájajú s adventným obdobím? Zistite, či múdrosti predkov platia aj v dnešnej dobe

Vydané: 27.11.2016 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Prečítané: 504x

Chceli by ste vedieť, koľko snehu bude na Vianoce, aká krutá a dlhá bude zima a koľko ovocia sa budúci rok urodí? Pranostiky našich predkov vám napovedia. Čo vlastne pranostika je a ktoré z nich sa spájajú s časom adventu a Vianoc?

Celý článok