PREVÁDZKA E-SHOPU BOLA UKONČENÁ

Vážení zákazníci,

ospravedlňujeme sa, ale prevádzka e-shopu bola ukončená. Objednávky už nie je možné vykonať.

Ďakujeme za pochopenie.
0komentárov

Máte aj v zime dosť vitamínov? Vypestujte si zelené bylinky doma za oknom

Čerstvých byliniek v kuchyni sa nevzdávajte ani v zime. Zaistite im dostatok svetla, pravidelné zalievanie a vypestujte ich v pohodlí domova. Získate zdroj vitamínov a zelené rastlinky vám pomôžu aj pri prechladnutí alebo chrípke.
Vydané: 20.02.2015 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 2218x

Zelené bylinky sú podľa všetkých renomovaných kuchárov ideálnym korením takmer do všetkých druhov jedál. Voňavej arómy, zdroja množstva vitamínov a minerálnych látok sa ale nemusíte vzdávať ani v zime. Chcete si bylinky vypestovať doma? Zaistite im dostatok svetla, pravidelné zalievanie a primerané teplo. Pomôžu vám nielen pri varení, ale aj domácom liečení.

Čerstvé zelené bylinky sú aj v zime nezastupiteľným korením takmer do všetkých jedál. Foto: ©Depositphotos.com/worl
Čerstvé zelené bylinky sú aj v zime nezastupiteľným korením takmer do všetkých jedál. Foto: ©Depositphotos.com/worl

Najvhodnejším miestom na zimné pestovanie je zimná záhrada, s dostatkom svetla a teplotou okolo 15 °C. Rastlinky v kvetináčoch alebo hrantíkoch vám ale porastú aj na okenných parapetoch, najlepšie smerom na juh alebo juhovýchod. Zalievajte častejšie, s menším množstvom vody. Pamätajte na to, že rastlinka pestovaná cez zimu doma bude síce menšia, ale s rovnakými vlastnosťami ako jej kolegyne, vypestované vonku.

Najrýchlejšie rastie v zime žerucha siata na vate, dávajte jej ale dosť vody

Najľahšie a azda aj najčastejšie pestovaným zeleným zdrojom vitamínov v zime je žerucha siata. Stačia vám kúpené semienka, ktoré husto zasejte na plochý tanier alebo misku so substrátom. Tenkú vrstvu zeminy alebo buničiny však nenechajte vyschnúť, poškodené klíčky už nič neoživí. Za niekoľko dní dorastú rastlinky do výšky 6 - 10 mm a môžete ich žať. Žerucha má okrem vitamínu C a B aj vysoký obsah draslíka, železa, vápnika a horčíka a používajte ju rovnako ako pažítku.

Najrýchlejšie rastie žerucha, na buničine a s dostatkom vody máte ideálny zdroj vitamínov. Foto: ©Depositphotos.com/wjarek
Najrýchlejšie rastie žerucha, na buničine a s dostatkom vody máte ideálny zdroj vitamínov. Foto: ©Depositphotos.com/wjarek

Výborným dochucovadlom aj zdrojom vitamínov cez zimu sú zelené rýchlené vňate. Vyskúšajte cibuľu, ktorú posaďte na nádobku s úzkym hrdlom, plnú vody. Podľa veľkosti cibule použite poháre trebárs od detskej výživy, jogurtov alebo horčice. Korienky rýchlo prerastú smerom k vode a hore začne vychádzať čerstvá vňať, ktorú postupne zrezávajte. Zo zeleru a petržlenu odrežte asi 1 cm hrubý vrch a dajte ho do plytkej misky s vodou. Vyrastenú vňať aj tu zrezávajte.

Ideálnou možnosťou je, keď sa rozhodnete pestovať dve rastlinky z jedného druhu naraz. Vďaka rýchleniu môžete jednu žať cez zimu a druhá vás bude tešiť na jar.

Vyryli ste si na jeseň zo záhona kučeravú petržlenovú vňať? Výborne sa pestuje v primerane veľkom kvetináči s drenážou na dne a opatrnejším zalievaním. Rýchlená vňať má vysoký obsah vitamínov A, B aj C a zlúčenín železa, vápnika a horčíka. Dodá každému jedlu korenistú chuť i vôňu a počas zimy sa dá zrezávať zhruba trikrát až štyrikrát.

<p>Petržlenovú vňať môžete počas zimy zrezať až štyrikrát, bazalku držte blízko tepla. Foto: ©Depositphotos.com/LiliGraphie</p>

Petržlenovú vňať môžete počas zimy zrezať až štyrikrát, bazalku držte blízko tepla. Foto: ©Depositphotos.com/LiliGraphie

Zelenú vňať dávajte do nátierok, hotových jedál a na chlebíčky. Zbytočne dlho ju nevarte, dlhým varom stráca farbu aj chuť. To platí aj o pažítke, ďalšom obľúbenom zelenom korení. Časť zostrihnutého trsu s aspoň dvadsiatimi cibuľkami zasaďte do kvetináča, mierne zalievajte a postavte ju doma na svetlé miesto. Nezrezávajte celý trs naraz, posaďte si radšej viac rastlín.

Typickým zimným zdrojom vitamínov je zelená pažítka

Pažítka je bohatým zdrojom vitamínov C a A, vápnika, železa aj draslíka. Používajte ju surovú. Do polievok a omáčok patrí tesne pred dokončením, aby ste zachovali jej hodnotu. Nezabudnite dať na dno črepníka alebo hrantíka drenáž a zasaďte trs tak hlboko, ako bol pôvodne v záhone. Rastlinkám dajte miesto trebárs na poličkách, ktoré kúpite v širokom cenovom rozmedzí od 8 eur až do takmer 75 eur. Stojany na kvetináče môžete mať za približne 25 eur, ale aj podstatne drahšie za 90 eur.

Zelenú pažítku postavte doma na svetlé miesto, mierne zalievajte a nerežte celý trs naraz. Foto: ©Depositphotos.com/vladvitek
Zelenú pažítku postavte doma na svetlé miesto, mierne zalievajte a nerežte celý trs naraz. Foto: ©Depositphotos.com/vladvitek

V teplej miestnosti s dostatkom svetla pestujte v zime aj medovku. Trvalá bylina s typickou vôňou a chuťou citróna sa hodí na okorenenie hydinového aj bravčového mäsa, do bielych omáčok a majonézy alebo do ovocných šalátov. Listy sa používajú do vonných zmesí a bylinných vankúšikov. Medovková silica uvoľňuje dýchacie cesty, čaj z čerstvých alebo sušených listov pite pri prechladnutí alebo chrípke.

Trebuľka nemá rada preliatie a bazalke sa darí blízko radiátora

Medzi zelené korenie pestované v zime môžete zaradiť aj trebuľku. Vysievajte ju postupne do nádob s drenážou a myslite na to, že neznáša preliatie. Pestujte ju na osvetlenom mieste. Parapet blízko radiátora je dobrým miestom aj pre bazalku. Vyžaduje stále mierne vlhkú zeminu a pretrhávať ju je možné po vývine niekoľkých prvých lístkov. V hrantíku s nepreliatou zeminou sa bude dobre dariť aj tymianu a jeho blízkej príbuznej materinej dúške.

<p>Rozmarín je výborné liečivo aj aromatické korenie, medovku využijete napríklad v čajoch. Foto: ©Depositphotos.com/MarinaN</p>

Rozmarín je výborné liečivo aj aromatické korenie, medovku využijete napríklad v čajoch. Foto: ©Depositphotos.com/MarinaN

Medzi trvalky patrí aj rozmarín, ktorý je ale citlivý na mráz. V záhradke preto prežije len miernu zimu. U vás doma bude prospievať na svetlom, ale chladnejšom mieste. Preto príliš nekúrte a skôr ho pravidelne roste. Rozmarín lekársky má horkastú chuť a gáfrovú arómu. Pridáva sa do polievok, zeleninových jedál, k syrom či mäsu.

Rozmarín lekársky je pomocník pri ťažkostiach, doma mu veľmi nekúrte a viac ho roste.

Ako liečivo zlepšuje rozmarín krvný obeh, odstraňuje pocit chladu v končatinách, zvyšuje koncentráciu a celkovo posilňuje. Rozmarínový čaj má močopudné účinky a napomáha aj poteniu. V oleji alebo tinktúre pomáha uvoľniť stuhnuté a pomliaždené svaly a kĺby. V aromaterapii zmierňuje bolesti hlavy.

Bylinkám zaistite v zime dostatok svetla, pravidelné zalievanie a primerané teplo. Foto: ©Depositphotos.com/Draghici
Bylinkám zaistite v zime dostatok svetla, pravidelné zalievanie a primerané teplo. Foto: ©Depositphotos.com/Draghici

Zelené bylinky pridávajte do väčšiny pokrmov, hodia sa do omáčok aj hubových jedál a výborne doplnia mäso a zeleninu. Nechajte ich luhovať v octoch i olejoch a nezabudnite ani na cestoviny, polievky alebo nátierky. Rastlinky poslúžia aj ako liečivá v podobe čajov, tinktúr, kúpeľov a zábalov. Vždy s nimi ale zaobchádzajte rozumne, pretože v nadmernom množstve môžu aj škodiť.

Bylinky pestujte doma aj v zime, prevoňajú vám kuchyňu a podporia zdravie

Bylinky majú na ľudský organizmus blahodarné účinky. Nevzdávajte sa ich ani v zime a využívajte všetky možné spôsoby, ktorými si ich doma vypestujete aj pri snehu za oknami. Zakaždým budete mať pri príprave jedál voňavú kuchyňu a celú zimu niečo pre zdravie i radosť. Mať vlastnú bylinkovú záhradku je veľká výhra, pretože krása rastlín sa výborne snúbi s ich užitočnosťou.

Pestujete si tiež doma cez zimu zelené bylinky do kuchyne a domácej lekárne? Napíšte do komentára pod článkom, s ktorými máte najlepšie skúsenosti a poraďte ostatným čitateľom.

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Pôvodnou profesiou som chovateľ, ale prišla príležitosť robiť novinárčinu a komunikáciu, a od tej doby sa živím písaním. V mojich článkoch nájdete vždy nejakú praktickú vychytávku do vašej domácnosti alebo užitočnú radu, aby sa vám lepšie bývalo a žilo.

Jiří Macík na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

K Veľkej noci patrí zelené obilie. Vysejte si živé sviatočné dekorácie. Zelená je symbol jari a nádeje

K Veľkej noci patrí zelené obilie. Vysejte si živé sviatočné dekorácie. Zelená je symbol jari a nádeje

Vydané: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 43x

Veľká noc sa blíži. Vypestujte si zelenú ozdobu stola i celého bytu, nechajte v miske, kvetináči či škrupinkách vyklíčiť semienka. K dispozicii je pšenica, jačmeň, žerucha, šošovica, mungo či hrach. Z nich si potom urobte koktail.

Celý článok
Kráľovnou korenia a takmer univerzálnym všeliekom je kurkuma. Máte ju tiež doma v kuchyni?

Kráľovnou korenia a takmer univerzálnym všeliekom je kurkuma. Máte ju tiež doma v kuchyni?

Vydané: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 75x

Doslova kráľovnou korenia je exotická kurkuma. Je súčasťou zmesi karí a nezaobíde sa bez nej žiadna orientálna kuchyňa. Ľudové liečiteľstvo ju využíva na veľa zdravotných neduhov. Prečítajte si, čo radia babky na zápaly či akné.

Celý článok
Kontinentálne postele vám zaručia komfortné spanie a ľahké vstávanie. Zvoľte si domov do spálne boxspringy

Kontinentálne postele vám zaručia komfortné spanie a ľahké vstávanie. Zvoľte si domov do spálne boxspringy

Vydané: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 78x

Spomeňte si, kedy ste sa naposledy naozaj luxusne vyspali. A teraz si predstavte, že by ste tak mohli tráviť každú noc. Super spanie ponúkajú kontinentálne postele, boxspringy. Výška a prepojenie vrstiev zaručujú skvelý odpočinok.

Celý článok