Potešme spoločne choré deti. Na konto dobročinnej akcie vďaka vám už pribudlo:
246.00
0komentárov

Za týždeň začína jar a za 21 dní bude Veľká noc. Vyzdobte si dom či byt modernými dekoráciami

Veľkonočný zajačik, nafarbené vajíčka či zelené osivo. Vezmite klasické jarné ozdoby a pretvorte ich do modernej podoby. Pozrite sa na pár nápadov. Vyskúšajte napríklad minimalistickú dekoráciu alebo origami skladačku z obrúska.
Vydané: 16.03.2015 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 973x

Veľká noc je jarným sviatkom, a preto do výzdoby patria rozkvitnuté kvety a veselé farby, ako je zelená a žltá. Dekorácie si môžete kúpiť hotové, alebo si vyrobiť vlastné. Je na vás, či zostanete pri klasike, alebo zvolíte modernú výzdobu. Všetky potrebné veci zoženiete v prírode a v obchodoch s výtvarnými a hobby potrebami, veľkých supermarketoch a hobbymarketoch.

Farebné vajíčka

Vajíčka k veľkonočnej výzdobe neodmysliteľne patria. Je veľa spôsobov, ako ich nafarbiť a ozdobiť. Skúste vyfúknuté vajíčko potrieť lepidlom a posypať lesklými glitrami alebo ho ozdobte pomocou dekupáže. Biele vajíčka môžete popísať liehovými fixkami rôznych farieb alebo natrite vajíčko tabuľovou farbou. Na tú potom nakreslíte rôzne motívy kriedou.

Nechce sa vám vyfukovať vajíčka? Použite namiesto nich kamene, ktoré nafarbíte akrylátovou farbou. Môžete si vybrať kamienky v tvare vajíčok, ale aj netradičné tvary. Kamene môžu byť jednofarebné aj rôzne zdobené.

Veľkonočné osivo

Nádobu na osivo zoženiete v mnohých prevedeniach, tvaroch i farbách. Doma ju vyrobíte z množstva vecí. Použite trebárs starú topánku alebo prázdnu plechovku, na ktorej steny pripnete drevené kolíky. Ak sa vám nechce pestovať bylinky, použite umelú alebo papierovú trávu, ktorú prilepíte na dno.

Ako kvetináč využijete aj škrupinu od vajíčka. Na dno nasypte menšie kamienky alebo keramzit ako drenáž a na ňu dajte zeminu alebo namočenú vatu. Do nej vložte semienka pšenice, petržlenu, pažítky, žeruchy, trávy, šošovky, fazuľky, hrášku alebo mungo fazule. Výsev zasypte slabšou vrstvou zeminy a dobre zalejte. Substrát udržujte vlhký a za pár dní uvidíte pučiace klíčky.

Zajačik zo servítky

Pomocou origami poskladáte veľa vecí. Vytvorte trebárs veľkonočného zajačika. Stačia vám vlastné ruky a papierový obrúsok vo sviežej jarnej farbe.

Minimalistická ozdoba

Potrebujete väčší pohár alebo vázu z číreho skla, mach a ozdobené vajíčka. Na dno vázy vložte mach, ktorý zoženiete v lese alebo obchode, a na neho položte vajíčka. Do vázy môžete zakomponovať aj suché konáre, rozkvitnuté kvety alebo vetvičky s púčikmi.

Moderná farebná ozdoba

Pripravte si kovové vedierko, farebné stužky, nožnice, tavnú pištoľ, špendlíky, bambusovú tyč, papierovú trávu a polystyrénovú alebo penovú guľu a kváder.

Na dno vedierka prilepte tavným lepidlom penový kváder. Stužku nastrihajte na rovnakú dĺžku, z pásikov vytvorte valčeky a tie prišpendlite ku guli tak, aby ste ju celú zakryli.

Jeden koniec bambusovej tyče zapichnite do pripravenej gule, druhý koniec do kocky vo vedierku. Potom bambusovú tyč ozdobte stuhou a prípadne drobnou ozdobou, trebárs včielkou alebo motýľom, ktorú k tyči pripevníte tavným lepidlom.

Tulipánová ozdoba

Potrebujete brezový špalíček, viazací drôt, vŕtačku, umelé tulipány a kvety, tavnú pištoľ a ozdobné lístky. Do paličky vyvŕtajte otvory a do nich zapichnite tulipány. Tie zviažte pomocou viazacieho drôtu tak, aby držali kruhový tvar. Na hornú časť paličku prilepte ozdobné lístky a na drôt pripevnite ozdobné kvety.

Jarné dekorácie

Nachystajte si sklenenú misu alebo nádobu, kúsok celofánu, tavnú pištoľ, olej v spreji alebo klasický kuchynský olej, narcisy a dekoračnú mašľu. Misku ošetrite z rubovej strany olejom. Tavnou pištoľou vytvorte na namazanej strane mriežku. Akonáhle bude silikón hotový, tak ho opatrne zložte z misky.

Celofán stlačte a vložte do očistenej misy. Ak v mise nedrží, pokvapkajte ho trochou silikónu, aby sa zlepil. Potom do misky nalejte vodu a misu uzavrite vytvorenou mriežkou. Do nej naaranžujte narcisy tak, aby stonkou dosahovali do vody. Dekoráciu dozdobte trávou, stužkou, pierkami alebo škrupinkami z prepeličích vajíčok.

Máte ďalšie tipy na moderné veľkonočné a jarné ozdoby? Poraďte ostatným čitateľom v komentári, čo budú potrebovať a ako dekoráciu vytvoria.

Úvodné foto: ©Depositphotos.com/sarsmis

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vyštudoval som nábytkové inžinierstvo, zaujíma ma interiérový dizajn aj moderné trendy v bývaní. Z mojich článkov sa dozviete, ako vyberať vybavenie do bytu, odhalím vám vlastnosti rôznych materiálov alebo pomôžem s technickým riešením úprav vo vašej domácnosti.

Antonín Vintr na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

Chcete mať obývaciu izbu vybavenú podľa najnovších trendov? Zistite, ktorá sedačka je práve v móde

Chcete mať obývaciu izbu vybavenú podľa najnovších trendov? Zistite, ktorá sedačka je práve v móde

Vydané: 30.11.2016 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Prečítané: 198x

Vyberáte novú sedačku? Zistite, ktoré typy sedacích súprav existujú a kam sa ktorý typ sedačky hodí. Chcete mať navyše obývačku zariadenú podľa posledných trendov? Potom sa pozrite, ktoré farby, štýl a tvary sú u pohoviek v móde.

Celý článok
Infra panely a ohrievače môžu mať aj podobu lampy. Ohrejte sa pod bielou alebo zlatou guľou

Infra panely a ohrievače môžu mať aj podobu lampy. Ohrejte sa pod bielou alebo zlatou guľou

Vydané: 29.11.2016 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 63x

Ak premýšľate o inštalácii účinného a pre alergikov vhodného kúrenia, nezabudnite na infrapanely. Môžu visieť v podobe lustrovej gule nad vašou hlavou, alebo si doma nainštalujete zrkadlo či vykurovací stĺp. Navyše vyzerajú skvele.

Celý článok
Ktoré pranostiky sa spájajú s adventným obdobím? Zistite, či múdrosti predkov platia aj v dnešnej dobe

Ktoré pranostiky sa spájajú s adventným obdobím? Zistite, či múdrosti predkov platia aj v dnešnej dobe

Vydané: 27.11.2016 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Prečítané: 533x

Chceli by ste vedieť, koľko snehu bude na Vianoce, aká krutá a dlhá bude zima a koľko ovocia sa budúci rok urodí? Pranostiky našich predkov vám napovedia. Čo vlastne pranostika je a ktoré z nich sa spájajú s časom adventu a Vianoc?

Celý článok