PREVÁDZKA E-SHOPU BOLA UKONČENÁ

Vážení zákazníci,

ospravedlňujeme sa, ale prevádzka e-shopu bola ukončená. Objednávky už nie je možné vykonať.

Ďakujeme za pochopenie.
0komentárov

Rozložte, zložte. Vyriešte problém s malým priestorom pomocou špeciálneho nábytku do mini bytov

Stôl poskladaný z obrazu, pohodlná posteľ vyčarovaná zo skrine a ďalšie triky pre malé byty. Ušetrite veľa miesta vďaka špeciálnemu skladaciemu a rozkladaciemu nábytku. Budete si vďaka nemu pripadať ako na zámku.
Vydané: 16.04.2015 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 2817x

Vonku svieti slniečko a Pavol sa rozhodol, že chce do obývačky pustiť trochu čerstvého vzduchu. Už teraz ale vie, čo ho čaká. Odsunúť odkladací stolík k televíznej stene, pretiahnuť sa vo vzniknutej medzere ku kreslu a cez to preliezť k oknu. To môže otvoriť len na ventilačku, pretože by inak zhodil kvety postavené na parapete.

Bojujete s malým priestorom rovnako ako on? Pozrite sa na nábytok, ktorý vám pomôže tento problém vyriešiť.

Nábytok do minibytov

Pri zariaďovaní malého bytu využite skladací a rozkladací nábytok, rôzne multifunkčné nábytkové prvky a nábytok s viacerými funkciami. Zoženiete napríklad nábytok, do ktorého sú podobne ako v hre tetris zasunuté jedálenský stôl aj stoličky. Problémom týchto riešení je predovšetkým vyššia cena, pretože sa často jedná o zákazkovú výrobu alebo dizajnové kúsky.

Môžete sa inšpirovať aj japonským minimalizmom, kedy je využitá veľká nábytková stena pri jednej stene, z ktorej rôznym vyklápaním a vysúvaním získate kuchynku, jedálenský i pracovný stôl alebo posteľ. Jej súčasťou sú aj potrebné úložné priestory vo forme rôznych políc, zásuviek a šatníkových tyčí, vrátane zabudovaného osvetlenia.

Stolovanie: rozkladacie a sklápacie stoly

V kuchyni alebo jedálni použite menší jedálenský stôl s možnosťou rozloženia. K nemu zvoľte stohovacie alebo skladacie stoličky. Keď ich nebudete potrebovať, tak ich schováte do kúta miestnosti, kde nebudú prekážať. Máte väčší balkón alebo lodžiu? Vyberte také stoličky, ktoré môžu byť ako v interiéri, tak v exteriéri, a ukladajte ich tam.

Nemáte miesto ani na rozkladací stôl? Použite sklopný stôl, ktorý bude v nefunkčnej polohe zavesený na stene. Ako stôl poslúži aj špeciálny nábytok, ktorý má zabudovanú dosku, ktorú v prípade potreby vysuniete jednoduchým pohybom do priestoru. V najvyššej núdzi použite malý bar či polobar, ktorý bude súčasťou kuchynskej linky, alebo odkladací stolík s možnosťou zmeny výšky odkladacej dosky.

Niektoré odkladacie stolíky sú určené priamo k rozloženiu na jedálenský stôl. Môžu byť vybavené špeciálnym kovaním, pomocou ktorého umiestnite dosku stola do potrebnej výšky, a potom ju rozložíte na požadovanú veľkosť. Stolíky tiež môžu mať delené nohy, ktoré jednoduchým pohybom zvýšite.

Spanie: rozkladacia pohovka alebo sklopné lôžko

Posteľ zaberá v malom byte príliš miesta. K dobrému bývaniu je však potrebná. V dnešnej dobe už existujú rozkladacie pohovky, ktoré poskytnú kvalitnú plochu pre trvalé spanie. Vždy vyberte takú, ktorá bude mať lamelový rošt a matrac. Tá by mala byť umiestnená tak, aby ste na nej počas dňa nesedeli.

Nechcete spať na rozkladacej pohovke? Kúpte si sklopnú posteľ. Existuje nepreberné množstvo variantov, od sklopného lôžka schovaného v skrini až po výklopné lôžka, ktoré sú súčasťou multifunkčného nábytkového prvku. Sklopná posteľ môže byť spojená s pohovkou, knižnicou alebo napríklad pracovným miestom. V detskej izbe využite poschodové postele.

Ak je sklopné lôžko v kombinácii so stolom, vyberte si také, kedy pri sklápaní zostáva pracovná plocha neustále vo vodorovnej polohe. Vďaka tomu ju nebudete musieť neustále upratovať a posteľ budete mať nachystanú ľahko a rýchlo.

Máte vysoké stropy? Využite zavesenú posteľ, vstavané spacie poschodie alebo pódium. Priestor pod poschodím potom využijete ako pracovňu, šatňu alebo obývaciu izbu. Do vstavaného pódia schováte úložné priestory aj výsuvnú posteľ.

Pracovné miesto - kam s notebookom?

Umiestnenie pracovného miesta závisí predovšetkým na tom, ako často ho využívate. Ak potrebujete sem tam vybaviť pár pracovných e-mailov, vystačíte si s notebookom položeným na kolenách. Pohodlnejšie je využiť stolík zabudovaný v kresle alebo odkladací stolík s doskou, ktorú vysuniete do potrebnej výšky.

Pracovné miesto skryjete tiež do obývacej steny alebo použite sklopnú pracovnú dosku. U tej je však problém v tom, že ju pred sklopením do nefunkčnej polohy musíte upratať. K pracovnému miestu voľte radšej pohodlnú kancelársku stoličku s kolieskami. Pokiaľ ale pracovné miesto používate len občas, vystačíte si s jedálenskou alebo skladacou stoličkou.

Úložné priestory: vstavané skrine a skryté zásuvky

Do malého bytu si nechajte vyrobiť vstavané skrine s výškou až k stropu. Využite tiež priestor pod vstavaným poschodím alebo pódiom, pod schodmi a v schodoch a zníženom podhľade. Pre dosiahnutie na miesto blízko pri stropu využite schodíky s úložným priestorom alebo stoličku, ktorú jednoduchým pohybom premeníte na schodíky.

Úložné priestory môžu byť skryté aj v posteli alebo rozkladacej pohovke. Na odkladanie drobností v obývacej izbe si kúpte stohovací, čiže hniezdový, odkladací stolík. Jedná sa o viac stolíkov rôznej veľkosti, ktoré poskladáte do seba. Odkladací stolík môže ukrývať aj stoličky pre príležitostné sedenie.

Máte doma nejaký skladací alebo rozkladací nábytok? Prezraďte ostatným čitateľom v komentári, kde ste ho zohnali, a aké má funkcie.

Úvodné foto: ©Depositphotos.com/njaj

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vyštudoval som nábytkové inžinierstvo, zaujíma ma interiérový dizajn aj moderné trendy v bývaní. Z mojich článkov sa dozviete, ako vyberať vybavenie do bytu, odhalím vám vlastnosti rôznych materiálov alebo pomôžem s technickým riešením úprav vo vašej domácnosti.

Antonín Vintr na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

K Veľkej noci patrí zelené obilie. Vysejte si živé sviatočné dekorácie. Zelená je symbol jari a nádeje

K Veľkej noci patrí zelené obilie. Vysejte si živé sviatočné dekorácie. Zelená je symbol jari a nádeje

Vydané: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 59x

Veľká noc sa blíži. Vypestujte si zelenú ozdobu stola i celého bytu, nechajte v miske, kvetináči či škrupinkách vyklíčiť semienka. K dispozicii je pšenica, jačmeň, žerucha, šošovica, mungo či hrach. Z nich si potom urobte koktail.

Celý článok
Kráľovnou korenia a takmer univerzálnym všeliekom je kurkuma. Máte ju tiež doma v kuchyni?

Kráľovnou korenia a takmer univerzálnym všeliekom je kurkuma. Máte ju tiež doma v kuchyni?

Vydané: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 125x

Doslova kráľovnou korenia je exotická kurkuma. Je súčasťou zmesi karí a nezaobíde sa bez nej žiadna orientálna kuchyňa. Ľudové liečiteľstvo ju využíva na veľa zdravotných neduhov. Prečítajte si, čo radia babky na zápaly či akné.

Celý článok
Kontinentálne postele vám zaručia komfortné spanie a ľahké vstávanie. Zvoľte si domov do spálne boxspringy

Kontinentálne postele vám zaručia komfortné spanie a ľahké vstávanie. Zvoľte si domov do spálne boxspringy

Vydané: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 118x

Spomeňte si, kedy ste sa naposledy naozaj luxusne vyspali. A teraz si predstavte, že by ste tak mohli tráviť každú noc. Super spanie ponúkajú kontinentálne postele, boxspringy. Výška a prepojenie vrstiev zaručujú skvelý odpočinok.

Celý článok