PREVÁDZKA E-SHOPU BOLA UKONČENÁ

Vážení zákazníci,

ospravedlňujeme sa, ale prevádzka e-shopu bola ukončená. Objednávky už nie je možné vykonať.

Ďakujeme za pochopenie.
0komentárov

V utorok 30. 6. prinesú deti domov vysvedčenie. Čím ich odmeníte? Sedacím vrecom alebo trampolínou

Prázdniny sú tu, ešte doniesť domov vysvedčenie. Je to vizitka usilovnosti dieťaťa za predchádzajúcich 10 mesiacov. Prečítate si 15 tipov na darčeky za vysvedčenie. I keď malí študenti nedonesú len samé jednotky, urobte im radosť.
Vydané: 29.06.2015 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 506x

Koniec školského roka je tu a s ním jeho nevyhnutný atribút, vysvedčenie. Aké to bude, radosť, pýcha, smútok, alebo dokonca strach? Ak prežívate koncom júna so svojimi deťmi vypäté emócie, tento rok sa im vyhnite. Či už je záverečný výsledok desaťmesačného snaženia skvelý alebo menej, vždy deti pochváľte za usilovnosť a uvedomte si, že vysvedčenie nie je tá najdôležitejšia vec v živote.

Hodnotu darčeka za vysvedčenie nepreháňajte, niekedy stačí obria zmrzlina

Školáci si iste zaslúžia za vysvedčenie nejakú pozornosť, a nemusí to byť žiadny obrovský dar alebo suma peňazí. Máte doma maškrtníka? Určite ocení nejakú dobrú cukráreň a obrovský zmrzlinový pohár. Zájdite s deťmi do niektorej z reštaurácií, kam bežne nechodíte a pochutnajte si na exotickej špecialite. V niektorých podnikoch majú pre stravníkov s vysvedčením menu zdarma alebo za výhodnú cenu.

Taký sedací vak ako darček za vysvedčenie poteší každého malého mysliteľa. Foto: ©Depositphotos.com/gemenacom
Taký sedací vak ako darček za vysvedčenie poteší každého malého mysliteľa. Foto: ©Depositphotos.com/gemenacom

Pre darček za vysvedčenie siahnite napríklad aj do predajní nábytku. Malého mysliteľa nadchne napríklad úžasný sedací vak, ktorý im v detskej izbe zúfalo chýba. Zaobstaráte ich v rozmedzí od 31 Eur až do takmer 77 Eur. Radosť z netradičného sedenia ale bude nefalšovaná. Skvele vyzerajú aj sedacie vankúše z kvalitnej umelej kože, za ktoré dáte necelých 54 Eur.

Podľa psychológov stúpa počet detí, ktoré sa boja ísť s vysvedčením domov a volajú na linky dôvery. Pamätajte, že vzdelávanie má vašich najmilších tešiť, nesmie to byť žiadne trauma.

Neposedníkov a športovejšie založené deti potešíte trampolínou. Pri vyvádzaní na trampolíne si totiž aj vy užijete zábavu a zároveň cvičíte, preťahujete aj zahrievate celý svalový aparát. Na trhu nájdete náradie od priemeru 90 do 460 cm, do bytu vyberte do priemeru 140 cm. Zaobstarajte si aj záhradnú trampolínu s ochrannou sieťou, ktorú si vyberte v priemere 365 alebo 396 centimetrov.

K trampolíne deťom dokúpte aj kryciu plachtu, poslúži aj cez zimu a pri uskladnení. Foto: ©Depositphotos.com/peter77
K trampolíne deťom dokúpte aj kryciu plachtu, poslúži aj cez zimu a pri uskladnení. Foto: ©Depositphotos.com/peter77

Malé trampolíny bez doplnkov sa dajú kúpiť od 77 Eur. Tie väčšie, v priemere asi 400 cm a viac, kúpite od 250 Eur bez doplnkov. Dávajte si pozor na ponuku lacnejších modelov, niektoré prvky majú z polyetylénu, horšie znášajú zimné podmienky a zmenu počasia. Dokúpte si aj kryciu plachtu, ktorá dobre poslúži aj cez zimu a vy nebudete musieť hľadať miesto, kde náradie uskladníte.

Pri výbere odmeny zohľadnite osobnosť a záujmy vášho dieťaťa

Hĺbavejšie a študijné typy nadchnete trebárs elektronickou čítačkou. Zaobstaráte ju najčastejšie od 54 do 100 € a nahrajte do nej obľúbené knihy. Detský vzdelávací tablet tiež nie je zlá voľba. Malého milovníka hudby poteší zasa MP3 prehrávač. V každom prípade dbajte neskôr na to, aby sa z vášho dieťaťa nestal digitálny otrok a myslelo aj na lietanie vonku s kamarátmi.

Tablet je fajn, ale dohliadnite na to, aby sa z vášho dieťaťa nestal digitálny otrok. Foto: ©Depositphotos.com/PedroPlayaPic
Tablet je fajn, ale dohliadnite na to, aby sa z vášho dieťaťa nestal digitálny otrok. Foto: ©Depositphotos.com/PedroPlayaPic

Každá rodina má svoje tradície aj odmeny pri podobných udalostiach, ako je koniec školského roka. Dá sa povedať, že tradičnou odmenou za dobré vysvedčenie je kniha. Úžasná encyklopédia Zviera za asi 33 Eur, to už je darček, ktorý bude solídnym základom každej knižnice. Môžete ale vyberať aj skladačky, hry alebo hlavolamy.

Každá rodina to má inak. Podľa odborníkov by sa ale prípadná odmena za vysvedčenie mohla rovnať zhruba polovici ceny toho, čo dostáva dieťa k narodeninám.

Ak spolu netrávite kvôli vášmu pracovnému vyťaženiu veľa času, zájdite s deťmi niekam na výlet. Možno ich to poteší viac, než pracne vymyslený darček. Pozrite sa na weby tuzemských zoo, často mávajú zvýhodnený vstup po predložení vysvedčenia. Zaujímavým tipom sú napríklad jazdy na motokáre pre chlapcov alebo jazda na koňoch pre dievčatá.

Pre športovo založené deti môže byť pekným zážitkovým darčekom jazda na koni. Foto: ©Depositphotos.com/fotokostic
Pre športovo založené deti môže byť pekným zážitkovým darčekom jazda na koni. Foto: ©Depositphotos.com/fotokostic

Návšteva zoo je tiež jednou z možností, kedy vaše dieťa "strašne, strašne" túži po nejakom domácom miláčikovi. Snažte sa mu toto želanie vyhovoriť. Zviera totiž nie je vec, ktorú môže odložiť do kúta po pár dňoch, až ho prestane baviť. Deti spravidla nevidia, že zrazu existuje nový člen rodiny a má nároky, vyžaduje starostlivosť. Starosti vo väčšine prípadov ale bohužiaľ zostanú na vás.

Zakázané vety v období júnového vysvedčenia:
• S takou známkou sa domov nevracaj.
• Z teba nič nebude, to je márny boj.
• Ako to, že máš štvorku, keď Peter má jednotku?
• Ja keď som bol (-a) v tvojich rokoch...

A čo v prípade, že sa na vysvedčení vášho potomka nie je práve s čím chváliť? Ako sa hovorí v jednej rozprávke, hlavne "nenechte prchlivost cloumat svým majestátem". Preberte s deťmi v pokoji, čo sa deje, a ako najlepšie spolu po prázdninách školské záležitosti vyriešite. Ponúknite trebárs spoločné učenie a prípravu. Ak si na to netrúfate, riešením je aj kvalitné doučovanie, možností je veľa.

Hodinka doučovania zvyčajne stojí do 8 eur. Ponuku doučovaných predmetov nájdete napríklad na rôznych weboch. Postrážte si ale, či je objednaný lektor schopný vaše dieťa nielen do školy naučiť, ale aj motivovať do ďalšej práce.

Vysvedčenie je doma, či už to všetko dopadlo, ako to dopadlo, hurá na prázdniny! Foto: ©Depositphotos.com/volare2004
Vysvedčenie je doma, či už to všetko dopadlo, ako to dopadlo, hurá na prázdniny! Foto: ©Depositphotos.com/volare2004

Určite nebude na škodu, keď si spomeniete na vlastné zážitky a prospech. Poznáte predsa svoje deti dobre, tak po nich urputne nechcite premiantstvo a na vysvedčenie "samé". Neporovnávajte ich ani s ostatnými, ani so súrodencami. Je to v záujme zachovania ich sebavedomia a ďalšej motivácie. Deti musia vedieť, že za nimi vždy stojíte a v prípade potreby im poradíte a pomôžete.

Stále majte na pamäti, že školské výsledky nie sú definitíva, všetko môže byť za pol roka v polroku úplne inak. Vaše dieťa najviac poteší, keď naň budete pyšní. Celý tím MT-nábytku vám praje trpezlivosť, pevné nervy a vašim deťom krásne vysvedčenie.

S akým vysvedčením tento rok prišli domov vaše ratolesti? Napíšte do komentára pod článkom, ako deti odmeňujete, prípadne ako riešite horšie známky a poraďte ostatným čitateľom.

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Pôvodnou profesiou som chovateľ, ale prišla príležitosť robiť novinárčinu a komunikáciu, a od tej doby sa živím písaním. V mojich článkoch nájdete vždy nejakú praktickú vychytávku do vašej domácnosti alebo užitočnú radu, aby sa vám lepšie bývalo a žilo.

Jiří Macík na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

K Veľkej noci patrí zelené obilie. Vysejte si živé sviatočné dekorácie. Zelená je symbol jari a nádeje

K Veľkej noci patrí zelené obilie. Vysejte si živé sviatočné dekorácie. Zelená je symbol jari a nádeje

Vydané: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 39x

Veľká noc sa blíži. Vypestujte si zelenú ozdobu stola i celého bytu, nechajte v miske, kvetináči či škrupinkách vyklíčiť semienka. K dispozicii je pšenica, jačmeň, žerucha, šošovica, mungo či hrach. Z nich si potom urobte koktail.

Celý článok
Kráľovnou korenia a takmer univerzálnym všeliekom je kurkuma. Máte ju tiež doma v kuchyni?

Kráľovnou korenia a takmer univerzálnym všeliekom je kurkuma. Máte ju tiež doma v kuchyni?

Vydané: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 56x

Doslova kráľovnou korenia je exotická kurkuma. Je súčasťou zmesi karí a nezaobíde sa bez nej žiadna orientálna kuchyňa. Ľudové liečiteľstvo ju využíva na veľa zdravotných neduhov. Prečítajte si, čo radia babky na zápaly či akné.

Celý článok
Kontinentálne postele vám zaručia komfortné spanie a ľahké vstávanie. Zvoľte si domov do spálne boxspringy

Kontinentálne postele vám zaručia komfortné spanie a ľahké vstávanie. Zvoľte si domov do spálne boxspringy

Vydané: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 68x

Spomeňte si, kedy ste sa naposledy naozaj luxusne vyspali. A teraz si predstavte, že by ste tak mohli tráviť každú noc. Super spanie ponúkajú kontinentálne postele, boxspringy. Výška a prepojenie vrstiev zaručujú skvelý odpočinok.

Celý článok