0komentárov

Jeseň je doba úrody. Ako v paneláku zabezpečiť uskladnenie zemiakov a koreňovej zeleniny? V pivnici, perlite, nad uhlím

Kúpili ste pred zimou zemiaky na uskladnenie. Viete ale, kde a ako ich najlepšie uložiť? Pivnicu nemá každý, avšak ide to aj v panelákovom byte. Zaistite si vitamíny a skladujte zeleninu do polievky buď v piesku, alebo v perlite.
Vydané: 01.10.2015 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 2286x

Základom mnohých pokrmov nielen v slovenskej kuchyni sú zemiaky. Už od ich dovozu z Ameriky Krištofom Kolumbom zachránili tieto jedlé hľuzy veľa ľudí pred smrťou hladom a dnes stále patria do nevyhnutného vybavenia špajze. Viete ale, ako zemiaky najlepšie skladovať, aby vám vydržali čo najdlhšie? Nežiaducim plesniam, klíčeniu aj hnilobe predchádzajte už pri nákupe.

Zemiaky uložte najlepšie v suchu, tme a primeranom chlade

Pár zemiakov pre jednorázovú spotrebu udržíte doma v požívateľnom stave ľahko. Najmä pre zimné uskladnenie ale kupujte nepoškodené, zrelé a nezelené hľuzy, očistené od hliny. Nehanbite sa ich niekoľko rozkrojiť, pri kúpe polmetrákového vreca máte nárok zaplatiť len za kvalitný tovar. Uložte ich predovšetkým v suchu, tme a pri teplote ideálne okolo 3 až 5 °C. Hľuzy nesmú zamrznúť, inak vám nasladnú.

Najlepšie zemiaky uskladníte v pivnici vo vzdušných drevených debničkách. Foto: ©Depositphotos.com/ortodoxfoto
Najlepšie zemiaky uskladníte v pivnici vo vzdušných drevených debničkách. Foto: ©Depositphotos.com/ortodoxfoto

Zabudnite na rôzne fólie a igelitové vrecia. Pre uskladnené hľuzy je dôležitý voľný prístup vzduchu, zemiaky musia "dýchať". Ideálne vo vrstve maximálne 60 cm vysokej, v drevených debničkách s medzerami vo dne aj v stenách. Zaistite suchý a vetraný priestor bez priameho svetla a zdroja tepla. Máte v paneláku kvôli teplovodom až príliš suchú pivničnú kóju? Položte k bedničkám so zemiakmi pár tehál a tie pravidelne vlhčite, kropte vodou.

V Európe chápali zemiaky najskôr ako exotickú rastlinu a oceňovali predovšetkým ich kvet. Šviháci ho nosili v náprsnej kapsičke saka ako výraz svojho bohatstva, vládol vo vázach pri večierkoch šľachtických rodín. Až postupne sa zistilo, že zemiakové hľuzy sú jedlé.

Do príliš vlhkých pivníc naopak dajte niekoľko plochých nádob so soľou, ktorá na seba viaže vlhkosť. Uskladnené zemiaky pravidelne kontrolujte. Keď aj cez vašu snahu vyklíčia predčasne, klíčky ulamujte. Prípadné plesnivé kúsky ihneď vyhoďte, rovnako tak hľuzy, u ktorých nájdete počiatky hniloby. Dobrou prevenciou je časť pivnice pred uložením zemiakov vybieliť vápnom.

Mrkvu na uskladnenie uložte najlepšie do piesku, ale znesie aj drevenú debničku. Foto: ©Depositphotos.com/tpzijl
Mrkvu na uskladnenie uložte najlepšie do piesku, ale znesie aj drevenú debničku. Foto: ©Depositphotos.com/tpzijl

Zaujímavou vychytávkou je použitie dreveného grilovacieho uhlia. Aby ste v zemiakoch zachovali vitamíny, chuť i sviežosť, položte ich do debien na rošt a pod neho rozprestrite vrstvičku dreveného uhlia. Nielen, že hľuzy po uvarení budú chuťovo dobré, ale aj dlhšie vydržia. Uhlie totiž spomaľuje proces klíčenia. Tento efekt získate aj uložením zemiakov do krabice vyloženej polystyrénom, ktorú hore prekryjete vrecovinou.

Zemiaky môžete aj usušiť. Rovnako sušte aj vňať s listami od koreňovej zeleniny

Máte tých zemiakov nejako veľa? My trebárs doma sušíme v rúre alebo v sušičke, najskôr uvarené v šupke a potom nakrájané na plátky asi pol centimetra. Potom ich používame v kuchyni ako každú inú sušenú zeleninu. Z koreňovej zeleniny sušíme a zmrazujeme vňať aj s listami, v zime sa výborne hodia nielen do polievok. V poslednej dobe skúšame v kuchyni i zimné odrody reďkovky a červenú repu.

Zemiaky považovali Európania najskôr za exotickú rastlinu, zdobenú kvetom. Foto: ©Depositphotos.com/suzbah
Zemiaky považovali Európania najskôr za exotickú rastlinu, zdobenú kvetom. Foto: ©Depositphotos.com/suzbah

Dostali ste zemiaky po zbere priamo z poľa alebo od záhradkárov? Nechajte ich pred uskladnením najskôr dva až tri týždne "vydýchať" v suchu a teple. Neumývajte ich, iba očistite nahrubo od hliny. Poškodené či zaseknuté hľuzy ošetrite dreveným popolom, ale spotrebujte ich ako prvé. Pri uskladnení prikryte hľuzy netkanou textíliou a dodržujte ideálne vzdušnú vlhkosť okolo 60 %.

Neskladujte blízko zemiakov jablká, pretože zemiakové hľuzy rýchlo naklíčia. Jablká totiž postupne uvoľňujú látku etylén, ktorý urýchľuje dozrievanie aj vo svojom okolí.

V pivnici občas vyvetrajte. Zemiaky vyparujú vlhkosť, ktorá sa môže zrážať na stenách a podporovať vznik plesní či hniloby. Nové zemiaky neuskladníte, obsahujú totiž menej škrobu a rýchlo strácajú vodu. Dlhšie udržíte odrody poloskoré a polo neskoré, z ktorých sa dobre robia hranolky a šaláty. Neskoré, veľmi múčne odrody, vydržia cez zimu najdlhšie a hodia sa na kaše či knedle.

Petržlen rovnako ako mrkva uložte najlepšie do piesku, ale môžete aj do keramzitu. Foto: ©Depositphotos.com/jkunnen
Petržlen rovnako ako mrkva uložte najlepšie do piesku, ale môžete aj do keramzitu. Foto: ©Depositphotos.com/jkunnen

Pôsobenie mrazu mení škroby v cukry. Čo robiť, keď už zemiaky pri nesprávnom skladovaní zosladli? Dajte ich najskôr na dva dni do teplej miestnosti. Potom ich nechajte olúpané máčať vo vode, ktorú zlejte. Potom už postupujte klasickou cestou, zemiaky zalejte novou teplou vodou a uvarte. Mráz naopak vôbec nevadí ružičkovému kelu alebo paštrnáku, prešlé mrazom sú dokonca lepšie.

V chladničke skladujte zeleninu len krátku dobu, problémom je vlhkosť

Zeleninu skladujete najčastejšie v malom množstve v chladničke. Problémom je vlhko, pri dlhšom uložení tu koreňová zelenina hnije, dávajte ju do spodných zásuviek a spotrebujte ju čoskoro. Dávajte pozor na paradajky, mrkva uskladnená vedľa nich môže zhorknúť, cibuľa zasa stráca pálivosť a rýchlejšie stráca akosť i petržlen. Paradajky uschovajte radšej do krabice s vekom, alebo ich nechajte v igelitovom vrecku.

Na zemiakovú kašu sa najlepšie hodia neskoré, veľmi múčne odrody zemiakov. Foto: ©Depositphotos.com/HeikeRau
Na zemiakovú kašu sa najlepšie hodia neskoré, veľmi múčne odrody zemiakov. Foto: ©Depositphotos.com/HeikeRau

Nemáte pivnicu, ale zato balkón? Keď budete dávať pozor na náhle poklesy teplôt pod bod mrazu, uskladníte tú zabalené zemiaky napríklad v starej skrinke. Rovnako tak sem môžete uložiť cesnak, cibuľu alebo koreňovú zeleninu. Mrkvu i petržlen ale najlepšie uskladníte v debne s vrstvou rašeliny či piesku. Uložte ich v rade vedľa seba, striedavo špičkou a hlavou a vrstvy preložte vrstvou substrátu.

Pre skladovanie mrkvy a petržlenu je najlepší piesok alebo perlit.

"Tak naši vždy dávali akúkoľvek zeleninu na uskladnenie do drevených pilín. Nasypať ich trochu do debničky, poskladať napríklad mrkvu alebo petržlen na ležato a trochu zasypať, a tak dokola," napísala na internete svoj recept na skladovanie výpestkov čitateľka Libuška.

"Vlani som takto skladovala mrkvu aj ja, vňať musí ísť preč ale pozor, nech nezarežeš do mrkvy, zahrabať do piesku, aby neboli mrkvy pri sebe. Dajte to do pivnice, my máme na chalupe tmavú studenú pivnicu a mrkvu som použila ešte v apríli, bola krásna, tvrdá, mňam," súhlasí ďalší účastník internetovej diskusie s prezývkou ukecaná baba.

Peknú zeleninu do polievky aj v zime získate pri jej správnom skladovaní. Foto: ©Depositphotos.com/alexraths
Peknú zeleninu do polievky aj v zime získate pri jej správnom skladovaní. Foto: ©Depositphotos.com/alexraths

Čo keď máte veľmi suchú pivnicu, alebo vám úplne chýba? Uskladnite na sucho dobre očistené buľvy zeleru, červenej repy, ale aj mrkvu, petržlen alebo paštrnák do igelitového vreca. Prehnite ho ho hore do manžety a naplňte maximálne do dvoch tretín. Jednoduchšiu prácu než s pieskom budete mať s perlitom, je čistý a neplesnivie. V plastovej nádobe alebo vedre ho so zeleninou pokojne môžete mať aj v byte.

Skladovacie kvality vašej pivnice si zistite kvetinovým testom

Pre zdravé celoročné stravovanie je dôležité zeleninu a zemiaky skladovať správne. Máte ale vôbec vhodnú pivnicu? Urobte si jednoduchú skúšku, takzvaný kvetinový test. Dajte do pivnice niekoľko karafiátov, známych okrasných kvetín. V rovnakom čase ich pár uložte aj doma do chladničky. Ak v pivnici zvädnú kvety skôr ako v chladničke, nebude v nej príliš ideálne prostredie.

Akým spôsobom skladujete doma zemiaky a koreňovú zeleninu do polievky? Napíšte do komentára pod článkom, ako nemať rozťahanú špajzu a poraďte ostatným čitateľom.

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Pôvodnou profesiou som chovateľ, ale prišla príležitosť robiť novinárčinu a komunikáciu, a od tej doby sa živím písaním. V mojich článkoch nájdete vždy nejakú praktickú vychytávku do vašej domácnosti alebo užitočnú radu, aby sa vám lepšie bývalo a žilo.

Jiří Macík na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

Ako zariadiť kuchyňu v podkroví tak, aby sa vám v nej dobre varilo a nehrozil vám úraz hlavy?

Ako zariadiť kuchyňu v podkroví tak, aby sa vám v nej dobre varilo a nehrozil vám úraz hlavy?

Vydané: 01.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Prečítané: 12x

Kuchyňa v podkroví vyzerá skvele, ale nie vždy je úplne praktická. Ako vyriešiť problém so šikmými stropmi a kam umiestniť kuchynskú linku, aby ste pri varení nebúchali hlavou o strop? A ako si zaistiť dostatok úložných priestorov?

Celý článok
Nenechajte váľať zvršky a kabáty len tak v predsieni. Stojanový vešiak je prima pomocník

Nenechajte váľať zvršky a kabáty len tak v predsieni. Stojanový vešiak je prima pomocník

Vydané: 28.02.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 9x

Premýšľate, kam zavesiť návštevám bundy a zvršky, ale nechcete montovať háčiky či vešiak na stenu? Kúpte si stojanový vešiak, ktorý ľahko môžete kedykoľvek a kamkoľvek premiestniť. Kovový aj drevený je aj pekným doplnkom predsiene.

Celý článok
Záhrada vo februári je v znamení príprav na jar. Pestovateľské rady skompletizuje nový seriál Zahradníček

Záhrada vo februári je v znamení príprav na jar. Pestovateľské rady skompletizuje nový seriál Zahradníček

Vydané: 27.02.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 35x

Záhradka vo februári spí iba zdanlivo. Nenechajte sa prekvapiť prudkým nástupom jari a vysievajte do kvetináčov. Seriál Zahradníček vám prinesie rady a tipy pre malé záhradky, balkónové pestovanie, či mini skleníčky na terase.

Celý článok