0komentárov

Pracovňa v posteli je pre vás sen? Kúpte si ju. Mini stolíky na raňajky aj pre notebook do postele si vyrobíte aj sami

Kde je pri práci najviac pohoda? Asi v posteli. Stačí špeciálny mini stolík a podložka pod notebook pre jeho chladenie. Pracujte v pokoji s notebookom, ale i s ceruzkou a blokom. V polosede vám nehrozí boľavý chrbát ani dioptrie.
Vydané: 06.10.2015 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 1756x

Práca s notebookom alebo s tradičným blokom a ceruzkou znamená aj po rokoch konzervatívne sedenie pri stole, ale radu ľudí vyhovuje tiež polosed a pohodlie v posteli. Patríte tiež do tejto skupiny? Potom iste využite niektorý zo špeciálnych stolíkov, priamo vyrobených pre tieto účely. Zoženiete ich v obchodoch s elektronikou, na internete, ale môžete si ho s trochou šikovnosti vyrobiť aj sami.

Pri notebooku v posteli neležte, so stolčekom je to zdravšie

Vynechajte tvorivú "posteľovú" prácu v ľahu na bruchu, prípadne na boku. Nielen, že si kazíte oči, ale hrozia vám aj najrôznejšie pohybové ťažkosti. Stolček využijete vďaka jeho prispôsobivosti aj na cestách, v škole či na záhrade. Nezabudnite si ale ku stolíku zaobstarať chladiacu podložku, stojí okolo 8 Eur. Počítač sa vám nebude prehrievať a teda kolabovať v tých najmenej vhodných okamihoch.

Raňajky do postele je vždy príjemná záležitosť. Doprajte si ju tiež. Foto: ©Depositphotos.com/Koufax73
Raňajky do postele je vždy príjemná záležitosť. Doprajte si ju tiež. Foto: ©Depositphotos.com/Koufax73

Postelový stolík pre notebooky má svoj typický vzhľad. Rovno doštičku podopierajú dve šikmé nožičky. Na trhu ho nájdete v mnohých farbách, rozmeroch, podobách aj dizajne. Najpopulárnejší býva drevený, ale existujú aj kovové alebo plastové. Praktický stolík na notebook či pre raňajky do postele z prírodného bambusu vás vyjde na 33 eur.

Chladiaca podložka je nevyhnutná, notebook sa vám v posteli nebude prehrievať

Výšku stolčeka si môžete nastaviť a jeho dosku ľubovoľne naklápať. Budete tak mať perfektný výhľad na monitor. Odvetrávací otvor pod notebookom je prekážkou jeho prehrievania. Myš alebo pohárik pohodlne odložíte na vodorovnú odkladaciu dosku, po strane je navyše praktická zásuvka na drobnosti. Rozmer dosky 50 × 30 cm, výška stolíka 24 cm nastaviteľné až do výšky 33 cm.

Nôžky ku stolčeku kúpte z nepotrebných vnútrajškov rolí metrového textilu

Výborný multifunkčný stolček na posteľ si s malými nákladmi vyrobíte aj sami. Nechajte si odrezať v hobby markete kúsok dreva 60 × 30 cm a zožeňte si štyri nôžky z tvrdej lepenky s výškou 25 cm. Ideálne si ich zrežte z už nepotrebného valca, na ktorom sa predávajú látky v metrovom textile. Vyrežte do rohov dosky štyri diery len o málo väčšom priemerom, než sú odrezané nôžky.

Nôžky, vlastne malé rúrky z tvrdého papiera potom prilepte napevno k doske stolčeka. Vopred si ju farebne a lakom dotvorte, ako sa vám to najviac páči a hodí do interiéru. Ak necháte nôžky len mierne prečnievať hornú dosku stolíka, môžete ich dutinu využívať ako odkladacie miesto pre hrnček na kávu, pohár s pitím, alebo písacie potreby.

Stolíky kúpite aj v cudzine, budú ale o dosť drahšie ako tuzemské

Nepáči sa vám tuzemská ponuka? Pozrite sa v zahraničí, ale pripravte sa na ceny v rádoch stoviek. Veľmi dobre vymyslený skladací stolček z dreva a kovu, ktorý pri transporte rozložíte doslova "na prvočinitele" stojí 87 Eur. Za necelých 47 Eur dostanete stolček v tvare rozšíreného písmena "U". Výrobca tu jednoducho spojil tri kusy tónovaného a lakovaného dreva.

Pre ľahší vjazd nad posteľ majú niektoré stolíky dole nábytkové kolieska

Na obdobnom princípe, ale s postrannými doskami až dole na podlahu, výrobcovia predávajú aj stolček, ktorý má navyše pre lepší nájazd nad posteľ dole kolieska. V rôznych farebných variantoch stojí okolo 47 Eur. Veľmi jednoduchý, ale funkčný variant podložky pod notebook ponúkajú jej autori na internete. Miesto nožičiek stačí dať korkové zátky. Lacné, rýchle, účinné.

Skladací stolček môžete vziať takmer kamkoľvek. Nie je treba žiadna zložitá montáž ani demontáž. Ako servírovací, ale aj ako pracovný stolík do postele je ideálny výrobok z lesklo lakovanej MDF a ocele s práškovým nástrekom. S osvetlením LED zaň síce zaplatíte takmer 85 eur. Na druhej strane cenového spektra stojí plastovo-kovový stolček s miestom pre hrnček a pero za 13 eur.

Pozrite sa tiež na rôzne typy stolíkov do postele a pod PC na sieti Pinterest.

Máte posteľovú prácu hotovú? Mini stolík do postele využijete aj inak. Inšpirujte sa niekoľkými tipy. Zahrajte si s partnerkou či partnerom človeče, šach alebo karty. Vezmite mini stolík k rybníku, na piknik alebo v lete na pláž. Nemusíte jesť z deky na zemi. Naservírujte si na mini stolík raňajky, prípadne večerné občerstvenie s pohárom vína.

K lehátku alebo k posteli vám postačí aj odkladací stolík

Pokiaľ práve usilovne nepracujete na poslednej kapitole pripravovaného románu, bude vám asi stačiť iba odkladací stolík vedľa postele alebo lehátka. V internetových obchodoch je ich celý rad, v najrôznejších farbách a prevedeniach. Zaplatíte za ne v priemere 12 až 15 Eur. Či už si zaobstaráte akýkoľvek stolček, budete mať aj pri práci v posteli zdravý chrbát a ostrý zrak.

Zaobstarali ste si do postele pracovné skladací stolík? K čomu všetkému mini stolík v posteli využívate vy? Inšpirujte čitateľa.

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Pôvodnou profesiou som chovateľ, ale prišla príležitosť robiť novinárčinu a komunikáciu, a od tej doby sa živím písaním. V mojich článkoch nájdete vždy nejakú praktickú vychytávku do vašej domácnosti alebo užitočnú radu, aby sa vám lepšie bývalo a žilo.

Jiří Macík na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

Lišta, kryt alebo organizér? Sekundový manžel poradí, ako najlepšie schovať káble v obývačke

Lišta, kryt alebo organizér? Sekundový manžel poradí, ako najlepšie schovať káble v obývačke

Vydané: 23.02.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 27x

Máte doma veľa elektrospotrebičov a nemôžete sa kvôli tomu pre samý kábel v obývačke pohnúť? Ukryte ich pred zrakmi návštev do husích krkov, špeciálnych líšt či za drevený plôtik. Môžete ich aj priznať a urobiť z nich dekoráciu.

Celý článok
Túžite po modernej a zároveň luxusnej kuchyni? Kúpte si oblúkovú alebo kruhovú kuchynskú linku

Túžite po modernej a zároveň luxusnej kuchyni? Kúpte si oblúkovú alebo kruhovú kuchynskú linku

Vydané: 22.02.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Prečítané: 83x

Kuchynské linky tvarované do oblúka vyzerajú luxusne a moderne. Kam sa hodia, kam nie a ako ich zariadiť? V čom spočíva výhoda oblúkových kuchýň a kde naplno využijete šikovne zariadené kruhové minikuchyne, ktoré sú teraz v móde?

Celý článok
Nábytok z drevených debničiek je originálny, variabilný a má prirodzenú krásu. Stavte naň. 9 dielov, ako na to

Nábytok z drevených debničiek je originálny, variabilný a má prirodzenú krásu. Stavte naň. 9 dielov, ako na to

Vydané: 21.02.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 98x

Debničky od ovocia sú nielen na podpaľovanie, ale aj skvelá surovina na drevený nábytok. Chceli by ste dekoráciu z debničiek alebo originálny stôl, ktorý inde nenájdete? Pozrite si prehľad dielov vrcholiaceho debničkového seriálu.

Celý článok