PREVÁDZKA E-SHOPU BOLA UKONČENÁ

Vážení zákazníci,

ospravedlňujeme sa, ale prevádzka e-shopu bola ukončená. Objednávky už nie je možné vykonať.

Ďakujeme za pochopenie.
0komentárov

Pracovňa v posteli je pre vás sen? Kúpte si ju. Mini stolíky na raňajky aj pre notebook do postele si vyrobíte aj sami

Kde je pri práci najviac pohoda? Asi v posteli. Stačí špeciálny mini stolík a podložka pod notebook pre jeho chladenie. Pracujte v pokoji s notebookom, ale i s ceruzkou a blokom. V polosede vám nehrozí boľavý chrbát ani dioptrie.
Vydané: 06.10.2015 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 1894x

Práca s notebookom alebo s tradičným blokom a ceruzkou znamená aj po rokoch konzervatívne sedenie pri stole, ale radu ľudí vyhovuje tiež polosed a pohodlie v posteli. Patríte tiež do tejto skupiny? Potom iste využite niektorý zo špeciálnych stolíkov, priamo vyrobených pre tieto účely. Zoženiete ich v obchodoch s elektronikou, na internete, ale môžete si ho s trochou šikovnosti vyrobiť aj sami.

Pri notebooku v posteli neležte, so stolčekom je to zdravšie

Vynechajte tvorivú "posteľovú" prácu v ľahu na bruchu, prípadne na boku. Nielen, že si kazíte oči, ale hrozia vám aj najrôznejšie pohybové ťažkosti. Stolček využijete vďaka jeho prispôsobivosti aj na cestách, v škole či na záhrade. Nezabudnite si ale ku stolíku zaobstarať chladiacu podložku, stojí okolo 8 Eur. Počítač sa vám nebude prehrievať a teda kolabovať v tých najmenej vhodných okamihoch.

Raňajky do postele je vždy príjemná záležitosť. Doprajte si ju tiež. Foto: ©Depositphotos.com/Koufax73
Raňajky do postele je vždy príjemná záležitosť. Doprajte si ju tiež. Foto: ©Depositphotos.com/Koufax73

Postelový stolík pre notebooky má svoj typický vzhľad. Rovno doštičku podopierajú dve šikmé nožičky. Na trhu ho nájdete v mnohých farbách, rozmeroch, podobách aj dizajne. Najpopulárnejší býva drevený, ale existujú aj kovové alebo plastové. Praktický stolík na notebook či pre raňajky do postele z prírodného bambusu vás vyjde na 33 eur.

Chladiaca podložka je nevyhnutná, notebook sa vám v posteli nebude prehrievať

Výšku stolčeka si môžete nastaviť a jeho dosku ľubovoľne naklápať. Budete tak mať perfektný výhľad na monitor. Odvetrávací otvor pod notebookom je prekážkou jeho prehrievania. Myš alebo pohárik pohodlne odložíte na vodorovnú odkladaciu dosku, po strane je navyše praktická zásuvka na drobnosti. Rozmer dosky 50 × 30 cm, výška stolíka 24 cm nastaviteľné až do výšky 33 cm.

Nôžky ku stolčeku kúpte z nepotrebných vnútrajškov rolí metrového textilu

Výborný multifunkčný stolček na posteľ si s malými nákladmi vyrobíte aj sami. Nechajte si odrezať v hobby markete kúsok dreva 60 × 30 cm a zožeňte si štyri nôžky z tvrdej lepenky s výškou 25 cm. Ideálne si ich zrežte z už nepotrebného valca, na ktorom sa predávajú látky v metrovom textile. Vyrežte do rohov dosky štyri diery len o málo väčšom priemerom, než sú odrezané nôžky.

Nôžky, vlastne malé rúrky z tvrdého papiera potom prilepte napevno k doske stolčeka. Vopred si ju farebne a lakom dotvorte, ako sa vám to najviac páči a hodí do interiéru. Ak necháte nôžky len mierne prečnievať hornú dosku stolíka, môžete ich dutinu využívať ako odkladacie miesto pre hrnček na kávu, pohár s pitím, alebo písacie potreby.

Stolíky kúpite aj v cudzine, budú ale o dosť drahšie ako tuzemské

Nepáči sa vám tuzemská ponuka? Pozrite sa v zahraničí, ale pripravte sa na ceny v rádoch stoviek. Veľmi dobre vymyslený skladací stolček z dreva a kovu, ktorý pri transporte rozložíte doslova "na prvočinitele" stojí 87 Eur. Za necelých 47 Eur dostanete stolček v tvare rozšíreného písmena "U". Výrobca tu jednoducho spojil tri kusy tónovaného a lakovaného dreva.

Pre ľahší vjazd nad posteľ majú niektoré stolíky dole nábytkové kolieska

Na obdobnom princípe, ale s postrannými doskami až dole na podlahu, výrobcovia predávajú aj stolček, ktorý má navyše pre lepší nájazd nad posteľ dole kolieska. V rôznych farebných variantoch stojí okolo 47 Eur. Veľmi jednoduchý, ale funkčný variant podložky pod notebook ponúkajú jej autori na internete. Miesto nožičiek stačí dať korkové zátky. Lacné, rýchle, účinné.

Skladací stolček môžete vziať takmer kamkoľvek. Nie je treba žiadna zložitá montáž ani demontáž. Ako servírovací, ale aj ako pracovný stolík do postele je ideálny výrobok z lesklo lakovanej MDF a ocele s práškovým nástrekom. S osvetlením LED zaň síce zaplatíte takmer 85 eur. Na druhej strane cenového spektra stojí plastovo-kovový stolček s miestom pre hrnček a pero za 13 eur.

Pozrite sa tiež na rôzne typy stolíkov do postele a pod PC na sieti Pinterest.

Máte posteľovú prácu hotovú? Mini stolík do postele využijete aj inak. Inšpirujte sa niekoľkými tipy. Zahrajte si s partnerkou či partnerom človeče, šach alebo karty. Vezmite mini stolík k rybníku, na piknik alebo v lete na pláž. Nemusíte jesť z deky na zemi. Naservírujte si na mini stolík raňajky, prípadne večerné občerstvenie s pohárom vína.

K lehátku alebo k posteli vám postačí aj odkladací stolík

Pokiaľ práve usilovne nepracujete na poslednej kapitole pripravovaného románu, bude vám asi stačiť iba odkladací stolík vedľa postele alebo lehátka. V internetových obchodoch je ich celý rad, v najrôznejších farbách a prevedeniach. Zaplatíte za ne v priemere 12 až 15 Eur. Či už si zaobstaráte akýkoľvek stolček, budete mať aj pri práci v posteli zdravý chrbát a ostrý zrak.

Zaobstarali ste si do postele pracovné skladací stolík? K čomu všetkému mini stolík v posteli využívate vy? Inšpirujte čitateľa.

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Pôvodnou profesiou som chovateľ, ale prišla príležitosť robiť novinárčinu a komunikáciu, a od tej doby sa živím písaním. V mojich článkoch nájdete vždy nejakú praktickú vychytávku do vašej domácnosti alebo užitočnú radu, aby sa vám lepšie bývalo a žilo.

Jiří Macík na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

K Veľkej noci patrí zelené obilie. Vysejte si živé sviatočné dekorácie. Zelená je symbol jari a nádeje

K Veľkej noci patrí zelené obilie. Vysejte si živé sviatočné dekorácie. Zelená je symbol jari a nádeje

Vydané: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 43x

Veľká noc sa blíži. Vypestujte si zelenú ozdobu stola i celého bytu, nechajte v miske, kvetináči či škrupinkách vyklíčiť semienka. K dispozicii je pšenica, jačmeň, žerucha, šošovica, mungo či hrach. Z nich si potom urobte koktail.

Celý článok
Kráľovnou korenia a takmer univerzálnym všeliekom je kurkuma. Máte ju tiež doma v kuchyni?

Kráľovnou korenia a takmer univerzálnym všeliekom je kurkuma. Máte ju tiež doma v kuchyni?

Vydané: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 75x

Doslova kráľovnou korenia je exotická kurkuma. Je súčasťou zmesi karí a nezaobíde sa bez nej žiadna orientálna kuchyňa. Ľudové liečiteľstvo ju využíva na veľa zdravotných neduhov. Prečítajte si, čo radia babky na zápaly či akné.

Celý článok
Kontinentálne postele vám zaručia komfortné spanie a ľahké vstávanie. Zvoľte si domov do spálne boxspringy

Kontinentálne postele vám zaručia komfortné spanie a ľahké vstávanie. Zvoľte si domov do spálne boxspringy

Vydané: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 78x

Spomeňte si, kedy ste sa naposledy naozaj luxusne vyspali. A teraz si predstavte, že by ste tak mohli tráviť každú noc. Super spanie ponúkajú kontinentálne postele, boxspringy. Výška a prepojenie vrstiev zaručujú skvelý odpočinok.

Celý článok