0komentárov

Kúpeľňa vám pripadá nudná? Vylepšite si ju. 8 tipov na šmrncovné držiaky na uteráky

Kam odložíte denne používané uteráky v kúpeľni? Klasicky na vykurovací rebrík či háčik, ale to je trochu nuda. Prekvapte návštevy i rodinu, inšpirujte sa šmrncovnými držiakmi na uteráky. Prečítajte si 8 tipov, ako upraviť kúpeľňu.
Vydané: 09.10.2015 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 1702x

Počas pracovného dňa sa v zamestnaní alebo na úradoch stretávame spravidla s papierovými utierkami na jedno použitie. Vo vašej domácej kúpeľni ale textilné uteráky a osušky zatiaľ nič nenahradí. Kam ich zavesiť, aby boli poruke? Najčastejšie klasicky, na háčik, prípadne na vykurovací rebrík. Ak sa vám to ale zdá už trocha nudné, prekvapte návštevy netradičnými držiakmi na uteráky.

Originálne držiaky uterákov získate zo starých vodovodných kohútikov

1. Kúpeľňa a voda - to je nerozlučná dvojica. Túto symboliku u vás priznáte so starými vodovodnými kohútikmi. Vytiahnite ich z rôznych skrýš "na potom", prípadne sa poobzerajte po bazároch. Keď ich očistíte, natriete vhodnou farbou podľa interiéru a zavesíte, získate šmrncovné držiaky na uteráky. Zaveste ich do radu vedľa seba na poličku a vytvoríte úložný priestor napríklad na drobnú kozmetiku.

Drevo a keramika vždy ozdobia akýkoľvek interiér, spolu inovujú aj vašu kúpeľňu. Foto: ©Depositphotos.com/svn48
Drevo a keramika vždy ozdobia akýkoľvek interiér, spolu inovujú aj vašu kúpeľňu. Foto: ©Depositphotos.com/svn48

2. Tak trochu svetobežnícky vzhľad bude mať vaša kúpeľňa s námorným držiakom na uteráky. Zožeňte si od kamaráta jachtára alebo priamo v špeciálnej predajni dve drevené úchytky na vyväzovanie lana. Priskrutkujte ich nie na loď, ale na stenu, asi 75 cm od seba. Medzi ne priviažte voľne, do mierneho previsu, kus svetlého lodného lana. Cezeň potom preveste uteráky, vyzerá to veľmi pekne.

Oslňte vašu návštevu námorným držiakom na uteráky

3. Zaujímavým nápadom na retro držiak uterákov je využitie starej stoličky. Oddeľte z nej časť s operadlom a zadnými nohami, ktorú ošmirgľujete a natriete napríklad svetlomodrou farbou. Konštrukciu potom skrutkami pripevnite k obyčajnej poličke, tak, aby pôvodné operadlo s priečkami smerovalo nadol. Naň potom, podobne ako na vykurovací rebrík, uteráky zaveste, policu ozdobte kvetinou.

Starú stoličku nevyhadzujte, jej operadlo využite ako super držiak uterákov.

4. Podobne využite starú podkovu, ktorú si skrývate "pre šťastie". Očistite ju, naleštite a cez pôvodné otvory na klince "podkováky" ju priskrutkujte ku kúsku natretej dosky. Nezabudnite ju dať otvorenou stranou nahor, aby vám, ako sa hovorí, z podkovy šťastie nevypadlo. Dovnútra podkovy potom pohodlne zastrčíte uterák alebo osušku.

5. S pekným nápadom sa pochválil na internete čitateľ s prezývkou Pedro: "Mám nielen kúpeľňu ladenú do hnedých odtieňov a veľa doplnkov z kože." Na držiak uterákov mu napadlo použiť kožený široký strmeň, ktorý požívajú jazdci pri westernovom predstavení. "Je to vlastne široké, zdobené a pevné oko, keď ho prirobím na stenu s kúskom starého dreva, vyzerá to nádherne," poznamenal.

Využite kovové špirálové závesy na detské drevené hojdačky

6. Držiak na uteráky urobíte aj z kovových špirálových závesov na drevenú detskú hojdačku. Dostať ich zhruba za 4 eurá a namiesto zvisle do drevených zárubní ich naskrutkujte do kusa dosky. Do takto vzniknutých očiek nadviažte previsnutý kus lykového povrazu. Urobte na jeho oboch koncoch veľké uzly, aby sa nemohol vyvliecť a vešiak do vašej oživenej kúpeľne je hotový.

Drevený držiak uterákov je klasika, skúste sa poobzerať po nejakom v retro štýle. Foto: ©Depositphotos.com/pulen2811
Drevený držiak uterákov je klasika, skúste sa poobzerať po nejakom v retro štýle. Foto: ©Depositphotos.com/pulen2811

7. Ako netradičné držiaky uterákov využite po patričnom očistení a nátere aj kus starého rebríka, prípadne štaflí. Jednotlivé priečky sa na tento účel priamo ponúkajú. Máte možnosť zohnať staršie drevené rámy na obrazy rôznych veľkostí i farieb? Rozvrhnite si ich nepravidelné umiestnenie na stenu a priskrutkujte ich postupne na seba. Do vzniknutej medzery sa zmestia všetky uteráky, čo potrebujete.

Pozrite sa tiež, ako vyzerajú rôzne držiaky uterákov na sieti Pinterest.

8. Na zahraničných internetových stránkach je nápadov na šmrncovné uterákové držiaky veľa. Svoju osušku tak môžete odložiť napríklad na jednotlivé končatiny rozobranej detskej bábiky, ktoré pripevníte k drevenému podkladu. Mierne strašidelne by vyzerala vaša kúpeľňa, keby ste vy i vaše návštevy vešali uteráky na štylizované nože, zabodnuté do steny.

Moderné, elegantné a netuctové sú nerezové žabky na zavesenie uterákov a osušiek. Foto: ©Depositphotos.com/Madiz1
Moderné, elegantné a netuctové sú nerezové žabky na zavesenie uterákov a osušiek. Foto: ©Depositphotos.com/Madiz1

Zdanlivo taká obyčajná vec ako uteráky v kúpeľni, nemusí byť vôbec nuda. Na vašich priateľov a hostí urobíte dojem napríklad s labuťou, zloženou z osušky. Originálne zložené uteráky nie sú len doménou špičkových hotelov a výletných lodí, aj keď pravdepodobne práve tam táto kratochvíľa vznikla. Pohrajte sa s uterákmi a vyskúšajte si to aj u vás doma.

Máte doma v kúpeľni netradičné držiaky na uteráky? Popíšte ich v komentári pod článkom a inšpirujte k novému vybaveniu ostatných čitateľov.

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Pôvodnou profesiou som chovateľ, ale prišla príležitosť robiť novinárčinu a komunikáciu, a od tej doby sa živím písaním. V mojich článkoch nájdete vždy nejakú praktickú vychytávku do vašej domácnosti alebo užitočnú radu, aby sa vám lepšie bývalo a žilo.

Jiří Macík na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

Hrozí zosunutie snehu a ľadu z vašej strechy? Myslite na bezpečnosť a zavolajte firmu na jeho odpratanie

Hrozí zosunutie snehu a ľadu z vašej strechy? Myslite na bezpečnosť a zavolajte firmu na jeho odpratanie

Vydané: 20.01.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Prečítané: 11x

Máte na streche toľko mokrého snehu a ľadu, že hrozí ich spadnutie na chodník? Kto je zodpovedný za ich odstránenie a prípadné škody a zranenia? Kto vám s odpratávaním pomôže, kde pomocníkov zohnať a koľko stoja ich služby?

Celý článok
Ako usporiadať všetky spotrebiče a skrinky v rohovej kuchyni v tvare L, aby sa vám dobre varilo?

Ako usporiadať všetky spotrebiče a skrinky v rohovej kuchyni v tvare L, aby sa vám dobre varilo?

Vydané: 18.01.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Prečítané: 2245x

Kuchynská linka v tvare L sa hodí do takmer akéhokoľvek priestoru a jej tvar priamo nabáda k správnemu zónovaniu. Pozrite sa, ako správne usporiadať všetky zóny, aby ste dodržali ergonomické zásady aj kuchynský trojuholník.

Celý článok
Detské koberce sú ideálne na podlahe izbičky. Vyberte si ten správny. Cesty alebo farma sú super

Detské koberce sú ideálne na podlahe izbičky. Vyberte si ten správny. Cesty alebo farma sú super

Vydané: 17.01.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 596x

Uvažujete už dlho o výmene koberca v detskej izbe, len si neviete rady s veľkosťou, materiálom či modelom? Obľúbeným doplnkom izbičiek sú detské kusové koberce s motívmi cesty, mesta či farmy. Vyberte svojim najmenším správne.

Celý článok