PREVÁDZKA E-SHOPU BOLA UKONČENÁ

Vážení zákazníci,

ospravedlňujeme sa, ale prevádzka e-shopu bola ukončená. Objednávky už nie je možné vykonať.

Ďakujeme za pochopenie.
0komentárov

Kúpeľňa vám pripadá nudná? Vylepšite si ju. 8 tipov na šmrncovné držiaky na uteráky

Kam odložíte denne používané uteráky v kúpeľni? Klasicky na vykurovací rebrík či háčik, ale to je trochu nuda. Prekvapte návštevy i rodinu, inšpirujte sa šmrncovnými držiakmi na uteráky. Prečítajte si 8 tipov, ako upraviť kúpeľňu.
Vydané: 09.10.2015 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 2143x

Počas pracovného dňa sa v zamestnaní alebo na úradoch stretávame spravidla s papierovými utierkami na jedno použitie. Vo vašej domácej kúpeľni ale textilné uteráky a osušky zatiaľ nič nenahradí. Kam ich zavesiť, aby boli po ruke? Najčastejšie klasicky, na háčik, prípadne na vykurovací rebrík. Ak sa vám to ale zdá už trocha nudné, prekvapte návštevy netradičnými držiakmi na uteráky.

Originálne držiaky uterákov získate zo starých vodovodných kohútikov

1. Kúpeľňa a voda - to je nerozlučná dvojica. Túto symboliku u vás priznáte so starými vodovodnými kohútikmi. Vytiahnite ich z rôznych skrýš "na potom", prípadne sa poobzerajte po bazároch. Keď ich očistíte, natriete vhodnou farbou podľa interiéru a zavesíte, získate šmrncovné držiaky na uteráky. Zaveste ich do radu vedľa seba na poličku a vytvoríte úložný priestor napríklad na drobnú kozmetiku.

Drevo a keramika vždy ozdobia akýkoľvek interiér, spolu inovujú aj vašu kúpeľňu. Foto: ©Depositphotos.com/svn48
Drevo a keramika vždy ozdobia akýkoľvek interiér, spolu inovujú aj vašu kúpeľňu. Foto: ©Depositphotos.com/svn48

2. Tak trochu svetobežnícky vzhľad bude mať vaša kúpeľňa s námorným držiakom na uteráky. Zožeňte si od kamaráta jachtára alebo priamo v špeciálnej predajni dve drevené úchytky na vyväzovanie lana. Priskrutkujte ich nie na loď, ale na stenu, asi 75 cm od seba. Medzi ne priviažte voľne, do mierneho previsu, kus svetlého lodného lana. Cezeň potom preveste uteráky, vyzerá to veľmi pekne.

Oslňte vašu návštevu námorným držiakom na uteráky

3. Zaujímavým nápadom na retro držiak uterákov je využitie starej stoličky. Oddeľte z nej časť s operadlom a zadnými nohami, ktorú ošmirgľujete a natriete napríklad svetlomodrou farbou. Konštrukciu potom skrutkami pripevnite k obyčajnej poličke, tak, aby pôvodné operadlo s priečkami smerovalo nadol. Naň potom, podobne ako na vykurovací rebrík, uteráky zaveste, policu ozdobte kvetinou.

Starú stoličku nevyhadzujte, jej operadlo využite ako super držiak uterákov.

4. Podobne využite starú podkovu, ktorú si skrývate "pre šťastie". Očistite ju, naleštite a cez pôvodné otvory na klince "podkováky" ju priskrutkujte ku kúsku natretej dosky. Nezabudnite ju dať otvorenou stranou nahor, aby vám, ako sa hovorí, z podkovy šťastie nevypadlo. Dovnútra podkovy potom pohodlne zastrčíte uterák alebo osušku.

5. S pekným nápadom sa pochválil na internete čitateľ s prezývkou Pedro: "Mám nielen kúpeľňu ladenú do hnedých odtieňov a veľa doplnkov z kože." Na držiak uterákov mu napadlo použiť kožený široký strmeň, ktorý požívajú jazdci pri westernovom predstavení. "Je to vlastne široké, zdobené a pevné oko, keď ho prirobím na stenu s kúskom starého dreva, vyzerá to nádherne," poznamenal.

Využite kovové špirálové závesy na detské drevené hojdačky

6. Držiak na uteráky urobíte aj z kovových špirálových závesov na drevenú detskú hojdačku. Dostať ich zhruba za 4 eurá a namiesto zvisle do drevených zárubní ich naskrutkujte do kusa dosky. Do takto vzniknutých očiek nadviažte previsnutý kus lykového povrazu. Urobte na jeho oboch koncoch veľké uzly, aby sa nemohol vyvliecť a vešiak do vašej oživenej kúpeľne je hotový.

Drevený držiak uterákov je klasika, skúste sa poobzerať po nejakom v retro štýle. Foto: ©Depositphotos.com/pulen2811
Drevený držiak uterákov je klasika, skúste sa poobzerať po nejakom v retro štýle. Foto: ©Depositphotos.com/pulen2811

7. Ako netradičné držiaky uterákov využite po patričnom očistení a nátere aj kus starého rebríka, prípadne štaflí. Jednotlivé priečky sa na tento účel priamo ponúkajú. Máte možnosť zohnať staršie drevené rámy na obrazy rôznych veľkostí i farieb? Rozvrhnite si ich nepravidelné umiestnenie na stenu a priskrutkujte ich postupne na seba. Do vzniknutej medzery sa zmestia všetky uteráky, čo potrebujete.

Pozrite sa tiež, ako vyzerajú rôzne držiaky uterákov na sieti Pinterest.

8. Na zahraničných internetových stránkach je nápadov na šmrncovné uterákové držiaky veľa. Svoju osušku tak môžete odložiť napríklad na jednotlivé končatiny rozobranej detskej bábiky, ktoré pripevníte k drevenému podkladu. Mierne strašidelne by vyzerala vaša kúpeľňa, keby ste vy i vaše návštevy vešali uteráky na štylizované nože, zabodnuté do steny.

Moderné, elegantné a netuctové sú nerezové žabky na zavesenie uterákov a osušiek. Foto: ©Depositphotos.com/Madiz1
Moderné, elegantné a netuctové sú nerezové žabky na zavesenie uterákov a osušiek. Foto: ©Depositphotos.com/Madiz1

Zdanlivo taká obyčajná vec ako uteráky v kúpeľni, nemusí byť vôbec nuda. Na vašich priateľov a hostí urobíte dojem napríklad s labuťou, zloženou z osušky. Originálne zložené uteráky nie sú len doménou špičkových hotelov a výletných lodí, aj keď pravdepodobne práve tam táto kratochvíľa vznikla. Pohrajte sa s uterákmi a vyskúšajte si to aj u vás doma.

Máte doma v kúpeľni netradičné držiaky na uteráky? Popíšte ich v komentári pod článkom a inšpirujte k novému vybaveniu ostatných čitateľov.

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Pôvodnou profesiou som chovateľ, ale prišla príležitosť robiť novinárčinu a komunikáciu, a od tej doby sa živím písaním. V mojich článkoch nájdete vždy nejakú praktickú vychytávku do vašej domácnosti alebo užitočnú radu, aby sa vám lepšie bývalo a žilo.

Jiří Macík na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

K Veľkej noci patrí zelené obilie. Vysejte si živé sviatočné dekorácie. Zelená je symbol jari a nádeje

K Veľkej noci patrí zelené obilie. Vysejte si živé sviatočné dekorácie. Zelená je symbol jari a nádeje

Vydané: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 40x

Veľká noc sa blíži. Vypestujte si zelenú ozdobu stola i celého bytu, nechajte v miske, kvetináči či škrupinkách vyklíčiť semienka. K dispozicii je pšenica, jačmeň, žerucha, šošovica, mungo či hrach. Z nich si potom urobte koktail.

Celý článok
Kráľovnou korenia a takmer univerzálnym všeliekom je kurkuma. Máte ju tiež doma v kuchyni?

Kráľovnou korenia a takmer univerzálnym všeliekom je kurkuma. Máte ju tiež doma v kuchyni?

Vydané: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 59x

Doslova kráľovnou korenia je exotická kurkuma. Je súčasťou zmesi karí a nezaobíde sa bez nej žiadna orientálna kuchyňa. Ľudové liečiteľstvo ju využíva na veľa zdravotných neduhov. Prečítajte si, čo radia babky na zápaly či akné.

Celý článok
Kontinentálne postele vám zaručia komfortné spanie a ľahké vstávanie. Zvoľte si domov do spálne boxspringy

Kontinentálne postele vám zaručia komfortné spanie a ľahké vstávanie. Zvoľte si domov do spálne boxspringy

Vydané: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 69x

Spomeňte si, kedy ste sa naposledy naozaj luxusne vyspali. A teraz si predstavte, že by ste tak mohli tráviť každú noc. Super spanie ponúkajú kontinentálne postele, boxspringy. Výška a prepojenie vrstiev zaručujú skvelý odpočinok.

Celý článok