PREVÁDZKA E-SHOPU BOLA UKONČENÁ

Vážení zákazníci,

ospravedlňujeme sa, ale prevádzka e-shopu bola ukončená. Objednávky už nie je možné vykonať.

Ďakujeme za pochopenie.
0komentárov

Detské ohrádky sú super od 6 mesiacov veku. Zaistite drobcom hrací i odpočinkový priestor. 8. diel seriálu Babybyt

Vášmu drobčekovi sa blížia polročné narodeniny, čo nevidieť začne liezť. Máte v byte nechránené rohy, schody a klzkú podlahu? Kúpte si plastovú či drevenú detskú ohrádku. Zabezpečíte svojich najmilších pred bolestivými úrazmi.
Vydané: 01.12.2015 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 1255x

Máte doma už odrastenejšieho caparta, ktorý sa začína batoliť a objavovať svet? Toto obdobie je pre deti veľmi rizikové, pretože v domácnostiach na ne čaká množstvo zákerných nebezpečenstiev. Najrôznejšie ostré rohy a hrany nábytku, zásuvky, schody či klzká podlaha. Ochráňte svoje deti pred zraneniami a pre začiatky ich pohybových aktivít im domov kúpte detskú ohrádku.

Ohrádky vyberajte výškovo nastavitelené, kvôli pohodliu mamy i dieťaťa

Detská ohrádka dá vášmu drobčekovi aj podporu pri prvých pokusoch sa postaviť, a potom ujsť pár krôčikov. Ohrádky bývajú mobilné či stabilné, nechýba v nich polstrovaná plocha na hranie a spanie. Tú môžete často nastaviť až do troch výškových polôh tak, aby bola ohrádka pohodlná pre matku i pre jej bábätko. Výrobcovia dodávajú na trh aj ohrádky skladacie, s jednoduchým rozložením v prípade potreby.

Penové okraje moderných ohrádok sú bezpečné a priamo nabádajú k ochutnaniu. Foto: ©Depositphotos.com/ Krugloff
Penové okraje moderných ohrádok sú bezpečné a priamo nabádajú k ochutnaniu. Foto: ©Depositphotos.com/ Krugloff

Detská ohrádka je skvelým pomocníkom pre mamičky v dobe, kedy potrebujú napríklad variť, prípadne si na chvíľku oddýchnuť. Zaistite drobcom mäkké podložie hracou dekou, penovými puzzle a dajte im do ohrádky ich obľúbené plyšáky a hračky. Pre deti je ohrádka vlastne prvým miestom, ktoré patrí len a len im. Vyberte si preto výrobok bezpečný a hlavne stabilný.

Moderné ohrádky z plastov a kovových tyčiek môžete ľahko prenášať.

Klasikou je stabilná ohrádka z dreva, zložená z plochej štvorcovej základne, a štyrmi bočnicami so zvislými tyčkami. Na trhu nájdete aj ohrádky plastové, alebo kombinované z plastu, sieťoviny a kovu, či kovu a sieťoviny, či ohrádky cestovné. Moderné ohrádky môžete ľahko prenášať, pretože sú z plastov a kovových tyčiek, podporného dna a nylonových stien, cez ktoré dieťa vidí von na rodičov.

Deťom nezabudnite dať do ohrádky dostatok hračiek, aby sa zabavili. Foto: ©Depositphotos.com/Hasenonkel
Deťom nezabudnite dať do ohrádky dostatok hračiek, aby sa zabavili. Foto: ©Depositphotos.com/Hasenonkel

O nákupe detskej ohrádky uvažujte asi v pol roku dieťaťa, kedy začína liezť. Pokiaľ ju zaobstaráte ešte pred tým, odkladajte drobca na chvíľku do ohrádky, aby si na ňu zvykol. Podľa priestorových možností bytu zvoľte medzi ohrádkou štvorcovou, obdĺžnikovou, guľatou alebo šesťhrannou. Skontrolujte si správne označenie výrobku podľa európskych noriem, pre detské ohrádky je to EN 12227.

Overte si na postieľke zdravotnú neškodnosť použitých farieb

Bezpečnosť vašich detí je na prvom mieste. Všetky švy v textilnom vybavení ohrádky musia preto byť bezchybné. Šnúrky a stuhy dôkladne pripevnite a ohrádku zaistite aj pre prípad divokejšej hry. Kovové časti ohrádky vyberajte nerezové, skontrolujte si aj neškodnosť použitých farieb. Rozpätie medzi zvislými tyčkami musí byť 45 až 65 mm, pri sieťovine majú mať oká maximálny priemer 7 mm.

Skladacie ohrádky sú ľahké a mobilné, ľahko ich využijete napríklad na cestách. Foto: ©Depositphotos.com/AChubykin
Skladacie ohrádky sú ľahké a mobilné, ľahko ich využijete napríklad na cestách. Foto: ©Depositphotos.com/AChubykin

Potrebujete doma priestor pre bezpečné hranie vášho dieťaťa a súčasne na neho chcete dobre vidieť? Keď si nechcete alebo nebudete kupovať ohrádku, využite v chladných mesiacoch roka väčší nafukovací bazén so zvýšenými okrajmi. Aspoň do určitého veku drobci nemajú šancu preliezť a "po anglicky" zmiznúť niekde v byte, súčasne sa vďaka nafukovacím bokom i dnu bazéna nezrania.

Máte doma veľký nafukovací bazén? Poslúži vám cez zimu ako super ohrádka.

Ohrádok na trhu je nepreberné množstvo v rôznych cenových reláciách. Drevenú "klasiku" zoženiete približne od 60 Eur až do 125 Eur. Plastová skladacia ohrádka v štýle puzzle s dvierkami stojí 75 Eur, zatiaľ čo zrejme najčastejšie používané ľahké, skladacie ohrádky s pevnou konštrukciou a priehľadnými sieťkami po stranách sú ku kúpe od 40 do 60 Eur. Vyberte si.

Drevo, zaoblené hrany, mäkké vankúšiky. Bezpečnosť detí je nadovšetko. Foto: ©Depositphotos.com/depfotovampir
Drevo, zaoblené hrany, mäkké vankúšiky. Bezpečnosť detí je nadovšetko. Foto: ©Depositphotos.com/depfotovampir

Svoje rôzne skúsenosti s detskými ohrádkami popisujú mamičky na internete. "My sme mali problémy so sieťovanou, chlapec tam nechcel byť. Babička teda vytiahla staršiu drevenú, manžel obrúsil, nalakoval a malý je maximálne spokojný. Takže za mňa jednoznačne stará dobrá drevená klasika," píše čitateľka s prezývkou Zuza.

Ak nechcete ohrádku kupovať, urobte si ju sami napríklad z PVC trubiek

Čitateľka Mary456 ale tvrdí: "Ja som mala pre naše dvojičky i sieťovanú aj drevenú a bez úspechu. Ani v jednej nechcela byť, tak sme ich predali a zvládli sme to aj bez nich. Ale teraz by sa mi niečo rozhodne hodilo." Podobnú skúsenosť má čitateľka s prezývkou Avel: "Kúpili sme ohrádku a slúžila ako úložisko hračiek. V okamihu, keď sme tam malého dali, tak reval ako tur. Takže nič."

Bezpečná ohrádka s kolieskami má vždy dve, ktorá môžete zaaretovať. Foto: ©Depositphotos.com/Dmitroza
Bezpečná ohrádka s kolieskami má vždy dve, ktorá môžete zaaretovať. Foto: ©Depositphotos.com/Dmitroza

Ste zruční, remeselná práca vám nerobí problém a chcete si ohrádku pre najmenšieho člena rodiny vyrobiť vlastnoručne? Budete potrebovať PVC rúrky ¾", k nim podľa plánovaných rozmerov spojky v tvare T a 8 kusov pravouhlých do rohov, sieťovinu a asi 30 ks plastovej sťahovacej pásky. Konštrukciu z rúrok postupne zostavte ako skladačku a horný rám spojte zvislými rúrkami so spodným.

Pozrite sa, ako vyzerajú najkrajšie detské ohrádky na sieti Pinterest.

Vyberte si v predajni s remeselníckymi potrebami podložku, ktorú dáte na zem, aby dieťa neliezlo po tvrdej podlahe. Okolo celej ľahkej, ale pritom dostatočne pevnej ohrádky natiahnite sieťku, ktorú ste vopred upravili na požadovaný rozmer. Na horných aj dolných rúrkach sieťku pripevnite sťahovacími páskami a je hotovo. Cenovo by ste sa s touto "vlastnou" ohrádkou mali vojsť zhruba do 58 Eur.

Rozhodli ste sa pre bezpečie vášho drobčeka kúpiť detskú ohrádku? Napíšte do komentára pod článkom, ktorú ste si vybrali a poraďte ostatným čitateľom.

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Pôvodnou profesiou som chovateľ, ale prišla príležitosť robiť novinárčinu a komunikáciu, a od tej doby sa živím písaním. V mojich článkoch nájdete vždy nejakú praktickú vychytávku do vašej domácnosti alebo užitočnú radu, aby sa vám lepšie bývalo a žilo.

Jiří Macík na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

K Veľkej noci patrí zelené obilie. Vysejte si živé sviatočné dekorácie. Zelená je symbol jari a nádeje

K Veľkej noci patrí zelené obilie. Vysejte si živé sviatočné dekorácie. Zelená je symbol jari a nádeje

Vydané: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 39x

Veľká noc sa blíži. Vypestujte si zelenú ozdobu stola i celého bytu, nechajte v miske, kvetináči či škrupinkách vyklíčiť semienka. K dispozicii je pšenica, jačmeň, žerucha, šošovica, mungo či hrach. Z nich si potom urobte koktail.

Celý článok
Kráľovnou korenia a takmer univerzálnym všeliekom je kurkuma. Máte ju tiež doma v kuchyni?

Kráľovnou korenia a takmer univerzálnym všeliekom je kurkuma. Máte ju tiež doma v kuchyni?

Vydané: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 56x

Doslova kráľovnou korenia je exotická kurkuma. Je súčasťou zmesi karí a nezaobíde sa bez nej žiadna orientálna kuchyňa. Ľudové liečiteľstvo ju využíva na veľa zdravotných neduhov. Prečítajte si, čo radia babky na zápaly či akné.

Celý článok
Kontinentálne postele vám zaručia komfortné spanie a ľahké vstávanie. Zvoľte si domov do spálne boxspringy

Kontinentálne postele vám zaručia komfortné spanie a ľahké vstávanie. Zvoľte si domov do spálne boxspringy

Vydané: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 68x

Spomeňte si, kedy ste sa naposledy naozaj luxusne vyspali. A teraz si predstavte, že by ste tak mohli tráviť každú noc. Super spanie ponúkajú kontinentálne postele, boxspringy. Výška a prepojenie vrstiev zaručujú skvelý odpočinok.

Celý článok