0komentárov

Je po Vianociach, ale vlna nakupovania sa ešte len rozbieha. Povianočné výpredaje sú tu! Kde hľadať zľavy?

Slávite Vianoce až v januári, pretože čakáte na povianočné výpredaje, v ktorých zoženiete darčeky oveľa lacnejšie? Potom nastal váš čas. Výpredaje sú tu. Kde hľadať zľavy a ako zistiť najlepšie a najvýhodnejšiu cenu? Čítajte ďalej.
Vydané: 22.12.2015 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 1308x

Chodí u vás Ježiško až na konci roka, prípadne v januári, pretože čakáte na povianočné výpredaje? Potom nastal váš čas. Obchodníci začali zlacňovať, a vy tak môžete pri nákupe darčekov ušetriť nejaké to euro. Pripravte si však pevné nervy aj lakte, pretože obchody budú napchaté na prasknutie. Niektorí ľudia navyše cez isté zľavy "nevidia, nepočujú", takže dávajte pozor, nech neprídete k úhone na zdraví pri preťahovaní sa o posledný zľavnený kúsok.

Kde hľadať zľavy

Zliav si po Vianociach všimnete snáď na každom kroku. Stačí mať otvorené oči a vypnutý "filter reklám". Pri prechádzke mestom uvidíte vo výkladoch obchodov, na stĺpoch aj na zastávkach veľa billboardov a letákov, ktorými vás obchodníci lákajú na mnohopercentné zľavy a výhodné nákupy. A reklamám sa nevyhnete ani doma.

Na e-shope MT-nábytok prebieha povianočný výpredaj už teraz. Nábytok so zľavou až 66 % môžete nakupovať do 6. januára 2016.

Zľavy sa na vás hrnú z televízie, rádia aj internetových stránok. Ak chcete porovnať ponuku jednotlivých obchodov, použite niektorý zo porovnávačov cien, trebárs Heureku alebo Pricemaniu, prípadne prejdite ponuku zľavových portálov. Tak budete mať ucelený prehľad o všetkých zľavách.

Veľa ľudí čaká s nákupom vianočných darčekov až na povianočné zľavy. Foto: ©Depositphotos.com/Novel
Veľa ľudí čaká s nákupom vianočných darčekov až na povianočné zľavy. Foto: ©Depositphotos.com/Novel

Na čo si dať pri nákupe pozor

Nenechajte sa nalákať na obrovské zľavy a nakupujte s rozumom. Je dobré si vyhliadnuť tovar aspoň dva mesiace pred Vianocami a zistiť si najnižšiu dostupnú cenu. Ak ste to nestihli, pozrite sa pred nákupom na historický vývoj ceny daného tovaru. Obchodníci totiž s obľubou v adventnom čase zdražujú, aby potom po Vianociach mohli ponúknuť veľkú zľavu. V konečnom výsledku je však tovar po zľave rovnako drahý ako pred Vianocami, mnohokrát dokonca aj drahší.

Tiež sa zamyslite nad tým, či všetky nakupované zľavnené veci potrebujete. Človek sa ľahko nechá ovplyvniť reklamami aj nízkymi cenami a nakoniec zistí, že nakúpil veľa vecí, ktoré vlastne nepotrebuje. Potom musí rok, dva aj viac splácať splátky a uskromňovať sa všade možne. V horšom prípade zistí, že mu na splátky nezostávajú peniaze.

Povianočné zľavy v zahraničí

Na povianočné výpredaje sa môžete vypraviť tiež do zahraničia. Veľakrát tu nakúpite výhodnejšie než na Slovensku, pretože zľavy tú bývajú ozajstné. Nákupné šialenstvo môžete spojiť aj s prehliadkou daného mesta a trochu sa v nákupnom zhone upokojiť. A ak si netrúfate ísť sami, alebo si chcete po Vianociach oddýchnuť od riadenia, vyrazte na "nákupný zájazd" s cestovnou agentúrou.

Na začiatku januára si môžete s cestovkou zájsť do Drážďan, kde si nakúpite v známom odevnom reťazci Primark, ktorý je preslávený predovšetkým vďaka módnemu oblečeniu za nízke ceny.

V Berlíne môžete nakúpiť napríklad v nákupnom dome Galeria Kaufhof či Alexa, v Primarku alebo outlete TK Maxx. Nákupy sa oplatí spojiť s prehliadkou mesta a jeho pamiatok. Na to si však radšej vyhraďte viac dní a zaistite si v Berlíne ubytovanie. Pohodlne sa do Berlína dostanete napríklad vlakom.

Zľavové akcie v Londýne prebiehajú po celý január. Slušivé oblečenie kúpite za naozaj nízke ceny. Vyhľadávanými obchodmi sú napríklad TKmaxx, Primark, trhovisko Camden Town a Portobello Road či obchodný dom Harrods. Na niekoľkodňový zájazd do Londýna, kombinujúci nákupy a prehliadku mesta, môžete vyraziť s cestovnou agentúrou zhruba za 120 Eur.

Kde hľadáte povianočné zľavy a v ktorom obchode sa po Vianociach oplatí nakúpiť? Poraďte ostatným čitateľom v komentári pod článkom.

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vyštudoval som nábytkové inžinierstvo, zaujíma ma interiérový dizajn aj moderné trendy v bývaní. Z mojich článkov sa dozviete, ako vyberať vybavenie do bytu, odhalím vám vlastnosti rôznych materiálov alebo pomôžem s technickým riešením úprav vo vašej domácnosti.

Antonín Vintr na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

Osem tipov, rád a zásad na Medzinárodný deň zdravého spánku. Čo môžete urobiť pre kvalitný spánok?

Osem tipov, rád a zásad na Medzinárodný deň zdravého spánku. Čo môžete urobiť pre kvalitný spánok?

Vydané: 21.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Prečítané: 29x

Zdravý spánok je dôležitý pre kvalitný život. Využite Medzinárodný deň zdravého spánku a zistite, čo všetko môžete urobiť pre to, aby ste sa dobre vyspali. Čo by ste mali skúsiť, čoho by ste sa mali vyvarovať a na čo si dať pozor?

Celý článok
Začína jar! Aké sú jarné trendy pre rok 2017? Vyfarbite svoj domov štýlovými a hlavne veselými farbami

Začína jar! Aké sú jarné trendy pre rok 2017? Vyfarbite svoj domov štýlovými a hlavne veselými farbami

Vydané: 20.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Prečítané: 41x

Rozlúčte sa s bielosivou zimnou nudou a nenechávajte veselé jarné farby vonku pred dverami. Pustite ich k sebe domov. Ktoré farby sú v tomto roku v kurze? Prím hrajú svieže a jasné odtiene, hlavne farby prvej jarnej trávy a listov.

Celý článok
Mexický štýl bývania je hravý, farebný a láskavý. Inšpirujte sa pre svoj byt voňajúcimi diaľkami

Mexický štýl bývania je hravý, farebný a láskavý. Inšpirujte sa pre svoj byt voňajúcimi diaľkami

Vydané: 19.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 61x

Hravé a farebné bývanie á la Mexiko si zamiluje asi každý. Preneste si jeho krásy domov. Ako vytvoriť interiér v mexickom štýle? Musí byť zábavný, ale v byte či dome nechajte vyniknúť aj lacné materiály a opotrebovaný nábytok.

Celý článok