0komentárov

Postaviť snehuliaka bez zimy a snehu? Aj to je možné! Pozrite sa na 6 tipov a vytvorte deťom úsmev na tvári

Že nie je sneh? Nevadí. Urobte deťom radosť a postavte spolu snehuliaka, ktorý sa neroztopí ani v lete. Použite plastové tégliky, žiarovky či kartón od vajec. Ako netradičného snehuliaka vyrobiť a čo potrebujete? Skúste 6 tipov.
Vydané: 15.01.2016 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 2637x

Snehu býva v zime čím ďalej menej. Mnohí dospelí sú za teplejšiu zimu radi, deti však z nedostatku snehu príliš nadšené nie sú. Chýba im bobovanie, guľovačky aj stavba bunkrov a snehuliaka. Postavte sa proti prírode a vytvorte s deťmi snehuliaka napriek tomu, že nie je sneh.

Je síce možné, že ich to nebude toľko baviť, pretože sa nezmáčajú od snehu, zato sa však môžu zašpiníte od farieb a lepidla. A navyše sa môžu pohľadom na snehuliaka tešiť aj v lete, kedy bude tridsať v tieni. Len nezabudnite zakryť jedálenský stôl napríklad novinami alebo fóliou, nech to farbami neschytá aj jeho doska. Následné čistenie by totiž mohlo zhatiť radosť z tvorenia.

Snehuliaka vyrobíte z rôznych materiálov, napríklad povrázku a vodného skla. Foto: ©Depositphotos.com/noemosu
Snehuliaka vyrobíte z rôznych materiálov, napríklad povrázku a vodného skla. Foto: ©Depositphotos.com/noemosu

Ešte než sa pustíte do výroby snehuliaka, inšpirujte sa na Pintereste.

1) Snehuliak zo žiarovky

Potrebujete žiarovku, špagát, umelý sneh, drevený alebo plastový krúžok, lepidlo, akrylovú farbu a štetec. Kovový koniec žiarovky natrite na čierno a zvyšok na bielo (čierno natretý koniec napodobňuje klobúk). Akonáhle bude farba suchá, namaľujte na žiarovku tvár a gombíky. Na chrbát snehuliaka nalepte umelý sneh a z povrázku vytvorte šál. Snehuliaka postavte do dreveného či plastového krúžku.

2) Téglikový snehuliak

Nachystajte si kancelársku zošívačku a veľa plastových bielych téglikov. Tégliky postupne pospájajte do troch gulí (nemusia byť úplné, aby do seba dobre zapadali), a z nich potom postavte snehuliaka. Nos, gombíky i oči vytvoríte buďto zasunutím papiera do daných téglikov, alebo tieto tégliky natrite farbou. Nakoniec môžete snehuliaka dozdobiť čiapkou a šálom. Keď ho postavíte na lampu, bude v tme pekne svietiť.

3) Snehuliak zo sklenenej dózy

K výrobe potrebujete dózu, ponožku (bielu aj čiernu, prípadne farebnú), gombíky, akrylovú farbu, nožnice, izolepu a brmbolce. Bielu ponožku zastrihnite na dĺžku dózy a navlečte ju na ňu. Na dne ju zaistite tavným lepidlom a na viečko nalepte menšiu čiernu alebo farebnú ponožku. Z nej vytvorte špicatú čiapku s brmbolcami. Zvyšok ponožky použite na vytvorenie šálu. Oči namaľujte alebo použite gombíky či dekoračné samolepiace oči, nos namaľujte farbou.

4) Snehuliak z kartónu od vajec

Nachystajte si kartón od vajec, kartónový papier, ozdobné drôtiky, kúsok látky, nožnice, farbu a lepidlo. Z kartónu od vajec vystrihnite výstupky a vytvorte z nich telo a klobúk snehuliaka. Striešku klobúka vytvorte z kartónu. Telo natrite na bielo, klobúk na čierno. Potom klobúk prilepte k telu snehuliaka. Ruky vytvorte z ozdobných drôtikov. Oči a gombíky namaľujte farbou a ku krku priviažte šál.

5) Kvetináčový snehuliak

Potrebujete drevenú guľu s vybrúsenou plôškou na státie, malý keramický kvetináč s miskou, látku, povrázok, farbu a lepidlo. Kvetináč, misku a guľu zlepte do tvaru snehuliaka silným lepidlom. Potom snehuliaka natrite na bielo, na hlave mu vytvorte čiapku a okolo krku uviažte šál. Potom už len namaľujte alebo nalepte oči, ústa, nos a gombíky.

6) Snehuliak z vrchnákov od piva

Nachystajte si viečka od piva, akrylovú farbu, umelý sneh, kúsok látky a špagát. Viečka od piva natrite akrylovou farbou na bielo, na jedno namaľujte tvár a do zvyšných dvoch prilepte umelý sneh. Potom viečka spojte tavným lepidlom a ku "krku" uviažte šál. Zo zadnej strany vrchného viečka prilepte povrázok na zavesenie.

Máte ďalší nápad, z čoho snehuliaka vyrobiť? Napíšte do komentára pod článkom.

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vyštudoval som nábytkové inžinierstvo, zaujíma ma interiérový dizajn aj moderné trendy v bývaní. Z mojich článkov sa dozviete, ako vyberať vybavenie do bytu, odhalím vám vlastnosti rôznych materiálov alebo pomôžem s technickým riešením úprav vo vašej domácnosti.

Antonín Vintr na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

Ako zariadiť kuchyňu v podkroví tak, aby sa vám v nej dobre varilo a nehrozil vám úraz hlavy?

Ako zariadiť kuchyňu v podkroví tak, aby sa vám v nej dobre varilo a nehrozil vám úraz hlavy?

Vydané: 01.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Prečítané: 12x

Kuchyňa v podkroví vyzerá skvele, ale nie vždy je úplne praktická. Ako vyriešiť problém so šikmými stropmi a kam umiestniť kuchynskú linku, aby ste pri varení nebúchali hlavou o strop? A ako si zaistiť dostatok úložných priestorov?

Celý článok
Nenechajte váľať zvršky a kabáty len tak v predsieni. Stojanový vešiak je prima pomocník

Nenechajte váľať zvršky a kabáty len tak v predsieni. Stojanový vešiak je prima pomocník

Vydané: 28.02.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 9x

Premýšľate, kam zavesiť návštevám bundy a zvršky, ale nechcete montovať háčiky či vešiak na stenu? Kúpte si stojanový vešiak, ktorý ľahko môžete kedykoľvek a kamkoľvek premiestniť. Kovový aj drevený je aj pekným doplnkom predsiene.

Celý článok
Záhrada vo februári je v znamení príprav na jar. Pestovateľské rady skompletizuje nový seriál Zahradníček

Záhrada vo februári je v znamení príprav na jar. Pestovateľské rady skompletizuje nový seriál Zahradníček

Vydané: 27.02.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 35x

Záhradka vo februári spí iba zdanlivo. Nenechajte sa prekvapiť prudkým nástupom jari a vysievajte do kvetináčov. Seriál Zahradníček vám prinesie rady a tipy pre malé záhradky, balkónové pestovanie, či mini skleníčky na terase.

Celý článok