PREVÁDZKA E-SHOPU BOLA UKONČENÁ

Vážení zákazníci,

ospravedlňujeme sa, ale prevádzka e-shopu bola ukončená. Objednávky už nie je možné vykonať.

Ďakujeme za pochopenie.
0komentárov

Postaviť snehuliaka bez zimy a snehu? Aj to je možné! Pozrite sa na 6 tipov a vytvorte deťom úsmev na tvári

Že nie je sneh? Nevadí. Urobte deťom radosť a postavte spolu snehuliaka, ktorý sa neroztopí ani v lete. Použite plastové tégliky, žiarovky či kartón od vajec. Ako netradičného snehuliaka vyrobiť a čo potrebujete? Skúste 6 tipov.
Vydané: 15.01.2016 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 2791x

Snehu býva v zime čím ďalej menej. Mnohí dospelí sú za teplejšiu zimu radi, deti však z nedostatku snehu príliš nadšené nie sú. Chýba im bobovanie, guľovačky aj stavba bunkrov a snehuliaka. Postavte sa proti prírode a vytvorte s deťmi snehuliaka napriek tomu, že nie je sneh.

Je síce možné, že ich to nebude toľko baviť, pretože sa nezmáčajú od snehu, zato sa však môžu zašpiníte od farieb a lepidla. A navyše sa môžu pohľadom na snehuliaka tešiť aj v lete, kedy bude tridsať v tieni. Len nezabudnite zakryť jedálenský stôl napríklad novinami alebo fóliou, nech to farbami neschytá aj jeho doska. Následné čistenie by totiž mohlo zhatiť radosť z tvorenia.

Snehuliaka vyrobíte z rôznych materiálov, napríklad povrázku a vodného skla. Foto: ©Depositphotos.com/noemosu
Snehuliaka vyrobíte z rôznych materiálov, napríklad povrázku a vodného skla. Foto: ©Depositphotos.com/noemosu

Ešte než sa pustíte do výroby snehuliaka, inšpirujte sa na Pintereste.

1) Snehuliak zo žiarovky

Potrebujete žiarovku, špagát, umelý sneh, drevený alebo plastový krúžok, lepidlo, akrylovú farbu a štetec. Kovový koniec žiarovky natrite na čierno a zvyšok na bielo (čierno natretý koniec napodobňuje klobúk). Akonáhle bude farba suchá, namaľujte na žiarovku tvár a gombíky. Na chrbát snehuliaka nalepte umelý sneh a z povrázku vytvorte šál. Snehuliaka postavte do dreveného či plastového krúžku.

2) Téglikový snehuliak

Nachystajte si kancelársku zošívačku a veľa plastových bielych téglikov. Tégliky postupne pospájajte do troch gulí (nemusia byť úplné, aby do seba dobre zapadali), a z nich potom postavte snehuliaka. Nos, gombíky i oči vytvoríte buďto zasunutím papiera do daných téglikov, alebo tieto tégliky natrite farbou. Nakoniec môžete snehuliaka dozdobiť čiapkou a šálom. Keď ho postavíte na lampu, bude v tme pekne svietiť.

3) Snehuliak zo sklenenej dózy

K výrobe potrebujete dózu, ponožku (bielu aj čiernu, prípadne farebnú), gombíky, akrylovú farbu, nožnice, izolepu a brmbolce. Bielu ponožku zastrihnite na dĺžku dózy a navlečte ju na ňu. Na dne ju zaistite tavným lepidlom a na viečko nalepte menšiu čiernu alebo farebnú ponožku. Z nej vytvorte špicatú čiapku s brmbolcami. Zvyšok ponožky použite na vytvorenie šálu. Oči namaľujte alebo použite gombíky či dekoračné samolepiace oči, nos namaľujte farbou.

4) Snehuliak z kartónu od vajec

Nachystajte si kartón od vajec, kartónový papier, ozdobné drôtiky, kúsok látky, nožnice, farbu a lepidlo. Z kartónu od vajec vystrihnite výstupky a vytvorte z nich telo a klobúk snehuliaka. Striešku klobúka vytvorte z kartónu. Telo natrite na bielo, klobúk na čierno. Potom klobúk prilepte k telu snehuliaka. Ruky vytvorte z ozdobných drôtikov. Oči a gombíky namaľujte farbou a ku krku priviažte šál.

5) Kvetináčový snehuliak

Potrebujete drevenú guľu s vybrúsenou plôškou na státie, malý keramický kvetináč s miskou, látku, povrázok, farbu a lepidlo. Kvetináč, misku a guľu zlepte do tvaru snehuliaka silným lepidlom. Potom snehuliaka natrite na bielo, na hlave mu vytvorte čiapku a okolo krku uviažte šál. Potom už len namaľujte alebo nalepte oči, ústa, nos a gombíky.

6) Snehuliak z vrchnákov od piva

Nachystajte si viečka od piva, akrylovú farbu, umelý sneh, kúsok látky a špagát. Viečka od piva natrite akrylovou farbou na bielo, na jedno namaľujte tvár a do zvyšných dvoch prilepte umelý sneh. Potom viečka spojte tavným lepidlom a ku "krku" uviažte šál. Zo zadnej strany vrchného viečka prilepte povrázok na zavesenie.

Máte ďalší nápad, z čoho snehuliaka vyrobiť? Napíšte do komentára pod článkom.

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vyštudoval som nábytkové inžinierstvo, zaujíma ma interiérový dizajn aj moderné trendy v bývaní. Z mojich článkov sa dozviete, ako vyberať vybavenie do bytu, odhalím vám vlastnosti rôznych materiálov alebo pomôžem s technickým riešením úprav vo vašej domácnosti.

Antonín Vintr na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

K Veľkej noci patrí zelené obilie. Vysejte si živé sviatočné dekorácie. Zelená je symbol jari a nádeje

K Veľkej noci patrí zelené obilie. Vysejte si živé sviatočné dekorácie. Zelená je symbol jari a nádeje

Vydané: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 48x

Veľká noc sa blíži. Vypestujte si zelenú ozdobu stola i celého bytu, nechajte v miske, kvetináči či škrupinkách vyklíčiť semienka. K dispozicii je pšenica, jačmeň, žerucha, šošovica, mungo či hrach. Z nich si potom urobte koktail.

Celý článok
Kráľovnou korenia a takmer univerzálnym všeliekom je kurkuma. Máte ju tiež doma v kuchyni?

Kráľovnou korenia a takmer univerzálnym všeliekom je kurkuma. Máte ju tiež doma v kuchyni?

Vydané: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 96x

Doslova kráľovnou korenia je exotická kurkuma. Je súčasťou zmesi karí a nezaobíde sa bez nej žiadna orientálna kuchyňa. Ľudové liečiteľstvo ju využíva na veľa zdravotných neduhov. Prečítajte si, čo radia babky na zápaly či akné.

Celý článok
Kontinentálne postele vám zaručia komfortné spanie a ľahké vstávanie. Zvoľte si domov do spálne boxspringy

Kontinentálne postele vám zaručia komfortné spanie a ľahké vstávanie. Zvoľte si domov do spálne boxspringy

Vydané: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 89x

Spomeňte si, kedy ste sa naposledy naozaj luxusne vyspali. A teraz si predstavte, že by ste tak mohli tráviť každú noc. Super spanie ponúkajú kontinentálne postele, boxspringy. Výška a prepojenie vrstiev zaručujú skvelý odpočinok.

Celý článok