0komentárov

Postaviť snehuliaka bez zimy a snehu? Aj to je možné! Pozrite sa na 6 tipov a vytvorte deťom úsmev na tvári

Že nie je sneh? Nevadí. Urobte deťom radosť a postavte spolu snehuliaka, ktorý sa neroztopí ani v lete. Použite plastové tégliky, žiarovky či kartón od vajec. Ako netradičného snehuliaka vyrobiť a čo potrebujete? Skúste 6 tipov.
Vydané: 15.01.2016 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 2252x

Snehu býva v zime čím ďalej menej. Mnohí dospelí sú za teplejšiu zimu radi, deti však z nedostatku snehu príliš nadšené nie sú. Chýba im bobovanie, guľovačky aj stavba bunkrov a snehuliaka. Postavte sa proti prírode a vytvorte s deťmi snehuliaka napriek tomu, že nie je sneh.

Je síce možné, že ich to nebude toľko baviť, pretože sa nezmáčajú od snehu, zato sa však môžu zašpiníte od farieb a lepidla. A navyše sa môžu pohľadom na snehuliaka tešiť aj v lete, kedy bude tridsať v tieni. Len nezabudnite zakryť jedálenský stôl napríklad novinami alebo fóliou, nech to farbami neschytá aj jeho doska. Následné čistenie by totiž mohlo zhatiť radosť z tvorenia.

Snehuliaka vyrobíte z rôznych materiálov, napríklad povrázku a vodného skla. Foto: ©Depositphotos.com/noemosu
Snehuliaka vyrobíte z rôznych materiálov, napríklad povrázku a vodného skla. Foto: ©Depositphotos.com/noemosu

Ešte než sa pustíte do výroby snehuliaka, inšpirujte sa na Pintereste.

1) Snehuliak zo žiarovky

Potrebujete žiarovku, špagát, umelý sneh, drevený alebo plastový krúžok, lepidlo, akrylovú farbu a štetec. Kovový koniec žiarovky natrite na čierno a zvyšok na bielo (čierno natretý koniec napodobňuje klobúk). Akonáhle bude farba suchá, namaľujte na žiarovku tvár a gombíky. Na chrbát snehuliaka nalepte umelý sneh a z povrázku vytvorte šál. Snehuliaka postavte do dreveného či plastového krúžku.

2) Téglikový snehuliak

Nachystajte si kancelársku zošívačku a veľa plastových bielych téglikov. Tégliky postupne pospájajte do troch gulí (nemusia byť úplné, aby do seba dobre zapadali), a z nich potom postavte snehuliaka. Nos, gombíky i oči vytvoríte buďto zasunutím papiera do daných téglikov, alebo tieto tégliky natrite farbou. Nakoniec môžete snehuliaka dozdobiť čiapkou a šálom. Keď ho postavíte na lampu, bude v tme pekne svietiť.

3) Snehuliak zo sklenenej dózy

K výrobe potrebujete dózu, ponožku (bielu aj čiernu, prípadne farebnú), gombíky, akrylovú farbu, nožnice, izolepu a brmbolce. Bielu ponožku zastrihnite na dĺžku dózy a navlečte ju na ňu. Na dne ju zaistite tavným lepidlom a na viečko nalepte menšiu čiernu alebo farebnú ponožku. Z nej vytvorte špicatú čiapku s brmbolcami. Zvyšok ponožky použite na vytvorenie šálu. Oči namaľujte alebo použite gombíky či dekoračné samolepiace oči, nos namaľujte farbou.

4) Snehuliak z kartónu od vajec

Nachystajte si kartón od vajec, kartónový papier, ozdobné drôtiky, kúsok látky, nožnice, farbu a lepidlo. Z kartónu od vajec vystrihnite výstupky a vytvorte z nich telo a klobúk snehuliaka. Striešku klobúka vytvorte z kartónu. Telo natrite na bielo, klobúk na čierno. Potom klobúk prilepte k telu snehuliaka. Ruky vytvorte z ozdobných drôtikov. Oči a gombíky namaľujte farbou a ku krku priviažte šál.

5) Kvetináčový snehuliak

Potrebujete drevenú guľu s vybrúsenou plôškou na státie, malý keramický kvetináč s miskou, látku, povrázok, farbu a lepidlo. Kvetináč, misku a guľu zlepte do tvaru snehuliaka silným lepidlom. Potom snehuliaka natrite na bielo, na hlave mu vytvorte čiapku a okolo krku uviažte šál. Potom už len namaľujte alebo nalepte oči, ústa, nos a gombíky.

6) Snehuliak z vrchnákov od piva

Nachystajte si viečka od piva, akrylovú farbu, umelý sneh, kúsok látky a špagát. Viečka od piva natrite akrylovou farbou na bielo, na jedno namaľujte tvár a do zvyšných dvoch prilepte umelý sneh. Potom viečka spojte tavným lepidlom a ku "krku" uviažte šál. Zo zadnej strany vrchného viečka prilepte povrázok na zavesenie.

Máte ďalší nápad, z čoho snehuliaka vyrobiť? Napíšte do komentára pod článkom.

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vyštudoval som nábytkové inžinierstvo, zaujíma ma interiérový dizajn aj moderné trendy v bývaní. Z mojich článkov sa dozviete, ako vyberať vybavenie do bytu, odhalím vám vlastnosti rôznych materiálov alebo pomôžem s technickým riešením úprav vo vašej domácnosti.

Antonín Vintr na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

Ako usporiadať všetky spotrebiče a skrinky v rohovej kuchyni v tvare L, aby sa vám dobre varilo?

Ako usporiadať všetky spotrebiče a skrinky v rohovej kuchyni v tvare L, aby sa vám dobre varilo?

Vydané: 18.01.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Prečítané: 24x

Kuchynská linka v tvare L sa hodí do takmer akéhokoľvek priestoru a jej tvar priamo nabáda k správnemu zónovaniu. Pozrite sa, ako správne usporiadať všetky zóny, aby ste dodržali ergonomické zásady aj kuchynský trojuholník.

Celý článok
Detské koberce sú ideálne na podlahe izbičky. Vyberte si ten správny. Cesty alebo farma sú super

Detské koberce sú ideálne na podlahe izbičky. Vyberte si ten správny. Cesty alebo farma sú super

Vydané: 17.01.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 18x

Uvažujete už dlho o výmene koberca v detskej izbe, len si neviete rady s veľkosťou, materiálom či modelom? Obľúbeným doplnkom izbičiek sú detské kusové koberce s motívmi cesty, mesta či farmy. Vyberte svojim najmenším správne.

Celý článok
Čo s deťmi, keď sa vonku ženia všetci čerti? 12 tipov na zimné detské hry

Čo s deťmi, keď sa vonku ženia všetci čerti? 12 tipov na zimné detské hry

Vydané: 15.01.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 60x

Zimné obdobie je dlhé, vonku býva nevľúdne počasie a čoskoro tma. "A čo deti, majú sa kde hrať?" Ako sa s deťmi najlepšie zabavíte? Vyskúšajte niektorý z 12 tipov na detské hry a spoločnú zábavu, keď je vonku zlé počasie.

Celý článok