0komentárov

Máte postavené či zrekonštruované aj zariadené, ale stále to nie je ono? Nechajte si poradiť od bytového dekoratéra

Tešili ste sa, že sa po rekonštrukcii budete v byte či dome cítiť konečne ako doma, ale nie je to tak? Pozvite si bytového dekoratéra. Pomôže vám vyladiť atmosféru v byte. Čo všetko od neho očakávať a ako ho vybrať? Čítajte ďalej.
Vydané: 29.01.2016 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 1654x

Bytový architekt vám pomôže pri stavbe nového alebo dôkladnej rekonštrukcii starého bytu či domu, a to vrátane stavebných úprav a návrhu technického vybavenia. Interiérový dizajnér vám pomôže s celkovou dispozíciou bytu, vyriešením ergonómie i výberom a návrhom nábytku, podláh, výmaľby, dverí, textílií, osvetlenia a ostatných doplnkov. Navrhli a zariadili ste si byt či dom sami, lenže máte pocit, že tomu stále niečo chýba? Potom si prizvite na pomoc bytového dekoratéra.

S čím vám pomôže bytový dekoratér?

Profesie bytového dizajnéra a dekoratéra nie sú na Slovensku príliš oddelené. Dekoratér však vykonáva v podstate len doladenie interiéru pomocou doplnkov, dekorácií, farieb a ďalších drobností. Nemal by riešiť dispozíciu, navrhovať kuchynskú linku či kúpeľňu ani sa púšťať do zložitejších projektov. Mal by len zladiť farby a vniesť atmosféru do daného interiéru.

Neviete ako vymaľovať, aký vybrať luster, tapetu či nové textílie? Pozvite si bytového dekoratéra.

Bytový stylista vám pomôže doriešiť všetky prázdne, preplnené alebo nevyvážené miesta v interiéri, vylepšiť priehľady, doplniť vhodné dekorácie a drobný nábytok. Väčšinou pracuje v interiéri s tým, čo je možné ovplyvniť bez stavebných a iných veľkých zásahov. V mnohých prípadoch pracuje len s textíliami, teda závesmi, záclonami, japonskými stenami, poťahmi, prikrývkami, vankúšikmi a kobercami.

Dekoratér doladí interiér pomocou doplnkov, dekorácií, farieb a ďalších drobností. Foto: ©Depositphotos.com/luislouro
Dekoratér doladí interiér pomocou doplnkov, dekorácií, farieb a ďalších drobností. Foto: ©Depositphotos.com/luislouro

Ako si vybrať dekoratéra

Bytový dekoratér nepotrebuje žiadne špeciálne vzdelanie a nemusí ani absolvovať žiadnu skúšku svojich znalostí. V podstate môže túto prácu robiť ktokoľvek a na výkon povolania mu postačí absolvovať ľubovoľný kurz, niekedy dokonca ani to nie. Rozhodujúce sú skúsenosti z praxe, schopnosť dobrej orientácie na trhu aj v módnych trendoch a schopnosť komunikovať so zákazníkom. Vyžiadajte si ukážky predchádzajúcich realizácií a referencie od zákazníkov.

Vyhnite sa dekoratérovi, ktorého zaujímajú len rozmery miestností a rozpočet. Rovnako ako dizajnér vám totiž musí vedieť načúvať.

Dekoratér zvyčajne pracuje s obmedzenejším rozpočtom než dizajnér, ale nie je to pravidlom. Interiér môže premeniť lacno, ale aj za veľa peňazí. Rovnako ako bytový dizajnér vás musí poznať, načúvať vám a plne sa vám venovať. Vyhnite sa teda tým, ktorých zaujímajú len rozmery miestností a rozpočet. Výsledkom ich práce síce môže byť pekný, ale vašim potrebám úplne nevyhovujúci interiér.

Počas vstupnej konzultácie si dekoratér prehliadne súčasný stav bytu či domu, preberie s vami možnosti riešenia, určí predbežný rozpočet a poradí vám pár všeobecných trikov, ako sa vysporiadať s tými najbežnejšími problémami. Tie špecifické potom vyrieši za vás. Pretože má poskytnúť rýchle riešenie, vyberá väčšinou veci, ktoré sú v obchodoch na sklade alebo rýchlo dostupné.

Bytový dekoratér často pracuje s rôznymi textíliami. Foto: ©Depositphotos.com/Baloncici
Bytový dekoratér často pracuje s rôznymi textíliami. Foto: ©Depositphotos.com/Baloncici

Nechali ste si niekedy poradiť od bytového dekoratéra? Podeľte sa o svoje skúsenosti s ostatnými čitateľmi v komentári pod článkom.

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vyštudoval som nábytkové inžinierstvo, zaujíma ma interiérový dizajn aj moderné trendy v bývaní. Z mojich článkov sa dozviete, ako vyberať vybavenie do bytu, odhalím vám vlastnosti rôznych materiálov alebo pomôžem s technickým riešením úprav vo vašej domácnosti.

Antonín Vintr na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

Jedlá sóda je nenápadný biely prášok. 16 trikov a babských rád, čo so sódou bikarbónou

Jedlá sóda je nenápadný biely prášok. 16 trikov a babských rád, čo so sódou bikarbónou

Vydané: 22.01.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 37x

Hydrogénuhličitan sodný čiže jedlá sóda je liek proti páleniu záhy, bolestiam brucha, ale aj na leštenie, čistenie, bielenie a ďalšie činnosti v domácnosti. Ako ju najlepšie doma využijete? Čítajte 16 babských rád, čo so sódou.

Celý článok
Hrozí zosunutie snehu a ľadu z vašej strechy? Myslite na bezpečnosť a zavolajte firmu na jeho odpratanie

Hrozí zosunutie snehu a ľadu z vašej strechy? Myslite na bezpečnosť a zavolajte firmu na jeho odpratanie

Vydané: 20.01.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Prečítané: 16x

Máte na streche toľko mokrého snehu a ľadu, že hrozí ich spadnutie na chodník? Kto je zodpovedný za ich odstránenie a prípadné škody a zranenia? Kto vám s odpratávaním pomôže, kde pomocníkov zohnať a koľko stoja ich služby?

Celý článok
Snehové správy hlásia stály prídel vločiek. Čo robiť so zasneženou strechou? Opatrne ju zhrňte a pozor na cencúle

Snehové správy hlásia stály prídel vločiek. Čo robiť so zasneženou strechou? Opatrne ju zhrňte a pozor na cencúle

Vydané: 19.01.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 3x

Ak napadne veľa snehu a navyše je mokrý, musí strecha udržať obrovské zaťaženie. Radšej veľkú vrstvu snehu zhrňte dole, hlavne zo striech pultových a rovných. Pozor aj na cencúle, visiace nad chodníkom. Keď sa odlomia, je zle.

Celý článok