PREVÁDZKA E-SHOPU BOLA UKONČENÁ

Vážení zákazníci,

ospravedlňujeme sa, ale prevádzka e-shopu bola ukončená. Objednávky už nie je možné vykonať.

Ďakujeme za pochopenie.
0komentárov

Máte postavené či zrekonštruované aj zariadené, ale stále to nie je ono? Nechajte si poradiť od bytového dekoratéra

Tešili ste sa, že sa po rekonštrukcii budete v byte či dome cítiť konečne ako doma, ale nie je to tak? Pozvite si bytového dekoratéra. Pomôže vám vyladiť atmosféru v byte. Čo všetko od neho očakávať a ako ho vybrať? Čítajte ďalej.
Vydané: 29.01.2016 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 1826x

Bytový architekt vám pomôže pri stavbe nového alebo dôkladnej rekonštrukcii starého bytu či domu, a to vrátane stavebných úprav a návrhu technického vybavenia. Interiérový dizajnér vám pomôže s celkovou dispozíciou bytu, vyriešením ergonómie i výberom a návrhom nábytku, podláh, výmaľby, dverí, textílií, osvetlenia a ostatných doplnkov. Navrhli a zariadili ste si byt či dom sami, lenže máte pocit, že tomu stále niečo chýba? Potom si prizvite na pomoc bytového dekoratéra.

S čím vám pomôže bytový dekoratér?

Profesie bytového dizajnéra a dekoratéra nie sú na Slovensku príliš oddelené. Dekoratér však vykonáva v podstate len doladenie interiéru pomocou doplnkov, dekorácií, farieb a ďalších drobností. Nemal by riešiť dispozíciu, navrhovať kuchynskú linku či kúpeľňu ani sa púšťať do zložitejších projektov. Mal by len zladiť farby a vniesť atmosféru do daného interiéru.

Neviete ako vymaľovať, aký vybrať luster, tapetu či nové textílie? Pozvite si bytového dekoratéra.

Bytový stylista vám pomôže doriešiť všetky prázdne, preplnené alebo nevyvážené miesta v interiéri, vylepšiť priehľady, doplniť vhodné dekorácie a drobný nábytok. Väčšinou pracuje v interiéri s tým, čo je možné ovplyvniť bez stavebných a iných veľkých zásahov. V mnohých prípadoch pracuje len s textíliami, teda závesmi, záclonami, japonskými stenami, poťahmi, prikrývkami, vankúšikmi a kobercami.

Dekoratér doladí interiér pomocou doplnkov, dekorácií, farieb a ďalších drobností. Foto: ©Depositphotos.com/luislouro
Dekoratér doladí interiér pomocou doplnkov, dekorácií, farieb a ďalších drobností. Foto: ©Depositphotos.com/luislouro

Ako si vybrať dekoratéra

Bytový dekoratér nepotrebuje žiadne špeciálne vzdelanie a nemusí ani absolvovať žiadnu skúšku svojich znalostí. V podstate môže túto prácu robiť ktokoľvek a na výkon povolania mu postačí absolvovať ľubovoľný kurz, niekedy dokonca ani to nie. Rozhodujúce sú skúsenosti z praxe, schopnosť dobrej orientácie na trhu aj v módnych trendoch a schopnosť komunikovať so zákazníkom. Vyžiadajte si ukážky predchádzajúcich realizácií a referencie od zákazníkov.

Vyhnite sa dekoratérovi, ktorého zaujímajú len rozmery miestností a rozpočet. Rovnako ako dizajnér vám totiž musí vedieť načúvať.

Dekoratér zvyčajne pracuje s obmedzenejším rozpočtom než dizajnér, ale nie je to pravidlom. Interiér môže premeniť lacno, ale aj za veľa peňazí. Rovnako ako bytový dizajnér vás musí poznať, načúvať vám a plne sa vám venovať. Vyhnite sa teda tým, ktorých zaujímajú len rozmery miestností a rozpočet. Výsledkom ich práce síce môže byť pekný, ale vašim potrebám úplne nevyhovujúci interiér.

Počas vstupnej konzultácie si dekoratér prehliadne súčasný stav bytu či domu, preberie s vami možnosti riešenia, určí predbežný rozpočet a poradí vám pár všeobecných trikov, ako sa vysporiadať s tými najbežnejšími problémami. Tie špecifické potom vyrieši za vás. Pretože má poskytnúť rýchle riešenie, vyberá väčšinou veci, ktoré sú v obchodoch na sklade alebo rýchlo dostupné.

Bytový dekoratér často pracuje s rôznymi textíliami. Foto: ©Depositphotos.com/Baloncici
Bytový dekoratér často pracuje s rôznymi textíliami. Foto: ©Depositphotos.com/Baloncici

Nechali ste si niekedy poradiť od bytového dekoratéra? Podeľte sa o svoje skúsenosti s ostatnými čitateľmi v komentári pod článkom.

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vyštudoval som nábytkové inžinierstvo, zaujíma ma interiérový dizajn aj moderné trendy v bývaní. Z mojich článkov sa dozviete, ako vyberať vybavenie do bytu, odhalím vám vlastnosti rôznych materiálov alebo pomôžem s technickým riešením úprav vo vašej domácnosti.

Antonín Vintr na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

K Veľkej noci patrí zelené obilie. Vysejte si živé sviatočné dekorácie. Zelená je symbol jari a nádeje

K Veľkej noci patrí zelené obilie. Vysejte si živé sviatočné dekorácie. Zelená je symbol jari a nádeje

Vydané: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 49x

Veľká noc sa blíži. Vypestujte si zelenú ozdobu stola i celého bytu, nechajte v miske, kvetináči či škrupinkách vyklíčiť semienka. K dispozicii je pšenica, jačmeň, žerucha, šošovica, mungo či hrach. Z nich si potom urobte koktail.

Celý článok
Kráľovnou korenia a takmer univerzálnym všeliekom je kurkuma. Máte ju tiež doma v kuchyni?

Kráľovnou korenia a takmer univerzálnym všeliekom je kurkuma. Máte ju tiež doma v kuchyni?

Vydané: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 101x

Doslova kráľovnou korenia je exotická kurkuma. Je súčasťou zmesi karí a nezaobíde sa bez nej žiadna orientálna kuchyňa. Ľudové liečiteľstvo ju využíva na veľa zdravotných neduhov. Prečítajte si, čo radia babky na zápaly či akné.

Celý článok
Kontinentálne postele vám zaručia komfortné spanie a ľahké vstávanie. Zvoľte si domov do spálne boxspringy

Kontinentálne postele vám zaručia komfortné spanie a ľahké vstávanie. Zvoľte si domov do spálne boxspringy

Vydané: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 99x

Spomeňte si, kedy ste sa naposledy naozaj luxusne vyspali. A teraz si predstavte, že by ste tak mohli tráviť každú noc. Super spanie ponúkajú kontinentálne postele, boxspringy. Výška a prepojenie vrstiev zaručujú skvelý odpočinok.

Celý článok