0komentárov

Hľadáte inšpiráciu pre bývanie vašich najmenších? 9 nápadov na originálny nábytok do detskej izby

Detskú izbičku môžete zariadiť aj netradičným nábytkom. Vyberte si z 9 nápadov a doplnkov pre návrh detskej izby. Najmenší členovia vašej rodiny môžu bývať aj v originálnom prostredí. Pozrite sa na ďalší diel seriálu Babybyt.
Vydané: 23.02.2016 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 1567x

Máte doma pre dieťa alebo deti len obmedzený priestor malej izbičky? Musíte dobre premyslieť, ako vybaviť miestnosť na spanie, hry na zemi a neskôr k učeniu pri pracovnom stole. Počítajte tiež s miestom pre ukladanie bobtnajúcich hromád hračiek a oblečenia. V tomto prípade si pomôžte najlepšie s úložnými priestormi pod posteľou, alebo policami a regálmi, ktoré bezpečne pripevnite na stenu.

Skladací drevený nábytok prešiel aj záťažovým vodným testom

Ak hľadáte do izbičky šikovný skladací nábytok, kúpte si skladací drevený. (1) V prepočte vás dve stoličky a stolček vyjdú zhruba na 135 Eur. Podľa výrobcu je materiál natoľko pevný, že v pohode unesie aj vás. Dokonca prešiel aj záťažovým testom pod vodnou striekačkou a je odolný voči dažďu. Pozrite sa na videu, ako jednoducho sa skladá napríklad stolička: Veľa nedostatkového miesta vám ušetrí originálna dvojkombinácia postieľky a pohovky. (2) Drevené bočnice so zaguľatenými hranami výrobca doplnil obojstrannou sedacou či plochou na ležanie. Na noc je dieťa v postieľke, chránené zo štyroch strán pevnými bočnicami. Cez deň celú postieľku otočíte a vďaka výrezom v bočniciach, vankúšikoch a deke z nej má váš drobec peknú pohovku.

Posteľ v podobe otvorenej knihy na zemi je ideálna, deti nemôžu nikam spadnúť.

Perfektne vyzerá nízka posteľ na podlahe, vyrobená v tvare otvorenej knihy. (3) Je pre dvoch až štyroch nezbedníkov, ktorí sa v nej môžu dosýta pred spaním vyblázniť. Výhodou je, že deti nemôžu odnikiaľ nikam spadnúť. Silné matrace doplňte naťahovacími plachtami a pridajte veľa vankúšov pre super bitky. Dojem naozajstnej knihy podporte nestálym pripevnením prikrývok v polovici postele, rovnako ako v mieste stredového prešitia strán u skutočnej bibliofilie.

Vašim najmenším zaistíte pohodu a pokoj v detskej izbe Simi z internetového obchodu MT-nábytok.sk
Vašim najmenším zaistíte pohodu a pokoj v detskej izbe Simi z internetového obchodu MT-nábytok.sk

Pomerne lacný a hlavne šetrný k životnému prostrediu je nábytok z recyklovaného kartónu. (4) Pre deti ideálna "skladačka" hojdacieho koníka vydrží dlho, a keď sa omrzí neutrálna hnedá farba, môžete ju ľahko temperami zmeniť. V kombinácii s korkom je na trhu štýlový slon ako stolček k posteli. Najkrajší je malý domček z kartónu, ktorý súčasne slúži ako toľko potrebné police.

Deti milujú súkromie v kreslách, kde sa celé schovajú pod deku

Okrúhle kresielko pre deti v podobe čiastočne uzavretého vajca vytvorili výrobcovia na Novom Zélande. Pohodlný kúsok nábytku je zo štyroch drevených polkruhových úsekov, doplnených čalúnením. To drží na stoličke s pomocou klipov, čo vám umožňuje ľahkú údržbu. (5) Deti milujú zvukové aj vizuálne súkromie v podobných kreslách, kde sa môžu aj stočiť do klbka, či sa schovať pod dekou.

Vašu malú princeznú doma potešíte detskou izbou pre dievča Miss Kitty z e-shopu MT-nábytok.sk
Vašu malú princeznú doma potešíte detskou izbou pre dievča Miss Kitty z e-shopu MT-nábytok.sk
Talianski dizajnéri vymysleli trojfarebné detské stoličky z plastu, ktoré sa dajú dômyselným stohovaním na seba zmeniť v poličky, stojanček na kvety, alebo improvizovanú knižnicu. (6) Klasický nábytok, čo rastie s deťmi "ponúka v prepočte asi za 470 Eur jeden z amerických výrobcov. Malá postieľka sa mení v posteľ pre predškoláka, pripojí sa stolček a stolička pre malého stolovníka, až sa postupne celý komplet zmení v základné vybavenie izbičky najmenšieho školáka (7).

Pozrite sa, aké zlepšováky pre deti do izbičiek nájdete na sieti Pinterest.

Na sedenie a povaľovanie deti v izbičke uvítajú aj rôznofarebné veľké písmená abecedy, vyrobená z penového materiálu. V drevenom variante bývajú k videniu vo verejných knižniciach ako normálne posedenie. (8) Trochu zábavy aj potrénovanie šikovnosti dajte svojim deťom s vankúšovou skladačkou v tvare puzzle. (9) Najmenej deviatka vankúšov s rôznofarebnými poťahmi je aj originálnou dekoráciou.

Univerzálny výber bez starostí máte s detskou izbou pre chlapca aj pre dievča Noly 4 z e-shopu MT-nábytok.sk
Univerzálny výber bez starostí máte s detskou izbou pre chlapca aj pre dievča Noly 4 z e-shopu MT-nábytok.sk

Nábytkové riešenie detskej izby má jedno pravidlo, že vlastne žiadne striktné nie je. K izbičkám pre malé deti patria veselé a živé farby vrátane pestrých vzorov. Určite nič nepokazíte svetlomodrou, svetlozelenou alebo krémovou farbou, doplnenou svetlým drevom. V neskoršom školskom veku už vaši drobci začnú do výberu farieb hovoriť o poznanie razantnejšie.

Zaobstarali ste svojim ratolestiam nejaký nábytkový zlepšovák do detskej izby? Napíšte do komentára pod článkom, odkiaľ ste čerpali inšpiráciu a poraďte ostatným čitateľom.

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Pôvodnou profesiou som chovateľ, ale prišla príležitosť robiť novinárčinu a komunikáciu, a od tej doby sa živím písaním. V mojich článkoch nájdete vždy nejakú praktickú vychytávku do vašej domácnosti alebo užitočnú radu, aby sa vám lepšie bývalo a žilo.

Jiří Macík na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

Odhaľte pravdu o vinylových podlahách. Prečo by ste o nich mali uvažovať pri výmene podláh v dome či byte?

Odhaľte pravdu o vinylových podlahách. Prečo by ste o nich mali uvažovať pri výmene podláh v dome či byte?

Vydané: 26.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Prečítané: 24x

Hodí sa vinylová podlaha do bytu či domu? Šíri sa o nej veľa mýtov, trebárs že je tvrdá, studená a chôdza po nej hlučná. Je to pravda, či nie? Aké má PVC podlaha skutočné výhody a nevýhody? Prečítajte si ďalší diel Bytových mýtov.

Celý článok
Japonské rohože, tatami či futony vám zaistia zdravý spánok. Vyskúšajte exotiku z krajiny vychádzajúceho slnka

Japonské rohože, tatami či futony vám zaistia zdravý spánok. Vyskúšajte exotiku z krajiny vychádzajúceho slnka

Vydané: 25.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 28x

Hľadáte lôžkové vybavenie do svojej novej spálne a nebránite sa východoázijskej exotike? Vašou bránou do pokojného úkrytu pred bláznivým svetom budú futonové matrace, posteľ, či rohože. Japonský štýl = čistota a kontakt s prírodou.

Celý článok
Chcete mať voňavý domov a čistý zdravý vzduch? Vyskúšajte čaro katalytickej lampy a horenia bez plameňa

Chcete mať voňavý domov a čistý zdravý vzduch? Vyskúšajte čaro katalytickej lampy a horenia bez plameňa

Vydané: 24.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Prečítané: 80x

Potrebujete prevoňať domov, zbaviť sa všetkých nežiaducich pachov a vydezinfikovať vzduch? Kúpte si katalytickú lampu. Na akom princípe funguje, čo všetko vie, koľko stojí a ako by ste ju mali správne používať a čistiť?

Celý článok