Potešme spoločne choré deti. Na konto dobročinnej akcie vďaka vám už pribudlo:
221.30
0komentárov

Máte malú kúpeľňu a veľa vecí v nej? Pozrite sa, ako všetky drobnosti rozumne usporiadať, aby ste nič nehľadali

Kozmetika, make-up, holenie, kefky, hrebene, krémy... Malých vecí býva plná snáď každá kúpeľňa. Pozrite sa na tipy, ako všetko usporiadať aj na malom priestore, aby ste rýchlo našli to, čo práve potrebujete k svojmu skrášľovaniu.
Vydané: 06.04.2016 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 1627x

Máte malú kúpeľňu a v nej toľko drobností, že sa každé hľadanie toho či onoho zmení v dvojhodinovú detektívnu prácu? Ste z každodenného hľadania unavení a nebaví vás, že kúpeľňa vôbec nevyzerá ako kúpeľňa, ale skôr ako neupratané skladisko? Je načase s tým niečo urobiť, a to najlepšie hneď. Ako dať svojej kúpeľni vytúžený poriadok?

Predovšetkým v malej kúpeľni je potreba dať všetkým drobnostiam pevný poriadok. Foto: ©Depositphotos.com/MrHamster
Predovšetkým v malej kúpeľni je potreba dať všetkým drobnostiam pevný poriadok. Foto: ©Depositphotos.com/MrHamster

Začnite dôkladným prieskumom

Pred výberom nábytku, poličiek a rôznych doplnkov si vyskladajte všetku kozmetiku, drogériu a ďalšie skrášľovacie pomôcky na stôl, aby ste vedeli, koľko ich máte a koľko úložného priestoru potrebujete. Túto situáciu využite tiež k prebratiu všetkých fľaštičiek a všetkého, čo nepoužívate alebo má skončenú expiráciu (čo zmenilo vôňu, farbu alebo konzistenciu), bez milosti vyhoďte.

Veci, ktoré používate každý deň, dajte tak, aby ste ich mali stále po ruke. Po použití ich vždy vráťte na rovnaké miesto, aby ste ich nemuseli hľadať. Do poličiek môžete postaviť napríklad zaváracie poháre, ktoré využijete na odkladanie drobnejších a v kúpeľni bežne využívaných predmetov.

Kam s drobnosťami, ktoré denne používate?

Na rôzne drobnosti môžete použiť poličky alebo závesné organizéry či košíčky. Dáte do nich toaletný papier, hrebene, make-up, žehličku na vlasy a ďalšie nevyhnutnosti, ktoré potrebujete neustále po ruke. Zoženiete ich v mnohých farebných a tvarových prevedeniach, takže vyberajte hlavne podľa svojho vkusu a štýlu kúpeľne.

Chcete sa vyhnúť vŕtaniu, alebo vŕtať nemôžete, pretože ste v prenájme? Pripevnite háčiky a rôzne držiaky k stene pomocou prísaviek, samolepiacich magnetov alebo lepidla (napríklad MAMUT). Niektoré háčiky sú samolepiace. Vždy dbajte na nosnosť udávanú výrobcom, aby vám preťažený držiak nespadol na zem, v horšom prípade potom na hlavu.

Na šampóny, sprchové gély a ďalšie prípravky použite závesnú policu alebo stojan určený do sprchovacieho kúta. Máva niekoľko poličiek nad sebou, takže fľaštičky s kozmetikou lepšie usporiadate. Stojan aj police môžu byť drôtené, plastové aj v kombinácii so sklom či drevom. Držiak väčšinou máva háčik na zavesenie, prípadne prísavky.

Do sprchovacieho kúta si kúpte závesnú poličku na kozmetiku. Foto: Heureka.sk
Do sprchovacieho kúta si kúpte závesnú poličku na kozmetiku. Foto: Heureka.sk

Čo robiť s uterákmi a špinavou bielizňou

Čisté uteráky a textil radšej uložte mimo kúpeľňu. Znížite tak pravdepodobnosť toho, že navlhnú a vytvorí sa na nich pleseň. Použité uteráky môžete vešať na rebrinový radiátor. Ak je však ďaleko od sprchy či vane, použite radšej držiak na uteráky alebo háčiky, nech máte uterák po ruke a nemusíte mokrí a nahí behať po kúpeľni. Držiak môže byť voľne stojaci alebo určený na pripevnenie na stenu pomocou prísaviek. Niektoré zavesíte za háčik na sprchovací kút. Na držiaku väčšinou uteráky uschnú lepšie ako na háčikoch.

V kúpeľni by ste mali nájsť miesto aj na nádobu či kôš na špinavú bielizeň. Nádoba môže byť napríklad súčasťou kúpeľňovej skrinky, či už samostatne stojacej, alebo tej pod umývadlom. V malom priestore je to vhodnejšie riešenie, pretože samostatne stojaci dizajnový kôš či nádoba zaberá zbytočne veľa miesta.

Ako využiť priestor okolo umývadla

Pod umývadlo dajte spodnú kúpeľňovú skrinku s policami, do ktorej uložíte napríklad drogériu. Aby kúpeľňa pôsobila upratantejšie, voľte skrinku s plnými dvierkami. Na uloženie drogérie sú lepšie poličky s dostatočným priestorom medzi sebou. Ak zvolíte skrinku so zásuvkami, využite organizéry pre prehľadnejšie usporiadanie priestoru. Ako organizér poslúžia napríklad plastové priehľadné krabičky.

Na dvierka skrinky môžete prilepiť magnety, na ktoré potom zavesíte sponky, nožnice na nechty, gumičky, pilníky a iné drobnosti. Pre ukladanie vecí využite aj priestor nad umývadlom. Ak máte možnosť, zaveste nad umývadlo zrkadlovú skrinku s poličkami alebo zrkadlo s poličkou.

Kefky uložte do držiaka, prípadne do nejakého pekného pohára. Držiak na kefku môžete vytvoriť napríklad aj z plastového dinosaura. Stačí do jeho tela vyvŕtať otvory správnej veľkosti. Počítajte však s tým, že zaberie pomerne dosť miesta na umývadle. Ak máte malé umývadlo, voľte radšej závesný držiak na kefky a rovnako tak aj na mydlo (či už používate tuhé alebo tekuté). Držiak kefky aj dávkovač na mydlo by mali mať rovnaký dizajn.

Držiak na kefku aj mydlo voľte v rovnakom dizajne. Foto: ©Depositphotos.com/belchonock
Držiak na kefku aj mydlo voľte v rovnakom dizajne. Foto: ©Depositphotos.com/belchonock

Viete o ďalších vychytávkach do malej kúpeľne? Napíšte svoj tip do komentára pod článkom.

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vyštudoval som nábytkové inžinierstvo, zaujíma ma interiérový dizajn aj moderné trendy v bývaní. Z mojich článkov sa dozviete, ako vyberať vybavenie do bytu, odhalím vám vlastnosti rôznych materiálov alebo pomôžem s technickým riešením úprav vo vašej domácnosti.

Antonín Vintr na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

Chcete mať obývaciu izbu vybavenú podľa najnovších trendov? Zistite, ktorá sedačka je práve v móde

Chcete mať obývaciu izbu vybavenú podľa najnovších trendov? Zistite, ktorá sedačka je práve v móde

Vydané: 30.11.2016 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Prečítané: 182x

Vyberáte novú sedačku? Zistite, ktoré typy sedacích súprav existujú a kam sa ktorý typ sedačky hodí. Chcete mať navyše obývačku zariadenú podľa posledných trendov? Potom sa pozrite, ktoré farby, štýl a tvary sú u pohoviek v móde.

Celý článok
Infra panely a ohrievače môžu mať aj podobu lampy. Ohrejte sa pod bielou alebo zlatou guľou

Infra panely a ohrievače môžu mať aj podobu lampy. Ohrejte sa pod bielou alebo zlatou guľou

Vydané: 29.11.2016 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 59x

Ak premýšľate o inštalácii účinného a pre alergikov vhodného kúrenia, nezabudnite na infrapanely. Môžu visieť v podobe lustrovej gule nad vašou hlavou, alebo si doma nainštalujete zrkadlo či vykurovací stĺp. Navyše vyzerajú skvele.

Celý článok
Ktoré pranostiky sa spájajú s adventným obdobím? Zistite, či múdrosti predkov platia aj v dnešnej dobe

Ktoré pranostiky sa spájajú s adventným obdobím? Zistite, či múdrosti predkov platia aj v dnešnej dobe

Vydané: 27.11.2016 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Prečítané: 530x

Chceli by ste vedieť, koľko snehu bude na Vianoce, aká krutá a dlhá bude zima a koľko ovocia sa budúci rok urodí? Pranostiky našich predkov vám napovedia. Čo vlastne pranostika je a ktoré z nich sa spájajú s časom adventu a Vianoc?

Celý článok