PREVÁDZKA E-SHOPU BOLA UKONČENÁ

Vážení zákazníci,

ospravedlňujeme sa, ale prevádzka e-shopu bola ukončená. Objednávky už nie je možné vykonať.

Ďakujeme za pochopenie.
0komentárov

Ako sa sedí na fakírskej stoličke o 450 klincoch? Kto bol na MOBITEX-e, ten vie. Pozrite sa na reakcie odvážlivcov

Navštívili ste v apríli veľtrh Mobitex? Ak nie, tak ste o veľa prišli. Napríklad o príležitosť sadnúť si u nás na fakírsku stoličku so 450 hrozivo trčiacimi klincami. Ako sa tvárili tí, ktorí ostré hroty na vlastný zadok vyskúšali?
Vydané: 04.05.2016 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 882x

Jednou z najlákavejších atrakcií tohtoročného veľtrhu nábytku a interiérového dizajnu Mobitex bolo posedenie na fakírskej stoličke "očalúnenej" 450 ostrými klincami. Čakala na vás v stánku e-shopu č. 1 s nábytkom na slovenskom a českom internete a záujem o sadnutie ste mali tak veľký, že foťáky v mobiloch nestačili cvakať. Vidieť a vyskúšať ste toho však mohli na brnenskom výstavisku ešte oveľa viac.

Hroty klincov nestíhali vychladnúť

Ako skúsený fakír - pohoda aj na klincoch. Foto: MT-nábytok.sk
Ako skúsený fakír - pohoda aj na klincoch. Foto: MT-nábytok.sk

"Na fakírsku stoličku sa posadilo vyše 2 000 okoloidúcich návštevníkov veľtrhu, takže bola prakticky stále obsadená. To považujem za gigantický úspech," hovorí s potešením Tomáš Holanec z nášho marketingového oddelenia. Ten mal na starosti predstavenie MT-nábytku v rámci veľtrhu MOBITEX. Jeho tím pôvodne uvažoval priamo o masívnej posteli posiatej klincami, ale kvôli zložitejšej manipulácii a väčšiemu nebezpečenstvu poškodenia vašich odevov zvolil radšej stoličku. A dobre urobil.

Bude to bolieť, nebude to bolieť? Foto: MT-nábytok.sk
Bude to bolieť, nebude to bolieť? Foto: MT-nábytok.sk

Ako je vidieť z fotiek, fakírske sedenie vás bavilo veľmi. "Keď som si sadala, mala som obavu, že sa do klincov celá prepadnem a už ma z nich nikto nedostane von," opísala nám svoje pocity Markéta, ktorá bola na MOBITEX-e pracovne.

"Nakoniec to nebolo tak hrozné, po rozložení váhy som hroty na zadku necítila vôbec, len ma trošku pichali do stehien. Takže posedenie celkom v pohode, ale celý deň v kancelárii by som na niečom takom rozhodne stráviť nechcela," dodala Markéta s úsmevom. K vašej aj našej radosti ste si okrem jednej roztrhnutej pančušky nespôsobili o klince žiadnu ujmu na zdraví alebo oblečení, tak nabudúce snáď skúsime aj tú posteľ.

Ako na mäkkučkom vankúšiku. Foto: MT-nábytok.sk
Ako na mäkkučkom vankúšiku. Foto: MT-nábytok.sk

Prišiel, odpovedal, zvíťazil

Poriadne ostrá stolička však nebola jediným prekvapením, ktoré sme pre vás v rámci veľtrhu Mobitex pripravili. Ak ste nám odpovedali na pár jednoduchých otázok v prichystanom dotazníku, mohli ste vyhrať poukážku na nákup nábytku v hodnote 500,- Kč. Najšťastnejší z vás, ktorý odpovedal ako 400. v poradí, sa potom stal majiteľom parádnej novej pohovky.

Súťažnej ankety sa zúčastnilo 596 z vás a jej výsledky sú veľmi zaujímavé. Dozvedeli sme sa napríklad, že vyše polovica Čechov a Moravákov si kúpi nejaký nový kúsok nábytku aspoň raz za rok. Najradšej si pritom kupujete vybavenie do obývačky a naopak najmenej nového nábytku mieri do kúpeľní a pracovní.

Za niekoľko jednoduchých odpovedí sa dala získať pekná pohovka. Foto: MT-nábytok.sk
Za niekoľko jednoduchých odpovedí sa dala získať pekná pohovka. Foto: MT-nábytok.sk

Novinky v bývaní a stavebníctve videlo 45-tisíc ľudí

Tohtoročný súbor výstav Stavebné veľtrhy Brno, veľtrh nábytku a interiérového dizajnu Mobitex a veľtrh DSB - Drevo a stavby Brno si nenechali ujsť desiatky tisíc návštevníkov. "Prichádzajúci získali ako prehľad o nových technológiách, stavebných materiáloch a aktuálnych trendoch vo vybavení interiéru, tak i možnosť zadarmo skonzultovať svoje plány s renomovanými nezávislými profesionálmi," spresnila Jana Tyrichová, manažérka PR a reklamy veľtrhu Mobitex.

Mimo pozornosti podľa nej nezostala ani záhrada a záhradná architektúra. "Na viac ako 1500 metroch štvorcových boli k videniu rôzne druhy záhrad a ich drevené i ďalšie doplnky. Novo tento rok odborníci poskytovali tiež poradenstvo zamerané na zásobovanie pitnou vodou pre byty, domy i záhrady."

Brnenský veľtrh Mobitex bol tradične plný inšpirácií nielen pre lepšie bývanie.
Brnenský veľtrh Mobitex bol tradične plný inšpirácií nielen pre lepšie bývanie.

Okrem toho v tomto roku vystavovatelia rozšírili svoju ponuku aj o náradie pre dom aj záhradu. Kto prišiel, dozvedel sa napríklad, ako vybrať správne osvetlenie do interiéru, alebo čo to je inteligentná domácnosť, ako funguje a ako ju ovládať.

Mobitex 2016

  • 20. - 23. 4. 2016
  • Výstavisko BVV Veľtrhy Brno
  • Návštevníkov: 45 000
  • Výstavná plocha: 19 460 m²
  • Vystavovateľov: 772
  • Zastúpených krajín: 20

Páčil sa vám Mobitex 2016 a posedenie na fakírskej stoličke? Tešíme sa dovidenia pri niektorej z ďalších nábytkárskych akcií!

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Mal som byť hotelierom alebo šéfom reštaurácie, ale ešte než som s tým začal, zlákalo ma písanie a novinárska práca. Na blogu Môj byt vám prinášam pozvánky na rôzne nábytkárske akcie, novinky a zaujímavosti, rozhovory s ľuďmi z odboru aj fotogalérie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

K Veľkej noci patrí zelené obilie. Vysejte si živé sviatočné dekorácie. Zelená je symbol jari a nádeje

K Veľkej noci patrí zelené obilie. Vysejte si živé sviatočné dekorácie. Zelená je symbol jari a nádeje

Vydané: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 52x

Veľká noc sa blíži. Vypestujte si zelenú ozdobu stola i celého bytu, nechajte v miske, kvetináči či škrupinkách vyklíčiť semienka. K dispozicii je pšenica, jačmeň, žerucha, šošovica, mungo či hrach. Z nich si potom urobte koktail.

Celý článok
Kráľovnou korenia a takmer univerzálnym všeliekom je kurkuma. Máte ju tiež doma v kuchyni?

Kráľovnou korenia a takmer univerzálnym všeliekom je kurkuma. Máte ju tiež doma v kuchyni?

Vydané: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 112x

Doslova kráľovnou korenia je exotická kurkuma. Je súčasťou zmesi karí a nezaobíde sa bez nej žiadna orientálna kuchyňa. Ľudové liečiteľstvo ju využíva na veľa zdravotných neduhov. Prečítajte si, čo radia babky na zápaly či akné.

Celý článok
Kontinentálne postele vám zaručia komfortné spanie a ľahké vstávanie. Zvoľte si domov do spálne boxspringy

Kontinentálne postele vám zaručia komfortné spanie a ľahké vstávanie. Zvoľte si domov do spálne boxspringy

Vydané: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 110x

Spomeňte si, kedy ste sa naposledy naozaj luxusne vyspali. A teraz si predstavte, že by ste tak mohli tráviť každú noc. Super spanie ponúkajú kontinentálne postele, boxspringy. Výška a prepojenie vrstiev zaručujú skvelý odpočinok.

Celý článok