0komentárov

Ako sa sedí na fakírskej stoličke o 450 klincoch? Kto bol na MOBITEX-e, ten vie. Pozrite sa na reakcie odvážlivcov

Navštívili ste v apríli veľtrh Mobitex? Ak nie, tak ste o veľa prišli. Napríklad o príležitosť sadnúť si u nás na fakírsku stoličku so 450 hrozivo trčiacimi klincami. Ako sa tvárili tí, ktorí ostré hroty na vlastný zadok vyskúšali?
Vydané: 04.05.2016 ▪ Autor: ▪ Prečítané: 839x

Jednou z najlákavejších atrakcií tohtoročného veľtrhu nábytku a interiérového dizajnu Mobitex bolo posedenie na fakírskej stoličke "očalúnenej" 450 ostrými klincami. Čakala na vás v stánku e-shopu č. 1 s nábytkom na slovenskom a českom internete a záujem o sadnutie ste mali tak veľký, že foťáky v mobiloch nestačili cvakať. Vidieť a vyskúšať ste toho však mohli na brnenskom výstavisku ešte oveľa viac.

Hroty klincov nestíhali vychladnúť

Ako skúsený fakír - pohoda aj na klincoch. Foto: MT-nábytok.sk
Ako skúsený fakír - pohoda aj na klincoch. Foto: MT-nábytok.sk

"Na fakírsku stoličku sa posadilo vyše 2 000 okoloidúcich návštevníkov veľtrhu, takže bola prakticky stále obsadená. To považujem za gigantický úspech," hovorí s potešením Tomáš Holanec z nášho marketingového oddelenia. Ten mal na starosti predstavenie MT-nábytku v rámci veľtrhu MOBITEX. Jeho tím pôvodne uvažoval priamo o masívnej posteli posiatej klincami, ale kvôli zložitejšej manipulácii a väčšiemu nebezpečenstvu poškodenia vašich odevov zvolil radšej stoličku. A dobre urobil.

Bude to bolieť, nebude to bolieť? Foto: MT-nábytok.sk
Bude to bolieť, nebude to bolieť? Foto: MT-nábytok.sk

Ako je vidieť z fotiek, fakírske sedenie vás bavilo veľmi. "Keď som si sadala, mala som obavu, že sa do klincov celá prepadnem a už ma z nich nikto nedostane von," opísala nám svoje pocity Markéta, ktorá bola na MOBITEX-e pracovne.

"Nakoniec to nebolo tak hrozné, po rozložení váhy som hroty na zadku necítila vôbec, len ma trošku pichali do stehien. Takže posedenie celkom v pohode, ale celý deň v kancelárii by som na niečom takom rozhodne stráviť nechcela," dodala Markéta s úsmevom. K vašej aj našej radosti ste si okrem jednej roztrhnutej pančušky nespôsobili o klince žiadnu ujmu na zdraví alebo oblečení, tak nabudúce snáď skúsime aj tú posteľ.

Ako na mäkkučkom vankúšiku. Foto: MT-nábytok.sk
Ako na mäkkučkom vankúšiku. Foto: MT-nábytok.sk

Prišiel, odpovedal, zvíťazil

Poriadne ostrá stolička však nebola jediným prekvapením, ktoré sme pre vás v rámci veľtrhu Mobitex pripravili. Ak ste nám odpovedali na pár jednoduchých otázok v prichystanom dotazníku, mohli ste vyhrať poukážku na nákup nábytku v hodnote 500,- Kč. Najšťastnejší z vás, ktorý odpovedal ako 400. v poradí, sa potom stal majiteľom parádnej novej pohovky.

Súťažnej ankety sa zúčastnilo 596 z vás a jej výsledky sú veľmi zaujímavé. Dozvedeli sme sa napríklad, že vyše polovica Čechov a Moravákov si kúpi nejaký nový kúsok nábytku aspoň raz za rok. Najradšej si pritom kupujete vybavenie do obývačky a naopak najmenej nového nábytku mieri do kúpeľní a pracovní.

Za niekoľko jednoduchých odpovedí sa dala získať pekná pohovka. Foto: MT-nábytok.sk
Za niekoľko jednoduchých odpovedí sa dala získať pekná pohovka. Foto: MT-nábytok.sk

Novinky v bývaní a stavebníctve videlo 45-tisíc ľudí

Tohtoročný súbor výstav Stavebné veľtrhy Brno, veľtrh nábytku a interiérového dizajnu Mobitex a veľtrh DSB - Drevo a stavby Brno si nenechali ujsť desiatky tisíc návštevníkov. "Prichádzajúci získali ako prehľad o nových technológiách, stavebných materiáloch a aktuálnych trendoch vo vybavení interiéru, tak i možnosť zadarmo skonzultovať svoje plány s renomovanými nezávislými profesionálmi," spresnila Jana Tyrichová, manažérka PR a reklamy veľtrhu Mobitex.

Mimo pozornosti podľa nej nezostala ani záhrada a záhradná architektúra. "Na viac ako 1500 metroch štvorcových boli k videniu rôzne druhy záhrad a ich drevené i ďalšie doplnky. Novo tento rok odborníci poskytovali tiež poradenstvo zamerané na zásobovanie pitnou vodou pre byty, domy i záhrady."

Brnenský veľtrh Mobitex bol tradične plný inšpirácií nielen pre lepšie bývanie.
Brnenský veľtrh Mobitex bol tradične plný inšpirácií nielen pre lepšie bývanie.

Okrem toho v tomto roku vystavovatelia rozšírili svoju ponuku aj o náradie pre dom aj záhradu. Kto prišiel, dozvedel sa napríklad, ako vybrať správne osvetlenie do interiéru, alebo čo to je inteligentná domácnosť, ako funguje a ako ju ovládať.

Mobitex 2016

  • 20. - 23. 4. 2016
  • Výstavisko BVV Veľtrhy Brno
  • Návštevníkov: 45 000
  • Výstavná plocha: 19 460 m²
  • Vystavovateľov: 772
  • Zastúpených krajín: 20

Páčil sa vám Mobitex 2016 a posedenie na fakírskej stoličke? Tešíme sa dovidenia pri niektorej z ďalších nábytkárskych akcií!

Zdieľajte tento článok 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Mal som byť hotelierom alebo šéfom reštaurácie, ale ešte než som s tým začal, zlákalo ma písanie a novinárska práca. Na blogu Môj byt vám prinášam pozvánky na rôzne nábytkárske akcie, novinky a zaujímavosti, rozhovory s ľuďmi z odboru aj fotogalérie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálnych sieťach:
Oznámte ostatným čitateľom váš názor / Počet príspevkov: 0
Nadpis:
  Vaše meno:

Prečítajte si tiež ↓

Vyzdobte si tento rok balkón kvetmi klasickými i novými druhmi. 6 nových tipov na krásne hrantíky

Vyzdobte si tento rok balkón kvetmi klasickými i novými druhmi. 6 nových tipov na krásne hrantíky

Vydané: 27.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 18x

Balkónová a hrantíková sezóna je spolu s hrejivými lúčmi slniečka definitívne tu. Záhradníček vám poradí, aké balkónovky si zohnať, kam ich vysadiť a ako sa o ne najlepšie starať. Spestrite si tento rok balkón aj 6 novými druhmi.

Celý článok
Odhaľte pravdu o vinylových podlahách. Prečo by ste o nich mali uvažovať pri výmene podláh v dome či byte?

Odhaľte pravdu o vinylových podlahách. Prečo by ste o nich mali uvažovať pri výmene podláh v dome či byte?

Vydané: 26.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Prečítané: 63x

Hodí sa vinylová podlaha do bytu či domu? Šíri sa o nej veľa mýtov, trebárs že je tvrdá, studená a chôdza po nej hlučná. Je to pravda, či nie? Aké má PVC podlaha skutočné výhody a nevýhody? Prečítajte si ďalší diel Bytových mýtov.

Celý článok
Japonské rohože, tatami či futony vám zaistia zdravý spánok. Vyskúšajte exotiku z krajiny vychádzajúceho slnka

Japonské rohože, tatami či futony vám zaistia zdravý spánok. Vyskúšajte exotiku z krajiny vychádzajúceho slnka

Vydané: 25.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Prečítané: 45x

Hľadáte lôžkové vybavenie do svojej novej spálne a nebránite sa východoázijskej exotike? Vašou bránou do pokojného úkrytu pred bláznivým svetom budú futonové matrace, posteľ, či rohože. Japonský štýl = čistota a kontakt s prírodou.

Celý článok